◄◄◄ پرسش و پاسخ و رفع اشکال درس ایمنی شناسی ►►►

vahid28

New member
سلام.دوتا سوال دارم
ایمونوگلوبین طبیعه چیه؟
۲.چرا ایمونوگلوبین mبا اینکه بزرگه زودتر از بقیه در برابر ۲مرکاپتواتانول ازبین میره؟

آخرین ویرایش:

hanas68

New member
خوب همین مطالعه ارشد ایمنی ۹۴!!! لایکم نمیتونم بزنم:wacsmiley:

necrotizing fasciitis

Active member
جواب سوالم رو بدید لطفا...ناسلامتی رفع اشکاله
من ایمنو تا حایی که بلدم igm بخاطر پیوند دی سولفید زیادی که داره حساستر ولی بنظرم اگه کتاب اصول و تفسیر آزمایش هاس سرولوژی دکتر پاکزاد رو بخونی خوابش رو پیدا میکنی
درباره ایمنوگلوبونین طبیعی اطلاعی ندارم

hanas68

New member
ایمونوگلوبولین طبیعی: سلولهای B-1، همانند سلولهای منطقه marginal، بطور خودبخودی آنتی بادی Igm ترشح میکنند و این آنتی بادی ها معمولا با پلی ساکاریدها و لیپید های میکروبی واکنش میدهد، این آنتی بادی ها به دلیل این که در افرادی بدون ایمنی زایی آشکار وجود دارند، آنتی بادی طبیعی نام گرفته اند، دقیقا تو کتاب ابوالعباس نوشته، امیدوارم بدردتون بخوره:smilies-azardl (181

ccr7

New member
جواب سوالم رو بدید لطفا...ناسلامتی رفع اشکاله

آلوآنتی بادیها یا به صورت طبیعی هستن یا ایمیون.آلوآنتی بادی طبیعی از بدو تولد در بدن علیه آنتی ژنهای غیر خودی ساخته میشود ازمهمترین آن میتوان به آنتی A یا آنتی B در سیستم ABO گروه خونی اشاره کرد که آنتی بادی طبیعی اغلب IgM هستش و به ندرت IgG.در مورد سوال دوم:IgM پنتامر مثل سایر آنتی بادیها 2 پیوند دی سولفید داره یکی بین زنجیره سبک و سنگین(CL باCH1)دیگری بین 2 زنجیره سنگین(در فاصله CH1 و CH2 یا CH2 و CH3 چون IgM ناحیه لولا نداره)ولی در IgMپنتامر علاوه بر اینها پیوند دی سولفید دیگری بین زنجیره سنگین 1مر با زنجیره سنگین مر دیگر یا مر کناری وجود داره(درفاصه CH3 با CH4) بنابراین در غلظت کم و 2-مرکاپتواتانول پیوندهای بین مرها شکسته شده وبه مونومر IgM تبدیل میشود که عملکردهای بیولوژیکی پنتامر راندارد و نمیتواند کمپلکس تشکیل دهد و از سایر پادتنها(IgG) تفکیک میشود گرچه IgM مونومر در خون نیز به مقدار خیلی کم وجود دارد ولی نقش بیولوژیکی آن شناخته شده نیس.

آسمون

New member
سلام زایموژن چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[h=1]پروآنزیم یا زیموژن[/h]برخی از آنزیمها ، ابتدا به صورت پروآنزیم یا زیموژن یا آنزیم غیر فعال در سلول ساخته می‌شوند و برای شرکت در واکنش و پدیدار شدن خاصیت کاتالیزوری آنها ، باید بوسیله ماده دیگر به صورت فعال درآیند. :riz304:

hosna69

Well-known member
سلااااااام دوستان :ad54ad:
کی میتونه به من غلظت وPHآنتی ژن آزمایش 2ME روبگه؟منظورم اون غلظت وPHای هستش که این ماده میتونه IgM روتخریب کنه...درواقع حالتی که باعث میشه بین IgM وIgG افتراق بده...
پیشاپیش ازتون متشکرم...:rose::rose::rose:

ccr7

New member
سلااااااام دوستان :ad54ad:
کی میتونه به من غلظت وphآنتی ژن آزمایش 2me روبگه؟منظورم اون غلظت وphای هستش که این ماده میتونه igm روتخریب کنه...درواقع حالتی که باعث میشه بین igm وigg افتراق بده...
پیشاپیش ازتون متشکرم...:rose::rose::rose:

غلظت 1/. مولار از 2ME در ph=7.2, که ph با استفاده از بافر فسفات نمکی تنظیم میشود.البته میتوان از 005/. مولار1و4 دی تیو ترئیتول(DTT) به عنوان احیا کننده به جای 2ME نیز استفاده کرد.

آخرین ویرایش:

hanas68

New member
سلام دوستان ی سوال, میزان Mhc در سطح سلولهای DC بالغ افزایش پیدا میکند یا کاهش؟ لزوما MHC-2:smilies:

eeeeeeehsan

New member
سلام دوستان ی سوال, میزان Mhc در سطح سلولهای DC بالغ افزایش پیدا میکند یا کاهش؟ لزوما MHC-2:smilies:
سلام حنا
خوشحالم هنوز زنده ای :))

Untitled-1.jpg

hanas68

New member
سلام حنا

Untitled-1.jpg

اولا من اسمم هناس, به کردی میشه نفس, روح ,جان- دوما من با موبایل میام انجمن گزارش نمیتونم بنویسم تو مطالعه گروهی, اصن اونجا نمیشه پست گذاشت!!! سوما مگه میخوای زنده نباشم!!!!!

- - - Updated - - -

سلام حنا

Untitled-1.jpg

اولا من اسمم هناس, به کردی میشه نفس, روح ,جان- دوما من با موبایل میام انجمن گزارش نمیتونم بنویسم تو مطالعه گروهی, اصن اونجا نمیشه پست گذاشت!!! سوما مگه میخوای زنده نباشم!!!!!

hanas68

New member
:eek:t0837h0nn8zfqu8ult:eek:t0837h0nn8zfqu8ult:eek:t0837h0nn8zfqu8ult:smilies-azardl (12):smilies-azardl (12

eeeeeeehsan

New member

:eek:t0837h0nn8zfqu8ult:eek:t0837h0nn8zfqu8ult:eek:t0837h0nn8zfqu8ult:smilies-azardl (12):smilies-azardl (12
باشه هناس، باور کن خشونت نیاز نیست من حرف شنویم خوبه =)))

بالا