چرا مادرمان را دوس داریم؟؟؟

aram ft

New member
چرا مادرمان را دوست داریم؟

چون ما را با درد به دنيا می‌آورد و بلافاصله با لبخند می‌پذیرد

چون شیرشیشه را قبل از اينكه توی حلق ما بريزند ، پشت دستشان می‌ریزند

چون وقتی تب می‌کنیم، آن‌ها هم عرق می‌ریزند

چون وقتی توی میهمانی خجالت می‌کشیم و توی گوششان می‌گوییم سیب می خوام، با صدای بلند می‌گویند منیر خانوم بی زحمت یه سیب به این بچه بدهید و ما را عصبانی می‌کند

و وقتی پدرمان ما را به خاطر لگد زدن به مادر کتک می‌زند، با پدر دعوا می‌کنند

چون وقتی در قابلمه غذا را برمی دارند، یک بخاری بلند می شود که آدم دلش می خواهد غذا را با قابلمه اش بخورد

چون وقتي تازه ساعت يازده شب يادمان مي افتد كه فلان كار را كه بايد فردا در مدرسه تحويل دهيم يادمان رفته،بعد از يك تشر خودش هم پابه پايمان زحمت ميكشد كه همان نصف شبي تمامش كنيم

چون وسط سریال‌های ملودرام گریه می‌کنند

چون بعد از گرفتن هدیه روز مادر، تمام فکر و ذکرش این است که مبادا فروشندگان بی انصاف سر طفل معصومش را کلاه گذاشته باشند

چون شبهای امتحان و کنکور پابه ‌پای ما کم می‌خوابد اما کسی نیست که برایش قهوه بیاورد و میوه پوست بکند

به خاطر اینکه موقع سربازی رفتن ما، گریه می‌کند و نذر می کند و پوتین‌هایمان را در هر مرخصی واکس می‌زند

چون وقتی که موقع مریضیش یک لیوان آب به دستش می دهیم یک طوری تشکر می کند که واقعا باور می‌کنیم شاخ قول شکانده‌ایم

چون موقع مطالعه عینک می‌زند و پنج دقيقۀ بعد در حاليكه عينكش به چشمش است ميپرسد:اين عينك منو نديدين؟

چون هیچوقت یادشان نمی‌رود که از کدام غذا بدمان می‌آید و عاشق كدام غذاييم ،حتی وقتی که روی تخت بیمارستانند و قرار است ناهار را با هم بخوریم

چون همانجا هم تمام فکر و ذکرشان این است كه واي بچم خسته شد بسكه مريض داري كرد

و چون هروقت باهاش بد حرف ميزنيم و دلش رو براي هزارمين بار ميشكنيم، چند روز بعد همه رو از دلش ميريزه بيرون و خودش رو گول ميزنه كه :‌بخشش از بزرگانه

چون مادرند!

که مادر تنها کسی است که میتوانی تمام فریادهایت را بر سرش بکشی و مطمئن باشی که هرگز انتقام نمی گیرد

@... zahra

New member
چون موقع مطالعه عینک می‌زند و پنج دقيقۀ بعد در حاليكه عينكش به چشمش است ميپرسد:اين عينك منو نديدين؟

عالی بود...
مامانم مانتوش تنش بود میخاستیم بریم مسافرت...
هی این اتاق اون اتاقو میگشت...آخرش گفتم دنبال چی میگردی قربونت برم...گفت مانتومو پیدا میکنم...:riz304:

padideh

New member
به بهشت نميروم اگر مادرم آنجا نباشد (زنده ياد حسين پناهي)

parnia

New member
خدا همه مامانا رو حفظ کنه...بچه ها واسه مامانای بیمارم دعا کنید:sad:

raha 24

New member
که مادر تنها کسی است که میتوانی تمام فریادهایت را بر سرش بکشی و مطمئن باشی که هرگز انتقام نمی گیرد

عالیییییییییییییییی.
واقعا. خدایا تمام مادران دنیا را به سلامت دارشان.

monika.6

New member
واسه همه بیمارا دعا میکنیم مخصوصا مادرا.واقعا قشنگ بود واقعا

najma

New member
و چون هروقت باهاش بد حرف ميزنيم و دلش رو براي هزارمين بار ميشكنيم، چند روز بعد همه رو از دلش ميريزه بيرون و خودش رو گول ميزنه كه :‌بخشش از بزرگانه ...

تازه آخرشم با خودش میگه حتما تقصیر منم بوده .... میاد بوسم میکنه و از قلبم در میاره . اونم نه بعد چند روز بعد چند ساعت ...:heart::heart::riz304::riz304:

fateme67

New member
و چون هروقت باهاش بد حرف ميزنيم و دلش رو براي هزارمين بار ميشكنيم، چند روز بعد همه رو از دلش ميريزه بيرون و خودش رو گول ميزنه كه :‌بخشش از بزرگانه ...

تازه آخرشم با خودش میگه حتما تقصیر منم بوده .... میاد بوسم میکنه و از قلبم در میاره . اونم نه بعد چند روز بعد چند ساعت ...:heart::heart::riz304::riz304:
تازه ما هم کلی ناز و ادا میایم براش!!!!!!!!مامانا تنها دوستی هستن ک بدون اینکه ازت انتظار جبران داشته باشن بهت خوبی میکنن...مگه میشه همچین فرشته ای رو دوس نداش؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

mj1919

New member

وقتی سر سفره، غذا کم میاد، تنها کسی که از اون غذا خوشش نمیاد ، مادره!

mother-child-seward.jpg

najma

New member
و تنها گوش شنوای واقعی برای درد و دلاته تو تموم آدما ....
تنها کسی که با غصه هات غصه میخوره و با شادیات از ته قلبش (حتی بیشتر از تو خوشحال میشه )

تنها کسی که اگر بچش اونسر دنیا هم که باشه حتما هر روز حالشو میپرسه و درد دلاشو از پشت تلفن و نامه و ایمیل و .... میشنوه و دلداریش میده ....

fateme67

New member
گر مریض اولسام آنا!جانینی قربان ائله دین
اوزده گولدون,غمینی سینه ده پنهان ائله دین
یئتیریب حد كماله منی انسان ائله دین
تئز قوجالتدین اوزینی سن بو تمناده آنا!

بویودوم منده بوگون یار هوادارین اولوم
دولانیم باشینه من همدم وغمخوارین اولوم
خوشدیر عمرین بویو,گر یارو پرستارین اولوم
نه ضرر گلسه منه خوشدو بو سئوداده آنا!

mj1919

New member

من فقط معنی "آنا" شو فهمیدم!

najma

New member

ترجمش رو هم بذار فاطمه جون ....:rose:

MOHAMMAD.R

New member
فکر نکنم شبی بوده باشه که مامانم چند بار بهمون سر نزده باشه از ترس اینکه مبادا پتو از رومون کنار رفته باشه و سردمون شه...

فدای تمام مادرای گل دنیا ...

nelistar

New member
من خودم اذري زبانم معني شعر را مي دونم واقعا مادر يه موهبت الهي است از تمام كامنت هايتان ممنون من را به geryeh انداخت ياد مرحوم مادرم افتادم خدا همه مادرا سلامتي بده طول عمرشون را زياد كنه

بالا