گزارش روزانه مطالعه گروهی ارشد تمامی رشته ها91>>>92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

biosta

Well-known member
خداوند هیچ تلاشی رو بی نتیجه نمی گذارد .برای شما که تلاش کردید خودباوری یعنی قبولی

واقعیت اینه که استرس و اضطراب همراه اغلب داوطلبان جدی کنکور هست کسی هست که درس خونده و اغلب اغلب مواقع داوطلبان جدی کنکور هستند که استرس و اضطراب دارند
پس اگر دلهوره دارید نشانه این هست که داوطلب جدی کنکور هستید و اگر این عامل مخدوشگر در نتیجه تان را کم و بیش کنترل کنید حتما" قبولید
پس به خدا توکل داریم که هیچ تلاشی را بی نتیجه نمی گذارد و می گوییم من چند ماه هست که دارم برای کنکور به طور جدی مطالعه می کنم پس من لیاقت قبول شدن را دارم و با کنترل نسبی خودم در برابر اضطراب و مهارت های درسی و غیر درسی که برای نتیجه گرفتن در کنکور لازمه می توانم علاوه بر قبولی در اولویت بالاتری قبول شوم .
برای بهترین خود بودن باید به خودتان مسلط باشید یعنی غرور زیادی و اعتماد به نفس کاذب - باختن خود و نداشتن روحیه و اضطراب و استرس زیاد کار را خراب می کنه پس بایستی بتوانید خودتان را کم و بیش کنترل کنید که دچار چنین احساساتی به طور شدید نشوید
من می دانستم که در جلسه کنکور قراره چه کار کنم حتی موارد غیر منتظره را هم برای خودم آنالیز کردم با این حال که کلی خودم را امید می دادم استرس و اضطراب داشتم اما عامل نتیجه گیری ام کنترل خودم ( که اضطرابم زیاد نشود ) بود
می دانستم دیگر داوطلبان جدی کنکور هم تقریبا" چنین هستند و کسی در حد خودش بهترین خواهد بود که بتواند احساسات خودش تا حدود زیادی ( نه الزاما" کاملا" ) کنترل کند .

داریم مرور می کنید و سال قبل در این مواقع نزدیک کنکور در این یک هفته علاوه بر مرور کلیه مطالب تمرکز بیشتری بر مرور و خواندن و به چالش کشاندن خودم در نکات و مطالب فراموش شدنی و سخت داشتم .در این روزها از استراحت غافل نشید هر چیزی در زندگی وقتی در جای خودش باشد می توانید نتیجه بهتری را بگیرید قرار نیست که از استراحت بزنید و درس بخوانید مخصوصا" در این روز ها که به استراحت بیشتری احتیاج دارید .
یک ورزشکار حرفه ای در روزهای نزدیک مسابقه اش تمرینات سبک تری می کند چون او زحمات خودش را در ماه های قبل کشیده و الان با آرامش و تمرینات سبک حساب شده برای روز مسابقه انرژی ذخیره می کند .
استراحت به معنی تلویزیون و اینترنت بیشتر از قبل نیست .استراحت خوابیدن بیشترو در کنار خانواده بودن منظورم هست .به علت اهمیت موضوع می گویم که داوطلبان که صبح کنکور دارند این روزها ساعت خواب و بیداری برای شما رتبه تان را رقم می زند.

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
من احساس می کنم نفسم دیگه بالا نمیاد
نیم ساعت میشینم پای کتاب میگم نه برم تست ، یه ربع تست میزنم میگم نه خلاصه هاتو بخون ، میرم سر خلاصه میگم زباااااااااااان موند .... اوضاعی دارم بیا و ببین :j58r36j3gcr4suxymup:14:

به نظرم ببیین چه مطلب فراموش شدنی را بیشتر دوست داری با آن مطلب شروع کن .
این عمل شما که در چند دقیقه شاخه به شاخه می روی بیشتر برایتان نتیجه عکس خواهد داشت چرا که اضطرابتان را بیشتر می کند .
نمی خواهم بگم کاملا" خونسرد باش فقط این که اگر می خواهی نتیجه خوبی در حد خودت بگیری بایستی خودت را کنترل کنی و دچار هیجانات شدید نشوی
با چند تا نفس عمیق شروع کن بسم الله .

bacillus.bs

New member
نمي دونيد من چه سرعتي گرفتم توي خوندن اين چند روز اخر
اخه يكي نيست بگه تو كه اين جوري مي تونستي بخوني چرا از همون اول اين جوري نخوندي
خدا كنه دورم تموم بشه
والا من هيچي يادم نمياد
اين ظرفيتا هم كه نيومد

hematology70

New member
امان امان از دست این سنجش پزشششششششششششششششششششششششششکی
درود بر همه ی دوستاننننننننننننننننننننننننننننن
باسیلوس جان یه بوقی هم برای ما بزننننننننننننن
این همه برات نوشته گداشتم جانممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

hematology70

New member
درود بردیده خودم
پدیده جانم چشم و امید من به تو هاااااااااا
البته انشالله باسیلوس چشمک عسل آشل و ..................که الان حضور دهن ندارم هم جزو نفرات اول نهایتش تا دهم هستن انشالله
من خودم گزارش نمیدادم چون کم میخوندم ولی روزی 2-3 بار میو مدم اینجا وو زخمات همه دوستلن گلم رو میدیدم انشالله همه جواب زحماتمونو بگیریم
در پایان با اندگی درنگ فقط میگم...........................
دددددددددددددددددددددرررررررررررررررررررررروووووووووووووووووووووووووددددددددددددددددددددددددد

لبخند

New member
سلاااااااام...من که حسابی از کارای سنجش حرص خوردم این روزا هم اعصابم بهم ریخته اس واسه اینکه به بچه های سم شناسی اجازه نمیدن ماشین حساب ببرن سر جلسه آخه یکی نیست بگه لامصصصصبا آخه تا بخوابم logو جذر و تقسیم بگیریم که جلسه تمام شده !!!!:p7977cujr38iyymsu8:

mehrshad

New member
من که 93 کنکور دارم ولی از الان بهتون بگم .... هر کی قبول شد باید به بقیه هم کمک کنه ها... دستتون درد نکنه از الان

mehrshad

New member
بچه ها فقط چند نکته تغذیه ای که شاید مفید باشه براتون بگم شاید بتونم در حد توان ناچیز خودم کمکی کرده باشم
قبل از ازمون صبحانه بخورید. صبحانتون حاوی 30 گرم کربوهیدرات باشه. . سعی کنید 1 ساعت قبل از شروع ازمون یک نوشیدنی حاوی 15 تا 60 کرم قند بخورید . بهتره از گلوکز یا فرکتوز باشه یا ابمیوه های شیرین شده. اینجوری قند خونتون تو ازمون تنظیم میشه. در بین ازمون هم برای اینکه قند خونتون در حد متعادل باشه حتما کیک و ابمیوه رو بخورید.
یک سری از ویتامین ها مثل کوبالامین نیاسن و بعضی از مواد معدنی مثل روی هم روی تمرکز تاثیر داره و از فراموشی جلوگیری می کنه. کولین هم به همین صورت موثره. ینی قبل از ازمون خوب غذا بخورید...

sara67

New member
دوستای گلم چرا اینقدر به خودتون حرص میدین و شرایط رو سخت میگیرین؟!

فکر میکنین هر چی بیشتر حرص بخورین و اعتراض کنین و همش شکایت کنین وقتتون بیشتر میشه یا کسی دلش به حالتون میسوزه؟

این روزا فقط باید وقتتون رو مدیریت کنین. به من اعتماد کنین. جدی میگم. من سال دومی هستم. یه پیرهن بیشتر از شما پاره کردم.

راهی که بهتون میگم بی کم و کاست اجرا کنین بهتون قول میدم ضرر نکنین.

