◄◄◄ پرسش و پاسخ و رفع اشکال درس ایمنی شناسی ►►►

parsa90

New member
سوال 345 فصل 8 کتاب آی کیو بی زیست سلولی
در یوکاریوت مولکولhnrna بعد از...........عملکردی میشود؟
1: splicing
2: capping
3: polyadenilation
4: modification

گزینه 3 رو اعلام کرده چرا؟؟؟؟؟مگه گزینه 1 نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

DNA.2013

New member
سوال 345 فصل 8 کتاب آی کیو بی زیست سلولی
در یوکاریوت مولکولhnrna بعد از...........عملکردی میشود؟
1: splicing
2: capping
3: polyadenilation
4: modification

گزینه 3 رو اعلام کرده چرا؟؟؟؟؟مگه گزینه 1 نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1 میشه!میشه بگی سوال مال چه سالیه تا منم جوابشو از توی کتابم ببینم
چون ای کیو بی زیاد غلط داره

parsa90

New member
1: گزینه غلط در مورد اکتین؟؟
1: حلقه انقباضی در سیتوکینز از جنس اکتین است
2: treadmiling فیلامنت امتین توسط پروفیلین مهار میشود

2: در غشای داخلی میتوکندری عبور حداقل چند پروتون برای سنتز یک ATP ضروری است؟؟
1: 1
2: 2
3: 3
4:4

3: شباهت ژن آلفاگلوبین در گونه های مختلف چه نام دارد؟
1: اورتولوگ 2: هترولوگ 3: هموژن 4: هتروژن

در مورد لایزین همه درست است به جز؟
1: اسیدآمینه کتوژنیک است
2: در الکتروفورز در PH: 6.8 به سمت آند میرود
3: از لحاظ ساختاری مشابه اورنیتین است
4: در ساختار گلاژن به صورت هیدروکسی لایزین است

پتانسیل رداکس سیتوکروم B و اکسیژن به ترتیب 0.12 و 0.82 و عدد فارادی23 کیلوکالری بر مول ولت است تغییرات انرژی آزاد را محاسبه کنید؟
الف: -32.2
ب: +32.2
ج: -43.2
د: +43.2

اینا سوالای پارسال بوده لطفا همکاری کنید

immuno92-93

New member
سلام

در مورد سوال اول که اولی درسته سیتوکینز از جنس اکتین و میوزین 2 ...اما پروفیلین باعث تسهیل پلیمریزاسون میشه
در مورد سوال سوم هم که به همولوگ های موجود در یک گونه پارالوگ و به همولوگهای موجود در گونه های مختلف اورتولوگ میگن  ..درموردلایزین هم 2غلطه چون در این p h به سمت کاتد میره نه آند 

parsa90

New member
در مورد سوال اول که اولی درسته سیتوکینز از جنس اکتین و میوزین 2 ...اما پروفیلین باعث تسهیل پلیمریزاسون میشه
در مورد سوال سوم هم که به همولوگ های موجود در یک گونه پارالوگ و به همولوگهای موجود در گونه های مختلف اورتولوگ میگن  ..درموردلایزین هم 2غلطه چون در این p h به سمت کاتد میره نه آند 
ممنون از همکاریتون
ولی سوال اول رو وزارت 4 اعلام کرده که من خودم باهاش مشکل دارم؟؟؟

immuno92-93

New member
دوست عزیز سوال گزینه ی غلط رو خواسته و گزینه ی 4 هم غلطه چون پروفیلین باعث تسهیل پلیمریزاسین در انتهای + میشه و منظور از تردمیلینگ هم پلیمریزاسیون انتهای + است.پس با توجه به این که در اینجا گفته پروفیلین پلیمریزه شدن را مهار میکنه پس غلطه.امیدوارم منظورم رو رسونده باشم

parsa90

New member
اوکی متوجه شدم نه من نمیدونستم که اکتین هم در تشکیل حلقه انقباضی نقش داره مرسی از اینکه یه نکته کلیدی رو یاد دادید
تنکس

eeeeeeehsan

New member
اسپم ها پاک شدند.
تاپیـک مهم شد.
بچه ها لطف کنید سوالاتتون رو در مورد درس ایمنی شناسی تو این تاپیک مطرح کنید که همه استفاده کنن، شاید سوالای شما سوالای یکی دیگه هم باشه.
692519_slxe1vrr6glin3kt.gif

برای نظم بیشتر در تاپیک ها، لطفن برای تشکر از دکمه Like و دادن امتیاز ✶ و ↑↓ استفاده کنید.
در صورت مشاهده اسپم هاتون پاک میشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

IL-2

Well-known member
سلام...
این جملات درست هستن؟؟
آخه چند وقت پیش تو یکی از تاپیک ها بحث سر پیوند بود من جریان رو دقیق نگرفتم!

