نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی اردیبهشت 94

ali2991

New member
[FONT="]دوستان عزیز. خواهش میکنم جدی باشین. یعنی طوری که تو عمرتون اینقد جدی نبودین. خدا شاهده هر کدومتون همکاری نکنین یعنی دارین به ظالمان کمک میکنین که حق مظلومین رو بخورن!!! ما تو 5 تا سوال اشکال داریم. بله 5 تا!!!! قبل از اعلام کلید بررسیش کرده بودم. شاید فک کنین همش به ضرر من بوده. باور کنبن همش به ضررم تموم نشده. حتی برخیش به نفعمه. ولی باز [/FONT][FONT="]اعتراض میکنم. چون یه بی سوادی واسم سوال طرح میکنه که فرق بین هتروژن و پلییژنی رو نمیدونه!!! [/FONT][FONT="]من حتی لازم باشه حضوری با قمه برم وزارتخونه این کارو میکنم. چون زحمت کشیدم[/FONT]. [FONT="]شاید بی ادبانه باشه ولی اگه زحمت کشیدین و شرف دارین باهم اعتراض کنیم[/FONT]. [FONT="]من تنها هم باشم کوتاه نمیام. لطفاً با لایک زدن بهم فش ندین. فقط قدم بردارین. سوالاتی که باید اعتراض کرد اینا هستن: فقط حوصله ندارم. زیاده[/FONT]. [FONT="]فردا واسه یکیش مدرک میارم که چرا سوالات باید حذف بشن. فقط کدوم سوالاته الان میگم[/FONT]:
[FONT="]سوال 53 دفترچه الف یا همون سوال 103 دفترچه ب[/FONT].
[FONT="]سوال 57 دفترچه الف یا همون سوال 107 دفترچه ب[/FONT].
[FONT="]سوال 63 دفترچه الف یا همون سوال 113 دفترچه ب[/FONT].
[FONT="]سوال 70 دفترچه الف یا همون سوال 120 دفترچه ب[/FONT].
[FONT="]سوال 72 دفترچه الف یا همون سوال 122 دفترچه ب[/FONT].
[FONT="]اینم بگم همه بررسی ها و دلایل قبول یا رد کلید باید بر اساس حرف به حرف و جمله به جمله رفرنس یا خارج از رفرنس باشه. خواهشاً نگین ابن درسته یا غلطه[/FONT]. [FONT="]مدرک و دلیل بیارن. بر اساس رفرنس یا تکست[/FONT].
[FONT="]فردا تا عصر سعی میکنم. بیام مدارکو اینجا اعلام کنم. کوتاهی کنین[/FONT] ....​

سلام. شما که زحمت کشیدین شماره سوالا را گذاشتین، لطفا دلایل و منبع و صفحه و... هم بزارین تا سریع تر اعتراض کنیم. من تقریبا هیچ کودوم این سوال ها را ج ندادم چون شک داشتم. الان هم وقت ندارم که دنبال مدرک و صفحه بگردم. ممنون میشم اگه بزارین تا منم اعتراض بزنم.

z.bio

New member
آخه 70 و 72 که غلط یا خارج منبع نیست. بچه ها خواهش میکنم کای نکنید که به اعتراض های اصلی ام توجه نکنن

226

New member
یه چیزی که خیلی مسخره ست اینه که سوال 130 زبان دفترچه الف تو پاسخنامه علوم آزمایشگاهی که زبان هم داخلشه جواب این سوالو زده گزینه ب ، بعد تو پاسخنامه زبان پنجشنبه صبح پاسخ این سوالو زده گزینه الف که به نظرم همین الف درسته.مگه نه? آخرش پاسخش چی میشه? الف یا ب ؟

لطفا به این سوال 130 زبان به علت اختلاف در پاسخنامه های زبان و مجموعه علوم ازمایشگاهی اعتراض بزنید

226

New member
سوال 147 زبان : This patient presented for routine dental work but after a while he ... a hemorrhagic brain abscess
(که در پاسخنامه زده ج ولی هر 2 کلمه developed & contracted در مورد بیماری معنی گرفتن و مبتلا شدن هست )

لطفا به این سوال هم به علت داشتن 2 گزینه صحیح b & c اعتراض بزنید

z.bio

New member
بچه هایی که اعتراض دادین تو توضیحات 53 و 63 چی نوشتین؟ لطفا بگید منم همونو بنویسم

sepide.s

New member
سلام.بچه ها میگم سوال 18 بیوشیمی واقعا گزینه ی ب میشه که اینا زدن؟؟؟؟

amirblau

New member
سوال 147 زبان : This patient presented for routine dental work but after a while he ... a hemorrhagic brain abscess
(که در پاسخنامه زده ج ولی هر 2 کلمه developed & contracted در مورد بیماری معنی گرفتن و مبتلا شدن هست )

لطفا به این سوال هم به علت داشتن 2 گزینه صحیح b & c اعتراض بزنید

آبسه شکل میگیره و گسترش پیدا میکنه و developed میشه،کسی آبسه رو نمیگیره...گرفتن catch and contract که گزینه های 2 و 4 هستن کاملا غیر مغهوم میکنن جمله رو...من خودم اصلا 5 شنبه صبح نبودم اما زبان آیلتس نمره 7 دارم و این سوال رو به کسی که اهل و بومی استرالیا هست وایبر زدم و گزینه ج رو انتخاب کرد

- - - Updated - - -

کسی میدونه چرا تخمین رتبه اینجا هنوز فعال نشده؟

226

New member
آبسه شکل میگیره و گسترش پیدا میکنه و developed میشه،کسی آبسه رو نمیگیره...گرفتن catch and contract که گزینه های 2 و 4 هستن کاملا غیر مغهوم میکنن جمله رو...من خودم اصلا 5 شنبه صبح نبودم اما زبان آیلتس نمره 7 دارم و این سوال رو به کسی که اهل و بومی استرالیا هست وایبر زدم و گزینه ج رو انتخاب کرد

- - - Updated - - -

کسی میدونه چرا تخمین رتبه اینجا هنوز فعال نشده؟

تو پاسخنامه دکتررر خلییلی استااااد شاهرضااا هم جواب رو گزینه ب contracted زدن

ارشد 94

New member
به نام خدا
بچه های علوم آزمایشگاهی! ما برای قانون طرح اجباری و اینکه با این قانون جلوی بچه های علوم آز برای شرکت توی کنکور ارشد گرفته میشه ،همین طور برای امتحان امسال و تعداد سوالات نامعقول برای درسای اختصاصی هر رشته داریم اعتراض می کنیم، ، تا حالا خیلی ها به ما ملحق شدند و نامه های اعتراضی تهیه شده رو امضا کردن ولی مطمئنا کمه و به امضاهای بیشتری برای تغییر دادنش نیاز داریم، طی هفته ی آتی هم قراره جلوی وزارت بهداشت یا جلوی دانشگاه تهران تحصن کنیم .ازتون میخوام که برای خودتونم که شده بهمون ملحق بشید و نذارید بیشتر از این حق بچه های علوم آزمایشگاهی ضایع بشه.
در ضمن این قانون طرح اجباری و اینکه نتونیم کنکور بدیم اولش سال 1389 تصویب شده بود ولی چون اون موقع بچه ها اعتراض کردن برداشته شد پس اگه ذره ای به دستیابی به حقوق مسلم خودتون توجه دارید کمکمون کنید. کسی غیر از خودتون به فکر شما نیست .
حق گرفتنیه نه دادنی...

لینک اعتراض دانشجویان در سال 1389
اعتراض دانشجویان به وزیر بهداشت +عکس - سایت خبری تحلیلی تابناك|اخبار ایران و جهان|TABNAK

لینک تصویر نامه ها ی اعتراضی
ETERAZ - Shared photo album - PhotoBox

لینک تصاویر امضای شرکت کنندگان در اعترلض
ETERAZ - Shared photo album - PhotoBox

226

New member
after a while he ... a hemorrhagic brain abscess
او بعد از مدتی دچار آبسه شد هر دو کلمه develop & contract به معنی دچار شدن است

amirblau

New member
تو پاسخنامه دکتررر خلییلی استااااد شاهرضااا هم جواب رو گزینه ب contracted زدن

