کلوب بچه های علوم آزمایشگاهی

homai

New member
سلام
احتمالا لوله آزمایشت از دستشون افتاده شکسته!: ) )
یا شایدم بد نمونه گرفتن!
یا شایدم خطا داشتن واقعا!
تیروئید هم بستگی به خود آزمایشگاه داره بعضی آزمایشگاه ها هرچند روز انجام میدن بضیا هم روزانس!
تب مالت یا بروسلوز هم برای شما که دامپزشک هستید مهمه
توی ایران تیتر 80/1 و بالاتر مثبت تلقی میشه اما تیتر 1/20 و 1/40 هم کم اهمیت دانست توی شغل شما البته!

یا لوله خون در دستگاه سانتریفوژ شکسته که خیلی اتفاق می افتد

homai

New member
یه سوال دارم
دلیل اینکه ازمایشی رو تکرار میکنن چیه؟
ج- دلایل زیادی دارد ممکنه جواب الکی بوده
ازم ازمایش گرفتن بعد مسئول ازمایشگاه گفت رو پیش دکتر من رفتم پیش دکتر یه چنتا سوال پرسید بعد دوباره ازم خون گرفتن
دلیلش چیه؟
ج- در همان آزمایشگاه یا آزمایشگاه دیگر

زمان لازم برا ازمایش تیروئید چقدره؟
نمونه ها را حمع می کنند یه روز خاص انجام می دهند
ازمایشگاه گفت تب مالت خفیف نشون میده این خطای ازمایشگاهه یا خفیف بودن بیماریه؟
ج - می تواند در تیتر کردن اشکال داشته باشد . فقط آزمایش رایت. بی خودی پول تو جیب این و آن نکنیم . فقط آزمایش رایت . یک ماه بعد در یک آزمایشگاه حسابی باید دوباره تیتر گردد

reza.m

New member
رضا جان سلام
ما کی قبول کردیم با این وضعییت ناهنجار محیط کار در زیر زمین در یه دخمه که نه هود دارد نه هواکش کار کنیم .
با این دستگاه ها ی غیر استاندار مثل سانتریفوژهای که دایم لوله خون بیمار در آن خرد می شود و خون آلوده در فضای آزمایشگاه پخش می شود. آیا دنیا همین طوریه ؟ما کی قبول کردیم
سلام
به هر حال اینجا ایرانه!
آزمایشگاه ها شرایطشون به وسع دکتره!
آزمایشگاهی هست که نوار های ua رو نصف می کنه از پایین تا بالا که به سود دکتر باشه!
آزمایشگاه هست که لوله هاش همه پلاستیکه که نشکنه دکتر ضرر کنه 3 ساعتم باید سانترفیوژ کنی سرم بده!:|
چاره ای نیست یا باید ساخت باهاشون یا نباید کار کرد باهاشون!
الان دکترای آزمایشگاه میان میزنن منو!: ) )

drmajid45

New member
تو کلینیک دامپزشکی لاشه مشکوک به شاربن باز کردن یه هفته همه کلینیک قرنطینه بود
یا سگ میارن معلوم نیست هاری داره یا نداره
اگه گاز گرفت میگن خودت برو واکسن بزن

homai

New member
سلام
به هر حال اینجا ایرانه!
آزمایشگاهی هست که نوار های ua رو نصف می کنه از پایین تا بالا که به سود دکتر باشه!
آزمایشگاه هست که لوله هاش همه پلاستیکه که نشکنه دکتر ضرر کنه 3 ساعتم باید سانترفیوژ کنی سرم بده!:|

لطفا لینک زیر را مطالعه کنید
http://baznegari.blogfa.com/post/1
http://baznegari.blogfa.com/post/1

آخرین ویرایش:

homai

New member
سلام
به هر حال اینجا ایرانه!
من این کار را نمی کردم چون مواد روی نوار کنده می شد و روی نوار چیزی نبود که جواب دهد
جهنم نذری
من این کار را نمی کنم چون مواد روی نوار کنده می شد و روی نوار چیزی نیست که با ادرار جواب دهد.اگر فرضا در مورد پروتئین این اتفاق به افتد انوقت یک
بیمار دیالیزی به بار می آید که مسئولیتش ما را هم شامل می شود
از این گذشته نوار ادراری در معرض هوا فاسد می شود
وآلودگی دست مواد موجود سطح نوار را خراب کرده
باعث جواب کاذب می دهد

