نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد روانشناسي باليني خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

havash

New member
راسش من هرچی تعریف از بهریستی شنیدم در مورد اساتیدش بوده ولی خوب گویا بهشتی امکاناتش بهتره و دانشگاه معتبری هم هست ، خلاصه هرچی فک کردم دیدم نمیتونم بهشتی رو بعد از بهزیستی بزنم .....

راستش به قول سارا خانم منم قلبا به بهشتی علاقه دارم ولی تعریفایی که از بهزیستی شنیدم یه کم مرددم کرده.

.se7en

New member
بسمه تعالی

وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی
جناب آقای دکتر سید حسن هاشمی
با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات
مستحضر هستید که آن وزارتخانه در سال جاری اقدام به اتخاذ تصمیمات جدید و بازنگری در سیاست های قبلی خود در روند پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نموده است که به موجب آن ظرفیت پذیرش دانشجو در این مقطع با کاهش چشمگیری روبرو شده است. نیک می دانیم که در پشت پرده این قبیل تصمیم گیری ها ساعت ها بحث و کارشناسی نهفته است و یقین داریم که تصمیم اخیر مسئولان محترم در راستای گام های قبلی خود جهت ارتقا سطح کیفی آموزشی و ایجاد چشم انداز روشن در رونق بازار کار فارغ التحصیلان رشته های مختلف می باشد. اما به اطلاع می رساند که مسئولان محترم درحالی چنین تصمیمی را اتخاذ نموده اند که پیش از این در اطلاع رسانی های قبلی خود به هیچ وجه از این کاهش شدید در ظرفیت دانشگاه سخنی به میان نیاورده بودند و حتی مدعی توسعه کمی و کیفی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مراکز آموزش عالی جهت پاسخگویی به خیل عظیم جوانان مشتاق و بااستعداد متقاضی تحصیلات تکمیلی شده بودند. آیا بهتر نبود که اگر تصمیم به کاهش ظرفیت داشتید این اقدام را با شیب ملایم و البته با اطلاع رسانی های قبلی انجام می دادید؟ آیا پاسخ سیاست های به ظاهر غلط مسئولان در دولت های گذشته در روند افزایش پذیرش دانشجو را باید متقاضیان امسال اینگونه به دور از انصاف و به یکباره بدهند؟ متقاضیانی که با هزاران امید و آرزو ماه ها تلاش شبانه روزی خود را صرف قبولی در این آزمون کرده بودند و اکنون با این اقدام نابهنگام مسئولان در یاس و ناامیدی فرورفته اند و حتی خیال ادامه تحصیل در کشور را هم از سر خارج کرده اند.
بدین وسیله کلیه داوطلبان اعتراض خود را مبنی بر کاهش شدید ظرفیت دانشگاه ها در سال جاری اعلام نموده و خواهشمند است بازنگری های لازم در تصمیم فوق صورت پذیرد.

ومن الله توفیق
In chie?beferestim 2 site?

zahra2013

New member
ممنون زهرا خانم. دلیلتون واسه انتخاب بهشتی چیه؟

چی بگم والا ، خوب من فک میکنم تنها دلیل شهرت بهزیستی استاداش هستن ولی باید اینو در نظر داشت که استاد فقط میاد منبع معرفی میکنه و بر اساس اون درس میده اما چیزی که باعث یادگیری عمیق ما میشه کار عملیه که خوب با توجه به اینکه میگن امکانات بهشتی بیشتره این امکان تو بهشتی بیشتر میسر میشه، البته این نظر شخصی من بود و قبلنم گفته بودم که همه ی دانشگاه های تهران خوبن و هر کدوم مزایا و معایب خودش رو داره، و اولویتای ما بستگی داره به اینکه چی واسمون مهمه.

آخرین ویرایش:

sara.sharifi

New member
دوستان راستی قرار بود که اگر با بچه های بهزیستی صحبت کردم بهتون خبرشو بدم .امشب صحبت کردم فقط اینکه خیلی راضی بودن ،همین!درمانگاه هم هفته ایی یکباره و اینکه یکسری بچه های تک رقمی هم انتخاب اولشون مثل اینکه بهزیستی بوده چون چندتا تک رقمی توی کلاسشون بود... ولی خب به قول همگی هرکدوم مزایاو معایب خودشونرو دارن دیگه... فقط جهت اطلاع رسانی گفتم...

zahra2013

New member
دوستان راستی قرار بود که اگر با بچه های بهزیستی صحبت کردم بهتون خبرشو بدم .امشب صحبت کردم فقط اینکه خیلی راضی بودن ،همین!درمانگاه هم هفته ایی یکباره و اینکه یکسری بچه های تک رقمی هم انتخاب اولشون مثل اینکه بهزیستی بوده چون چندتا تک رقمی توی کلاسشون بود... ولی خب به قول همگی هرکدوم مزایاو معایب خودشونرو دارن دیگه... فقط جهت اطلاع رسانی گفتم...