*فرزند حاصل از اختلاط ژنی دو نژاد مختلف، پیوند دریافتی از والدین خود را رد نمیکند.
**این پدیده(یعنی جمله بالا) در پیوند مغز استخوان صادق نیست.

***پیوند از فرزند به هر یک از والدین تقریبا همیشه پس زده میشود.

فک کنم خ چیزه ساده ای رو پرسیدم!:dadad4:

reseach

New member
سلام دوستان یک سوال داشنم ممنون میشم اگه جواب بدید.
چرا در روش هیبریداسیون اسپرم ماهی آزاد پخته شده اضافه می شود؟؟

mahsa.parmis88

New member
سلام...
این جملات درست هستن؟؟
آخه چند وقت پیش تو یکی از تاپیک ها بحث سر پیوند بود من جریان رو دقیق نگرفتم!

*فرزند حاصل از اختلاط ژنی دو نژاد مختلف، پیوند دریافتی از والدین خود را رد نمیکند.
**این پدیده(یعنی جمله بالا) در پیوند مغز استخوان صادق نیست.

***پیوند از فرزند به هر یک از والدین تقریبا همیشه پس زده میشود.

فک کنم خ چیزه ساده ای رو پرسیدم!:dadad4:
بله درسته..چون مولکولهای mhcکه پلی مورفیک اند،بطور هم غالب به ارث می رسند.مثلا دو تا موش از دو نژاد aوb در نتیجه آمیزششون حاصل موش ab میشه یعنی الل های هردو موش والد رو دریافت می کنه.درنتیجه زاده میتونه از والدین پیوندبگیره چون الل هردو رو داره ولی هر کدوم از والدها چون یکی از الل های زادشون رو ندارن نمیتونن ازش پیوند بگیرن.این قانون کلاسیک پیوند اعضای توپره.این موضوع تو پیوند مغزاستخوان صدق نمیکنه که بهش مقاومت هیبرید گفته میشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

mahsa.parmis88

New member
سلام دوستان عزیز یک سوال hev کارش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:21:[/Qلنفوسیت های B و T مبتدی اول از طریق یک شریان به سمت غده لنفی میان.سپس این شریان رو ترک میکنن و برای ورود به غددلنفاوی وارد اید وریدجه های با اندوتلیوم بلند بنام کلی HEV میشن. وبعد توسط کموکاین هایی که توسط سلولهای مختلف از مناطق مختلف غده لنفی تولید میشه به اون مناطق جذب میشن.نکته مهم درمورد HEVاینه که در همه اعضای لنفاوی ثانویه وحود داره بجز طحال...

ghazal93

New member
سلام بچه ها
یه سوال داشتم انتی بادی های مونوکلونال چجوری بوجود می یان؟چرا از سلول های میلوما استفاده میشه؟:dadad4:

ccr7

New member
سلام بچه ها
یه سوال داشتم انتی بادی های مونوکلونال چجوری بوجود می یان؟چرا از سلول های میلوما استفاده میشه؟:dadad4:
بر اساس نظریه burnet هر سلول b تنها 1 نوع آنتی بادی تولید میکنه.برای تولید پادتن مونوکلونال اختصاصی علیه 1 اپی توپ در آزمایشگاه لنفوسیت b طبیعی تولید کننده اون پادتنو با 1 سلول سرطانی پلاسماسل از رده میلوما ادغام کرده و سلول هیبرید یا 2رگه تولید میکنن تا تولید پادتنو درمقدار بیشتری داشته باشن.پس علت استفاده از سلول میلوما(سلول سرطانی پلاسماسل) نامیرا کردن لنفوسیت b هستش تا مرتبا تکثیر بشه و مقدارسلول b و در نتیجه آنتی بادی تولیدی افزایش پیدا کنه.

elly

New member

من فک میکنم cd دخیل نیست اینجا چون خوندیم که شیار اتصال به پپتید انتی ژنی تو مولکولای mhcکلاس 2تو شبکه اندوپلاسمی توسط زنجیره نا متغیر اشغال شده..:21:
ولی سوال خوبیه بچه ها هم نظر بدین
1
نام دیگهIi cd74

آخرین ویرایش:

hanas68

New member
سلام بچه ها من تو مطالعه ارشد ایمنی نمیتونم پست بزارم، نیدونم چرا:(50)::(50):

بالا