▌ ✍ مطالعه گروهی ارشد ایمنی شناسی 94 ☜

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

sohiii

New member
بچه ها خبر دارین که کنکور یک ماه جلو افتاده ؟؟؟؟؟!!!!!!!تو اردیبهشته!!!!!!!!!!!!
من هنوز سربرنامه ریزی وشروع سلولی مشکل دارم!!!احساس میکنم مهدوی خیلی ناقصه مثلا بخش اسکلت سلولیش برای کنکور حتی ازاون خیلی کامل تر وبهتره!!!!!!!!!!!
یکی به داد منه فلک زده برسه!!!!!!!!!!
آآآآآآآآآآآآآآآآآآآی ی ی ی ی ی آآآآآآآآآآآآدما.....!!!!!!!!!!!!!!
مطمئنین؟؟؟شاید شایعه باشه!!!:14::smiliess (15)::5:

negin ka

New member
دوست عزيز انتخاب منبع درست خيلى مهمه چون اگه وقتتو براى منبعى که درست نيست بذارى تقريبا بدست اوردن درصد خوب و در نتيجه رتبه خوبو از دست مى دى... ...و اما هارپر به نظرم منبع خيلى خوب و جامعي هست من خودم هارپر مى خونم بخصوص قسمت متابوليسماش حرف نداره :) به جرات يکى از بهترين منابع بيوشيمي

درسته نسترن جون ولی این کتابایی ک شناخته شده هستن همشونو سوالای کنکورو پوشش میدن حالا مثلا حتما حتما نباید ک لنینجرو استرایر خوند یا لودیشو.....مهدوی خوبه عبادی خوبه نقوی ک خودم دارم خوبه و خیلیای دیگه......
حالا هرکی یجور میفهمه و بسته ب درک و حوصلش یکی از منابع رو انتخاب میکنه.....
انتخاب ی منبع درست مطلقا چیزی نیس ک ی رتبه برتر کنکور یا ی آدم موفق میگه همه چیز بستگی ب خود آدم داره .......

nastaran8

New member
درسته نسترن جون ولی این کتابایی ک شناخته شده هستن همشونو سوالای کنکورو پوشش میدن حالا مثلا حتما حتما نباید ک لنینجرو استرایر خوند یا لودیشو.....مهدوی خوبه عبادی خوبه نقوی ک خودم دارم خوبه و خیلیای دیگه......
حالا هرکی یجور میفهمه و بسته ب درک و حوصلش یکی از منابع رو انتخاب میکنه.....
انتخاب ی منبع درست مطلقا چیزی نیس ک ی رتبه برتر کنکور یا ی آدم موفق میگه همه چیز بستگی ب خود آدم داره .......
عزيزم اگر اينطورى بود وزارتخونه منبع معرفى نمى کرد در هرصورت منابع اعلامى منبع طراحاى سوال هستن .....درضمن همه کتابا خوبن که چاپ شدن و مورد استفاده قرار ميگيرن در اين که شکى نيست ....ولى متاسفانه کتابايى که شما ازشون نام بردين به کامل بودن لوديش نمى رسه چون همه اينا رو هر فردى از ديدگاه خودش تاليف کرده و به عبارتى هرجا که به نظرش مهم بوده نوشته و ممکنه طراح سوال از قسمتى از لوديش استفاده کنه که به نظر مهدوى مهم نبوده اونوقت فکرشو بکن توى کنکور با يه تست کلى رتبه جا به جا مى شه....ولى در کل هر شخصى ازاده هرطور دوست داره و ا هر منبعى دوست داره درس بخونه :)

kolouche

New member
منم شنیــــــــدم ک میخوان جولو بندازن...
واسه ماه رمضون کنکور سراسری افتاده جلو.... بهمون نسبت ارشد هم میاد جولو ک روند کارها با هم تداخل نداشته باشه
اما در حد شنیدن از بچه ها و حدس زدنا بوده....
بازم باید احتمالشو در نظر بگیریم....
فرض کنیم قراره همون اردیبهشت برگزار شه...:bunnyearsmiley:
اینطوری خیالمون راحت تره تا اینکه هی تو استرسش باشیم...

