نظر بدین پزشکان و پیراپزشکان عزیز

nasehp67

New member
پیشنهادات اصلاح رشته ی تغذیه
سلام
دوستان این پیشنهادای جدید جمعی از دانشجویان تغذیه است برای ارسال نامه به وزیر بهداشت و تغییر مقطع تغذیه(از کارشناسی به دکترای حرفه ای مثل فیزیوتراپی)و بعضی از پیشنهادات دیگه برای تعریف بیشتر تو جامعه و بیمارستان وایجاد بازار کار لطفا بخونین و نظر بدین و کامنت بذارین برام

هیئت مدیره ی محترم گروه دانشجویان و فارغ التحصیلان انجمن تغذیه ایرا(اتا)
سلام علیکم
احتراما به استحضار می رساند ما جمعی از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی رشته تغذیه دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور در طی این نامه خواستار احقاق حقوق دانشجویان این رشته و شناساندن هرچه بیشتر این رشته در بیمارستانها،کلینیک ها ودر جامعه می باشیم که عدم این کار باعث بی انگیزگی فارغ التحصیلان و دانشجویان این رشته شده است لذا:
درخواست های کلی ما از مسئولان محترم به صورت ذیل است

1- تلاش در جهت ارتقاء مقطع رشته تغذیه از کارشناسی علوم تغذیه به پزشک تغذیه در مقطع دکترای حرفه ای در کنکور سراسری برای خدمات شایسته تر این قشر به مردم و جامعه و گذاشتن امتحان جامع علوم پایه بعد از گذراندن ۴ ترم تحصیلی در جهت آمادگی و سواد بیشتر
2- گنجاندن دروس فارماکولوژی بیشتر در مقطع کارشناسی و گنجاندن ۲واحد در مقطع ارشد و حداقل ۴واحد در مقطع دکترای تخصصی
3- گرفتن حق تجویز آزمایش توسط کارشناس و پزشک تغذیه و همچنین تجویز بعضی از داروهای شیمیایی مرتبط با تغذیه با پوشش دادن کلیه ی بیمه ها
4- اضافه کردن دروس بیماریهای داخلی مرتبط با تغذیه به سر فصل آموزشی مقاطع مختلف رشته ی تغذیه و رژیم درمانی
5- راه اندازی بخش های تغذیه و رژیم درمانی در تمام بیمارستان ها حتی بیمارستانهای شهرهای کوچک و افزایش واحدهای کارآموزی و کارورزی تغذیه در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و کار کردن آن ها بطور مستقل در بخش های تغذیه و سایر بخش ها بطوری نیاز به آنها (پزشک تغذیه) واقعا احساس شود.
6- تشکیل دوره ی های دکترای تخصصی در رشته های متعدد مانند اپیدمیولوژی تغذیه،تغذیه جامعه و تغذیه و رژیم درمانی بعد از گذراندن دوره ی دکترای حرفه ای
7-منع کردن شرکت رشته های دامپزشکی ،کارشناسی ارشد صنایع غذایی و دامپروری برای شرکت در مقطعph.d تغذیه برای تخصصی شدن رشته و بر حق بودن لفظ متخصص تغذیه برای فرد دارای مدرک دکترای تخصصی و همچنین منع شرکت رشته های به غیر از علوم تغذیه در مقطع کارشناسی ارشد
*ضمنا در صورت پیگیری شما قشر زحمت کش حمایت همه جانبه ی دانشجویان تغذیه از شما حتمیست و موجب ایجاد شعف و انگیزه در این قشر میشود.
برماتغذیه شناسان واجب است که در جهت گرفتن حقوق خود و ایجاد انگیزه در فارغ التحصیلانمان نهایت تلاش را انجام دهیم
باتشکر:دانشجویان تغذیه اردیبهشت۱۳۹۲
لطفا نظر بدین؟

masoud13

New member
سلام دوستای خوبم
بچه ها بنظر شماها که دارین پزشکی میخونین اگه یه نفر مثل من که الان ترم 5بیوتکنولوزی و متولد نیمه دوم سال هفتاد هست بعد از لیسانسش پزشکی بخونه تا بیادتخصص بگیره خیلی دیر شده؟من عاشق بیوتکنو بودم اما الان ازش زده شدم لطفا اونایی که تجربه دارن کمکم کنن خیلی ناراحتم نمیدونم واسه ارشد بخونم یا واسه پزشکی؟تازه من پزشکی را میخام از طریق کنکور سراسری شرکت کنم نه لیسانس به پزشکی.بنظرتون انصراف بدم یا تا پایان لیسانس صبر کنم بعد برا پزشکی بخونم؟

