پاتوق کنکوری های انگل شناسی 93

Hamidvet

New member
منم چندروز سفربودم یه وقفه ای افتادتو درس خوندنم..فعلاکه تک یاخته میخونم.زبانم نمیدونم ازکی شروع کنم.ولی بزودی شروع میکنم

من امروز تک یاخته رو سرسری تموم کردم، هیچی حالیم نیست دوباره باز باید بشینم این دفعه عمقی بخوووونمش :a2d3:

eli2020

New member
:New (6)::New (6)::New (6)::New (6):بچه ها پس کجایین بگین که چیکار میکنین با درسا؟؟؟؟؟

Soroush Star

New member
باید یک دید کلی و استدلالی نسبت به انگل ها داشت ، نه اینکه بصورت سطحی خونده بشه .
باید روشهای مختلف آزمایش بشه اگه به مرحله ای برسین که بشه انگل هارو دسته بندی کرد اونوقت به ماهیت شیرینی این درس پی برده میشه

یک نکته کلی میگم ( البته خودتم میدونی ) :
تمامی انگلهای حیوانی ( غیر انسان ) بدون استثنا در بدن انسان چرخه شون متوقف میشه ( بالغ نمیشن ) . در این بین گروهی به فرم کیست تبدیل میشن و گروهی دست به مهاجرتهای غیر طبیعی میزنن ..
در این موارد ، انسان برای این انگل بعنوان میزبان تصادفی (اتفاقی) به حساب میاد

Hamidvet

New member
باید یک دید کلی و استدلالی نسبت به انگل ها داشت ، نه اینکه بصورت سطحی خونده بشه .
باید روشهای مختلف آزمایش بشه اگه به مرحله ای برسین که بشه انگل هارو دسته بندی کرد اونوقت به ماهیت شیرینی این درس پی برده میشه

یک نکته کلی میگم ( البته خودتم میدونی ) :
تمامی انگلهای حیوانی ( غیر انسان ) بدون استثنا در بدن انسان چرخه شون متوقف میشه ( بالغ نمیشن ) . در این بین گروهی به فرم کیست تبدیل میشن و گروهی دست به مهاجرتهای غیر طبیعی میزنن ..
در این موارد ، انسان برای این انگل بعنوان میزبان تصادفی (اتفاقی) به حساب میاد

آررره همین طوره سروش عزیزم، باید انگل ها با حلاوت و شیرینی خوند؛ مثل اینکه داری داستان و سرنوشت یک نفرو برای خودت تعریف میکنی ... خیلییییییییییییییی جالبن:thanks:

b.nafas

New member
پس توام مثل منی... :28:
راستی راجع زبانم بگو چیکار میکنی الان، چی و چطور میخونیش عزیز؟
هممون تنبلیم، منم مثل توام ولی باهم باشیم بهتر میخونیم و اینجا گزارش میدیم؛
به امید روزای بهتر عزیز:a2d3:

سلام ..امیدوارم روزهای خوب برسه ..
من زبان 504 می خونم چون زبانم خوب نیست زیاد ..من خودم لغت نمی خونم جمله و متن می خونم و ترجمه شو حفظ می کنم یه استاد زبان داشتم که می گفت بدترین نوع خوندن زبان لغت حفظ کردن که همه ما اینکارمو می کنیم ولی اگه متن های چند خطی رو کاملا با ترجمه اش حفظ کنیم میبینیم که بعد یه مدت هم خوندنمون خیلی قوی تر شده هم ترجه کردن راحتتو وقتی متن های سنگین باشه دیگه واسمون عادی میشه

Hamidvet

New member
سلام ..امیدوارم روزهای خوب برسه ..
من زبان 504 می خونم چون زبانم خوب نیست زیاد ..من خودم لغت نمی خونم جمله و متن می خونم و ترجمه شو حفظ می کنم یه استاد زبان داشتم که می گفت بدترین نوع خوندن زبان لغت حفظ کردن که همه ما اینکارمو می کنیم ولی اگه متن های چند خطی رو کاملا با ترجمه اش حفظ کنیم میبینیم که بعد یه مدت هم خوندنمون خیلی قوی تر شده هم ترجه کردن راحتتو وقتی متن های سنگین باشه دیگه واسمون عادی میشه

سلام واسه امشب، شک نکن که همین طوره؛ چون من زبانو اینجوری یاد گرفتم، به سایتهایی مثل ویکی پدیای انگلیسی هم سربزن شروع کن به خوندن متن هاش کم کم راه میفتی دوست گلللللم ... :thanks:
کدوم درسشی بگو بینم Tact چی میشه؟! :smiliess (11):
:riz481:

Hamidvet

New member
راستی شما معمولا کی میای؟!
هر وقتی میای بگو منم بیام اینجا ، تنها نباشیم هیچ کدوم ...