love virology

New member
واسه ماه رمضون کنکور سراسری افتاده جلو.... بهمون نسبت ارشد هم میاد جولو ک روند کارها با هم تداخل نداشته باشه

هفته اول خرداد باشه بهتره من به کل اردیبهشت نیاز دارم/ مسیر های انتقال پیام لنفوسیت t تیتر وار بخونیم خوبه انگار سوال زیاد ازش نمیاد

i

- - - Updated - - -

هفته اول خرداد باشه بهتره من به کل اردیبهشت نیاز دارم/ مسیر های انتقال پیام لنفوسیت t تیتر وار بخونیم خوبه انگار سوال زیاد ازش نمیاد

i

kolouche

New member

i

آره... ولی میدونی من از ی طرف میترسم ریسک کنم.... آخه سوالاشون حساب کتاب نداره ک...... بخون بازم ....تا جایی ک میتونی کامل بخون.... نمیخواد حفظ کنی.... چشمت آشنا باشه بسه....

nastaran8

New member
آره... ولی میدونی من از ی طرف میترسم ریسک کنم.... آخه سوالاشون حساب کتاب نداره ک...... بخون بازم ....تا جایی ک میتونی کامل بخون.... نمیخواد حفظ کنی.... چشمت آشنا باشه بسه....
دقيقا تجربه نشون داده طراحا مدل سوال دادنشون تغيير کرده چون خيلى از اساتيد معتقدن سوالا بايد درکى باشه نه حفظى چون دانشجوها بى سواد مى شن پس ريسک نکنين اصلا

- - - Updated - - -

دقيقا تجربه نشون داده طراحا مدل سوال دادنشون تغيير کرده چون خيلى از اساتيد معتقدن سوالا بايد درکى باشه نه حفظى چون دانشجوها بى سواد مى شن پس ريسک نکنين اصلا

vet lab sciences

New member

- - - Updated - - -

درسته نسترن خانم اما علی رغم دیدگاه طراحان سوال گرانقدر و شریف دانشگاه تربیت مدرس، فکر نمی کنم اساتیدی که برای آزمون وزارت بهداشت سوال طرح می کنند هنوز به چنین اعتقادی که سوال باید مفهومی باشه، رسیده باشند!! متأسفانه!
با احترام به تمام سروران گرامی که در ع.پزشکی و بهداشت تهران مشغول تحصیلن، من بیشتر به جای این که به علوم پزشکی تهران علاقه داشته باشم، به دانشگاه تربیت مدرس علاقه دارم (حالا فرق نمی کنه چه فیلد ویروسش چه فیلد ایمنیش) با هر عیب و نقصی که دیگران براش متصور هستن!!

من سه نمونه سوال از آزمون ویروس شناسی پزشکی براتون میذارم، خودتون مقایسه کنید کدوم مفهومی و از کدوم بیشتر لذت می برید!

آزمون ارشد ویروس شناسی 93
مشاهده فایل‌پیوست 7054

آزمون ارشد ویروس شناسی- تربیت مدرس 89
مشاهده فایل‌پیوست 7055

و در نهایت آزمون دکتری تخصصی ویروس شناسی - تربیت مدرس اسفند 92

مشاهده فایل‌پیوست 7056

- - - Updated - - -

سلام
والا تجربه کنکور امسال ثابت کرد طراحا همچینم به مطالب کتابها و رفرنسها مسلط نیستن، خیلی از سوالاتشون مشکل دار بود، بعضیا رو اصلاح کردن، بعضیارو روشون نشد اصلاح کنن
در کل فکر نکنم سوالات خیلی مفهومی شدن، نمونشم کنکور امسال ایمنی بود

shoeleh.

