نظرات شرکت کنندگان کنکور ارشد آمار زیستی خرداد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hsbabr2012

New member
سلام دوست عزیز
آفرین رتبه بسیار خوبی آوردی. تبریک می گم بهت.
خب دوست عزیز با توضیحاتی که دادی کلا چند سوال درست و چند سوال غلط و چند تا رو نزدی؟؟؟؟
زبان و چه کردی؟؟؟؟؟
و اینکه قصد ادامه تحصیل در آمار ریاضی و داری یا آمار زیستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون دوست گرامی.
دوست عزیز کلا از 70 تا سوال 59 تا جواب دادم. که 5 تاش غلط بوده. انشاءا.. همینقدرهم بیشتر غلط نباشه. زبان هم 16 تا بیشتر نزدم.
من به شخصه آمار زیستیو بیشتر دوست دارم برم و واقعا هم دوست داشتم رتبه خوبی بیارم ولی با این وجود فکرنکنم بشه. من تو ازمونای سنا رتبم یک میشد و دوست داشتم اینجا هم عملکردم مثل آزمونای سنا میبود.:65d6a5d6s:
در مورد سوال 40 نظری نداری؟

sts92

New member
ممنون دوست گرامی.
دوست عزیز کلا از 70 تا سوال 59 تا جواب دادم. که 5 تاش غلط بوده. انشاءا.. همینقدرهم بیشتر غلط نباشه. زبان هم 16 تا بیشتر نزدم.
من به شخصه آمار زیستیو بیشتر دوست دارم برم و واقعا هم دوست داشتم رتبه خوبی بیارم ولی با این وجود فکرنکنم بشه. من تو ازمونای سنا رتبم یک میشد و دوست داشتم اینجا هم عملکردم مثل آزمونای سنا میبود.:65d6a5d6s:

آفرین عالیه
اینطور که شما میگید باید جزو نفرات برتر باشید
از همین الان تبریک میگم

azno

New member

من به این دلیل گفتم گزینه ب چون بنظرم ضریب همبستگی پیرسن وجود یا عدم وجود استقلال خطی رو بررسی میکنه پس صفر بودنش دلیلی برای استقلال خطی است.

azno عزیز دلیل شما برای اینکه سوال 70 رو گزینه ب گفتید چیه؟ سوال 66 چطور؟

دوست عزیز
66در آزمون نسبت تک نمونه ای آماره آزمون z است.
70) گزینه ج و د مطئن هستم درست نیست بین یک ودو گزینه دو را انتخاب کردم که االبته صد در صد مطئن نبودم.

babak.stat1

New member
ممنون دوست گرامی.

دوست عزیز پس شک نکن رتبه بسیار خوبی بدست میاری.
اینم حل کامل سوال 40
40.PNG

آخرین ویرایش:

shekoofeh

New member
سوال 39 گزينه ج زدم اما به نظرم گزينه الف درسته چون داده ها تكراري اند پس وابسته اند. 47 را ابتدا گزينه الف را زدم بعد شك كردم گزينه ب را زدم اما همون گزينه الف درسته ، 53 را نزدم چون فقط ناپارامتري بهبوديان را خونده بودم احتمالا گزينه ج درست باشه سوال 60 هم گزينه ج را زدم چون گزينه د كه اشتباه، الف هم درصورتي كه عرض از مبدا نداشته باشيم مجموع خطا صفر نيست پس صفر نشدن خطا دليلي بر غير خطي بودن نيست گزينه ب هم چون هميشه براي خطي سازي از لگاريتم استفاده نميكنيم بيشتر براي تثبيت واريانس استفاده ميكنيم. سوال 64 هم ب درسته.درجه ازادي اثر متقابل (c-1)(r-1) ودرجه ازادي خطا :درجه ازادي كل -(درجه فاكتور اول +درجه فاكتور دوم +درجه اثر متقابل)
سوال 33 طبق فرمولي كه داديد تعداد نمونه 16 به دست مياد گزينه صحيح چيه؟ سوال 59 جوابش چي ميشه؟
سوال 66 كه برخي دوستان فرمودند الف درسته، درصورتي ميتوان از اماره z استفاده كرد كه تعداد نمونه زياد باشه واين در كتاب باتاچاريا امده پس چون تعداد نمونه كمه بايد از توزيع دو جمله اي استفاده كنيم.سوال 67 هم گزينه الف درسته چون ما هيچ وقت مستقل خطي نداريم دو متغير يا مستقلند يا وابسته.

babak.stat1

New member
سوال 39 گزينه ج زدم اما به نظرم گزينه الف درسته چون داده ها تكراري اند پس وابسته اند. 47 را ابتدا گزينه الف را زدم بعد شك كردم گزينه ب را زدم اما همون گزينه الف درسته ، 53 را نزدم چون فقط ناپارامتري بهبوديان را خونده بودم احتمالا گزينه ج درست باشه سوال 60 هم گزينه ج را زدم چون گزينه د كه اشتباه، الف هم درصورتي كه عرض از مبدا نداشته باشيم مجموع خطا صفر نيست پس صفر نشدن خطا دليلي بر غير خطي بودن نيست گزينه ب هم چون هميشه براي خطي سازي از لگاريتم استفاده نميكنيم بيشتر براي تثبيت واريانس استفاده ميكنيم. سوال 64 هم ب درسته.درجه ازادي اثر متقابل (c-1)(r-1) ودرجه ازادي خطا :درجه ازادي كل -(درجه فاكتور اول +درجه فاكتور دوم +درجه اثر متقابل)
سوال 33 طبق فرمولي كه داديد تعداد نمونه 16 به دست مياد گزينه صحيح چيه؟ سوال 59 جوابش چي ميشه؟
سوال 66 كه برخي دوستان فرمودند الف درسته، درصورتي ميتوان از اماره z استفاده كرد كه تعداد نمونه زياد باشه واين در كتاب باتاچاريا امده پس چون تعداد نمونه كمه بايد از توزيع دو جمله اي استفاده كنيم.سوال 67 هم گزينه الف درسته چون ما هيچ وقت مستقل خطي نداريم دو متغير يا مستقلند يا وابسته.

دوست عزیز سوال 39 در حالت پارامتری با اطلاعات سوال از چه آزمونی استفاده می کنیم؟؟؟
سوال 47 اگه ب زدید درسته یعنی من با مثال عددی به گزینه ب رسیدم البته در منزل:smiliess (2):
سوال 60 نمی دونم والله چی بگم.
سوالات 64 و 66 و 67 هم منم همین گزینه ها رو زدم.
اما سوال 33 به راه حل توجه کنید n.PNG
سوال 59 هم گزینه الف میشه طبق رابطه b.PNG
دوستان اگه نسبت به گزینه ها یا راه حل هایی که میگم نظری دارید بگید تا با هم اصلاحش کنیم.
/

آخرین ویرایش:

sts92

New member
راستی فهمیدم چرا سوالا متفاوت بود
وزیر بهداشت که عوض شد
گروهی که طراح سوالای ارشد بودن عوض شدند و خوشبختانه موفق شدن صاف بزنن تو برجک ما

mavi

New member
سلام ماوی جون. خوبی چه خبرا؟کم پیدا....یادته2سال پیش بود تو همین انجمن با هم آشنا شدیم.خیلی خوشحال شدم آمدی.منم پارسالم قبول نشدم امسالم که...درست میگی امسال اصلا هماهنگ نبود همش از رگرسیون بود که سختم بود از ناپارامتری هم که2تاداده بودن اونم تا میتونستن پیچوندن...
ســــــــــــــــــــــــــــلام یکتاجان مرسی سخت مشغوله درس خوندن بودم اما انقد بدشانسم که امسال که انقد خونده بود سبک سوالا عوض شده بود واقعا دپرسممممممممممممممم به نظرم پراکندگی سوالا استاندارد نبود :21::sad:

