نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی اردیبهشت 94

Dr.passtor

New member
من بی دلیل و سند و از خودم چیزی نگفتم.در کتاب امری فصل 4 گفته که dhplc مربوط به تعیین هترو دابلکس هست. سوال 70 هم من توی تستی که از کتاب سوالات تالیفی بر اساس امری و تامسون هست دیدم که یکی از دلایل ازدست دادن هتروزیگوتی از دست رفتن کروموزوم درخلال non_disjunction هست.حتی اینو تو خود امری هم گفته.از خودمم چیزی نگفتم

جالبه انگار از یکی میپرسن برج میلاد کجاس میگه تهران؟ اینو خاله پیر منم میدونه که از رفرنس طرح کردن. نمیدونم با چه زبونی بگم. ببینین خانم محترم آدرس دقیق شامل ص و پاراگراف و سطر میشه.تمام!!! تازه جایی نگی که dhplc تو امری اومده. بهت میخندن. چون چنین چیزی تو امری وجود خارجی نداره. اگه پیداش کردین هرچی بگین من میگم چشم!! تنها جایی که تو کل امری به هترودابلکس بودن اشاره شده، تو csce هست و تمام. ولی دوستم از هزاره واسم عکس فرستاد که تو اونجا گفته شده. منم چون هزاره نخونده بودم دیدم درسته قانع شدم. مشکل من اینه که طرف ندانسته شانسی درست بزنه ولی یه عده واقعا خوندن و درست میزنن و این ظلمه!!! شما هنوز نمیدونین dhplc تو کدوم رفرنسه بعد درستم زدین!!! ویدونم فک میکنی حسودم. ولی مهم نظر خداست نه هیشکس. در مورد loh هم باز بگم طراح شتر بی عرضه خیلی جالبه، اومده از جایی سوال داده که یک کلمه فقط یک کلمه تو تکست اشاره شده تو کتاب ترجمه خودش (دلویی) اشاره شده ولی متاسفانه تو ترجمه یوسفیان اشاره نشده. و این بدین معنیه که طراح کینه ای هستش. چون میدونه همه بخاطر روان بودنش یوسفیان رو میخونن اومده از عمد اونجا داده. تونوقت جنابعالی میفرمیاین از سوالات تالیفی ...جالبه. حالا شاید برخی شانسی درست بزنن. تو این 5 تا سوال چندتاش به نفع من تموم شده. ولی ناراحتی من اینه که چرا یه طراحی بیاد سوال طرح کنه که از برخی از ماها کنتر به امری مسلطه. واسه همین اعتراض زدم. ضمناً من به ندرت میام این سایت. واسه همین اگه کسی واسه اعتراض سوالات امری ذاشته باشه تو پیام خصوصی در خدمتم.

Dr.passtor

New member
در سوال ۷۵ fft کجای امری یا هزاره هست؟
[FONT=&quot]ص 201 تکست مبحث [/FONT]PID[FONT=&quot] سطر آخر:[/FONT] failure to thrive.​
[FONT=&quot]ترجمه یوسفیان : ص 286 ، پاراگراف اول: 3 سطر مانده به آخر: نارسایی در رشد.[/FONT]​
[FONT=&quot]ترجمه دلویی ص 259 پاراگراف اول، 3 سطر مانده به آخر. نارسایی بهبود نیافته.[/FONT]​