New member
سلام
والا تجربه کنکور امسال ثابت کرد طراحا همچینم به مطالب کتابها و رفرنسها مسلط نیستن، خیلی از سوالاتشون مشکل دار بود، بعضیا رو اصلاح کردن، بعضیارو روشون نشد اصلاح کنن
منم باهات موافقم...سوالات اکثرا سطحی بود نه مفهومی...

negin ka

New member
خخخخ
اینجا وقتی ی تصمیم میگرن ی دهه بعد عملیش میکنن
پس اگه وزارت گفته ک قراره سوالا مفهومی شن حالا حالاها خبری نیس......:smiliess (3):
دوستای من ک زیاد نخوندن و روزنامه وار ی دور خونده بودن مجاز شدن این نشون میده ک چقد سوالا مفهومی بوده:5:

kolouche

New member
خخخخ
اینجا وقتی ی تصمیم میگرن ی دهه بعد عملیش میکنن
پس اگه وزارت گفته ک قراره سوالا مفهومی شن حالا حالاها خبری نیس......:smiliess (3):
دوستای من ک زیاد نخوندن و روزنامه وار ی دور خونده بودن مجاز شدن این نشون میده ک چقد سوالا مفهومی بوده:5:

کسی گفت تصمیم گرفتن مفهومی کنن؟

آره راست میگی.... منم خیلیا رو دیدم اینجوری.... :))))

love virology

New member
من نمیدونم چه چیزیه بعضی افراد هی میخان بگن سوالات ویروس سطحیه اکه سطحیه 100 بزن شما / رتبه 2 امسال 88 زده / دکترا هیچ وقت قاطی ارشد نکنید/ سوال بیان 2 دور دور سرشون بگردونن میشه مفهمومیه/ منظور مفهومم فهمیدیم / بعدشم شما میگی تهران بده پرفسور مختاری تهران می ارزه به کل بوووووورد ویروس ایران / ما خارج گود نشستیم هی براخودمون فلسفه بافی میکنیم/

سوالات ایمنی امسال ویروس برید ببینید اصلا مفهومی بود مفهوم فعلا وجود خارجی نداره / نظر من تخصص و سوالات جوون دار باید برای دکترا باشه / چون دانشجو کارشناسی ما که میخاد وارد ارشد بشه هنوز مفهوم خیلی از چیز هارو نمیدونه البته این در ایران هستا و بعدش سو تفاهم نشه خودمو مثال زدم / شاد باشید

Immunity

Well-known member
سلام

اره بخداا جقد من اشتباه کردم سره این سوالای سرسریشون...یادم افتاد حالم گرفته شد

vet lab sciences

New member
باریکلا! باریکلا! به ایمونولوژیستای عزیز و گرامی. بیخودی نیست بچه های ایمنی رو دوست دارم.:motat: چون واقعا درک و فهمشون بالاست.:auizz3ffy9vla57584x
البته این رو هم بگم که نسترن خانم مخالف نظر بنده و شما دوستان نیستن، چون خودشون یکی از افراد فهیم قشر دانشجویی هستن:riz304:

vet lab sciences

New member
من نمیدونم چه چیزیه بعضی افراد هی میخان بگن سوالات ویروس سطحیه اکه سطحیه 100 بزن شما / رتبه 2 امسال 88 زده / دکترا هیچ وقت قاطی ارشد نکنید/ سوال بیان 2 دور دور سرشون بگردونن میشه مفهمومیه/ منظور مفهومم فهمیدیم / بعدشم شما میگی تهران بده پرفسور مختاری تهران می ارزه به کل بوووووورد ویروس ایران / ما خارج گود نشستیم هی براخودمون فلسفه بافی میکنیم/

سوالات ایمنی امسال ویروس برید ببینید اصلا مفهومی بود مفهوم فعلا وجود خارجی نداره / نظر من تخصص و سوالات جوون دار باید برای دکترا باشه / چون دانشجو کارشناسی ما که میخاد وارد ارشد بشه هنوز مفهوم خیلی از چیز هارو نمیدونه البته این در ایران هستا و بعدش سو تفاهم نشه خودمو مثال زدم / شاد باشید

جناب عاشق جوابتو میدم چون یکی این که باید راه بیوفتم الآن برم همدان و شاید موقتا دسترسی به نت درست حسابی نداشته باشم و یکی این که نمیدونم چرا نمیتونی بفهمی من چی میگم!! واقعا تویی که این همه طبع بزرگ منشی داری و تو هر بحثی نظر میدی و یه جوری هم نقل قول و لایک می کنی که آره آقا ما بزرگیم، موندم چرا تو فهم یه مطلب واضح مشکل داری!!

