# پاتوق هماتولوژی #

biology89

New member
شاید دیگ نتونم بیام انجمن.انشالا همگی موفق باشید.:28:

- - - Updated - - -

هه هه خوشحال شدید:smilies-azardl (12)

من تازه شماهارو پیدا کردم ب این سادگیا ولتون نمیکنم:25r30wi:
اگه تو هم بخوای مارو ول کنی ما ولت نمیکنیم:smiliess (3):

biology89

New member
بچهه ا من این روزا خیلی سردرگمم،2هفته فرجه برا امتحانا داریم ولی اصلا درس خوندنم نمیاد آخه من که میخوام رشتمو تغییر بدم دیگه بیوانفورماتیک و بیوتک مولکولی و جانوری و گیاهی چه بدردم میخوره:13:
از طرفیم تا امتحانام تموم نشه،خیالم راحت نشه نمیتونم بشینم برا ارشد بخونم:sad:
ولی وقتی میام اینجا و میبینم همه هستید و داریم برای یه شرو خوب به هم کمک میکنیم خیلی خوشحال میشم:28:

آخرین ویرایش:

شفق بانو

New member
بیولوژی جان
عزیزم الان اصلا به کنکور فکر نکن
چیزی که الان مهمه اینه که امتحاناتتو خوب بدی .
انشالله بعد امتحانات استارت میزینم

science girl

New member
عاقا خیییییییلی نامردیه من ۱۸هم تیر تازه امتحانام تموم میشه:dadad4:
فکر کنم خیلی طول بکشه تا باهاتون هماهنگ بشم

در مورد ضروریات بیوشیمی دکتر محمدی; دکتر محمدی استاد خودمه...کارش عالیه
کتاب ضروریاتشم خودم دارم. برا کسایی بیشتر مناسبه که بلدن و فقط برای مرور نکات مهم رو لازم دارن یا اونایی که بیخیال یادگیری میشن و فقط یه مجموعه نکات برای حفظ کردن میخان+تست های ارشد و دکتری. که گفته داره ویرایشش میکنه.
اگه کسی بخاد چند صفحشو عکس میگیرم میذارم.

biology89

New member
بیولوژی جان
عزیزم الان اصلا به کنکور فکر نکن
چیزی که الان مهمه اینه که امتحاناتتو خوب بدی .
انشالله بعد امتحانات استارت میزینم
شفق جون انگیزه ندارم برا امتحانام:14::smilies-azardl (181:25r30wi:

biology89

New member

کتاب ضروریاتشم خودم دارم. برا کسایی بیشتر مناسبه که بلدن و فقط برای مرور نکات مهم رو لازم دارن یا اونایی که بیخیال یادگیری میشن و فقط یه مجموعه نکات برای حفظ کردن میخان+تست های ارشد و دکتری. که گفته داره ویرایشش میکنه.
چقد بیتربیتن تا 18 براتون امتحان گذاشتن:tsimuzpzwoap1t9y3o7

mahabad

New member

اگه لطف کنيد عکس جلدشو بزاريد ممنون ميشم شما کتاب پروين پاسالار رو خوندى ؟ من ميخوام هم واسه کنکور خوب بزنم هم يه چيزاى ياد بگيرم بچه ها تست هارو معرفى کردن ولى يه کتاب ميخوام حجمش زياد نباشه و انقدام خلاصه نباشه که فقط به درد کنکور بخوره

رها45

New member
برنامه ریزی و نکاتی برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد

چه راهكارها و نکاتی را براي برنامه ريزي و قبولی در کنکور کارشناسی ارشد پیشنهاد می کنید؟
از مكاتبه تان با اين مركز بسيار خرسنديم و خوشحاليم با فردي هم صحبت هستيم كه دررويارويي با دغدغه هاي ذهني اش راه زيباي مشورت را در پيش مي گيرد. اين را بدانيد كه يكي از نشانه هاي افراد عاقل و پويا، كسب آگاهي در زمينه هاي مورد نياز است. اميدواريم راهنماي خوبي برايتان باشيم.
*** پرسشگر گرامی، در مورد پرسشی که مطرح کردید، توضیحاتی را در دو بخش «برنامه ریزی برای کنکور کارشناسی ارشد» و «نکات کلیدی برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد» ارائه می نماییم که امید است مورد استفاده تان قرار بگیرد.