sepide.s

New member
جالبه انگار از یکی میپرسن برج میلاد کجاس میگه تهران؟ اینو خاله پیر منم میدونه که از رفرنس طرح کردن. نمیدونم با چه زبونی بگم. ببینین خانم محترم آدرس دقیق شامل ص و پاراگراف و سطر میشه.تمام!!! تازه جایی نگی که dhplc تو امری اومده. بهت میخندن. چون چنین چیزی تو امری وجود خارجی نداره. اگه پیداش کردین هرچی بگین من میگم چشم!! تنها جایی که تو کل امری به هترودابلکس بودن اشاره شده، تو csce هست و تمام. ولی دوستم از هزاره واسم عکس فرستاد که تو اونجا گفته شده. منم چون هزاره نخونده بودم دیدم درسته قانع شدم. مشکل من اینه که طرف ندانسته شانسی درست بزنه ولی یه عده واقعا خوندن و درست میزنن و این ظلمه!!! شما هنوز نمیدونین dhplc تو کدوم رفرنسه بعد درستم زدین!!! ویدونم فک میکنی حسودم. ولی مهم نظر خداست نه هیشکس. در مورد loh هم باز بگم طراح شتر بی عرضه خیلی جالبه، اومده از جایی سوال داده که یک کلمه فقط یک کلمه تو تکست اشاره شده تو کتاب ترجمه خودش (دلویی) اشاره شده ولی متاسفانه تو ترجمه یوسفیان اشاره نشده. و این بدین معنیه که طراح کینه ای هستش. چون میدونه همه بخاطر روان بودنش یوسفیان رو میخونن اومده از عمد اونجا داده. تونوقت جنابعالی میفرمیاین از سوالات تالیفی ...جالبه. حالا شاید برخی شانسی درست بزنن. تو این 5 تا سوال چندتاش به نفع من تموم شده. ولی ناراحتی من اینه که چرا یه طراحی بیاد سوال طرح کنه که از برخی از ماها کنتر به امری مسلطه. واسه همین اعتراض زدم. ضمناً من به ندرت میام این سایت. واسه همین اگه کسی واسه اعتراض سوالات امری ذاشته باشه تو پیام خصوصی در خدمتم.
دوست عزیز.مگه من با شما اومدم دعوا که اینجور واسه من خط و نشون میکشی!این چه طرز صحبت کردنه.!.DHPLc : کتاب امری ترجمه دکتررضامحمدی و مهردادهاشمی: فصل 4 صفحه 81،پاراگراف اول/کتاب
2e خلاصه امری صفحه 49 پاراگراف سوم/هزاره فصل 15 صفحه 869 پاراگراف چهارم/فلش کارت امری دکترجبارزاده فصل 6/کتاب حسن اکرمی صفحه 451 پاراگراف اول تشریف ببرید ببینید کامل توضیح دادن

آخرین ویرایش:

sepide.s

New member
دوست عزیز.مگه من با شما اومدم دعوا که اینجور واسه من خط و نشون میکشی!این چه طرز صحبت کردنه.!..DHPLc : کتاب امری ترجمه دکتررضامحمدی و مهردادهاشمی: فصل 4 صفحه 81،پاراگراف اول/کتاب
2e خلاصه امری صفحه 49 پاراگراف سوم/هزاره فصل 15 صفحه 869 پاراگراف چهارم/فلش کارت امری دکترجبارزاده فصل 6/کتاب حسن اکرمی صفحه 451 پاراگراف اول تشریف ببرید ببینید کامل توضیح دادن

LoH هم تو کتاب امری همین ترجمه صفحه 260 پاراگراف دوم سطر اول نوشته که یکی از دلایلش از دست رفتگی کروموزوم از طریق عدم تفکیک میتوزیه
تو سه تا سوال ژنتیکم که الان شماره سوالش خاطرم نیست هم که من با شما موافق بودم واسه اعتراض.این دوتام گفتی مدرک بیار آوردم.واقعا.........:33:

آخرین ویرایش:

narges1125

New member
LoH هم تو کتاب امری همین ترجمه صفحه 260 پاراگراف دوم سطر اول نوشته که یکی از دلایلش از دست رفتگی کروموزوم از طریق عدم تفکیک میتوزیه
تو سه تا سوال ژنتیکم که الان شماره سوالش خاطرم نیست هم که من با شما موافق بودم واسه اعتراض.این دوتام گفتی مدرک بیار آوردم.واقعا.........:33:
عزیزم ناراحت نشو این دوست مون هرچی غلط زده رو میخاد ببره زیر سوال والا سوال loh که اصن تو شکل کتاب امری هست خب منم ترجمه یوسفیان خوندم:smiliess (7):

love virology

New member
دعوا نکنید مدرک ارائه بدین اگر قابل قبول باشه اصلاح میشه دیگه به جان هم افتادن نداره / امسال کلا همه رشته ها سوالات استاندارد نبود همه ضرر کردند

Leyli002

New member

این non disکه تو کتاب یوسفیان پایین صفحه 310 پایین شکل هس!!!صفحه ی 309،ستون اول هم به شکل ارجاع داده.بعدش من نمیفهمم این همه موضع گیری نسبت به کسایی که کمتر از شماتسلط داشتن واسه چیه!!طرف شاید رد گزینه کرده؛تو این ارزیابی های چند گزینه ای همه چیزتسلط نیس،چیزی به نام شانس در این موارد صددرصددخیله...منم دیدم طرف فقط 2هفته امری رو بکوب خونده،بهتر از من زده ولی به نظرم این به نحوه ی handlingطرف سر جلسه بر میگرده که از معلوماتش که هر چقدم کم بوده بهترین استفاده رو ببره...

Leyli002

New member
نرگس جان شما حتما رتبه ت زیر 10 میشه.به نظرتون رتبه ی من چند میشه؟اصن قبول میشم؟ ژنتیک 68/بیوشیمی 81/سلولی73/زبان44. تخمین رتبه واسه من هنوز خبری نشده.میزنه هنوز پاسخی از طرف مدیر سایت واسه شما ارسال نشده.باید چیکارکنم بچه ها؟:14:
به نظرمنم شما ونرگس حتما قبولین...نگران نباش عزیزم .خدا تلاش کسیو بی نتیجه نمیذاره

Dr.passtor

New member
دوست عزیز.مگه من با شما اومدم دعوا که اینجور واسه من خط و نشون میکشی!این چه طرز صحبت کردنه.!.DHPLc : کتاب امری ترجمه دکتررضامحمدی و مهردادهاشمی: فصل 4 صفحه 81،پاراگراف اول/کتاب

توهم واسه بی سوادی تو دارم خط و نشون میکشم. که عین طراحی!!! تو باز مدرکت چرته!! چون هنوز بلد نیسیتی رفرنس یعنی چی؟ رفرنس تو 2e نیست. رفرنس تو ترجمه محمدی نیست. رفرنس تو ترجمه هاشمی نیست.رفرنس تو اکرمی نیست. با هزاره هم کاری ندارم. چون اون رفرنسه. تو که گفتی فصل 4 امری. واسه این میگم. تو هنوز فرق رفرنسو نمیدونی بعد میخوای بری ژنتیک پزشکی بخونی؟ رفرنس تو امری ترجمه لودییه میفهمی؟ فهمیدنش سخت نیست نابغه!!! قبلا گفتم که با هزاره قانع شدم. ولی تو میگی امری!!! واسه این معترضم که اصلا تو امری نیومده و تو امسال تو جالبه درست زدین. کشور جایگاه نغبگانه دیگه. طرف نمیدونه سوال از کجا طرح شده درستم میزنه!!!

Dr.passtor

New member

تو این موردم اگه کسایی که یوسفیان خوندن برن نگاه کنن، ص 309 پاراگراف دوم سطر دوم، نوشته که خذف کروموزوم میتوزی، و اشاره ای به nondis نکرده. ولی تو رفرنس اصلی یعنی هم تکست هم ترجمه دلویی قشنگ nondis نوشته شده. بله!!! ولی یه خل و چلم میدونه که nondis در میوز و میتوز نتایج متفاوتی داره. پس طراح باید به میتوز بودن اشاره میکرده!!

Dr.passtor

New member
عزیزم ناراحت نشو این دوست مون هرچی غلط زده رو میخاد ببره زیر سوال والا سوال loh که اصن تو شکل کتاب امری هست خب منم ترجمه یوسفیان خوندم:smiliess (7):

من قبلاً قسم خورده بودم تک تک سوالات رو اعتراض بزنم. درد من طراحی سواله نه پاسخش. چون این دوست تو از تو بالاتر زده. چون فقط 2 تا غلط داره. بقیه دروسم عالی زده. حالا حساب کن پرتغال فروش را؟

Dr.passtor

New member
این non disکه تو کتاب یوسفیان پایین صفحه 310 پایین شکل هس!!!صفحه ی 309،ستون اول هم به شکل ارجاع داده.بعدش من نمیفهمم این همه موضع گیری نسبت به کسایی که کمتر از شماتسلط داشتن واسه چیه!!طرف شاید رد گزینه کرده؛تو این ارزیابی های چند گزینه ای همه چیزتسلط نیس،چیزی به نام شانس در این موارد صددرصددخیله...منم دیدم طرف فقط 2هفته امری رو بکوب خونده،بهتر از من زده ولی به نظرم این به نحوه ی handlingطرف سر جلسه بر میگرده که از معلوماتش که هر چقدم کم بوده بهترین استفاده رو ببره...