1. حتما به توصیه بیوستای عزیز توجه کنین. خودتون رو خسته نکنین. بذارین مغزتون یکم خودش رو پیدا کنه. باور کنین هر چی خوندین داره تو ضمیر ناخودآگاهتون تحلیل میشه حتی وقتی خواب هستین. پس بذارین مغزتون کارش رو انجام بده (اینی که میگم فانتزی نیستا اثبات شده)

شاید پیش خودتون میگین با این همه مطلبی که مونده چطور میتونم به خودم اجازه بدم استراحت کنم؟
منم نمیگم که کتابا رو بندازین اونور برین پی تفریحتون. میگم با آرامش بخونین. هر وقت احساس کردین خسته اید و داره بهتون بشدت فشار میاد برین پیش خانوادتون یا آشپزی لذت بخش انجام بدین یا نیم ساعت برین اطراف خونتون یا یه پارک قدم بزنین. اصصصصلا هم تو ارتباطاتتون با دیگرون از نگرانی ها و کارهای زمین مونده صحبت نکین. اگه کسی گفت آماده ای؟ بگین سعیمو کردم تا خدا چی بخواد (با لبخند البته، نه اخمهای تو هم قیافه درهم)

آخرین ویرایش:

bacillus.bs

New member
امان امان از دست این سنجش پزشششششششششششششششششششششششششکی
درود بر همه ی دوستاننننننننننننننننننننننننننننن
باسیلوس جان یه بوقی هم برای ما بزننننننننننننن
این همه برات نوشته گداشتم جانممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

هماتو جان دستت درد نكنه بعد از ازمون جبران مي كنم

بانو

New member
دوستای گلم چرا اینقدر به خودتون حرص میدین و شرایط رو سخت میگیرین؟!

فکر میکنین هر چی بیشتر حرص بخورین و اعتراض کنین و همش شکایت کنین وقتتون بیشتر میشه یا کسی دلش به حالتون میسوزه؟

این روزا فقط باید وقتتون رو مدیریت کنین. به من اعتماد کنین. جدی میگم. من سال دومی هستم. یه پیرهن بیشتر از شما پاره کردم.

راهی که بهتون میگم بی کم و کاست اجرا کنین بهتون قول میدم ضرر نکنین.

1. حتما به توصیه بیوستای عزیز توجه کنین. خودتون رو خسته نکنین. بذارین مغزتون یکم خودش رو پیدا کنه. باور کنین هر چی خوندین داره تو ضمیر ناخودآگاهتون تحلیل میشه حتی وقتی خواب هستین. پس بذارین مغزتون کارش رو انجام بده (اینی که میگم فانتزی نیستا اثبات شده)

شاید پیش خودتون میگین با این همه مطلبی که مونده چطور میتونم به خودم اجازه بدم استراحت کنم؟
منم نمیگم که کتابا رو بندازین اونور برین پی تفریحتون. میگم با آرامش بخونین. هر وقت احساس کردین خسته اید و داره بهتون بشدت فشار میاد برین پیش خانوادتون یا آشپزی لذت بخش انجام بدین یا نیم ساعت برین اطراف خونتون یا یه پارک قدم بزنین. اصصصصلا هم تو ارتباطاتتون با دیگرون از نگرانی ها و کارهای زمین مونده صحبت نکین. اگه کسی گفت آماده ای؟ بگین سعیمو کردم تا خدا چی بخواد (با لبخند البته نه اخمهای تو هم قیافه درهم

مرسی عزیزم اما بعد ۱ قرار نبود ۲ رو هم بگی ؟
:rolleyessmileyanim:

sara67

New member
2. برای مرورهاتون با برنامه ریزی و حوصله جلو برین..

اول اون درسی که درس اصلیتونه و ضریبش از همه بالاتره رو انتخاب کنین برا مرور .. از بین چند تا منبعی که برا این درس استفاده کردین فقط یکیشو بذارین برا مرور. نگین باید این کتاب و با کتاب تستمو و خلاصه نویسیا رو همه رو بخونم. دیگه وقت نیست یکیشو که از همه جامع تره بردارین. بعد خط به خط نخونینش ها.. از اول باز کنین اون جاهایی رو که خط کشیدید و حاشیه نویسی هاتون و شکل ها و جدولا و نمودارها و تیترهای هر پاراگراف رو سریع بخونین. بیشتر از 2 دقیقه برا هر صفحه وقت نذارین. اما اگر به جدول یا نموداری رسیدین که دیدین هررررر سال 1-2 تا سوال میدن بیشتر روش وقت بذارین. با این کار این کتابتون یه روزه تمومه شاید وقت اضافه هم بیارین. دیگه فکر اون یکی کتابا و خلاصه برداریهاتون رو از سرتون بیرون کنین. نگین من زحمت کشیده بودم خلاصه برداشته بودم برا همین روزها... بیخیال کم بخونین ولی رو همون کمتون مسلط باشین. طوری نشه که میرین سر جلسه ببینین به خاطر تسلط کم خونده هاتون رو هم شک میکنین... کاری که من رو یک سال عقب انداخت!

sara67

New member
3. برا زبان هم فقط و فقط لغت های کنکوراهای سالهای پیش رو مرور کنین. برنامه بریزین تو این 4 روز باقیمونده هر 2 روز یه دور لغت ها رو دربیاین. گیر اضافه ندین تو رو خدا که کنکور فلان سالم مونده و اینا.

و 4. هیییییچ مطلب جدیدی رو نخونین نگین دیدم که همیشه از اینجا 2-3 تا سوال حتما میاد. بیخیالش شین.. حتی اگه میبینین جایی از کتاب خیلی سخته و با اینکه خوندین بازم تو مغزتون نرفته و نخواهد رفت پی زور اضافه نزنین.. کاری که من پارسال تا روزهای آخر کردم و باعث شد با استرس برم سر جلسه -با اعتماد بنفس داغون- چون دقیقا از اینجا رونده از اونجا مونده شده بودم.. یعنی نه مطالب راحت رو رسیده بودم یدور بخونم نه این مطالبی که آخرین روزها خونده بودم خوب برام تفهیم شده بود. الان که به سوالها نگاه میکنم میبینم چقدر میتونستم جلوتر باشم اما اون حال بدم مانعش شد. اصلا به چه امیدی نشسته بودم سر جلسه خدا میدونه... فقط این رو بگم که من رو از قبولی حتمی تو تهران انداخت قعر جدول.

5. درسهای دیگتون رو هم به همون روش تورق بخونین. نگران وقت هم نباشین با این روش وقت اضافه هم میاد..

موفق باشین دوستای گلم...

التماس دعا

parnia

New member
ممنون سارای عزیز....مطالبت واقعا مفید بود.....هر چند منم از اون پیرهن پاره ها یکی دارم..:ph34r-smiley:..ولی از تجربیاتتون استفاده کردم....ممنون..موفق باشی:riz304:

bacteriologist

New member
aval az hame mikhastam ye khaste nabashiid be bacheha begam ke ba har zahmatii bod rozaro poshte sar gozashtan..ba vojude inke aziatemon kardano hers khordiim valii pa pas nakeshidano be raheshon edame dadan..fareq az har natijeyii ke bedast biad in talash qabele tahsine valii motmaen bashiid hiich talashii bi pasokh nemimone....bayad be khoda va mojezehash omiid dashte bashiin...be nazare man 50 darsade kar talashe valii baqye faqat daste khodast...man mishnasam kasio ke 1 sal zahmat keshiid valii 2 rooz qable emtahan yekii az basteganes fot kard emtahano kharab kard....pas omiidetoon faqat be khoda bashe..on bekhad hameye bachehaye inja behtariin daneshgaha qabul mishn..omidvaram hame be arezooshon beresan az samime qalb va inke inja adamye bozorgii bodan ke bahashon ashana shodam va inja hiich bahse reqabatii vojud nadasht va hame ba ham doost boodan poshte hamo khalii nakardano be ham dg omiid dadan

scarlet

New member
salam bacheha, ye soal , az che zamani ghable konkor dige nakhonim? masalan man 5shanbe asr azmoname, az key dige dars nakhonam?

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا