پاتوق کنکوری های انگل شناسی 93

b.nafas

New member
من یک ماه تیر تا مرداد رو ایمنی خوندم کتاب 4 استاد دکتر وجگانی، بعضی فصل هاش رو خووب و قشنگ توضیح داده و بعضی جاهاشو نه زیاد دلچسب ...
بیوشیمی هم که گذاشتم واسه بعدا هااااااا ... :black_eyed:
[/QUO

ولی من شنیدم بیو دیگه جزو منابع نیستا

Hamidvet

New member
ولی من شنیدم بیو دیگه جزو منابع نیستا[/quote]

تا جائی که من میدونم جزو منابع "تخصص انگل شناسی" هست؛ برای "ارشد" رو نمیدونم ...

SH!LA

New member
من یک ماه تیر تا مرداد رو ایمنی خوندم کتاب 4 استاد دکتر وجگانی، بعضی فصل هاش رو خووب و قشنگ توضیح داده و بعضی جاهاشو نه زیاد دلچسب ...
بیوشیمی هم که گذاشتم واسه بعدا هااااااا ... :black_eyed:

4 استــاد حجمش چقدر هست؟

یعنی در کل راضی کننده ست؟

Soroush Star

New member
این تست از اون تستهای عجیب بود !!!! تست شماره 9 کنکور Ph.D پارسال (91) رشته انگل شناسی بود .

همونطور که میدونین ( هم در رفرنسهای مارکل ووگ و نوا براون ) و هم در دانشگاهها و گفته های اساتید ، بیان شده که ناقل تک یاخته پلاسمودیوم ،پشه
آنوفل هست .

صورت تست میگه ناقل کدامیک از پلاسمودیوم ها پشه آنوفل نیست !!!!

دفترچه کنکور Ph.D سال 90 و 91 حدود 2-3 هفته قبل از کنکور ارشد امسال 9 خرداد به دستم رسید . با دیدن اینجور تست ها که یکی دوتا هم نیستن
از اون شوکهای عجیب قبل کنکور ارشد به خودم دادم .

من خودم این تست رو نزدم ولی با پاسخ کلیدی به جواب رسیدم . جواب گزینه
4 میشه یعنی پلاسمودیوم آگامائه

حتی اسم پلاسمودیوم آگامائه در 2 رفرنس مارکل ووگ و نوا براون آورده نشده .

Hamidvet

New member
4 استــاد حجمش چقدر هست؟

یعنی در کل راضی کننده ست؟

حدود 500 صفحه هستش، منکه راضی ام "درکل" ولی خب بعضی فصل هاشو کمتر توضیح داده یا خلاصه یا بد گفته ...
درکنارش کتاب کوچیک و فشرده "ایمنی شناسی برای کنکور - انتشارات خسروی" رو هم گرفتم ، اونم باید بخونم ... اون جاهائی رو که 4 استاد کمتر توضیح داده این خوب گفته!

Soroush Star

New member
آفرین آفرین آفرین

آفرین

آفرین گزینه 4 میشه : پلاسمودیوم آگامائه .

Hamidvet

New member
این تست از اون تستهای عجیب بود !!!! تست شماره 9 کنکور Ph.D پارسال (91) رشته انگل شناسی بود .

همونطور که میدونین ( هم در رفرنسهای مارکل ووگ و نوا براون ) و هم در دانشگاهها و گفته های اساتید ، بیان شده که ناقل تک یاخته پلاسمودیوم ،پشه
آنوفل هست .

صورت تست میگه ناقل کدامیک از پلاسمودیوم ها پشه آنوفل نیست !!!!

دفترچه کنکور Ph.D سال 90 و 91 حدود 2-3 هفته قبل از کنکور ارشد امسال 9 خرداد به دستم رسید . با دیدن اینجور تست ها که یکی دوتا هم نیستن
از اون شوکهای عجیب قبل کنکور ارشد به خودم دادم .

من خودم این تست رو نزدم ولی با پاسخ کلیدی به جواب رسیدم . جواب گزینه
4 میشه یعنی پلاسمودیوم آگامائه

حتی اسم پلاسمودیوم آگامائه در 2 رفرنس مارکل ووگ و نوا براون آورده نشده .

فکر کنم ولی از اینجور تست ها تو کتاب I Q B زیاد باشه نه؟؟!
من عاشق اینجور تست هام که آدمو به چالش میکشن :smilies:
هنوزم میخااااااااااااااام!!! :4d564ad6:

love virology

New member
آفرین آفرین آفرین

آفرین

آفرین گزینه 4 میشه : پلاسمودیوم آگامائه .

اقا ما دوتاااااااااا از بچه های اینجا رو خیلی دوست دارم خیلی باحالان یخدااااااااا یکی بهرام یکی سروووش دموتون گرررررررم خدا رو کولتووووون

Soroush Star

New member
اصلاً اینجور تستها توی I Q B وجود خارجی نداره .

گشتم نبود ، نگرد نیست ...

حمید جان میخواستم این موضوع رو بگم ، من تک تک تستهای I Q B رو زدم و آنالیز کردم ( تست و پاسخ تشریحی ) به یک نتیجه کلی رسیده بودم ( قبل کنکور ارشد )

کتابهای مارکل ووگ و نوا براون فقط به درد کنکور ارشد میخورن . حقم همینو میگه . خود وزارت بهداشت واسه کنکور ارشد این رفرنسها رو معرفی کرده و نه واسه کنکور Ph.D .

البته نمیگم اصلاً به درد نمیخورن ولی یجورایی کامل کننده Ph.D نیستن و باید منابع دیگه رو خوند .

میتونی امتحان کنی و به حرفم برسی .
وقتی کتاب I Q B تستهای ارشد رو میزنی میبینی که شاید از 10 تست ارشد فقط 1-2 تارو نمیتونی بزنی یا شاید همه رو بزنی ولی با همون رفرنسها
تستهای Ph.D کتاب I Q B رو بزن میبینی که از 10 تست فقط 2-3 تارو میتونی جواب بدی .

من خودم وقتی تستهارو میدیدم یجورایی شوکه میشدم میگفتم این که ارشده ، بچه های ارشد چه چیزهایی یاد میگیرن که میتونن تستهای Ph.D رو بزنن

و بعد خودمو اینجوری ( طی 9 ماه قبل کنکور ارشد امسال ) دلداری میدادم :
من دارم واسه ارشد امتحان میدم و تستها در حد Ph.D طرح نمیشه پس دلیلی نداره بترسم .

1 نکته جالب اینکه این موضوع در تمامی رشته ها وجود داره ، مثلاً داوطلبهای میکروب شناسی ، تستهای Ph.D درس میکروب براشون دشواره و رشته ویروس ، بیوشیمی ، ایمنی و ... همینطور

b.nafas

New member
بچه ها چی شدین پس دارین کتابو نگاه می کنین صفحه ی 92 نوشته شده

b.nafas

New member

حمید جان میخواستم این موضوع رو بگم ، من تک تک تستهای I Q B رو زدم و آنالیز کردم ( تست و پاسخ تشریحی ) به یک نتیجه کلی رسیده بودم ( قبل کنکور ارشد )

کتابهای مارکل ووگ و نوا براون فقط به درد کنکور ارشد میخورن . حقم همینو میگه . خود وزارت بهداشت واسه کنکور ارشد این رفرنسها رو معرفی کرده و نه واسه کنکور Ph.D .

البته نمیگم اصلاً به درد نمیخورن ولی یجورایی کامل کننده Ph.D نیستن و باید منابع دیگه رو خوند .

وقتی کتاب I Q B تستهای ارشد رو میزنی میبینی که شاید از 10 تست ارشد فقط 1-2 تارو نمیتونی بزنی یا شاید همه رو بزنی ولی با همون رفرنسها
تستهای Ph.D کتاب I Q B رو بزن میبینی که از 10 تست فقط 2-3 تارو میتونی جواب بدی .

من خودم وقتی تستهارو میدیدم یجورایی شوکه میشدم میگفتم این که ارشده ، بچه های ارشد چه چیزهایی یاد میگیرن که میتونن تستهای Ph.D رو بزنن

من دارم واسه ارشد امتحان میدم و تستها در حد Ph.D طرح نمیشه پس دلیلی نداره بترسم .

1 نکته جالب اینکه این موضوع در تمامی رشته ها وجود داره ، مثلاً داوطلبهای میکروب شناسی ، تستهای Ph.D درس میکروب براشون دشواره و رشته ویروس ، بیوشیمی ، ایمنی و ... همینطور

سروش جان واقعا ازت ممنونیم که این همه کمکمون می کنی با توضیحات خوبت ..مررسییییییییی :riz304:
:applause::heart::28:

Hamidvet

New member

والا اگه اینجور باشه آدم بره ژورنال ها و مقاله ها رو بخونه بعلاوه یسری اطلاعات جزئی از رفرنس ها، اینجوری بهتره فک کنم .... همینه

Soroush Star

New member
درست میگین .
پلاسمودیوم رلیکتوم مربوط به پرندگان هست و ناقل پشه زیر خانواده کولیسینه و نه زیر خانواده آنوفلینه .

ولی منظور کلیم این بود ، اسمی از
پلاسمودیوم آگامائه در رفرنسها مطرح نشده

b.nafas

New member
درست میگین .
پلاسمودیوم رلیکتوم مربوط به پرندگان هست و ناقل پشه زیر خانواده کولیسینه و نه زیر خانواده آنوفلینه .

ولی منظور کلیم این بود ، اسمی از
پلاسمودیوم آگامائه در رفرنسها مطرح نشده
درسته ..اره پس باید چی کار کنیم :13:

SH!LA

New member
شمــا کتاب انگل شناسی پزشکی از انتشارات میـر رو دارید؟

اطلاعی دارید که خوب هست یـــا نه؟

بالا