# پاتوق هماتولوژی #

Z0HRE

New member
در ضمن بچه ها اگ از الان بخوایم هی بهونه بیاریم و بگیم زیاده زیاده واقعا قبول نمیشیم.

یکی از دوستام پارسال92 کنکور سم شناسی داد از اردیبهشت91 شروع کرد درس خوندن از7صبح تا6غروب کتابخونه بود توی تابستون و زمستون و ماه رمضون رتبه ش 6 شد

mahabad

New member
برا بیوشیمی من نجات شکوهی رو دارم...کتاب پاسارا هم خوبه.نجات شکوهیم سربسته گفته.

برای تست بیوشیمی من جعفرنژاد رو دارم و برای زیست آی.کیو.بی
اسم کامل کتاب جعفر نژاد لطفا بگيد

mahabad

New member
در ضمن بچه ها اگ از الان بخوایم هی بهونه بیاریم و بگیم زیاده زیاده واقعا قبول نمیشیم.

یکی از دوستام پارسال92 کنکور سم شناسی داد از اردیبهشت91 شروع کرد درس خوندن از7صبح تا6غروب کتابخونه بود توی تابستون و زمستون و ماه رمضون رتبه ش 6 شد
منم موافقم موفقيت تو هماتو به اين اسونيا نيست بايد سخت تلاش کرد

mahabad

New member
زهره خانم اگه امکان داره راجب زيست و بيو هم بگيد همراه با اونا بخونيم يا اگه اونا تموم شدن ؟

mahabad

New member
بچه ها به نظرتون روز دهمش تست بزنيم ؟پايان هر روز ؟ پايان دور اول ؟يا چه جورى که بهترين نتيجه رو داشته باشه

maxin

Well-known member
قرار شد اول هماتو+ ایمونو و زبان دیگه بعد ازاینا زیست و بیوشیمی رو اضافه می کنیم.

mahabad

New member
بچه ها تبديل شدن به کاربر فعالو بهم تبريک بگيد خوشحالم که در جمعتون هستم

neda-si

New member
سلام بچه ها من يه نظري دارم.
من وقتي شروع كردم ب خوندن هماتو بعضي چيزا رو فقط حفظ كردم و منظور رو متوجه نميشدم مثلا اسم بعضي آنزيم ها رو ك اكثرا هم يادم ميرفت. بعد ك بيوشيمي رو خوندم منظور رو فهميدم، به نظرم اول بيوشيمي و سلولي رو بخونيم، يعني من اين برنامه رو دارم. اون وقت موقع خوندن هماتو خ سردرگم نميشين و خ چيزا واستون راحت ميشه. چون تو هماتو بيوشيمي و ژنتيك خ نقش داره

- - - Updated - - -

سلام بچه ها من يه نظري دارم.
من وقتي شروع كردم ب خوندن هماتو بعضي چيزا رو فقط حفظ كردم و منظور رو متوجه نميشدم مثلا اسم بعضي آنزيم ها رو ك اكثرا هم يادم ميرفت. بعد ك بيوشيمي رو خوندم منظور رو فهميدم، به نظرم اول بيوشيمي و سلولي رو بخونيم، يعني من اين برنامه رو دارم. اون وقت موقع خوندن هماتو خ سردرگم نميشين و خ چيزا واستون راحت ميشه. چون تو هماتو بيوشيمي و ژنتيك خ نقش داره

رها45

New member
سلام هماتولوژیستها .عزیزان یه سئوال من برا بانک خون علاوه بر سالی رادمن کتاب اصول و روشهای ازمایشگاهی در بانک خون نوشته حبیب الله گل افشان رو میخونم .این کتاب همون کتاب بانک خون گل افشانه که میگفتین؟ سر فصل هاش اینها هستن خودشم کتاب ویرایش دومه1390
بخش اول اهدای خون

""دوم سیستم گروه خونی abo
بخش سومسیستم گروه خونی rh
بخش چهارم سیستم های دیگر گروه خونی
بخش پنجمفراورده های گلبول قرمز
بخش ششم فراورده های پلاسما
بخش هفتم فراورده های پلاکتو کرانولوسیت وسلولهای اجدادی خون ساز
بخش هشتم ازمایش کومبز مستقیم و تهیه گلبولهی کومبز منترل یا چک سل
بخش دهم ازمایش کومبز غیر مستقیم یا شناسایی انتب بادی ها در سرم
بخش دهم استانداردهای نمونه خون برای ازمایشگاه بانک خون
بخش یازده ازمایش های سازگاری و کراس مچ
بخش دوازده تزریق خون و فرلورده های ان در موارد اورژانس
بخش سیزده تزریق و تعویض خون در کم خونی همو لتیک جنین_نوزاد
بخش چهارده بیماری های مسری ناشی از انتقال خون
بخش پانزده واکنش های ناشی از تزریق خون

رها45

New member
یه سئوال دیگه لودیش چند جلدیه؟ بهترین ترجمش کدومه؟ ویرایش 7 ترجمه شده؟:smilies-azardl (181

Z0HRE

New member
رها جون اره همون بانک خونه گل افشانه.

در مورد زیست و بیو هم بچه ها ب توانایی خودمون برمیگرده مثلا یکی میتونه توی ی روز 5درس مختلف بخونه(ک من ازون دست هستم)اما یکی دیگ فقط میتونه دو یا سه درس رو بخونه

ازونجا ک بیو فصلاش کم و سربسته گفته شده توی کتاباییک داریم چ نجات شکوهی چ پاسالار اگ شبی فقط یکساعت بخونیم تا اخر تابستون بیو رو فول فول شدیم..ازینا گذشته کسی موفقه ک برنامش نظم تداوم داشته باشه مثلا صبحا فقط خون+لغت زبان بخونه...بعدازظهرایمنی و شب بیو+لغت و مرور:wacsmiley:

برا درس خوندن باید انگیزه داشته باشید انگیزه مث ی آونگ میمونه ک بهش تلنگری میزنن و حرکت میکنه اما ب مرور وایمیسته پس اگ بی انگیزه شدین دلسرد نشین و بیاین تا بهتون تلنگر بزنم:motat::25r30wi:

از همه ی اینها گذشته بازم میگم ک درس خوندن هر کس با دیگری فرق داره چون ب توانایی های فردی بستگی داره اگ من اون برنامه رو گذاشتم واسه این بود ک انگیزه ای باشه ک بدونیم کسی از دیگری جلو نیست و همه داریم با هم پیش میریم..

Z0HRE

New member
شاید دیگ نتونم بیام انجمن.انشالا همگی موفق باشید.:28:

- - - Updated - - -

هه هه خوشحال شدید:smilies-azardl (12)

من تازه شماهارو پیدا کردم ب این سادگیا ولتون نمیکنم:25r30wi:

بالا