جالبه با توجه به همون شکلی که جنابعالی فرمودین کسی که آبیاری گیاهان دریایی خونده میفهمه که اونجا آلل خذف میشه نه کروموزوم!! مجید دلبندم اونی که مدنظر طراح بوده یه چیزه دیگه بوده که تو پاراگراف دوم 309 سطر سوم بهش اشاره شده!!! ولی گزینه غلط بیان شده. جالبه طرف فرق بین آلل و کروموزومو نمیدونه بامنم بحث میکنه!!! ول کنین دیگه حوصله جواب دادن به یه مشت بی سواد رتبه برتر ندارم!!!

*فرناز*

New member
دعوا نکنید! هر چی هم بگید در کل بستگی به طراح سوال داره که هر چی عشقش کشید کلید میذاره برا سوالا:New (6):

سال قبل ما هم همین استرسا رو داشتیم البته استرس کم شدن ظرفیت هم یه غذاب دیگه بود . امیدوارم امسال ازین خبرا نباشه:sad:

ان شاالله یه ماه دیگه میایید اینجا واسه انتخاب دانشگاه با هم بحث میکنید. توجه داشته باشید بحث نه دعوا:28:
و دوباره ان شالله سال بعد به درد ما گرفتار میشید و این روزا روزای فرجه امتحاناتتون میشه:wacsmiley:

Nahal H

New member
من درصدام براساس کلید اینطور هست:
بیوشیمی 32، سلولی 60، ژنتیک 60، زبان 94
یعنی رتبه ام چطوری میشه؟:14:

sepide.s

New member
من درصدام براساس کلید اینطور هست:
بیوشیمی 32، سلولی 60، ژنتیک 60، زبان 94
یعنی رتبه ام چطوری میشه؟:14:

ای ول نهال.زبانتو خیلی عالی زدی.عااااااالی.من که دیگه فراموش کردم تخمین رتبه و این حرفارو ازبس به خودم استرس دادم.یا قبول میشیم یا نمیشیم.ایشالاکه قبول میشی عزیزم

sepide.s

New member

ناراحتم نرگس جان...این بحثو تموم میکنمو دیگه هیچی نمیگم..چون بلد نیستمو نمیخام بد حرف بزنم..یا کسی رو ناراحت کنم..:smiliess (7):

Nahal H

New member
ای ول نهال.زبانتو خیلی عالی زدی.عااااااالی.من که دیگه فراموش کردم تخمین رتبه و این حرفارو ازبس به خودم استرس دادم.یا قبول میشیم یا نمیشیم.ایشالاکه قبول میشی عزیزم

مرسی
یکی از سوالهای زبان به نظرم غلطه و اعتراض زدم،اگه اون حذفبشه بهتر میشم. ولی به خاطر بقیه درصدهام خیلی ناراحتم :-(
بیوشیمی از قبل از جلسه هم زیاد امیدی نداشتم چون نرسیده بودم مرور کنم ولی ژنتیک و سلولیم خوب بود و این درصدها واقعا برام ناراحت کننده است.
من هم اگه اینو قبول نشم باید ژنتیک علوم برم

sepide.s

New member
مرسی
یکی از سوالهای زبان به نظرم غلطه و اعتراض زدم،اگه اون حذفبشه بهتر میشم. ولی به خاطر بقیه درصدهام خیلی ناراحتم :-(
بیوشیمی از قبل از جلسه هم زیاد امیدی نداشتم چون نرسیده بودم مرور کنم ولی ژنتیک و سلولیم خوب بود و این درصدها واقعا برام ناراحت کننده است.
من هم اگه اینو قبول نشم باید ژنتیک علوم برم

واسه ی چیزی که گذشته اصلا خودتو ناراحت نکن.امسال بیوشیمی ضریب 1 هست و کم اهمیت تر از بقیه.چون امسال زبان سخت بود این درس تعیین کننده ست.امیدت به خداباشه.

sepide.s

New member
من تو یه سایتی دیدم اعلام کلید نهایی 31 خرداد/ اعلام نتایج اولیه 6 تیر/انتخاب رشته از ششم تا نهم تیر/ اعلام نتایج نهایی هم 4 شهریور هست.

بالا