- - - Updated - - -

*** بخش اول؛ برنامه ریزی برای کنکور کارشناسی ارشد :
ابتدا چهار نکته مهم را متذکر می شوم و سپس توضیحاتی را در ارتباط با برنامه ریزی برای قبولی در کنکور ارشد ارائه می کنم :
1. افرادی که می خواهند هم زمان به مطالعه دروس ترم و مطالعه کتب کنکوری بپردازند، سعی می کنند در ترمی که منتهی به آزمون ارشد می شود (ترم مهرماه)، کمترین واحد (اكثر دانشگاه ها بر اساس قوانین آموزشی مصوب، از 12 واحد كمتر نمي دهند، يعني بايد 12 واحد بر داريد؛ البته مي توانيد اين موضوع را از بخش آموزش دانشگاه خود سوال كنيد و اشراف بيشتري به آن پيدا كنيد) بر دارند تا فرصت بيشتري براي مطالعه كتب مربوط به آزمون ارشد داشته باشند. گفتني است اين افراد طوري برنامه ريزي مي كنند كه پس از قبولي در ارشد، تا تاريخي كه تعيين شده (در دفترچه هاي آزمون، اين مورد ذكر مي شود)، تمام واحدهاي دوره كارشناسي را پاس كرده باشند، چون در غير اينصورت اگر هم در ارشد قبول شوند، نمي توانند به آن ورود پيدا كنند (پس مراقب اين قضيه باشيد).
2. اگر رشته اي كه براي كنكور ارشد انتخاب مي كنيد، در ادامه رشته كارشناسي تان باشد كارتان بسيار آسان تر است چون در دوره كارشناسي با منابع آن آشنا بوديد و بر آن مسلط تر هستيد و مي توانيد هم براي آزمون آماده شويد و هم از پس امتحان هاي ترم تان بر بياييد. وقتي هم به زمان آزمون كنكور نزديك مي شويد بايد طوري برنامه ريزي كنيد كه فرصت بيشتري براي مطالعه کتب کنکوری داشته باشيد. به هر حال پس از مشورت هايي كه مي گيريد، در نهايت بايد به شرايط و ويژگي هاي خود نگاه كنيد و بر اساس آن تصميم بگيريد.
3. اگر مي بينيد توانايي اين را نداريد كه همزمان به دروس دانشگاهي و مطالعه براي آزمون ارشد بپردازید، بهترين كار اين است كه وقتتان را معطوف به دروس دانشگاهي كنيد تا موفق به پايان دوره كاشناسي شويد. در سال هاي بعد فرصت براي شركت در آزمون ارشد با فراغ بال بيشتر و خيالي آسوده تر هست. البته اگر اين توانايي را در خود مي بينيد، مي توانيد با يك برنامه ريزي صحيح هر دو هدف را دنبال كنيد (كاري كه تعداد زيادي از دانشجويان مي كنند و موفق مي شوند)؛ ولي اولويت اول مسلماً با دروس دانشگاهي است چون شما اگر نتوانيد دوره كارشناسي را به پايان ببريد، نمي توانيد در مقطع ارشد قبول شويد (يعني اجازه حضور در مقطع ارشد را نخواهيد داشت).
4. زمان را هیچ گاه از دست ندهید؛ اگر قصد قبولی در کنکور ارشد سال آینده را دارید، از همین الان شروع کنید.

- - - Updated - - -

* در ادامه مطالبي در زمينه برنامه ريزي كارآمد و اصولی خدمتتان تقديم مي كنيم كه اميدواريم كاربست آن ها، در شكل دهي يك برنامه صحيح برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد، به شما كمك كند :
ابتدا بهتر است بدانيد هر كسي ويژگي هاي مربوط به خود را دارد و نمي توان براي برنامه ريزي كردن، نسخه اي ثابت نوشت و گفت همه اينگونه عمل كنند تا موفق شوند. خداوند متعال انسان ها را شبيه به هم خلق نكرده است. برخي از آياتي كه به وجود تفاوت بين انسان ها اشاره مي كند عبارتند از ( آيه 22 سوره مباركه روم، آيه 13 سوره مباركه حجرات ، آيه 32 سوره مباركه زخرف و ...).همچنين در روانشناسي اصلي وجود دارد با نام «اصل تفاوت هاي فردي»؛ انسان ها در بسياري از خصوصيات رفتاري، جسمي، استعدادها، علايق و خواسته ها و .... با يكديگر تفاوت دارند و اين تفاوت هاي انسان هاست كه باعث شده مسير موفقيت براي همه يكسان نباشد. هر فردي خصوصيات خودش را بهتر مي شناسد و با مهارت ها ،توانايي ها ،نقاط ضعف و قدرت خود بيشتر آشنا هست و با شناختي كه از اصول برنامه ريزي صحيح كسب مي كند مي تواند برنامه اي متناسب با ويژگي هاي خودش تنظيم كند. مثلاً شما ‌اين آگاهي را نسبت به خود داريد كه آيا مي توانيد در سر و صدا و شلوغي و ... درس بخوانيد و يا اينكه مطالعه بعد از اذان صبح براي شما امكان پذير است يا ... ؛ پس با توجه به اين ويژگي ها، برنامه ريزي ها هم متفاوت خواهد بود. ما در اين جا به طور كلي اصول مربوط به برنامه ريزي صحيح را خدمتتان ارائه مي كنيم تا به اين شناخت برسيد؛ اين ديگر به خود شما بستگي دارد كه آن را با ويژگي ها و شرایط خود وفق دهيد و پياده كنيد. اين را نيز بدانيد كه اگر اراده و همتي پشت بهترين برنامه ريزي ها نباشد، آن ها تنها بر روي كاغذ مي مانند و هيچ گاه عملي نخواهند شد. در ادامه اصولي كه به شما در برنامه ريزي كارآمد كمك خواهد كرد را بيان مي داريم