صالحی60

New member
سلام دوستان
درمورد سوال45 گزینه الف درسته تو کتاب رگرسیون مونتگمری اومده فک کنم صفحه98(صفحه اشو خیلی مطمئن نیستم).تومبحث برآورد درستنمایی ماگزیمم

casio

New member
با سلام دوستان
من فک میکنم سوال 53 گزینه درست توی گزینه ها نیست!با توجه به درس روش تحقیق که این ترم پاس کردم جواب درست میشه k تقسیم بر انتخاب 2 از k

::smiliess (10):

babak.stat1

New member
سلام دوستان
درمورد سوال45 گزینه الف درسته تو کتاب رگرسیون مونتگمری اومده فک کنم صفحه98(صفحه اشو خیلی مطمئن نیستم).تومبحث برآورد درستنمایی ماگزیمم

دوست عزیز بنظرت بدون داشتن توزیع متغیر تصادفی میشه برآورد درسستنمایی پارمتر مورد نظر و بدست آورد؟؟؟؟

babak.stat1

New member
با سلام دوستان
من فک میکنم سوال 53 گزینه درست توی گزینه ها نیست!با توجه به درس روش تحقیق که این ترم پاس کردم جواب درست میشه k تقسیم بر انتخاب 2 از k

::smiliess (10):

دوست عزیز سطح معنی داری که شما بدست آوردید تابعی از آلفا نباید باشه؟؟؟؟؟

jiyu

New member
بچه ها کسی میدونه تکمیل ظرفیت داره یا نه؟ به هر حال یه تعدادی هستند که آمار هم رتبه آوردن و اون رو ادامه میدن. آمار زیستی هم دادن قبول بشن و نرن ظرفیت چطو تکمیل میشه؟

babak.stat1

New member
بچه ها کسی میدونه تکمیل ظرفیت داره یا نه؟ به هر حال یه تعدادی هستند که آمار هم رتبه آوردن و اون رو ادامه میدن. آمار زیستی هم دادن قبول بشن و نرن ظرفیت چطو تکمیل میشه؟

من فقط می دونم تکمیل ظرفیت بعد از اعلام نتایج اواخر شهریور و مهر ماه اعلام میشه

yekta_63

New member
ســــــــــــــــــــــــــــلام یکتاجان مرسی سخت مشغوله درس خوندن بودم اما انقد بدشانسم که امسال که انقد خونده بود سبک سوالا عوض شده بود واقعا دپرسممممممممممممممم به نظرم پراکندگی سوالا استاندارد نبود :21::sad:

ماوی جون هنوز که کلیدا نیومده بذار بیاد انشاا... که قبول بشی .برا همه همین طوری بوده.سرکار که میری هنوز عزیزم؟برا پارسال نخوندی یا اصلا شرکت نکردی؟واقعا پراکندگی سوالات استاندارد نبود.منم فکرمیکردم مثل پارسال تناسب سوالاش استاندارده...

biosta

Well-known member
سلام من نیز تا سال قبل همین فکر را داشتم اما بعد متوجه شدم که تکمیل ظرفیتی که بتوان رو حساب کرد وجود ندارد یا به نوعی اصلا" تکمیل ظرفیتی وجود ندارد
یک مثال واقعی : آمار زیستی مشهد در سال 90 هفت نفر را برای پذیرش در خواست داده بود اما 4 نفر ثبت نام کردند و آن 3 نفر دیگر را در تکمیل ظرفیت نگرفت .
تا جایی که من می دانم سه سالی هست که تکمیل ظرفیتی در همه ی رشته ها به اون صورت وجود ندارد یا لااقل آن قدر کم هست یعنی یک دو نفر که نمی توان روش حساب باز کرد .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا