کنکور چطور بود ( ویژه آزمون ورودي کلیه گرایش های زیست شناسی تحصيلات تکميلي سال ۱۳۹۴ )

waria

New member
ممنونم اقا محمد...ایشالا
ببخشید من ی چند تا سوال دیگه هم داشتم:dadad4:
میدونین براساس سال های پیش بیوشیمی با حدود چه رتبه ای میشه روزانه و شبانه قبول شد؟؟(بیشترین رتبه منظورمه)
بعد اینکه شبانه ی شهر ودانشگاهِ خوب ارزش بیشتری داره یا روزانه ی شهرو دانشگاه معمولی؟
آخرهم اینکه هزینه ی شبانه حدودا چقدره ترمی؟؟(مثلا برای بیوشمی)
ببخشید سوالام زیاده و اگه اینجا جاش نیست بگید پاک کنم سوالمو
مرسی:riz304:

alireza-ja

New member
بچه ها
با رتبه حدودی بیوشیمی 500 میشه چیزی قبول شد؟؟

من پارسال با 557 شبانه اراک بیوشیمی قبول شدم. البته غیر از تهران اصفهان و مشهد که هم شبانه ها و هم روزانه ها رو زدم بقیه شهرستان ها فقط شبانه زدم که قبول شدم نرم. تکمیل ظرفیت زدم شبانه مالک اشتر تهران بیوشیمی قبول شدم.

alireza-ja

New member
ممنونم اقا محمد...ایشالا
میدونین براساس سال های پیش بیوشیمی با حدود چه رتبه ای میشه روزانه و شبانه قبول شد؟؟(بیشترین رتبه منظورمه)
بعد اینکه شبانه ی شهر ودانشگاهِ خوب ارزش بیشتری داره یا روزانه ی شهرو دانشگاه معمولی؟

ببخشید من جواب میدم فقط در مورد سوال دوم بگم بهتون که اگر مشکل مالی ندارید تحت هیچ شرایطی شبانه دانشگاه خوب رو با روزانه دانشگاه معمولی عوض نکنید. این یک اشتباه بزرگه. هزینه سال 93 که شهریه ثابت 500 تومن هر واحد 100 تومن. این ترم 12 واحد برداشتم شده یک و 700. فقط حواستون باشه که شبانه ها خوابگاه ندارن.

waria

New member
ممنونم اقا علیرضا...
من درم ورد شبانه زیاد اطلاع ندارم....مدرکش مث روزانه معتبره؟؟
مخصوصا برای خارج رفتن...
واینکه کلاسا با روزانه ها یکیه؟
........................
اوه.آره اصلا حواسم نبود شبانه خوابگاه نداره...هزینش دیگه خیلی زیاد میشه:|

alireza-ja

New member
ممنونم اقا علیرضا...
من درم ورد شبانه زیاد اطلاع ندارم....مدرکش مث روزانه معتبره؟؟
مخصوصا برای خارج رفتن...
واینکه کلاسا با روزانه ها یکیه؟
........................
اوه.آره اصلا حواسم نبود شبانه خوابگاه نداره...هزینش دیگه خیلی زیاد میشه:|

خواهش میکنم.

آره بابا روزانه و شبانه هیچ فرقی ندارن کلاسا یکیه امکانات برابر (بجز خوابگاه) و هیچ تفاوتی ندارن. فقط شبانه شهریه داره.

واسه خارج رفتن دانشگاه آزاد هم فرقی براشون نداره چه برسه روزانه و شبانه.

بعضی جاها که ممکنه روزانه و شبانه زیاد بگیره برای اینکه کلاسا شلوغ نشه جداشون بکنن ولی تا جایی که خودم دیدم و از بقیه شنیدم ندیدم کلاساشون جدا باشه. تازه اگر هم جدا باشه باز تفاوتی ندارن استادا یکی هستن.

oloom_az

New member
سلام دوستان
کسی میدونه با چه رتبه ای میشه روزانه بیوشیمی اصفهان شیراز اراک قزوین یا شهرکرد قبول شد؟!!

mohamadgreen

New member
ممنونم اقا محمد...ایشالا
خواهش میکنم اختیار دارین ... :rose: راستش بیوشیمی بیشترین ضرفیت رو داره و پارسال تا 4000 هزار مجاز کردن (به غیر از پیام نور و غیر انتفاعی) و تا حدود 750 قبول شدن ... مدرک شبانه و روزانه فرقی نداره و توی مدرک درج نمیشه که نوبت دوم بوده فقط اسم دانشگاه میاد و اگه مسلما دانشگاه بهتری باشه امتیاز بیشتری تو مصاحبه دکترا هست ...
هزینه نوبت دوم (شبانه) حدودا با پول واحد ها پارسال یک و نیم ملیون بستگی به تعداد واحد داره میشه که معمولا سالی 20 درصد برای ورودی های جدید اضافه میشه...
فکر کنم بر اساس پارسال کرمان و زاهدان کمترین نمره رو برای قبولی میخواست...
البته بعضی دانشگاه ها برای نوبت دوم ها تصحیلات کمتری قایل میشن که تو ی دفترچه انتخواب رشته شرایط هر دانشگاه رو میزنن...
با ارزوی موفقیت براتون... :riz304:

