هر شب یک تست تغذیه

negar91

New member
سلام celine جان.دوست خوبم تبدیل واحدها به گرم و تبدیل گرم به مقدار واحد هاو این که هر لیوان از ماده غذایی چند گرمه و چقد کالری داره بحثی است که دانشجویان تغذیه ترم 5 و 6 و در درسهایی به نام تنظیم برنامه غذایی و رژیم درمانی 1 میگذرونن. کتاب خاصی که بخواد دقیق این موارد رو مطرح کنه هیچ گاه وجود نداشته و دانشجویان تغذیه هم این موارد رو در جریان 4 سال دوره کارشناسی بطور نامحسوس و سر بحثایی که تو کلاس داشتند یاد گرفتند. ولی کتاب تنظیم برنامه غذایی دکتر میرمیران میتونه یکم کمک کننده باشه در این زمینه براتون. ودر مورد سوالتون هم که باید بگم بله در قسمت بیس کراوس و مدرن جدول ها باید جفظ بشن. در قسمت های دیگه هم که تکرر سوالاشون زیاد بوده حتما باید جداول حفظ شوند.البته بیشتر بحث مقایسه ای مطرح هست تا حفظ کردن خود عدد. مثلا باید بدونید کدام روغن ویتامین مثلا ایکس بیشتری داره؟ از بین سیب زمینی ها کدام شاخص گلایسمی بالاتری داره . ماکسیمم و مینیمم جداول هم حتما باید حفظ بشن.
نوتر اما بیچاره ها اصول تنظیم رو ترم 4 پاس کردیم چه بدبختی کشیدیم که دونه دونه این فهرست جانشینی رو حفظ کردیم راستی چرا این مبحث اصول تنظیم توی هیچ کتاب رفرنسی نیست و هرسال حتما ازش یه سوال درست و حسابی میاد ؟

nutgirl92

New member
سلام
نوتر جان
میشه لطفآ مبحث تغذیه و فیزیولوژی برای سوال فردا رو بگی؟
من امروز اینجا رو کشف کردم...
میخوام باهاتون پیش برم ...

نوتر

New member
نوتر اما بیچاره ها اصول تنظیم رو ترم 4 پاس کردیم چه بدبختی کشیدیم که دونه دونه این فهرست جانشینی رو حفظ کردیم راستی چرا این مبحث اصول تنظیم توی هیچ کتاب رفرنسی نیست و هرسال حتما ازش یه سوال درست و حسابی میاد ؟
چون کشورهای مختلف در این زمینه اتفاق نظر ندارند.قطعا هم باید برای ایرانی ها و امریکایی ها و چینی ها و .... این موضوع فرق کنه. مثلا نمیشه برای چینی ها گفت دو قاشق سرصاف!اصلا چینی ها قاشق ندارند. یا لیوانی که در کشور کانادا استفاده میشه با لیوانی که در کشور ما استفاده میشه دقیقا یکی نیست!بخاطر این موارد و تفاوت فرهنگه در کشور ها هست که اصولا رفرنس معتبری برای این مورد وجود نداره. و حتی اگه بیان و فهرست جانشینی غذاهارو با در نظر گرفتن همه کشور ها براش کتاب تالیف کنند یه کتاب 10000 صفحه ای باید براش شاید کافی باشه. تازه اگه بدونن آبگوشتی هم وجود داره تو ایران که با چه ذوق و شوقی توسط افراد دهه 40 به بالا خورده میشه:25r30wi://

نوتر

New member
سلام
نوتر جان
میشه لطفآ مبحث تغذیه و فیزیولوژی برای سوال فردا رو بگی؟
من امروز اینجا رو کشف کردم...
میخوام باهاتون پیش برم ...
معمولا از جای خاص و مشخصی سوال نمیذارن بچه ها. یا مثلا همیشه و هر شب سوال نمیذارن. ولی اگه من بخوام این روزا سوال بذارم از مبحث گوارش فیزیولوژی و تداخل دارو غذا سوال میذارم