سارا جون مرسی که بهمون خبر دادی، حالا بین بهشتی و بهزیستی تونستی انتخاب کنی؟

havash

New member

ممنون سارا خانم. با این چیزایی که شنیدین بین بهشتی و بهزیستی کدوم رو بهتر می دونین؟

sara.sharifi

New member
سارا جون مرسی که بهمون خبر دادی، حالا بین بهشتی و بهزیستی تونستی انتخاب کنی؟
خواهش میکنم عزیزم. احتمالش زیاده که بهزیستی انتخاب دوم من باشه... چون گاهی فکر میکنم شاید کیفیت آموزشی به نام دانشگاه ارجحیت داشته باشه... اون خانوم که توی بهزیستی بودن یکی از کارکنان انیستیتو هم بودن و خودشون گفتن که در بعضی موارد بهزیستی عملکردش و سواد دانشجوهاش حتی از انیستیتو بیشتره و اینکه بهزیستی به ژورنال کلاب خیلی اهمیت میده و همیشه منظم برگزار میشه ولی انیستیتو اصلا گاهی ژورنال کلابش برگزار نمیشه!!! در هر صورت دیدم به بهزیستی خیلی مثبته ولی بازم صد در صد نیستش...

crazy 4 u

New member
بچه ها من ی سوال دارم لطفن اگه اطلاع دارین جواب بدین

در مورد دانشگاه بقیه ا... هستش ، بر اون سهمیه کارکنان ما هم میتونیم استفاده کنیم و سطحش چطوره؟؟؟

کلن در موردش اطلاع دارین؟؟؟؟

fada19990

New member
دوستان بین کاشان و بین الملل بهشتی کدوم رو بزنم..?

تو دفترجه نوشته بود كه ميشه يه نفر جندتا از ارلويت هاي شهري رو كه انتخاب كرده رو قبول شه،ولي اولويت به انتخابي هستش كه بالاتره!بس اوني رو كه صددرصد ميخواي بري رو بالاتر بزن!

crazy 4 u

New member
بچه ها در مورد اون سهمیه دو نفر دانشگاه بقیه ا... خبر دارین ک چطوره؟؟؟؟یا چطور میشه استفاده کرد؟؟؟؟

havash

New member
دوستان بین کاشان و بین الملل بهشتی کدوم رو بزنم..?

سلام یگانه خانم. شما اهل تهران هستین و متاهل. بهشتی هم نسبت به کاشان بهتره. حالا دیگه بستگی به خودتون داره که از پس هزینه هاش بر بیاین یا نه.

mosaffa7

New member
عرض سلام، وقت بخیر و خسته نباشید
خدا قوتی جانانه عرض میکنم خدمت تمامی دوستان؛ تمامی آنانی که در این یک سال تلاش کردند؛ چه آنانی که به نتیجه رسیدند و چه آنانی که از حصول به نتیجه باز ماندند، چرا که آنچه اصالت دارد "تلاش" جهت رسیدن به هدف است و نه خود رسیدن..."حرکت" است که اصالت دارد و لا غیر...و لذا سلام ها و درود های بیکران خود را نثار تمامی پرتلاشانِ متحرکِ با اصالت مینمایم...
ساحل افتاده گفت گرچه بسی زیستم
هیچ نه معلوم شد آه که من کیستم
موج ز خود رفته ای تیز خرامید و گفت:
هستم اگر می روم، گر نروم نیستم
و تبریک جانانه ای عرض میکنم خدمت تمام کسانی که رتبه های برتر رو از آن خودشون کردند بویژه دوست خوبم جناب آقای هاوش عزیز... و امیدوارم که در تک تک مراحل زندگیشون موفق و پیروز باشند
و اما خدمت دوستانی که به هر نحوی یا رتبه ی مناسب را بدست نیاورده اند و یا با کاهش ظرفیت دانشگاه ها قادر به پذیرش در دانشگاه مد نظر خود نیستند ناراحتی خودم رو ابراز میکنم...دوران سختی هست این دوران...ولی جزئی از زندگیست...امیدوارم که تک تک ما بتونیم چنین سختی هایی رو به عنوان بخشی از زندگی بپذیریم و از طریق پذیرش آنها بتونیم شخصیت خودمون رو ارتقا بدیم و قدمی به سمت تعالی و پخته تر شدن برداریم... ناراحتی های موجود در این موقعیت ها نباید سرکوب بشن، یا انکار بشن و یا با واکنش وارونه و یا جابجایی به اونها پاسخ بدیم...باید با این احساس ها موند، حسش کرد و باهاش زندگی کرد و اونوقت از همین احساس در جهت برداشتن گام بعدی کمک گرفت...گام بعدی از شخصی به شخص دیگر متفاوته...گام بعدی میتونه کناره گیری موقت یا دائمی از کنکور و دانشگاه(و نه از علم و مطالعه) باشه و یا برنامه ریزی جدید جهت تلاشی دوباره(که البته این برنامه ریزی باید همراه با درس گرفتن از تجارب گذشته باشه، اینکه من بیام و بررسی کنم که چرا در این کنکور موفق نشدم، نقاط ضعف و قوتم چی بوده، چی بهم ضربه زده، و چی برام مفید یا مضر بوده...آنگاه آگاهانه قصد در تقویت مثبت ها و کاهش و رفع منفی ها بکنم...وگرنه اگر بخوام به همون شیوه ی گذشته کاری رو بارها و بارها انجام بدم به همون مقصد قبلی منتهی خواهد شد) و یا تغییر مسیر به رشته یا راهی دیگر که احتمال و امکان موفقیت در اون بیشتر هست...تعیین این موارد امری است فردی و همه ی ما قبل از اقدام به هر کاری و تعیین جزئیات کار باید در کلیت اون به جمع بندی برسیم و در صورتی که کلیت برامون روشن شد جزیتان خودبخود رخ خواهند نمود...
که بقول عطار:
تو پای به راه در نه و هیچ مپرس
خود راه بگویدت که چون باید رفت

ارادتمند همگی عزیزان جان...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا