کلید اسرار!

MOHAMMAD.R

New member
شبا قبل از خواب آیه الکرسی واقعا برام آرامش میاره خیلی دوس دارم هم برا خودم میخونم هم برا اطرافیانم...

AWWA

New member
آقا محمد! خانما مهربونتر واز لحاظ جسمی ضعیف تر از آقایونن، برا همین زودتر به وجود خدا احساس نیاز پیدا می کنن و زودتر با خدا ارتباط برقرار می کنن. به نظرم پایین بودن سن تکلیف خانمام یکی از دلایلش همینه. آقایون یه خورده سخت تر با این قضیه کنار میان(البته استثنائاتی هم هست) اما وقتی درکش کردن دیگه واقعا" نمیشه به شکشون انداخت. برا همینه وقتی یه آقا نمازو مخصوصا" با صدای بلند می خونه تنم می لرزه. میگم خدایا تو کی هستی که همچین شخص قوی ای در مقابل تو تعظیم میکنه! البته این نظر شخصی منه.

PCR

New member
با عرض پوزش فراوان......همین الان یه کاری پیش اومد.خیلی وقت گیر هست.بحث رو یه بار دیگه ادامه میدیم...بازم معذرت آوا خانم.....

آخرین ویرایش:

miler

New member
من همیشه سر نماز آرامش میگیرم...یعنی کلا آرومم ولی اگه ی موقع دلم گرفت نماز میخونم سری جواب میده... گاهی هم مینویسم واسه خدا...:thanks:فک کنم واسه اکثر مردم ج بده البته بجز بعضی ها:ph34r-smiley:

AWWA

New member
راستی بچه ها اگه خوابیم در مورد این جور مسائل دیدین، اگه خواستین بنویسین.

یکی از آشناهامون از مشهد یه تابلوی کوچولو ،اندازه کف دست، قاطی سوغاتا آورده بود که روش نوشته بود "یا علی بن موسی الرضا". به نظرم یه چیز معمولی میومد.من یه بار خواب دیدم دو تا مرد وحشتناک و گنده دارن دنبالم می کنن. تو خواب یادم افتاد که اون تو جیبمه. مثل اون علامت حاکم بزرگ میتی کمان! به سمتشون گرفتم. اونا ترسیدن و رفتن عقب. بعد انگار آیت الکرسی رو، رو هوا نوشته باشن اومد وایساد پیش من. مردا اونو که دیدن پا گذاشتن به فرار. من هرشب قبل خواب مثل آقا محمد آیت الکرسی می خونم. از اون به بعد دیگه به اون تابلو کوچیکه یه جور دیگه نیگاه میکنم.

یه بارم خواب دیدم یه چیزای ترسناکی قد حشره میان به سمتم. من هر بار که میگم "یا صاحب الزمان" اونا از بین میرن.(حالا pcr میاد میگه مگه بازی آتاریه؟!)

AWWA

New member
با عرض پوزش فراوان......همین الان یه کاری پیش اومد.خیلی وقت گیر هست.بحث رو یه بار دیگه ادامه میدیم...بازم معذرت آوا خانم.....

خواهش می کنم. آزادی سرباز!
38119_shv.gif

shima.p

New member
من هنوز اعتقاداتم رو نگفتم...اینجا فقط بحث کردیم...ولی برعکس حرفهای Awwaبه چیزی که بهش رسیدم با دلیل رسیدم و اینکه اینجا بحث میکنم نه به خاطر رسیدن به جواب بلکه به خاطر آشنا شدن با نظرات دیگران هست.و اینکه گفتم بحث رو ادامه میدیم نه به خاطر این بود که برم دنبال دلیل بگردم ،فقط به خاطر این بود که از پشت لب تاپ نشستن خسته شده بودم.

داداش pcr خداییش چرا جواب سوالمو ندادی؟
به خدای خودم که خیلی دوس دارم بدونم
لطفا سوالمو جواب بده!!!!!!! خیلی کنجکاو شدم
راستی این خیلی خوبه که رفتی تحقیق کردی و به نتیجه رسیدی کمتر کسی راجع به دینش تحقیق میکنه آفرین

AWWA

New member
من همیشه سر نماز آرامش میگیرم...یعنی کلا آرومم ولی اگه ی موقع دلم گرفت نماز میخونم سری جواب میده... گاهی هم مینویسم واسه خدا...:thanks:فک کنم واسه اکثر مردم ج بده البته بجز بعضی ها:ph34r-smiley:

یاد حرف بابام افتادم. مرحوم بابام بهم می گفت: دخترم سعی کن نمازاتو مرتب بخونی. هروقت نمازاتو مرتب می خونی خیلی دختر خوبی میشی.
800320_snoozer_likelinux_man.gif
1120_viannen_73.gif

AWWA

New member

یاد حرف بابام افتادم. مرحوم بابام بهم می گفت: دخترم سعی کن نمازاتو مرتب بخونی. هروقت نمازاتو مرتب می خونی خیلی دختر خوبی میشی.
800320_snoozer_likelinux_man.gif
1120_viannen_73.gif
منظورش این بود که یعنی کمتر اذیتشون می کنم!

آخرین ویرایش:

PCR

New member
اول شما بفرمایین، شما بودین که این نظریه رو پیش کشیدین!

شرط پاسگال
پاسگال میگفت که با استدلال و منطق نمیشه وجود یا عدم وجود خدا رو بررسی کرد.پس باید مثل یه قمار باز روی وجود یا عدم وجودش شرط بست....حالا چه جوری.طبق گفته های پاسگال:
از اونجایی که ما پیش فرض رو بر این گذاشتیم که هیچ دلیل قانع کننده ای برای رد یا اثبات وجود نداره پس احتمال وجود یا عدم وجود 2/1 میشه.
برای حساب کردن هم از مید ریاضی استفاده میشه.....
شرط بندی بر روی وجود>>>
در صورت وجود:سعادت 1
در صورت عدم وجود:هیچ اتفاقی نمیافته 0
محاسبه امید ریاضی 2/1 = 2/1 *0+2/1*1

========================================================
شرط بندی بر روی عدم وجود>>>
در صورت وجود:خسران 1-
در صورت عدم وجود>>>هیچ اتفاقی نمیافته 0
محاسبه امید ریاضی 2/1- = 2/1 * 0+ 2/1 *1-

با مقایسه 2/1- و 2/1 متوجه میشیم که بهتر هست انسان روی وجود خدا شرط ببنده تا عدم وجود خدا....
ادامه دارد......

AWWA

New member
مرسی خیلی خوب بود. میدم پاسگال بقیه حرفای حضرت علی رو با ریاضی توضیح بده تا قبولشون کنی. ولی یه اشکالی داره. اون خوشبختی چند ساله این دنیا رو با خوشبختی ابدی اون دنیا مساوی در نظر گرفته یعنی یک. این با عقل ناقص بنده وحرف حضرت علی جور در نمیاد.حداقل باید 2/1- و 1+ در نظر می گرفت. معادلات اون فقط وقتی درست از آب در میاد که فکر کنیم دقیقا" همونقد که تو این دنیا زندگی کردیم تو اون دنیا زندگی خواهیم کرد.

آخرین ویرایش:

AWWA

New member
pcr لطفا" به سوال شیما جواب بده. منم کنجکاوم جوابتو بشنوم.

PCR

New member
مرسی خیلی خوب بود. میدم پاسگال بقیه حرفای حضرت علی رو با ریاضی توضیح بده تا قبولشون کنی. ولی یه اشکالی داره. اون خوشبختی چند ساله این دنیا رو با خوشبختی ابدی اون دنیا مساوی در نظر گرفته یعنی یک. این با عقل ناقص بنده وحرف حضرت علی جور در نمیاد.حداقل باید 2/1- و 1+ در نظر می گرفت. معادلات اون فقط وقتی درست از آب در میاد که فکر کنیم دقیقا" همونقد که تو این دنیا زندگی کردیم تو اون دنیا زندگی خواهیم کرد.

بازه ای که تو این برهان ئر نظر گرفته شده از 1- تا 1+ .یعنی نهایت سعادت 1 در نظر گرفته شده و نهایت خسران 1- میشه گفت +بینهایت معادل 1 در نظر گرفته شده و -بینهایت معادل 1- .یعنی ورود به بهشت 1+ یا همون + بینهایت و ورود به جهنم 1- یا همون - بینهایت در نظر گرفته شده.اگه تو محاسبات + بینهایت در نظر گرفته بشه جواب ها + بینهایت و - بینهایت بدست میاد. در واقع ما همون بینهایت رو در نظر میگیریم.

PCR

New member
شرط پاسگال
پاسگال میگفت که با استدلال و منطق نمیشه وجود یا عدم وجود خدا رو بررسی کرد.پس باید مثل یه قمار باز روی وجود یا عدم وجودش شرط بست....حالا چه جوری.طبق گفته های پاسگال:
از اونجایی که ما پیش فرض رو بر این گذاشتیم که هیچ دلیل قانع کننده ای برای رد یا اثبات وجود نداره پس احتمال وجود یا عدم وجود 2/1 میشه.
برای حساب کردن هم از مید ریاضی استفاده میشه.....
شرط بندی بر روی وجود>>>
در صورت وجود:سعادت 1
در صورت عدم وجود:هیچ اتفاقی نمیافته 0
محاسبه امید ریاضی 2/1 = 2/1 *0+2/1*1

========================================================
شرط بندی بر روی عدم وجود>>>
در صورت وجود:خسران 1-
در صورت عدم وجود>>>هیچ اتفاقی نمیافته 0
محاسبه امید ریاضی 2/1- = 2/1 * 0+ 2/1 *1-

با مقایسه 2/1- و 2/1 متوجه میشیم که بهتر هست انسان روی وجود خدا شرط ببنده تا عدم وجود خدا....
ادامه دارد......
اولین اشکالی که به این برهان وارده اینکه پاسگال در شرط عدم وجود خدا ،نتیجه ی شرط بندی در صورت عدم وجود خدا رو ؛هیچ در نظر گرفته.در صورتی که این فرض به هیچ وجه قابل قبول نیست.
این شرط در صورتی درست بود که دین تنها به دیانت مربوط میشد و شریعتی و تکلیف وجود نداشت.و روابط بین انسانها رو شامل نمیشد.پاسگال در نظر نگرفته که در صورت عدم وجود خدا افرادی که ایمان دارن در واقع بخشی از زندگی خودشون رو صرف باید ها و نباید های اون دین کردن ، وقت و انرژی که میتونست در جهت کارهای موثرتر انجام بشه رو صرف کارهای دیگه کردن.چه بسا افرادی با ادعای ارتباط با خدا حکومت کنن که شایسته این کار نباشن.چه بسا بسیاری از خوشی هایی که یک انسان میتونه در طول زندگی انجام بده که به واسطه وجود احکام دینی از اونها محروم میشه....چه بسا از کنار دین دعا هایی به وجود بیاد که جامعه رو به سمت کم کاری پیش ببره..و هزاران مورد دیگه که از حوصله این تایپیک خارجه.پس این قسمت از نظریه که در صورت عدم وجود خدا، افرادی که به اون اعتقاد دارن هیچ ضرری نمیکنن اشتباه هست...
ادامه دارد....

AWWA

New member
دقیقا" عکس این قضیه هم صادقه. تو اگه این اشکال رو برای افراد غیر معتقد به خدا هم بنویسی همین جوابو میگیری. در نتیجه این متغیر خنثی و بی تأثیر میشه. امیدوارم منظورمو رسونده باشم.

منم با آخرین جمله موافقم.

بالا