نوتر

New member
راستی نگار چون بتون ترم 4 دادن تنظیم برنامه غذایی رو پس:tsimuzpzwoap1t9y3o7:tsimuzpzwoap1t9y3o7

celine

New member
سلام celine جان.دوست خوبم تبدیل واحدها به گرم و تبدیل گرم به مقدار واحد هاو این که هر لیوان از ماده غذایی چند گرمه و چقد کالری داره بحثی است که دانشجویان تغذیه ترم 5 و 6 و در درسهایی به نام تنظیم برنامه غذایی و رژیم درمانی 1 میگذرونن. کتاب خاصی که بخواد دقیق این موارد رو مطرح کنه هیچ گاه وجود نداشته و دانشجویان تغذیه هم این موارد رو در جریان 4 سال دوره کارشناسی بطور نامحسوس و سر بحثایی که تو کلاس داشتند یاد گرفتند. ولی کتاب تنظیم برنامه غذایی دکتر میرمیران میتونه یکم کمک کننده باشه در این زمینه براتون. ودر مورد سوالتون هم که باید بگم بله در قسمت بیس کراوس و مدرن جدول ها باید جفظ بشن. در قسمت های دیگه هم که تکرر سوالاشون زیاد بوده حتما باید جداول حفظ شوند.البته بیشتر بحث مقایسه ای مطرح هست تا حفظ کردن خود عدد. مثلا باید بدونید کدام روغن ویتامین مثلا ایکس بیشتری داره؟ از بین سیب زمینی ها کدام شاخص گلایسمی بالاتری داره . ماکسیمم و مینیمم جداول هم حتما باید حفظ بشن.

سلام مرسی نوتر از راهنماییت پس با این وضع باید کلی عدد حفظ کنم . بهم نخندیا ولی حداقل بگو یه اونس چند گرمه؟

نوتر

New member
سلام مرسی نوتر از راهنماییت پس با این وضع باید کلی عدد حفظ کنم . بهم نخندیا ولی حداقل بگو یه اونس چند گرمه؟
خواهش میکنم هر اونس حدود 30 گرم در نظر میگیرند. و هر لیوان شستی ایرانی رو 240 سی سی در نظر میگیرند.

celine

New member
خواهش میکنم هر اونس حدود 30 گرم در نظر میگیرند. و هر لیوان شستی ایرانی رو 240 سی سی در نظر میگیرند.

مرسی راستی نوتر من فصل دیابت رو خوندم خواستم اون سوال که راجع بهش رو گذاشته بودی پیدا کنم هر چی گشتم نبود .من آخر نفهمیدم بالاخره بیماران دیابت 1و 2 مقدار مصرف پروتیین و کربوهیدرات و چربیشون باید چه قدر باشه . هر جا یه چیز گفته....:13:

آخرین ویرایش:

نوتر

New member
مرسی راستی نوتر من فصل دیابت رو خوندم خواستم اون سوال که راجع بهش رو گذاشته بودی پیدا کنم هر چی گشتم نبود .من آخر نفهمیدم بالاخره بیماران دیابت 1و 2 مقدار مصرف پروتیین و کربوهیدرات و چربیشون باید چه قدر باشه . هر جا یه چیز گفته....:mad_majidonline:
اواخر جزوه ی جدید طریقت هستش. دوست عزیز پروتئین که حتما باید متوسط باشه این یک امر بدیهی هستش تو دیابت. این مباحث رو تو کلاسای طریقت ( البته نه کلاسای کنکورش) داشتیم( واحد کارآموزی ما با ایشون بود). در مورد سوال هیچی شکی نکنید که جواب همونی که دادم. اما اگه خودتون یه مورد دیگه رو صلاح میدونید دیگه بحث جدایی س.

negar91

New member
اواخر جزوه ی جدید طریقت هستش. دوست عزیز پروتئین که حتما باید متوسط باشه این یک امر بدیهی هستش تو دیابت. این مباحث رو تو کلاسای طریقت ( البته نه کلاسای کنکورش) داشتیم( واحد کارآموزی ما با ایشون بود). در مورد سوال هیچی شکی نکنید که جواب همونی که دادم. اما اگه خودتون یه مورد دیگه رو صلاح میدونید دیگه بحث جدایی س.

دقیقا توی کتاب مدرن همین جوابی که نوتر گفته بود اومده و کاملا جوابشون درست بود

celine

New member

منظورم این نبود که توی جزوه نیست یا شما اشتباه گفتید:smiliess (4): منظورم این بود که توی این تاپیک میخواستم سوالو بیدا کنم یه بار دیگه بخونم که پیدا نکردم شما میدونید کدوم صفحه است؟:21:

celine

New member
من چیزی رو صلاح نمیدونم مطمینم حرف شما 100 درصد درسته .فقط چون سوالو توی تاپیک پیدا نکردم یه بار دیگه پرسیدم:(50)::rolleyessmileyanim:
بازم شرمنده که اشتباه برداشت شد:riz513:

آخرین ویرایش:

نوتر

New member
خواهش میکنم. وقتی یکی دوماه پیش سایت یه ذره مریض شد و بعضی قسمت هارو حذف کرد اونجا حذف شد:sad::65d6a5d6s:

نوتر

New member
1-کدام یک از داروهای زیر در کاهش اشتها موثرند؟
1- سلژین
2- کلوزاپین
3- تئوفیلین
4- اسید والپروئیک

2-همه موارد زیر جذب فولات را مختل میکنند بجز:
1- پاراآمینو سالیسیلیک اسید
2- پری متامین
3- تری متو پریم
4- آزولفیدین

ketabsabz

Well-known member
ببخشید من یه سوال داشتم ،البته این اولین سوالی که توی این قسمت میذارم نمیدونستم کجا مطرحش کنم . امیدوارم سوالم ،سوال بیخودی نباشه.
دونستن اینکه هر گروه ازبیمارا برای مثال بیمارای دیابتی یا بیمارای کلیوی یا هر گروه دیگه چند درصد پروتئین ،کربوهیدرات یا چربی میخوان ضروریه؟منظورم اینه که همه درصدا رو باید حفظ باشیم ؟

نوتر

New member
ببخشید من یه سوال داشتم ،البته این اولین سوالی که توی این قسمت میذارم نمیدونستم کجا مطرحش کنم . امیدوارم سوالم ،سوال بیخودی نباشه.
دونستن اینکه هر گروه ازبیمارا برای مثال بیمارای دیابتی یا بیمارای کلیوی یا هر گروه دیگه چند درصد پروتئین ،کربوهیدرات یا چربی میخوان ضروریه؟منظورم اینه که همه درصدا رو باید حفظ باشیم ؟

خواهش میکنم کتاب سبز . بله بخصوص اون قسمت هایی که مطرح کردی رو درصدهاشو بایدحتما بلد باشی. هم مدرن و کراوس.

RONATA

New member

سوال اولی گزینه ی 3 و سوال دومی گزینه ی 1

1-کدام یک از داروهای زیر در کاهش اشتها موثرند؟
1- سلژین
2- کلوزاپین
3- تئوفیلین
4- اسید والپروئیک

2-همه موارد زیر جذب فولات را مختل میکنند بجز:
1- پاراآمینو سالیسیلیک اسید
2- پری متامین
3- تری متو پریم
4- آزولفیدین

fereshte706

New member
سلام دوستان.من از هرجاشده استفاده میکنم تاجواب بگیرم گفتم شاید بیشتر اینجاسر بزنید.من برای درس تغذیه کدوم کتاب رو بخونم.البته مرسی از نگار جون که گفت اما جزوه طریقت از کتابفروشی بگیرم یا موسسه خاصی؟کراوس مترجمش کی باشه خوبه؟نوتر جان که ارشدی کمکم کن .از نگار جونم واسه کمکاش ممنونم.انشاالله موفق باشید و به خواستتون برسید.ما فقیر بیچاره هارو هم کمک کنید لطفا.مرسی

negar91

New member
سلام دوستان.من از هرجاشده استفاده میکنم تاجواب بگیرم گفتم شاید بیشتر اینجاسر بزنید.من برای درس تغذیه کدوم کتاب رو بخونم.البته مرسی از نگار جون که گفت اما جزوه طریقت از کتابفروشی بگیرم یا موسسه خاصی؟کراوس مترجمش کی باشه خوبه؟نوتر جان که ارشدی کمکم کن .از نگار جونم واسه کمکاش ممنونم.انشاالله موفق باشید و به خواستتون برسید.ما فقیر بیچاره هارو هم کمک کنید لطفا.مرسی

دوست عزیز لطفا سوالتو در یک تاپیک اونم در یک تاپیک مرتبط مطرح کن وگرنه هم پست شما حذف میشه و هم اون تاپیک بسته میشه
ممنون

بالا