# پاتوق هماتولوژی #

science girl

New member
اگه لطف کنيد عکس جلدشو بزاريد ممنون ميشم شما کتاب پروين پاسالار رو خوندى ؟ من ميخوام هم واسه کنکور خوب بزنم هم يه چيزاى ياد بگيرم بچه ها تست هارو معرفى کردن ولى يه کتاب ميخوام حجمش زياد نباشه و انقدام خلاصه نباشه که فقط به درد کنکور بخوره

http://tahabook.com/image/cache/data/dampezeshki/Untitled-19-500x500.jpg
امروز آخرین جلسه بیوشیمی هورمونم با دکتر محمدی بود ولی قبلا که باهاش حرف زده بودم میگفت برای فهم بهتر مکانیسم ها و اینکه مثلا فلان پروتین غشایی چیه و ساختارش چجوریه کتاب بیوشیمی پزشکی ش رو بگیرم. من چون رشته م بیوشیمیه و کلی واحد بیوشیمی پاس میکنیم خیلی دنبال کتابای بیوشیمی نبودم. شما بیوشیمیت در چه حدیه? سوالای بیوشیمی کنکور مارو خیلی پیچیده نمیدن. فکر نکنم لازم باشه کتابایی مث هارپر و غیره رو بخونین. ما که کلی بیوشیمی پاس کردیم هارپر که هیچ حتی یه جلد لنینجرم ورق نزدیم.
من خودم کتاب از لنینجر تا استرایر خانه زیست شناسی رو دارم. به اندازه کافی توضیح داده خیلیم بسط نداده.

آخرین ویرایش:

mahabad

New member
والا بيوشيمىم خيلى ضعيفه صادقانه بگم صفره کتاب پاسالارم يه خورده که خوندم بعضى جاهاشو حفظ ميکردم ولى بعضى جاهارو که يکم باز کرده بود يا يه ذره اطلاعات داشتم جا ميفتاد

science girl

New member
والا بيوشيمىم خيلى ضعيفه صادقانه بگم صفره کتاب پاسالارم يه خورده که خوندم بعضى جاهاشو حفظ ميکردم ولى بعضى جاهارو که يکم باز کرده بود يا يه ذره اطلاعات داشتم جا ميفتاد

من همین الان تستای بیوشیمیه ۹۰-۹۱ رو نگاه کردم. خیلی راحت میتونی ۵۰ درصد بزنی. من کتاب از لنینجر تا استرایرم رو لازم ندارم اگه تهران سکونت داشته باشین میتونم براتون بیارم یه مدت ازش بخونی خودت مقایسه کنی. من اگه جای شما بودم در حدی که قندهارو از لیپیدها تشخیص بدم و مثلا بار هر کدوم از آمینواسیدهارو بدونم از اون کتاب میخوندم بعد با کتاب ضروریات جلو میرفتم. مشکل بزرگیم نیس که جایی رو نفهمی میتونی تو اینترنت سرچ کنی زودترم به جواب میرسی. مثلا یه سال سوال این بوده که اسید آراشیدونیک( اگه اشتباه نکنم) چند کربنه ست. که جواب دادن به این سوال نیازی به خوندن هارپر نداره! یا هر کتاب تخصصی دیگه. فقط کافیه مباحث پایه رو خوب بلد باشی وگرنه بچه های بیوشیمی بالینی هم نمیرن بشینن لنینجر و هارپر و دولین رو با هم بخونن.

- - - Updated - - -

من همین الان تستای بیوشیمیه ۹۰-۹۱ رو نگاه کردم. خیلی راحت میتونی ۵۰ درصد بزنی. من کتاب از لنینجر تا استرایرم رو لازم ندارم اگه تهران سکونت داشته باشین میتونم براتون بیارم یه مدت ازش بخونی خودت مقایسه کنی. من اگه جای شما بودم در حدی که قندهارو از لیپیدها تشخیص بدم و مثلا بار هر کدوم از آمینواسیدهارو بدونم از اون کتاب میخوندم بعد با کتاب ضروریات جلو میرفتم. مشکل بزرگیم نیس که جایی رو نفهمی میتونی تو اینترنت سرچ کنی زودترم به جواب میرسی. مثلا یه سال سوال این بوده که اسید آراشیدونیک( اگه اشتباه نکنم) چند کربنه ست. که جواب دادن به این سوال نیازی به خوندن هارپر نداره! یا هر کتاب تخصصی دیگه. فقط کافیه مباحث پایه رو خوب بلد باشی وگرنه بچه های بیوشیمی بالینی هم نمیرن بشینن لنینجر و هارپر و دولین رو با هم بخونن.

science girl

New member
متاسفانه من کتاب پاسالار رو ندیدم نمیتونم نظر بدم. اگه خدا بخاد یه روز باید برم انقلاب یه نگاهی بهش بندازم+گل افشان هارو میگردم ببینم میتونم پیدا کنم یا بفهمم چاپ بعدیش کی ه.:bunnyearsmiley:

mahabad

New member
پريسا خانم خيلى ممنون
والا نه من شهرستانم
والا کتاب من بيو براى کنکور پاسالار هستش نه ميشه بگى کاملا ضرورياته نه اينکه بگى کامله.
بازم ممنون لطف کردى تشکر ميکنم

mahabad

New member
والا شايد واسه خونش پيدا کنيد ولى واسه بانک خونش فک نکنم چون من زيرو روش کردم نبود واسه خونشم فقط چن جلد مونده بود تجديد چاپم گفتن نميشه

science girl

New member
خواهش میشه...:tonguesmiley:
اگه کمکی ازم بر اومد یا بیوشیمی مشکلی داشتی خوشحال میشم کمک کنم.:sarma:

رها45

New member
ضروریات بیوشیمی رضا محمدی رو میگم مهاباد

آخرین ویرایش:

رها45

New member
بچه ها من بانک رو از تبریز گرفتم این شماره کتابفروشی زنگ بزنین ببینین داره3341809 یا2341809

رها45

New member
سلام برو بچ به راهنماییتون نیاز دارم من کتاب مجد رو واسه سلولی گرفتم یه 200 ص هم خوندم ولی منبه عوض شد میخوام لودیش بگیرم اونم فک کنم دو جلده با این حساب اگه طبرستانی هارو هم بگیرم یه 12_14 کتابی رو باید بخونم میخوام همون مجد رو بخونم برا بخش مولکولی هم یه دارم به نظرتون کافیه لودیش 90 هزار تومنه پولم ندارم هنوز بیو و طبرسانی ها هم مونده چکار کنم؟؟؟؟:13

آخرین ویرایش:

رها45

New member
بچه ها برا سلولی چی میخونین کسی راجب لددیش اطلاعی نداشت که چند جلده و کدوم ترجمه بهتره و ویرایش 7 ترجمه شده یا نه؟

mahabad

New member
سلام رها خانم والا من که لوديش رو نديدم ولى من کلا زيست مجيد مهدوى ميخونم که جالب هم نوشته شده با اينکه زيادم نخوندم اگه اشتباه نکرده باشم بچه ها گفتن لوديش 3 جلده

mahabad

New member
ضروريات محمدى رو ندارم من پاسالار دارم اگه پيدا کنم محمدى رو و مقايسه ش کردم خبر ميدم. اگه پريسا خانم پاسالار رو ديده بود ميتونست راهنماى کنه ولى متاسفانه نديدن
در هر حال من هارپر رو نميخونم واسه يه واحد

maxin

Well-known member
سلام برو بچ به راهنماییتون نیاز دارم من کتاب مجد رو واسه سلولی گرفتم یه 200 ص هم خوندم ولی منبه عوض شد میخوام لودیش بگیرم اونم فک کنم دو جلده با این حساب اگه طبرستانی هارو هم بگیرم یه 12_14 کتابی رو باید بخونم میخوام همون مجد رو بخونم برا بخش مولکولی هم یه دارم به نظرتون کافیه لودیش 90 هزار تومنه پولم ندارم هنوز بیو و طبرسانی ها هم مونده چکار کنم؟؟؟؟:13
برای زیستای دانشگا خودمون استادمون احمد مجد رو درس داد همچین تعریفی نداره.
چاپ جدید لودیش 2جلده قبلا 80تومن بود حالا شاید بیشتر شده.
پول کتابا هم که:14:

آخرین ویرایش:

mahabad

New member
پس من اشتباه کردم مکسين اصلاحش کرد ببخشيد فک کردم 3 جلده چون يه جا اينطور شنيدم

maxin

Well-known member
پس من اشتباه کردم مکسين اصلاحش کرد ببخشيد فک کردم 3 جلده چون يه جا اينطور شنيدم

سه جلدیشم هست جدید دوستم داره .....من بعدش گرفتم دوجلدی بود....ولی خب لودیش خوب درس داده.

mohana

Well-known member
هورااااااااااااااا دو هفته دیگه از کنکور خلاص میشم بعدش میام اینجا:smilies-azardl (113

موفق باشین همگــــــــی :auizz3ffy9vla57584x:thanks:

بالا