- - - Updated - - -

صل 1 : اهداف خود را روشن كنيد
بدانيد كه فرد هدفمند و موفق كسي است كه براي روزها،هفته ها،ماه ها و حتي سال هاي خود برنامه ريزي مي كند. اگر ٪20 از زمان خود را صرف برنامه ريزي نماييد ،٪80 باقي مانده را با اطمينان بيشتري براي رسيدن به اهداف خود گام بر خواهيد داشت. براي برنامه ريزي در كليه امور بايد اهداف دقيق و روشني داشته باشيد. اين مسأله در برنامه ريزي تحصيلي حائز اهميت فراوانتري است. براى منظم شدن، بايستى اهداف را در دو گروه بلند مدت و كوتاه مدت تقسيم كرد و سپس برنامه‏اى زمان بندى شده براى وصول به آن طراحى و عمل نمود. چرا كه اگر تمام اهداف بلند مدت باشند احتمال اينكه شما با گذر زمان دچار خستگي و نا اميدي گرديد زياد است اما اگر اهداف كوتاه مدت نيز در نظرتان باشد بعد از مدت كوتاهي با رسيدن به اهداف كوتاه مدت بسيار تقويت گرديده و آن را پاداشي براي زحمات تان در نظر گرفته و با قوت و قدرت بيشتري برنامه هايتان را دنبال خواهيد كرد. پس براي خود روشن كنيد اهداف بلند مدت شما كدامها هستند و اهداف كوتاه مدت كدامها هستند؛ مثلا :
الف) هدف بلند مدت : فراگيري كل منابع کنکور
ب) هدف كوتاه مدت : مطالعه و يادگيري چند بخش در اين ماه يا در اين هفته
اصل 2 : اهداف خود را زمان بندي كنيد
زمان دقيقي براي هر يك از اهداف كوتاه مدت تعيين كنيد. مثلا تعيين كنيد كه مطالعه چه دروسي را در چه مدت زماني به اتمام خواهيد برد. به خوبي مراقب باشيد كه برنامه هاي تنظيم شده را به موقع و بدون تأخير انجام دهيد ؛زيرا كه خوب مي دانيد تأخير در اجراي به موقع برنامه ها برابر با عدم موفقيت است.

- - - Updated - - -

اصل 3 : تشخيص نيازها و كاستي ها
بايد خواست‏ها و احتياجات اساسى خود را در زمينه اي كه قصد داريد براي آن برنامه ريزي كنيد شناسايي كنيد. به عنوان مثال: در يك مقطع مشخص، چه درسى را بايد مطالعه كرد.
اصل 4 : تعيين زمان لازم
فرصت‏ها و اوقاتى كه بايد صرف تحقق اهداف برنامه شود را بايد مشخص كرد تا در نهايت معلوم شود چقدر زمان در هر روز يا هفته به آن موضوع اختصاص خواهد يافت. به عنوان مثال اگر قرار باشد يك كتاب 300 صفحه اي در طول يك ماه خوانده شود لازم است حداقل روزي 11 صفحه از كتاب مطالعه شود و اين نياز به حداقل يك ساعت وقت دارد.
اصل 5 : طبقه بندي اهداف بر اساس اولويت
كارهايي را كه مي خواهيد انجام دهيد،برحسب اولويتها وميزان اضطرار و اهميت آن،طبقه بندي كنيد. بهترين زمانها و اوقات را براي مهمترين كارها قرار دهيد. در اين صورت اگر وقت كم داشته باشيد و يا به هر دليل نتوانيد به همه اهداف و كارهايتان برسيد، مطمئن هستيد كه اهداف و برنامه هاي اصلي را انجام خواهيد داد.
اصل 6 : تناسب با توانمندي
برنامه بايد در حد توان باشد نه خارج از توان. پس بايد مطابق طاقت و توان جسمي و روحي تان برنامه را طرح ريزي و اجرا كنيد و از حد تعادل خارج نشويد. اگر شما برنامه اي طرح كنيد كه در آن خودتان را موظف به روزي 18 ساعت كار و تلاش كنيد حتما با شكست مواجه خواهيد شد. بايد زمان هايتان را به درستي، براي انجام امور مختلف تقسيم كنيد (مطالعه، تفريح، استراحت، عبادت و ...)
اصل 7 : عدم ايده آل نگري
ايده آل نگر و مطلق گرا نباشيد، يعني نخواسته باشيد تمام خواسته ها و آرزوهايتان فوري و به شكل كامل و تمام برآورده شود هر چند در راه به دست آوردن آن تلاش مي كنيد. در نظر نگرفتن واقعيات، برنامه را با شكست مواجه مي كند. يادتان باشد كه بدون تعيين اهداف، برنامه ‏ريزى غيرممكن و بدون برنامه ‏ريزى، نظم ناميسّر است