Proteus

New member
چه جالب... فکر میکردم فقط من این مشکل رو دارم...!

اساااااااسي ترين مشكل منم همينه :j58r36j3gcr4suxymup . كلي ازم وقت ميگيره . در حدي كه توي يه روز نهايتا ميتونم 10 صفحه بخونم . خواهرم كه همش مسخره ام ميكنه ميگه هدفت چيه از روي كتاب رونويسي ميكني ؟؟!!! :25r30wi::25r30wi:
حالا تصميم گرفتم ديگه هيچي ننويسم و فقط بخونم . ولي يه حس بدي دارم . به نظرتون چيكار كنم ؟؟؟؟؟؟؟ :dadad4:

SH!LA

New member
دوستـان عزیزی که انگل شناسی رو تخصصی تر از ما میخوانن؛ کمک کنند ممنــــون میشــم. :dadad4:

Hamidvet

New member
دوستـان عزیزی که انگل شناسی رو تخصصی تر از ما میخوانن؛ کمک کنند ممنــــون میشــم. :dadad4:

والا من بخش تک یاخته کتاب انگل شناسی "نوا-براون" رو خلاصه کردم،ولی صبحی داشتم کتاب "انگل شناسی مارکل" رو میخوندم دیدم ایییییییی دل غافل اینم که باز کلی مطلب داره، باز یعنی باید بشینم خلاصه نویسی کنم عایا؟؟؟!:sadsmiley:
هیچی دیگه مثل پروتئوس اعصابم خورد شد فقط نشستم خوندمش ولی انصافا خوب خوندم!:smiliess (3):

Proteus

New member
والا من بخش تک یاخته کتاب انگل شناسی "نوا-براون" رو خلاصه کردم،ولی صبحی داشتم کتاب "انگل شناسی مارکل" رو میخوندم دیدم ایییییییی دل غافل اینم که باز کلی مطلب داره، باز یعنی باید بشینم خلاصه نویسی کنم عایا؟؟؟!:sadsmiley:
هیچی دیگه مثل پروتئوس اعصابم خورد شد فقط نشستم خوندمش ولی انصافا خوب خوندم!:smiliess (3):

دقيقاااا . منم براي ميكروب يه فصل رو همزمان از جاوتز و واكر و موراي خوندم بعد خلاصه نويسيش دو برابر حجم يه فصل جاوتز شد :5:

bahram-68

New member
سفر زیارتی سیاحتی و همیشگی آخرت

=====================================

ابتدا گذر نامه زیر را تکمیل کنید:

نام: انسان _ نام خانوادگی: آدمی زاد _ نام پدر: آدم _ نام مادر: حوا

لقب: اشرف مخلوقات _ نژاد: خاکی _ صادره از : دنیا

ساکن: کهکشان را شیری ؛منظومه شمسی؛زمین _ مقصد: برزخ

ساعت حرکت و پرواز: هر وقت خدا صلاح بداند _ مکان: بهشت اگر نشد جهنم

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

وسایل مورد نیاز :

1- دو متر پارچه سفید 2- عمل نیک 3- انجام واجبات و ترک محرمات 4- امر به معروف و نهی از منکر 5- دعای والدین و مومنین

6- نماز اول وقت 7- ولایت ائمه اطهار 8- اعمال صالح ،تقوا،ایمان

توجه:

1-خواهشمند است جهت رفاه خود خمس و زکات را قبل از پرواز پرداخت نمائید.

2-از آوردن ثروت،مقام،منزل،ماشین،حتی داخل فرودگاه جداً خودداری نمائید.

3- حتما قبل از حرکت به بستگان خود توضیح دهید تا از آوردن دسته گلهای سنگین،سنگ قبر گران و تجملاتی و نیز مراسم های پرخرج و غیره

خودداری نمائید.

