پاتوق کنکوری های انگل شناسی 93

Hamidvet

New member
من واسه کنکور امسال (خرداد 92) تمام مطالب مهم رو خلاصه کردم : درس انگل شناسی فقط

از منابع کنکور ارشد ( مارکل ووگ - نوا براون ) ، از های اساتیدمون ، از تست های ارشد و دکترای گذشته و ....
کار واقعاً وقتگیری هست ( پروژه ای که 4-5 ماه زمان میبره ولی فوق العاده جواب میده هم واسه ارشد و هم واسه ph.d ) یجورایی حوصله میخواد .

بجز این ، راهکار دیگه ای به همه داوطلبهای کنکور ارشد 93 میگم :
فقط درس اصلیتونو ( باکتری برای ارشد میکروب ، انگل برای ارشد انگل و ... ) از روی رفرنس بخونین ، خوب و دقیق اون رفرنس رو بخونین .
تعدد رفرنس نداشته باشین ، فقط 1 رفرنس بخونین .
من واسه ارشد فقط مارکل ووگ رو کامل خوندم (3-4 بار) ، نوا براون هم خوندم ولی سطحی خوندم ببینم نوع یاد دادنش چجوریه .
نوا براون بیشتر روی ریخت شناسی انگل هست ، مارکل بیشتر روی علائم بالینی و تشخیصی .

کتاب رفرنس رو خط خطی کنین ( تا برگ برگ کتاب رو جدا نکردین راضی نشین ) منظورم اینه هرجای کتاب صفحه خالی دیدین اونجا بنویسین .
مثلاً راجب ترماتودها ( اول مارکل ووگ بخونین بعدش سطحی نوا براون بخونین و بلافاصله تست بزنین i q b و پاسخ تشریحی این کتابها نکته ای که نمیدونین همون جاهای خالی وارد کنین . انگل شناسی و هر درس حفظی دیگه اینطور نیستن که با 1-2 بار خوندن کنار گذاشته بشن ، 1-2 هفته قبل کنکور از ذهن میپرن پس باید مرتب تکرار کرد ، نگران کثیفی کتاب نباشین ، بعداً دوباره میتونین جدیدش رو بخرین .
من که این کارو با کتاب مارکل ووگ کردم نذاشتم کتاب بهم بخنده من بهش خندیدم ( شرمنده مطالبو اینجوری میگم ولی واقعیت اینه ) خط به خط کتابو حفظم .

راجب بقیه درسها ( به دلیل اهمیت ضریبشون که کم هست ، بجز انگلیسی ) اونارو از مجموعه انتشارات خ س ر و ی ( برای ک ن ک و ر ) بخونین که بعضیاشون مطالبشون در حد ph.d هست حتی خود مجموعه انگل شناسیش و بعد تست بزنین .
ولی از روی رفرنس نخونین وقتتونو روی انگل شناسی و انگلیسی متمرکز کنین .
ارزش هر تست انگل شناسی :
1 تست انگل شناسی = 1 تست مجموعه میکروب + 1 تست ایمنی یا زیست

موفق باشین

من این کتاب تست iqb رو حتما باید بخرم با پاسخ های تشریحیش! ...

من که با نوا-براون زیاد حال نکردم، اصا جالب نگفته؛ هم اشتباه داره توش هم اینکه بعضا مطالبش قدیمی هست ...
راستی سروش زبانو چیکار میکنی الان، چی داری میخونی؟!

Proteus

New member
پروتئوس تو چطوری خلاصه نویسی میکنی؟! همه چیزو مینویسی دیگه نه؟!
بعدم چقد طول میکشه خلاصه نویسیت؟!
در روز چقد میخونی؟

نميشه اسمش رو گذاشت خلاصه نويسي چون دقيقا همه چيز رو مينويسم :25r30wi: . فقط چون متن كتاب ريز و پشت سر هم خط به خط نوشته اعصابم خرد ميشه ، واسه همين همون مطالب رو توي يه دفتر به صورت دسته بندي و با فلش و ... مينويسم . كه خييييلي خيييلي طول ميكشه اصن يه وضعي :25r30wi::25r30wi: يعني در حدي كه از اول تير تا الان فقط تونستم تقريبا 9 فصل از ميكروب رو بخونم . واسه همين ديگه نميخوام خلاصه برداري كنم :wacsmiley:
به نظرتون كار درستي ميكنم ؟