دونستن نظر دیگران فقط اشفته ترت میکنه مشورت خیلی خوبه ومشورت بگیر که راه های پیش روتو بشناسی اما نهایتا خودت باید واسه زندگیت تصمیم بگیری و یک راه رو انتخاب بکنی منم با بقیه دوستان موافقم که میگن علم به سمت مولکولی داره میره و رشته ی خودت عالیه ... ولی میخوام اینو بگم ببین دلت به کدوم سمت میره نه علم . من درس میخونم چون از درس خوندن لذت میبرم از اینده ای که واسه خودم تصور کردم و تلاشی که میکنم لذت میبرم حتی اگه به نتیجه هم نرسم ناراحت نمیشم چون عقیده دارم من فقط یکبار زندگی میکنم پس میرم دمبال اون چیزی که دلم میخواد و تلاش میکنم که به اون برسم حتی اگه به نظر دیگران کار بیهوده ای باشه .ینی بجای اینکه دلبستگی هامو فراموش کنم سعی میکنم بهشون هم احترام بزارم هم اعتماد کنم و بزارم که ساقه ی پیچک ارزوهام درونم هنوز نفس بکشه و بزرگ بشه و میدونم شاید دور گردن خودم بپیچه و خفه ام کنه یا شایدم برسونتم به خورشید در هر صورت گلایه ای نخواهم داشت و باقیش رو می سپرم به خدا :rose:

bakhshi

New member
دونستن نظر دیگران فقط اشفته ترت میکنه مشورت خیلی خوبه ومشورت بگیر که راه های پیش روتو بشناسی اما نهایتا خودت باید واسه زندگیت تصمیم بگیری و یک راه رو انتخاب بکنی منم با بقیه دوستان موافقم که میگن علم به سمت مولکولی داره میره و رشته ی خودت عالیه ... ولی میخوام اینو بگم ببین دلت به کدوم سمت میره نه علم . من درس میخونم چون از درس خوندن لذت میبرم از اینده ای که واسه خودم تصور کردم و تلاشی که میکنم لذت میبرم حتی اگه به نتیجه هم نرسم ناراحت نمیشم چون عقیده دارم من فقط یکبار زندگی میکنم پس میرم دمبال اون چیزی که دلم میخواد و تلاش میکنم که به اون برسم حتی اگه به نظر دیگران کار بیهوده ای باشه .ینی بجای اینکه دلبستگی هامو فراموش کنم سعی میکنم بهشون هم احترام بزارم هم اعتماد کنم و بزارم که ساقه ی پیچک ارزوهام درونم هنوز نفس بکشه و بزرگ بشه و میدونم شاید دور گردن خودم بپیچه و خفه ام کنه یا شایدم برسونتم به خورشید در هر صورت گلایه ای نخواهم داشت و باقیش رو می سپرم به خدا :rose:

ساقه ی پیچک ارزوهام درونم هنوز نفس بکشه و بزرگ بشه و میدونم شاید دور گردن خودم بپیچه و خفه ام کنه یا شایدم برسونتم به خورشید

daghighan har dosurate an masale baraye man etefagh oftadeh
vali bazam manam hamishe mesle shoma fekr mikonam

zeindinho

New member
دیگه شد شما ریلکس باش خودم تایپک رو بر می گردونم به بحث اصلی
شما بیوتک می خونی به نظر من جامعه به سمت مولکولی میره........
از پارسال داره از کنکور سراسری دکترای بیو تکنولوژی به صورت پیوسته می گیره و کمک زیادی در امر درمان می کنه...می تونی ادامه بدی از این شاخه به اون شاخه پریدن به نتیجه ای نمی رسی

یا علی
az parsal nayavorde bishtare azizam

avenger.1992

New member
یه موضوع جلب اینه که همینطور که میدونید انسان همیشه از جایگاهی که داره راضی نیس این بعضی مواقع باعث میشه از روند طبیعی زندگیش خارج شه ..
یکی از دوستام داروسازی ترمای آخرش بود اما راضی نبود از کارش:مسئول فنی یه داروخونه بود اون از این حال که هر روز انگار که میره مغازه رو باز کنه تا به مشتری جنس بفروشه ناراحت بود وهی میگف من تغییر رشته میدم آخرشم رفت وارد یه شرکت ساخت دارو شد...
منظورم به شما نیس مخصوصا به خودم میگم..............همیشه ناراضی هستیم و میل به ارتقا داریم و اگه کنترلش نکنیم جز سردرگمی نصیبمون نمیشه...
امیدوارم تصمیمی که میگیری با استراتژی کامل و برنامه ریزی شده باشه...