4-جهت یادگاری قبل از پرواز اموال خود را بین فرزندان و امور فقرا و مستضعفین مشخص نمائید.

5- از آوردن بار اضافی از قبیل حق الناس،غیبت،تهمت و غیره خودداری نمائید.

(( برای کسب اطلاعات بیشتر به قرآن و سنت پیامبر(ص)مراجعه نمائید))

تماس و مشاوره بصورت شبانه روزی- رایگان، مستقیم و بدون وقت قبلی می باشد

در صورتیکه قبل از پرواز به مشکلی بر خوردید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

186سوره بقره-45سوره نساء-129 سوره توبه-55سوره اعراف-2و3سوره الطلاق

eli2020

New member
من که اول مارکلو میخونم بعدش نوا-براون..اون تکمیل کننده ی اینه و برعکس

Hamidvet

New member
دقيقاااا . منم براي ميكروب يه فصل رو همزمان از جاوتز و واكر و موراي خوندم بعد خلاصه نويسيش دو برابر حجم يه فصل جاوتز شد :5:

پروتئوس تو چطوری خلاصه نویسی میکنی؟! همه چیزو مینویسی دیگه نه؟!
بعدم چقد طول میکشه خلاصه نویسیت؟!
در روز چقد میخونی؟

Soroush Star

New member
من واسه کنکور امسال (خرداد 92) تمام مطالب مهم رو خلاصه کردم : درس انگل شناسی فقط

از منابع کنکور ارشد ( مارکل ووگ - نوا براون ) ، از اساتیدمون ، از تست های ارشد و دکترای گذشته و ....
کار واقعاً وقتگیری هست ( پروژه ای که 4-5 ماه زمان میبره ولی فوق العاده جواب میده هم واسه ارشد و هم واسه Ph.D ) یجورایی حوصله میخواد .

بجز این ، راهکار دیگه ای به همه داوطلبهای کنکور ارشد 93 میگم :
فقط درس اصلیتونو ( باکتری برای ارشد میکروب ، انگل برای ارشد انگل و ... ) از روی رفرنس بخونین ، خوب و دقیق اون رفرنس رو بخونین .
تعدد رفرنس نداشته باشین ، فقط 1 رفرنس بخونین .
من واسه ارشد فقط مارکل ووگ رو کامل خوندم (3-4 بار) ، نوا براون هم خوندم ولی سطحی خوندم ببینم نوع یاد دادنش چجوریه .
نوا براون بیشتر روی ریخت شناسی انگل هست ، مارکل بیشتر روی علائم بالینی و تشخیصی .

کتاب رفرنس رو خط خطی کنین ( تا برگ برگ کتاب رو جدا نکردین راضی نشین ) منظورم اینه هرجای کتاب صفحه خالی دیدین اونجا بنویسین .
مثلاً راجب ترماتودها ( اول مارکل ووگ بخونین بعدش سطحی نوا براون بخونین و بلافاصله تست بزنین I Q B و پاسخ تشریحی این کتابها نکته ای که نمیدونین همون جاهای خالی وارد کنین . انگل شناسی و هر درس حفظی دیگه اینطور نیستن که با 1-2 بار خوندن کنار گذاشته بشن ، 1-2 هفته قبل کنکور از ذهن میپرن پس باید مرتب تکرار کرد ، نگران کثیفی کتاب نباشین ، بعداً دوباره میتونین جدیدش رو بخرین .
من که این کارو با کتاب مارکل ووگ کردم نذاشتم کتاب بهم بخنده من بهش خندیدم ( شرمنده مطالبو اینجوری میگم ولی واقعیت اینه ) خط به خط کتابو حفظم .

راجب بقیه درسها ( به دلیل اهمیت ضریبشون که کم هست ، بجز انگلیسی ) اونارو از مجموعه انتشارات خ س ر و ی ( برای ک ن ک و ر ) بخونین که بعضیاشون مطالبشون در حد Ph.D هست حتی خود مجموعه انگل شناسیش و بعد تست بزنین .
ولی از روی رفرنس نخونین وقتتونو روی انگل شناسی و انگلیسی متمرکز کنین .
ارزش هر تست انگل شناسی :
1 تست انگل شناسی = 1 تست مجموعه میکروب + 1 تست ایمنی یا زیست

موفق باشین

آخرین ویرایش:
بالا