Proteus

New member
من واسه کنکور امسال (خرداد 92) تمام مطالب مهم رو خلاصه کردم : درس انگل شناسی فقط

از منابع کنکور ارشد ( مارکل ووگ - نوا براون ) ، از اساتیدمون ، از تست های ارشد و دکترای گذشته و ....
کار واقعاً وقتگیری هست ( پروژه ای که 4-5 ماه زمان میبره ولی فوق العاده جواب میده هم واسه ارشد و هم واسه Ph.D ) یجورایی حوصله میخواد .

بجز این ، راهکار دیگه ای به همه داوطلبهای کنکور ارشد 93 میگم :
فقط درس اصلیتونو ( باکتری برای ارشد میکروب ، انگل برای ارشد انگل و ... ) از روی رفرنس بخونین ، خوب و دقیق اون رفرنس رو بخونین .
تعدد رفرنس نداشته باشین ، فقط 1 رفرنس بخونین .
من واسه ارشد فقط مارکل ووگ رو کامل خوندم (3-4 بار) ، نوا براون هم خوندم ولی سطحی خوندم ببینم نوع یاد دادنش چجوریه .
نوا براون بیشتر روی ریخت شناسی انگل هست ، مارکل بیشتر روی علائم بالینی و تشخیصی .

کتاب رفرنس رو خط خطی کنین ( تا برگ برگ کتاب رو جدا نکردین راضی نشین ) منظورم اینه هرجای کتاب صفحه خالی دیدین اونجا بنویسین .
مثلاً راجب ترماتودها ( اول مارکل ووگ بخونین بعدش سطحی نوا براون بخونین و بلافاصله تست بزنین I Q B و پاسخ تشریحی این کتابها نکته ای که نمیدونین همون جاهای خالی وارد کنین . انگل شناسی و هر درس حفظی دیگه اینطور نیستن که با 1-2 بار خوندن کنار گذاشته بشن ، 1-2 هفته قبل کنکور از ذهن میپرن پس باید مرتب تکرار کرد ، نگران کثیفی کتاب نباشین ، بعداً دوباره میتونین جدیدش رو بخرین .
من که این کارو با کتاب مارکل ووگ کردم نذاشتم کتاب بهم بخنده من بهش خندیدم ( شرمنده مطالبو اینجوری میگم ولی واقعیت اینه ) خط به خط کتابو حفظم .

راجب بقیه درسها ( به دلیل اهمیت ضریبشون که کم هست ، بجز انگلیسی ) اونارو از مجموعه انتشارات خ س ر و ی ( برای ک ن ک و ر ) بخونین که بعضیاشون مطالبشون در حد Ph.D هست حتی خود مجموعه انگل شناسیش و بعد تست بزنین .
ولی از روی رفرنس نخونین وقتتونو روی انگل شناسی و انگلیسی متمرکز کنین .
ارزش هر تست انگل شناسی :
1 تست انگل شناسی = 1 تست مجموعه میکروب + 1 تست ایمنی یا زیست

موفق باشین

وااااي خيلي ممنون از راهنماييتون :riz304:
خودتون بخش آبي نوشته هاتونو بيشتر قبول دارين يا سبز ؟ :21:
يعني بلاخره نكات رو توي كتاب رفرنس وارد كنيم يا اينكه خلاصه نويسي كه ميگيد 4-5 ماه وقت ميبره ؟
يك رفرنس داشته باشيم يا اينكه گفتيد ماركل و نوا برون و ...