آخرین ویرایش:

homai

New member
اگر پول علف خرسه
می گفتند ملانصردین وقتی بی کار می شد یه سوزن می زد به خودش وهی داد و فریاد می کرد
حالا نقل منه هوس کردم یه رشته تو فراگیر پیام نور بخونم . چند روزی تو فکرم با ان رشته حال کردم.
تا اینکه به سرم زد دفترچه انتخاب رشته فراگیر پیام نور را دانلود کنم . حسابی خورد توی ذوقم،
اگر قبول می شدم هر ترم باید یک میلیون تومان پول بی زبون می دادم .
بکلی از خیرش گذشتم . با خود گفتم اگر پول علف خرسه

آخرین ویرایش:

negar62

New member
بحث داغه!!!:shocked:
بچه ها یه جاهایی شما ها خیلی میتونین روی پیاده کردن اصول آزمایشگاهی مانور بدین! توی کنترل کیفی و مستندسازی آزمایشگاهها. همه مسئولین فنی هم بدجور گیرش هستن! یه جاهایی هم باید شرایط اقتصادی آزمایشگاه رو در نظر بگیرین. البته اونم من بهشون حق میدم. رقابت زیاد شده و لود کاری آزمایشگاهها دیگه مثل سابق نیس که نتیجش میشه سود دهی کمتر! اما وقتی پای جون آدما به میون میاد نباید به راحتی کوتاه بیاین. با دلیل و رفرنس حرف بزنین. مسئولین فنی هم می پذیرن. به ویژه همکاران پاتولوژیست. یکی از کتب بسیار حیاتی براشون هنری هست. هرجا خواستین مدرک بیارین که این کار درسته یا غلط از هنری رفرنس بدین. خودتونم کلی اطلاعاتتون میره بالا.
موفق باشین

negin ka

New member
من ک هنوز سرکار نرفتم ولی با این اوصافی ک شما میگین کارم ساختس چون من آدم رک گوییم و حاضر نیستم خیلی چیزارو تحمل کنم.......
احساس میکنم من هرروز بجای کار باید با کادر دعوا کنم.......
از رشتم ناراضیم اما چ میشه کرد
تو این کشور باید مث خودشون رفتار کرد...حال میکنم وقتی میبینم مهندسای عزیزمون چطور پل میزنن یا ساختمون ک ب بادی بندن!!!!!!والا ب حقشونم میرسن!!!!!
چندوقت پیشا ی چیز خنده دار خوندم ک میگفت :چطور در دهن مردمو ببنیدم_تو عربستان باید شکم مردمو سیر نگه داشت تو ایران باید گرسنه بذاریشون!!!!!!!!!همینه دیگه!!!ما مظلومیم و باین مظلومیت افتخار میکنیم و از حقمون میگذریم!!!ی چیزی یادمون باشه اگه وضعیت خرابه درست کردنش دست خود ماست تا ما نخواییم هیچی تغییر نمیکنه!!!!!!!!

homai

New member
بحث داغه!!!:shocked:
بچه ها یه جاهایی شما ها خیلی میتونین روی پیاده کردن اصول آزمایشگاهی مانور بدین! توی کنترل کیفی و مستندسازی آزمایشگاهها. همه مسئولین فنی هم بدجور گیرش هستن! یه جاهایی هم باید شرایط اقتصادی آزمایشگاه رو در نظر بگیرین. البته اونم من بهشون حق میدم. رقابت زیاد شده و لود کاری آزمایشگاهها دیگه مثل سابق نیس که نتیجش میشه سود دهی کمتر! اما وقتی پای جون آدما به میون میاد نباید به راحتی کوتاه بیاین. با دلیل و رفرنس حرف بزنین. مسئولین فنی هم می پذیرن. به ویژه همکاران پاتولوژیست. یکی از کتب بسیار حیاتی براشون هنری هست. هرجا خواستین مدرک بیارین که این کار درسته یا غلط از هنری رفرنس بدین. خودتونم کلی اطلاعاتتون میره بالا.
موفق باشین