azam1360

New member
به نظر منم بهتره از این شاخه به اون شاخه نپری من این کار رو کردم پشیمونم

باران7123

New member
سلام.منم دقیقا در همین شرایطم و میخوام مجددا از راه کنکور سراسری به هدفم برسم.ولی مشکلات زیادی سر رهم هست.بعد از اتمام دوره لیسانسمباید طرحمو بگذرونم.تازه بعد دوسال اگه قبول شم. برای اینکه دوباره توسراسری بخونم باید پول تو حساب دانشگاه بریزم. تورو خدا یکی جواب بده چیکارکنم؟لیسانس به پزشکی رم دوست ندارمتو رو خدا جواب بدین.......

باران7123

New member
چرا به رشته های پیرا پزشکی اهمیتی نمیدن؟ اون همه تو بیمارستان کار میکنیم اون همه اشعه می خوریم و کارمندها مفتی می شینند اونجا. اونوقت مثل بعضی از رشته ها نه بهمون حقوق می دن نه ایندمون تضمین شده است.درحالیکه بچه های علوم پزشکی همه با رتبه های خوب قبول شدن و لیاقتشون زیاده........:smiliess (9):

avenger.1992

New member
چرا به رشته های پیرا پزشکی اهمیتی نمیدن؟ اون همه تو بیمارستان کار میکنیم اون همه اشعه می خوریم و کارمندها مفتی می شینند اونجا. اونوقت مثل بعضی از رشته ها نه بهمون حقوق می دن نه ایندمون تضمین شده است.درحالیکه بچه های علوم پزشکی همه با رتبه های خوب قبول شدن و لیاقتشون زیاده........:smiliess (9):
حرفات کاملا درسته ..
سازمان درمانیه ایران پزشک محوره
یه هم اتاقی داشتم خوابگاه اتاق عمل می خوند ترم 2 ول کرد رف سربازی بعد خوند 1 سال قبول نشد سال بعد شد...
اگه واقعا می تونی دوباره او چرت و پرتای دبیرستان رو بخونی(مخصوصا این عمومی) بسم ا...

zeindinho

New member
عزیزم فقط من میدونم اگه بعد لیسانسی ک داری بری پزشکی واحداتو تطابق نمیدن بعدشم من و تو تا وقتی خودمون را دست کم بگیریم جامعه ب پزشکی اهمیت میده

zeindinho

New member
چون ما جهانی سوم هستیم اینجوره الان کشورای اروپا و آمریکا اول 4 سال علوم پایه میخونن بعد میرن پزشکی اونجا ب علوم پایه ک زیر بنای تمام علوم و رشته ها هست اهمیت میدن برا همین پیشرفت میکنن من ب پزشکی توهین نمیکنم اما مگه واقعا چیکار میکنن تمام کارای اصلی را رشته شیمی انجام میده و شاخه های زیست اونا فقط دستور انجام کار را ب بیمار میدن

zeindinho

New member
من خودم بعد از این همه بحثو فکر ب این نتیجه رسیدم رشته خودمو ادامه بدم و از ایران برم اگر هم موندم ارزش خودم رشته خودم را بالا بدونم مگه کم هستن آدمهای که با همین رشته ها خودشون را مطرح کردن؟

goleyakh

New member
چون ما جهانی سوم هستیم اینجوره الان کشورای اروپا و آمریکا اول 4 سال علوم پایه میخونن بعد میرن پزشکی اونجا ب علوم پایه ک زیر بنای تمام علوم و رشته ها هست اهمیت میدن برا همین پیشرفت میکنن من ب پزشکی توهین نمیکنم اما مگه واقعا چیکار میکنن تمام کارای اصلی را رشته شیمی انجام میده و شاخه های زیست اونا فقط دستور انجام کار را ب بیمار میدن

آفرین ! موافقم.....
اصن همه دعواها سر این دستور دادنه س!!اگه اینقد به رشته های دیگه زور گویی نمی کردن این همه متقاضی واسه پزشکی زیاد نبود. اینجا هیچکس تو جایگاه خودش نیس!!!
دیگه حالم از این همه بی عدالتی به هم میخوره !:smiliess (5)::mad_majidonline:

باران7123

New member
دوست عزیز درگذشت مادر بزرگوارتون رو تسلیت میگم.حتی اگر همه چیز نابود بشه و فردایی نباشه باز هم یک نهال درخت سیبی خواهد بود که امروز رو بسازه.
ما که تو دانشگاه سراسری مدرک گرفتیم ایا دوباره می تونیم تو دانشگاه سراسری پزشکی بخونیم؟یا اینکه شبانه حساب میشه؟وباید پول بریزیم؟ واینکه طرحمون چی میشه؟باید طرحمون تموم شه بعدکنکور بدیم؟ منم دقیقا هر روز و هر لحظه از زندگیم رو به این هدف که از ابتدا داشتم فکر می کنم اما با انگیزه ای متفاوت از انگیزه شما.فقط خواهش میکنم یکی من رو راهنمایی کنه .

چيستا

New member
ببخشید یه سوالی داشتم از پزشکای محترم اینکه تو ترم هشت دیگه درس تئوری ندارن و همش بیمارستانن؟

parvin nikkhah

New member
سلام دوستای خوبم
بچه ها بنظر شماها که دارین پزشکی میخونین اگه یه نفر مثل من که الان ترم 5بیوتکنولوزی و متولد نیمه دوم سال هفتاد هست بعد از لیسانسش پزشکی بخونه تا بیادتخصص بگیره خیلی دیر شده؟من عاشق بیوتکنو بودم اما الان ازش زده شدم لطفا اونایی که تجربه دارن کمکم کنن خیلی ناراحتم نمیدونم واسه ارشد بخونم یا واسه پزشکی؟تازه من پزشکی را میخام از طریق کنکور سراسری شرکت کنم نه لیسانس به پزشکی.بنظرتون انصراف بدم یا تا پایان لیسانس صبر کنم بعد برا پزشکی بخونم؟

به نظر من دنبال علاقت باش..............

مهم نیست کجای کاری یا چند سالته یا بعد از مدرکت چند ساله میشی .......................

مهم اینه که وقتی وارد بازار کار شدی با علاقه و لذت کار کنی ..........................................

بی علاقگی به رشته ، بی علاقگی به کار رومیاره.....................................................................

sepid71

New member
سلام دوستای خوبم

منم ی سردرگمیه فجیعی ! دارم . الان میگم کاش ترم یک .دو انصراف میدادم.ولی خودم فک میکنم الان دیره.یعنی میشم حدود 30 ساله وقتی فارغالتحصیل مثلا پزشکی بشم !اینجوری دوس ندارم دیگه
برا اون لیسانس ب پزشکیم تافل ندارم.بعدم پزشکی دوس ندارم.دارو و دندون بهتره
از طرفی ارشدم نداریم.ارشد هوشبری!!!!!!!!!!!!
ولی میخوام حالا ی ارشدی بدم.دیگه پزشکی نه !
بااینکه من از توهم سنم کمتره .

آخرین ویرایش:

vida68

New member
سلام دوستان خوبم...
اول از همه اینکه برای آغاز هیچ وقت دیر نیست. اینکه متولد چه سالی هستید مهم نیست ... مهم هدف تون از زندگی و احساس رضایته.
البته من نیمه رها کردن یک کار یا رشته رو قبول ندارم. به قول دوستمون از اینم شاخه به اون شاخه پریدن که باعث عقب افتادن از زندگی میشه. به نظرم شما بیوتکنولوژی تونو بخونید اگه تا پایان بازم علاقه ای پیدا نکردید بازم چیزی رو از دست ندادید.به علاوه اینکه یک مدرک هم دستتون دارید. اون موقع برای کنکور بخونید.که انشا... به خواسته تون برسید. البته پزشکی هم دیگه اون پزشکی سابق نیست و ادامه تحصیل تو رشته های ما خیلی بهتر از پزشکیه. ولی خوب شما میگید علاقه ای ندارید به رشته تون.
به نظرم بازم بهترین تصمیم رو خودتون میتونید بگیرید چون هرکس شرایط خاص خودشو داره. مثلا من میخوام بعد از گرفتن مدرک ارشد و دکتری برم پزشکی آزاد بخونم نه اینکه پزشکی آرزوم بوده یا رشته برتریه نه بلکه میخوام سطح اطلاعاتمو بالا ببرم. شاید این موضوع برا 6-7 سال دیگه باشه شاید برا 10-15 سال دیگه. مهم هدفمه نه سن وسالم و..
مهم خودمم با احساس رضایت از زندگیم ...

bahram-68

New member
زندگی آماده است تا بسیار بیشتر از انچه تصورش را میکنید به ما بدهد.>>>مارک فیشر

بالا