SH!LA

New member
والا من بخش تک یاخته کتاب انگل شناسی "نوا-براون" رو خلاصه کردم،ولی صبحی داشتم کتاب "انگل شناسی مارکل" رو میخوندم دیدم ایییییییی دل غافل اینم که باز کلی مطلب داره، باز یعنی باید بشینم خلاصه نویسی کنم عایا؟؟؟!:sadsmiley:
هیچی دیگه مثل پروتئوس اعصابم خورد شد فقط نشستم خوندمش ولی انصافا خوب خوندم!:smiliess (3):

الان رفتم جـــزوه های دوران کارشناسی ام رو نگاه کردم؛ دیدم مبحث تک یاخته رو توی 30 صفحه و کرم ها رو توی 24 صفحه خلاصه نویسی کردم!

البتــه حجم مطالب کمتــر بوده.

ولی یه موضوع جالب اینکـه اکثر خلاصه نویسی هام با شکل بوده.

Hamidvet

New member
نميشه اسمش رو گذاشت خلاصه نويسي چون دقيقا همه چيز رو مينويسم :25r30wi: . فقط چون متن كتاب ريز و پشت سر هم خط به خط نوشته اعصابم خرد ميشه ، واسه همين همون مطالب رو توي يه دفتر به صورت دسته بندي و با فلش و ... مينويسم . كه خييييلي خيييلي طول ميكشه اصن يه وضعي :25r30wi::25r30wi: يعني در حدي كه از اول تير تا الان فقط تونستم تقريبا 9 فصل از ميكروب رو بخونم . واسه همين ديگه نميخوام خلاصه برداري كنم :wacsmiley:
به نظرتون كار درستي ميكنم ؟

آرررره منم همین طوره که میگی، خط ریز کتاب و پشت سر هم و ...
نه خلاصه برداری بکن عزیز، چرا که نه؟
راستی شما هرفصل یا موضوع یک کتابو با کتابای رفرنس دیگه با هم میخونی و خلاصه میکنی؟!
اینجوری بهتره که نکات همه رو یکجا مینویسی نه؟؟؟

Proteus

New member
الان رفتم جـــزوه های دوران کارشناسی ام رو نگاه کردم؛ دیدم مبحث تک یاخته رو توی 30 صفحه و کرم ها رو توی 24 صفحه خلاصه نویسی کردم!

البتــه حجم مطالب کمتــر بوده.

ولی یه موضوع جالب اینکـه اکثر خلاصه نویسی هام با شکل بوده.

خب پس كارت راحته . چه خوب كه قبلا خلاصه نويسي كرده بودي :smiliess (3):
ولي كرم ها ديگه لازمت نميشه

Proteus

New member
آرررره منم همین طوره که میگی، خط ریز کتاب و پشت سر هم و ...
نه خلاصه برداری بکن عزیز، چرا که نه؟
راستی شما هرفصل یا موضوع یک کتابو با کتابای رفرنس دیگه با هم میخونی و خلاصه میکنی؟!
اینجوری بهتره که نکات همه رو یکجا مینویسی نه؟؟؟

خوب كه هست چون همه چيز رو مينويسم ( دقيقا رونويسي ) واسه همين ديگه سراغ اون بخش كتاب نميرم . ( به جاي اينكه سه تا كتاب مدام تو دستم باشه حالا فقط يه سررسيده ) ولي مشكلش همينه كه خيييييييييييلي وقت ميگيره . يعني فكر كن توي 2 ماه فقط 9 فصل از يك كتاب !!!!!! :5: خب اگه بخوام ادامه بدم كه تا روز كنكور هم تموم نميشه :sadsmiley:

bahram-68

New member
توجه ....................توجه
22 روز مانده به اعلام نتایج کنکور ارشد پزشکی

SH!LA

New member
خب پس كارت راحته . چه خوب كه قبلا خلاصه نويسي كرده بودي :smiliess (3):
ولي كرم ها ديگه لازمت نميشه

از همه ی درس هام خلاصه نویسی کردم و نگه داشتم. البتــه بجـز بیوشیمی! :13:

این خلاصه هام هم همیشـه آخر تــرم بین دخترها و پسرها خیــرات میشد! :25r30wi:

bahram-68

New member
توجه ....................توجه
22 روز مانده به اعلام نتایج کنکور ارشد پزشکی