توی همون پاسخ نامه 2 تا استاد متفاوت زبان که من دقیقا نمیدونم آیا رشته تخصصیشون توی دانشگاه زبان بوده یا نه پاسخ یکی از درک مطلب های زبان مال عصر 5شنبه رو هم اشتباه زدن.مگه اساتید نمیتونن اشتباه کنن؟؟

amirblau

New member
after a while he ... a hemorrhagic brain abscess
او بعد از مدتی دچار آبسه شد هر دو کلمه develop & contract به معنی دچار شدن است

متن های پزشکی رو با متن های معمولی اشتباه نگیرید.زبان پزشکی هست زبان عمومی نیست که هر لغتی رو بتونیم راحت جایگزین لغت دیگه بکنیم.

Dr.passtor

New member
سوالات 70 و 72 ژنتیک هیچ مشکلی ندارن.فقط 53-57-63 .

از ماست که برماست.دوست عزیز کمک نمیکنین لااقل نظر بدون مدرک ارائه ندین لطفاً.من حرف شمارو نه تایید نه رد میکنم. قبلاً عرض کردم هرکی اگه میخواد رد یا تایید کنه سند و مدرک بیاره!!! با حدس و گمان که نمیشه. منم دارم بررسیش میکنم. هم تو تکست هم یوسفیان و هم خود دلویی. ایشالا تا شب تموم کنم بیام اینجا تقدیمتون کنم. لطفاً هرکی اعتراض نداره دیگه نظر نده. لااقل زمانی نظر بده که واقعاً میتونه استدلالهای کاملاً دقیقی از رفرنس بیاره!!!موفق باشین.

Badboy72

New member
بچه درصداتونو اگه ميشه بگيد ببينيم اميدي به قبولي هست من ژنتيكمو ٧١ سلولي ٧٦ بيو شيمي ٧٦ زبان ٤٥ زدم فكر نكنم بيارم چيزي اگه ميشه درصداتونو بگيد

226

New member
حق با شماست . البته موضوع متن پزشکی یا عمومی نیست در کل معانی developed نه کامل ولی بیشتر از contract نزدیکه . حالا اعتراض بزنیم شاید هر 2 گزینه جواب صحیح شد . یک اعتراض که نه وقتی میگیره نه ضرری داره . ممنون از همکاریتون

226

New member
بچه درصداتونو اگه ميشه بگيد ببينيم اميدي به قبولي هست من ژنتيكمو ٧١ سلولي ٧٦ بيو شيمي ٧٦ زبان ٤٥ زدم فكر نكنم بيارم چيزي اگه ميشه درصداتونو بگيد

نظر من اینه که با این درصدها رتبه بین 20 تا 30 رو به احتمال خیلی زیاد میارید

sepide.s

New member
منم درصدام بیوشیمی 81/ ژنتیک 68/سلولی 73/ زبان 44. میشه بگید رتبه ی من چند میشه.من خودم خیلی امید ندارم.

sepide.s

New member
از ماست که برماست.دوست عزیز کمک نمیکنین لااقل نظر بدون مدرک ارائه ندین لطفاً.من حرف شمارو نه تایید نه رد میکنم. قبلاً عرض کردم هرکی اگه میخواد رد یا تایید کنه سند و مدرک بیاره!!! با حدس و گمان که نمیشه. منم دارم بررسیش میکنم. هم تو تکست هم یوسفیان و هم خود دلویی. ایشالا تا شب تموم کنم بیام اینجا تقدیمتون کنم. لطفاً هرکی اعتراض نداره دیگه نظر نده. لااقل زمانی نظر بده که واقعاً میتونه استدلالهای کاملاً دقیقی از رفرنس بیاره!!!موفق باشین.

من بی دلیل و سند و از خودم چیزی نگفتم.در کتاب امری فصل 4 گفته که DHPLC مربوط به تعیین هترو دابلکس هست. سوال 70 هم من توی تستی که از کتاب سوالات تالیفی بر اساس امری و تامسون هست دیدم که یکی از دلایل ازدست دادن هتروزیگوتی از دست رفتن کروموزوم درخلال non_disjunction هست.حتی اینو تو خود امری هم گفته.از خودمم چیزی نگفتم

آخرین ویرایش:
بالا