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: maxin

رها45

New member
نویسنده : علی حسینعلی پور دوستای عزیز امیدوارم این مطالب در موفقیتتون بهتون کمک کنه

رها45

New member
مهاباد یهنی اون کتابو نگیریم من بیوشیمیم خوب نیست تازه فقط میخوام فقط یه کتاب بخونم ؟ کدوم دانشگاه درس میخونی؟

رها45

New member
:smilies-azardl (181:sarma:بیولوژی عزیز منم وقتی تو همچین شرایطی گیر میکنم مث تو به حوصله میشم ولی واقعیت اینه که اول باید کتاتاتو پاس کنی تا خدایی نکرده دو باره کاری نشه گلم متمرکز امتحاناتت شو موفقیت با اونایی که با خستگی میجنگن .خودتو با دیگران مقایسه نکن هر کی یه شرایطی داره دیگه موفق باشی اجی گلم

آخرین ویرایش:

biology89

New member
:smilies-azardl (181:sarma:بیولوژی عزیز منم وقتی تو همچین شرایطی گیر میکنم مث تو به حوصله میشم ولی واقعیت اینه که اول باید کتاتاتو پاس کنی تا خدایی نکرده دو باره کاری نشه گلم متمرکز امتحاناتت شو موفقیت با اونایی که با خستگی میجنگن .خودتو با دیگران مقایسه نکن هر کی یه شرایطی داره دیگه موفق باشی اجی گلم
مرسی که راهنماییم کردی رها جونم:riz304:

mahabad

New member
مهاباد یهنی اون کتابو نگیریم من بیوشیمیم خوب نیست تازه فقط میخوام فقط یه کتاب بخونم ؟ کدوم دانشگاه درس میخونی؟

متوجه نشدم کدوم کتاب منظورته؟شما کدوم کتابو ميخونى ؟من تو پيام زور ميخونم

mahabad

New member
رها خانم هارپر هزار صفحه ست واسه درس يک واحدى خوندن هزار صفحه فک نکنم کار درستى باشه البته براى هماتو و با توجه به وقتمون عرض کردم ما بتونيم بيو رو 50 بزنيم ولى در عوض انرژى رو بزاريم برا خون ايمنى زبان البته نظر من اينه

mahabad

New member
راجب متنيم که گذاشتين ممنونم تا باشه از اين کمکها باشه

Z0HRE

New member
من پارسال از نمایشگاه هارپرو خریدم جالب اینه وقتی برگشتم خونه تازه متوجه شدم دو جلدیه و من جلد دومشو خریدم:14:شوهرم خیلی بهم خندید:dadad4:اما حجمش زیاده و همونطور ک مهاباد گفت برا درس ضریب یک فایده نداره:smiliess (5):

درضمن اون تست جعفرنژاد خوبه اخه بیوشیمی ازون درساست ک با تست خوندن جا میفته

maxin

Well-known member
بچه ها برا بیو شیمی هارپر خوب نیست؟

آره علاوه بر زیاد بودن ...به شیوه ای گفته که اگه پایه نداشته باشی جالب نیست برا همین منم استرایر میخونم و بالینی از هارپر.
نجات شکوهی هم که دیگه یافت می نشود.......
ضروریات پاسالار تست خوب داره ولی درساشو خیلی خلاصه گفته بدرد ماهای آخر میخوره نه اینکه برا یادگیری بهش تکیه کنی.
89B02333.jpg

آخرین ویرایش:
بالا