Proteus

New member
كاشكي رشته هامون يكي بود كه من و SH!LA هم اينجا گزارش ميداديم .تاپيك شما به نظر فعال تر مياد :4d564ad6:

Hamidvet

New member
خوب كه هست چون همه چيز رو مينويسم ( دقيقا رونويسي ) واسه همين ديگه سراغ اون بخش كتاب نميرم . ( به جاي اينكه سه تا كتاب مدام تو دستم باشه حالا فقط يه سررسيده ) ولي مشكلش همينه كه خيييييييييييلي وقت ميگيره . يعني فكر كن توي 2 ماه فقط 9 فصل از يك كتاب !!!!!! :5: خب اگه بخوام ادامه بدم كه تا روز كنكور هم تموم نميشه :sadsmiley:

منم فک کنم باید همین کارو بکنم، باز خدارو شکر امتحان دکترا آبان 93 هستش و من زود شروع کردم به خوندن ...:smilies-azardl (181
نگران نباش تمرکزت رو درت باشه، ایشالا حسابی کتابارو میخوررررررری!! :a2d3:

Soroush Star

New member
انگلیسی رو از گرامر گاج دارم میخونم و لغاتم از روی تافل .

مشکل اینه که نمیدونم آزمون انگلیسی ( تافل ، آیلس ، تولیمو ، MSRT و ... ) چطوری و چه سبکی برگزار میشن چون تجربه نداشتم باید اطلاعاتمو Update کنم :ahi5slcgm04mi8jqqkl

Soroush Star

New member
به نظر من کتاب نوا براون به سبک عهد حجر و باستانی نوشته شده

مشکل نویسنده خارجیش هست . چون هر 2 کتاب نوا براون و مارکل ووگ ( البته چاپ اصلی و قدیمی سال 86 مارکل ووگ) توسط دکتر عمید اطهری ترجمه شده .

Soroush Star

New member
من از هر دو روش استفاده کردم . وقت زیاد گذاشتم ، واسه من از همون اول Ph.D مهم بود چون بر اساس درصد ها و رتبه های سالهای قبل قبولیمو میتونستم تصور کنم ( انشا الله از حالت بالقوه به حالت بالفعل تبدیل بشه )
توی نوشته هام ( خط به رنگ سبز ) بیشتر جواب میده و اگه دقت بکنین نوشته های با خط سبز زمینه ساز نوشته های با خط آبی هستن .
یعنی اون 4-5 ماه زمانی بوجود میاد که مسیر با خط سبز به خوبی سپری بشه .

من هر2 رفرنس رو خوندم ولی به این صورت :
مثلاً استرونژیلوئیدس استرکورالیس رو از مارکل ووگ خوندم ( شاید 1 ساعت وقتمو گرفت واسه بار اول ) بعدش بلافاصله نوابراون ( همون انگل ) خوندم .
چون توی مارکل ووگ این نماتود رو عمقی خوندم ، واسه این نماتود در نوا براون شاید 10 دقیقه وقت گذاشتم . نکته های اضافی که نمیدونستم و توی نوابراون گفته شده بودو وارد کتاب مارکل ووگ کردم و بار دوم عمقی تر از قبل خوندم ( کتاب مارکل ووگ ) و بعد تست و ادامه مسیر ...
در مورد این انگل دیگه با نوا براون کاری نداشتم تا آخر ...

کتاب مارکل ووگ بعنوان همون میزبان مخزن واسه من عمل کرد ( چون تمام نکات از هرجا میگرفتم واردش میکردم ) در آخر وقتی میدیدم که موضوع رو بخوبی
یاد گرفتم همون نکات رو کم کم وارد برگه ها میکردم .. در اینصورت همون لحظه که نکات رو وارد برگه میکردم ، خودش 1 بار خوندن و مرور به حساب میومد .

کتاب نوا براون بعنوان همون میزبان پاراتنیک یا انتقالی واسه من عمل میکرد .

بالا