ببین پروفسور من نمیخوام بگم خیلی بارمه و صد میزنم ویروس رو، من میخوام بگم آخه این سوالات مسخره چیه که میدن برا ویروس!! آخه والا بچه کوچیکم میدونه که واکسن سالک مال فلج اطفاله، اون سنس مثبت و منفیا و و و واقعا شرم آوره، واقعا سطح بچگانه هست آزمون کارشناسی ارشد ویروس شناسی!! یعنی اگه مجاز بودم ارشد ایمنی پزشکی بدم، همون ایمنی رو آزمون میدادم هرچند که اونم تعریفی نیست ولی به نظرم باز از ارشد ویروس با ابهت تر و بهتره!

مفهومی اینی نیست که تو میگی. این که نظر تو سوالات جون دار رو باید برای دکتری بدن!!! نشان از درک پایین توئه.
من نمیگم تهران بده چرا حالیت نیست! منظورم چیز دیگه ای... .
من اصن نمیدونم حرفتو میزنی بعد میگی خودمو گفتم شاد باشید!!! معلوم نیست یه بار با آدم دوستی یه بار میکوبیش!!!

(شرمندم از ریش سفیدان! ایمونولوژیست که ناچار شدم اینجوری صحبت کنم، چون سری قبل هم ایشون تو تاپیک مطالعه ویروس خودشو انداخت وسط و با هم زد و خورد کردیم! وگرنه من هرکسی رو که فهمش بالا باشه دوست دارم:rolleyessmileyanim:)

love virology

New member
جناب عاشق جوابتو میدم چون یکی این که باید راه بیوفتم الآن برم همدان و شاید موقتا دسترسی به نت درست حسابی نداشته باشم و یکی این که نمیدونم چرا نمیتونی بفهمی من چی میگم!! واقعا تویی که این همه طبع بزرگ منشی داری و تو هر بحثی نظر میدی و یه جوری هم نقل قول و لایک می کنی که آره آقا ما بزرگیم، موندم چرا تو فهم یه مطلب واضح مشکل داری!!

ببین پروفسور من نمیخوام بگم خیلی بارمه و صد میزنم ویروس رو، من میخوام بگم آخه این سوالات مسخره چیه که میدن برا ویروس!! آخه والا بچه کوچیکم میدونه که واکسن سالک مال فلج اطفاله، اون سنس مثبت و منفیا و و و واقعا شرم آوره، واقعا سطح بچگانه هست آزمون کارشناسی ارشد ویروس شناسی!! یعنی اگه مجاز بودم ارشد ایمنی پزشکی بدم، همون ایمنی رو آزمون میدادم هرچند که اونم تعریفی نیست ولی به نظرم باز از ارشد ویروس با ابهت تر و بهتره!

مفهومی اینی نیست که تو میگی. این که نظر تو سوالات جون دار رو باید برای دکتری بدن!!! نشان از درک پایین توئه.
من نمیگم تهران بده چرا حالیت نیست! منظورم چیز دیگه ای... .
من اصن نمیدونم حرفتو میزنی بعد میگی خودمو گفتم شاد باشید!!! معلوم نیست یه بار با آدم دوستی یه بار میکوبیش!!!

(شرمندم از ریش سفیدان! ایمونولوژیست که ناچار شدم اینجوری صحبت کنم، چون سری قبل هم ایشون تو تاپیک مطالعه ویروس خودشو انداخت وسط و با هم زد و خورد کردیم! وگرنه من هرکسی رو که فهمش بالا باشه دوست دارم:rolleyessmileyanim:)

نگاه کن عزیز من نام شما رو هم در یکی از تاپیک ها دیم/ اقا رضا گل من نه با شما پدر کشتگی دارم نه کینه / خودمم پرفسور نمیدونم هیچ وقت هم نگفتم بزرگم به قول شما فهم منم پایین / میگم واقع بین باش شما میخای اول از پله 100 شروع کنی / هر چیزی مقدمه به مقدمه خوبه / باشه نه دیگه سخنی میگم نه نظری میدم که دوستان ازرده بشن / امیدوارم به بالا بالا ها برسید/ روزگار بر شما خوش

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا