هر شب یک تست تغذیه

نوتر

New member
1- کمبود کدام یک از موار زیر ممکن است منجر به عدم تحمل به گلوگز گردد؟
1- فسفر
2- آهن
3- روی
4- منگنز
رژیم درمانی در بیماران کبدی

flor

New member
فسفر
بی اشتهایی و نارسایی قلبی وضعف و عدم تحمل گلوکز نشانه های کمبود فسفره

یگانه

New member
بارداری و شیردهی
1)در دیابت بارداری .میزان قند خون چگونه کنترل میشود؟
1رزیم 2 ورزش 3انسولین 4الف وب

2اگر مقدار شیر مادر کم وناکافی باشد باید:
1تعداد دفعات شیردهی را زیاد کرد
2کاهش تعداد دفعات شیردهی
3معمولی شیر دهد ولی بیشتر بخورد وبنوشد
3شیشه تکمیلی بدهد

3)موثرترین راه افزایش شیر مادر
1تکرر در مکیدن نوزاد
2شیردهی با فاصته زمانی
3استراحت مادر
4مصرف مایعات

یگانه

New member
5)کدام یک اندیکاتور رشد کافی نوزاد باشیر مادر نیست
1خورانش با هر دوپستان
2خیس کردن 6-8 پوشک در روز
3بکرات دفع مدفوع
4افزایش یکنواخت قد ووزن

6)معمولیترین ویار
1گوشتها 2چربیها 3فراورده های شیر 4 سبزیها

یگانه

New member
7)سیگاری بودن مادر چه تاثیری با وزن کودک در اینده دارد
1بی تاثیر 2اندکی کاهش وزن 3کاهش شدید وزن 4افزایش وزن

8)در دوران بارداری متداولترین بیزاری غذایی کدام نیست ؟
1الکل 2قهوه 3فراورده های شیری 4 فراورده های گوشتی
در شیر مادر مبتلا به سوئ تغذیه کدام کاهش می یابد؟
1لاکتوز 2پروتئین های ضد باکتری 3فاکتور بیفیدوس 4اهن

لی لی

New member
بارداری و شیردهی
1)در دیابت بارداری .میزان قند خون چگونه کنترل میشود؟
1رزیم 2 ورزش 3انسولین 4الف وب

2اگر مقدار شیر مادر کم وناکافی باشد باید:
1تعداد دفعات شیردهی را زیاد کرد
2کاهش تعداد دفعات شیردهی
3معمولی شیر دهد ولی بیشتر بخورد وبنوشد
3شیشه تکمیلی بدهد

3)موثرترین راه افزایش شیر مادر
1تکرر در مکیدن نوزاد
2شیردهی با فاصته زمانی
3استراحت مادر
4مصرف مایعات

1)4.....2)شاید1......3)1

نوتر

New member
1- کمبود کدام یک از موار زیر ممکن است منجر به عدم تحمل به گلوگز گردد؟
1- فسفر
2- آهن
3- روی
4- منگنز
رژیم درمانی در بیماران کبدی
کمبود فسفر در بیماران کبدی با عدم تحمل به گلوکز در ارتباط است

نوتر

New member
میتونم چند تا اصطلاح هم بپرسم

iugr
sga
lesd
bn-in
peu
ibd
small for gestational age (SGA) کوچک به ازای سن بارداری
Anorexia nervosa AN بی اشتهایی عصبی
bulimia nervosa BN پرخوری عصبی
inflammatory bowel disease (IBD) بیماری های التهابی روده
peu و Lesd مشخص کنید از کدوم فصل ها میگید.

mohana

Well-known member
سلام
من سوال داشتم نمیدونستم باید تو کدوم تایپیک بذارم....
اگه میشه راهنماییم کنین ممنون میشم

شربت فروگلوبین اشتهاآور هست؟
بعضی از ترکیباتش اینهاست:
vitB1,B2,B6,B12 ،فولیک اسید،کلسیم،آهن،زینک،کوپر،vitC، منگنز

طبق دستورش نوشته روزی 2 قاشق مربا خوری
من اشتهام مدتیه خیلی کم شده یکی از دوستام گفتن این شربت اشتهاآور هست...میخوام ببینم اگه این شربت و که دارم هفته ای یه بار استفاده میکنم طبق دستورش استفاده کنم تاثیری داره یا نه.

پ ن: ببخشید اگه تایپیکتون و با سوالم خراب کردم.

نوتر

New member
سلام
من سوال داشتم نمیدونستم باید تو کدوم تایپیک بذارم....
اگه میشه راهنماییم کنین ممنون میشم

شربت فروگلوبین اشتهاآور هست؟
بعضی از ترکیباتش اینهاست:
vitB1,B2,B6,B12 ،فولیک اسید،کلسیم،آهن،زینک،کوپر،vitC، منگنز

طبق دستورش نوشته روزی 2 قاشق مربا خوری
من اشتهام مدتیه خیلی کم شده یکی از دوستام گفتن این شربت اشتهاآور هست...میخوام ببینم اگه این شربت و که دارم هفته ای یه بار استفاده میکنم طبق دستورش استفاده کنم تاثیری داره یا نه.

پ ن: ببخشید اگه تایپیکتون و با سوالم خراب کردم.
به به مهنا خانم سلام. خیلی خوش اومدین. در مورد سوالتون ابتدا چند تا سوال داشتم! خدای نکرده اگه عوارض حتمی این دارو گریبان شمارو گرفت این دوستتون که بهتون گفتن اشتها آوره قبول میکنند که مسئولیت این امر رو گردن بگیرند؟ // دوست خوبم شربت فروگلوبین بیشتر از آنکه اشتها آور باشه بیشتر برای بچه های کوچک و برای خونسازی استفاده میشه. ولی خاصیت اشتها آوری داره. آیا متفورمین که یکی از داروهای کاهش دهنده ی اشتهاست باید بدلیل کاهش دهندگی وزن حتما بعنوان داروی کاهنده ی وزن بشناسیمش؟. دوست خوبم رسالت رشته ی تغذیه در کل دنیا اینه که در جایی که میشه با ترکیبات غذایی و حتی مکمل های غذایی مشکل رو حل کرد هیجچ وقت نباید سراغ دارودرمانی که هیچ وقت هیچ سودی برای مصرف کنندگانش نداشته بریم. پس دوستم شربت مورد نظر براتون سودی نخواهد داشت یا اگر هم داشته باشه کاملا موقتی خواهد بود. و حرف دوستی که این شربت رو براتون معرفی کردند به نظرم حالا سهوا هم توصیه ای کردند براتون ممکنه مشکل ساز بشه. شما با مراجعه به متخصص تغذیه در صورتی که صلاح بدونن میتونید از ترکیب یک شربت و مکمل غذایی که من از گفتنش اینجا امتناع میکنم( به صلاح خودتونه) میتونید استفاده بکنید. به امید موفقیت شما دوست عزیز

آخرین ویرایش:

mohana

Well-known member
سلام دوستم. در مورد سوالتون باید بپرسم آیا دوستتون متخصص تغذیه هستند که شربت تجویز کردند برای افزایش وزن شما؟؟؟ آیا خدای نکرده اگه عوارض حتمی این دارو گریبان شمارو گرفت این دوستتون قبول میکنند که مسئولیت این امر رو گردن بگیرند؟ // دوست خوبم شربت فروگلوبین بیشتر از آنکه اشتها آور باشه بیشتر برای بچه های کوچک و برای خونسازی استفاده میشه. من سوال داشتم ازتون. آیا متفورمین که یکی از داروهای کاهش دهنده ی اشتهاست باید بدلیل کاهش دهندگی وزن حتما بعنوان داروی کاهنده ی وزن بشناسیمش؟. دوست خوبم رسالت رشته ی تغذیه در کل دنیا اینه که در جایی که میشه با ترکیبات غذایی و حتی مکمل های غذایی مشکل رو حل کرد هیجچ وقت سراغ دارودرمانی که هیچ وقت هیچ سودی برای مصرف کنندگانش نداشته نریم. پس دوستم شربت مورد نظر براتون سودی نخواهد داشت یا اگر هم داشته باشه کاملا موقتی خواهد بود. و حرف دوستی که این شربت رو براتون معرفی کردند به نظرم حالا سهوا هم توصیه ای کردند براتون ممکنه مشکل ساز بشه. شما با مراجعه به متخصص تغذیه در صورتی که صلاح بدونن میتونید از ترکیب یک شربت و مکمل غذایی که من از گفتنش اینجا امتناع میکنم( به صلاح خودتونه) میتونید استفاده بکنید. به امید موفقیت شما دوست عزیز

ممنون از پاسختون
ببخشید من اشتباهی منظورمو رسوندم
من این شربت و برای نرمال موندن آهن استفاده میکردم(به توصیه پزشک...آهنم نرماله برای اینکه همینطور نرمال باقی بمونه) ولی فقط هفته ای یکبار
بعد دوستم هم که این شربت و استفاده میکردن(2 بار در روز) گفتن با استفاده این شربت اشتهاشون زیاد شده.
منم میخواستم ببینم اگر مداوم استفاده کنم فایده داره یا نه که الان متوجه شدم فایده نداره
اگر ببینم این مشکل و تا چند روز دیگه هم دارم حتما به متخصص تغذیه مراجعه میکنم چون وزنم نرماله نمیخوام دچار کاهش وزن شم.
بازم ممنونم از راهنماییتون

celine

New member
سلام دوستان همگی خسته نباشید با اجازه منم یه سوال میزارم
مقدار کلسیم در کدام مورد زیر بیشتر است؟
1) 100 گرم ماهی آزاد
2) یک چهارم فنجان ماست
3) یک فنجان بادام
4) یک فنجان ماکارونی
اصلا این سوال رو پرسیدم که ببینم باید مقدار اعداد جداول رو حفظ باشیم؟ و اینکه توی تبدیل واحدها چی کار کنیم مثلا هر اونس چند گرمه و هر لیوان یا نصف لیوان چند گرمه و اصلا چه جوری حفظشون کنیم و این جور چیزا ..
لطفا کمک کنید ممنون

نوتر

New member
سلام دوستان همگی خسته نباشید با اجازه منم یه سوال میزارم
مقدار کلسیم در کدام مورد زیر بیشتر است؟
1) 100 گرم ماهی آزاد
2) یک چهارم فنجان ماست
3) یک فنجان بادام
4) یک فنجان ماکارونی
اصلا این سوال رو پرسیدم که ببینم باید مقدار اعداد جداول رو حفظ باشیم؟ و اینکه توی تبدیل واحدها چی کار کنیم مثلا هر اونس چند گرمه و هر لیوان یا نصف لیوان چند گرمه و اصلا چه جوری حفظشون کنیم و این جور چیزا ..
لطفا کمک کنید ممنون
سلام celine جان.دوست خوبم تبدیل واحدها به گرم و تبدیل گرم به مقدار واحد هاو این که هر لیوان از ماده غذایی چند گرمه و چقد کالری داره بحثی است که دانشجویان تغذیه ترم 5 و 6 و در درسهایی به نام تنظیم برنامه غذایی و رژیم درمانی 1 میگذرونن. کتاب خاصی که بخواد دقیق این موارد رو مطرح کنه هیچ گاه وجود نداشته و دانشجویان تغذیه هم این موارد رو در جریان 4 سال دوره کارشناسی بطور نامحسوس و سر بحثایی که تو کلاس داشتند یاد گرفتند. ولی کتاب تنظیم برنامه غذایی دکتر میرمیران میتونه یکم کمک کننده باشه در این زمینه براتون. ودر مورد سوالتون هم که باید بگم بله در قسمت بیس کراوس و مدرن جدول ها باید جفظ بشن. در قسمت های دیگه هم که تکرر سوالاشون زیاد بوده حتما باید جداول حفظ شوند.البته بیشتر بحث مقایسه ای مطرح هست تا حفظ کردن خود عدد. مثلا باید بدونید کدام روغن ویتامین مثلا ایکس بیشتری داره؟ از بین سیب زمینی ها کدام شاخص گلایسمی بالاتری داره . ماکسیمم و مینیمم جداول هم حتما باید حفظ بشن.

بالا