همکار خوبم سلام و ارادت
آخه این مطلب بالا یعنی نصف کردن نوارهای ادرار از کجا رفرنس بیاوریم . که این کار درست نیست کجای هنری اشاره می کند . غیر از اینکه از شیطان رفرنس بیاوریم که شیطان این کار را بلد نیست .

negar62

New member
سلام دوست عزیز. میدونم چی میگین. یک راهش توی بروشور کیتها به خصوص کیتهای خارجی ، دوم از آزمایشگاه مرجع سلامت، سوم امیدوارم خود مسئول فنی با منطق بپذیره که همون یکبار حارج کردن نوار ادرار و تماس با دست پرسنل و رطوبت هوا... یعنی خطای نتایج !!!! :sad:

homai

New member
سلام دوست عزیز. میدونم چی میگین. یک راهش توی بروشور کیتها به خصوص کیتهای خارجی ، دوم از آزمایشگاه مرجع سلامت، سوم امیدوارم خود مسئول فنی با منطق بپذیره که همون یکبار حارج کردن نوار ادرار و تماس با دست پرسنل و رطوبت هوا... یعنی خطای نتایج !!!! :sad:

باسپاس ودرود فراوان خدمت همکارعزیزم.:riz304: اول خودتان را زدید به اون در و حالا ،آفرین زدید تو هدف

آخرین ویرایش:

homai

New member
جناب آقای فرزاد عزیز
قسمت نظرات وبلاگ جنابعالی فعال نیست لطفا رفع عیب فرمایید

در اسرع وقت

آخرین ویرایش:

amir28

New member
سلام
من علوم آز دانشگاه ازاد واحد پزشکی تهران قبولیدم
اما دلم نیست برم
بشینم یسال دیگه برا پزشکی ؟
اخه هر کی دور و برم و این سایت دیدم دارن از وضعیت بد شغلی و ... این رشته می نالنن
در ضمن پزشکی رو خیلی بیشتر دوست دارم ...
مرسی

shahran

New member
سلام منم کاشان خوندم دوران دانشحویی مو خیلی خیلی دوست میدا رن

arezoo90

New member
به نظرم اگه پزشکی روبیشتردوست دارین برا اون تلاش کنین ....وضعیت شغلی ما زیادجالب نیست...
ولی با این وضعیت کنکور میتونید علوم از بخونیدبعدش ترم 2 مرخصی بگیرین براکنکوربخونین اینطوری بهتره ... همراه با دانشجویی بخونید...
چون من یکی ازدوستام به عشق پزشکی با اینکه علوم از قبول شده بودنشست ولی سال بعدش همون علومم قبول نشد... :j58r36j3gcr4suxymup
البته باز همه چی بستگی به خودتون داره...موفق باشین

amir28

New member
به نظرم اگه پزشکی روبیشتردوست دارین برا اون تلاش کنین ....وضعیت شغلی ما زیادجالب نیست...
ولی با این وضعیت کنکور میتونید علوم از بخونیدبعدش ترم 2 مرخصی بگیرین براکنکوربخونین اینطوری بهتره ... همراه با دانشجویی بخونید...
چون من یکی ازدوستام به عشق پزشکی با اینکه علوم از قبول شده بودنشست ولی سال بعدش همون علومم قبول نشد... :j58r36j3gcr4suxymup
البته باز همه چی بستگی به خودتون داره...موفق باشین

آخه من همین کار کردم
سال گذشته دانشجوی مدیریت بودم ترم زمستون انصراف دادم و خوندم
اما وقت خب کم بود تقریبا چیزی از پیش رو نتونستم بخونم
می خوام بشینم دوباره بخونم ...
البته خودمم این قصد داشتم اما می ترسم بازم برم دانشگاه هم کلی اون وقت میگیره و حواشی و ... بازم مث امسال شه!

melinaa

New member
بچه ها میکروب پزشکی یا ژنتیک انسانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟با دلیل؟؟؟؟؟؟؟؟؟mrc

بالا