zahra b

New member
سلام بچه ها خدایی هرکی این پی ام خوند جواب بده شاید سوالام خنده دار باشه ولی میپرسم دیگه
مثلا ظرفیت ژنتیک 90تاست حالا اگه رتبه یکی واسه ژنتیک 120 باشه این 120رتبه کل مجموعه یعنی واسه همه رشته هاست یا واسه ژنتیک ؟
اگه واسه ژنتیک یعنی دیگه قبول نمیشه؟:(50):

mohamadgreen

New member
سلام بچه ها خدایی هرکی این پی ام خوند جواب بده شاید سوالام خنده دار باشه ولی میپرسم دیگه
مثلا ظرفیت ژنتیک 90تاست حالا اگه رتبه یکی واسه ژنتیک 120 باشه این 120رتبه کل مجموعه یعنی واسه همه رشته هاست یا واسه ژنتیک ؟
اگه واسه ژنتیک یعنی دیگه قبول نمیشه؟:(50):

120 زنتیک قبولی ...
چون خیلی ها از این بچه ها ذاخل گرایش های دیگه میرن... :rose:

gostantanie

New member
سلام
بچه ها کسی میدونه زیست جانوری رو در کل چن درصد بزنی قبول میشی؟؟ممنون

carbon

New member
سلام بچه ها خوبین به نظرتون بین 3 تا رفرنس بیوشیمی لنینجر-دولین و استرایر هر کدوم تو یه بخش خاص خوب کار کردن ...میخوام قسمتای خوبه هر 3 کتابو بخونم لطفا کمک کنید که کدوم فصول رو از کدوم کتاب بخونم تا موفق تر شم ممنون هر کی تجربه خوندن هر 3 کتابو داشته بگه استفاده کنیم ممنون از همتون

mohamadgreen

New member
سلام بچه ها خوبین به نظرتون بین 3 تا رفرنس بیوشیمی لنینجر-دولین و استرایر هر کدوم تو یه بخش خاص خوب کار کردن ...میخوام قسمتای خوبه هر 3 کتابو بخونم لطفا کمک کنید که کدوم فصول رو از کدوم کتاب بخونم تا موفق تر شم ممنون هر کی تجربه خوندن هر 3 کتابو داشته بگه استفاده کنیم ممنون از همتون
سلام دوست عزیز امیدوارم که حالت خوب باشه و برات ارزوی موفقیت میکنم...:riz304:
به نظر من لنینجر بهتره اون دوتاست اما کلا این منابع حجم زیادی دارن اگه بیوشیمی کمی خوندی قبلا به نظر من ضروریات بیوشیمی ارزش وقت گذاشتن رو داره...:riz304:

:sadsmiley::sadsmiley::idea_majidonline:سلام..ببخشید ی سوال دارم.من الان.دانشجوی.کارشناسی زیست جانوری هستم راستش بخاطر بازار کار ب رشتم علاقه ندارم.ارشد وزارت بهداشت چ رشته ای تاپه؟؟خواهشا راهنماییم کنین خیلی خیلی ناامیدم..امکان انصراف هم ندارم

مجید دیجی

مدیر بخش
:sadsmiley::sadsmiley::idea_majidonline:سلام..ببخشید ی سوال دارم.من الان.دانشجوی.کارشناسی زیست جانوری هستم راستش بخاطر بازار کار ب رشتم علاقه ندارم.ارشد وزارت بهداشت چ رشته ای تاپه؟؟خواهشا راهنماییم کنین خیلی خیلی ناامیدم..امکان انصراف هم ندارم

سلام برو دفترچه استخدام ادواری که تو سایت سازمان سنجش و همچنین سایراستخدامی ها رو ببین ... ببین کدوم رشته بیشترین تقاضا رو برای استخدام داره ... بعد خروجی های هر رشته رو با تعداد استخدام های سالیانه مقایسه کن ...

payiz_zxc

New member
سلام دوستان مبشه رتبه منم بگین
زبان30
تنه20
سلولی75
بیوشیمی63
زنتیک68
بیوفیزیک20

alireza-ja

New member
سلام دوستان مبشه رتبه منم بگین
زبان30
تنه20
سلولی75
بیوشیمی63
زنتیک68
بیوفیزیک20

سلام ان شاالله گرایش سلولی دور و بر 100 چون تنه کم زدید. البته زیر 100 هم احتمالش زیاده.
برای بقیه گرایشهاهم 100 150.

فقط بخاطر تنه.
20 کمه.
البته این نظر منه.

خودتون کدوم گرایش رو ترجیح میدید؟

alireza-ja

New member
ان شاالله موقع انتخاب رشته یه سری توضیحات در مورد دانشگاه خودم میزارم که کمک حال دوستان باشه.

بالا