نحوه مطالعه درس ژنتیک برای داوطلبان ژنتیک انسانی

آیا با ایجاد برنامه مطالعه گروهی برای آزمون ژنتیک انسا?

• مجموع رای دهندگان
    0

fateme67

New member
حالا چندتا مورد دیگه هم ک تو جزوه هام پیدا کردم هم مینویسم چون ب درد میخوره!
عواملی ک باعث میشه الل جهش یافته الگوی غالب داشته باشه:
1.ناکافی بودن هاپلوئیدی: میزان محصول تولید شده 50 درصد کمتر از حالت طبیعی باشد
2.gain of function یا همون جهش کسب کارکرد
3.جهش های بارز منفی یا همان dominant negative mutation مثال بیماری استئوژنز ایمپرفکتا و سندروم مارفان
4.loss of heterozigosity یا loh ک در رابطه با ژنهای فرونشاننده تومور است.

درمورد پدری مبتلا ب هموفیلی ک یک پسر مبتلا دارد(میدانیم ک در مورد بیماریهای وابسته ب x انتقال مرد ب مرد نداریم) و کودکی ک مبتلا ب cf ک از زوجی متولد شده ک فقط مادر حامل و پدر کاملا سالم است، دیزومی تک والدی مطرح میشود.

آخرین ویرایش:

mahnam

New member
فاطمه جون واقعا دستت درد نکنه که با اینکه اینقدر درست زیاده باز به فکر ماها هستی :thanks:

fateme67

New member
بازم اگه نکته جدیدی پیدا کردم بهتون میگم!!موفق باشید
bb8.gif

fateme67

New member
فاطمه جون واقعا دستت درد نکنه که با اینکه اینقدر درست زیاده باز به فکر ماها هستی :thanks:
امروز اومدم خونه از فرصت استفاده کردم جزوه هامو نگا کردم..برا خودمم دوره میشه...دیگه ایشالا سعی میکنم زودد ب زود سر میزنم آخه بالاخره لپ تابه رو گرفتیم!!!!
البته ب شدت گرون شده ولی من دیگه لازم داشتم!!
bc7.gif

mahnam

New member
امروز اومدم خونه از فرصت استفاده کردم جزوه هامو نگا کردم..برا خودمم دوره میشه...دیگه ایشالا سعی میکنم زودد ب زود سر میزنم آخه بالاخره لپ تابه رو گرفتیم!!!!
البته ب شدت گرون شده ولی من دیگه لازم داشتم!!
bc7.gif

آره فاطمه جون خیلی گرون شده:black_eyed:

DNA.2013

New member
دستت درد نکنه فاطمه جووووون بازم ازین کارا بکن مررررسی:applause:

راسی مبارک لپ تاپتم باااشه:smiliess (8):

*فرناز*

New member
وااااااااااااااای فاطمه جون ترکوندیاااااااااااااااااااااااااا تشکر ویژه:applause:

بهار دخت

New member
سلام
عیدتون مبارک
اول اینکه از مسئولین بحث و سایر دوستان که لطف میکنن و تو انتشار دانسته هاشون خساست به خرج نمیدن ممنونم.امیدوارم همیشه موفق باشین
یه سوال دارم اگه ممکنه راهنماییم کنین.
راهی هست که بشه بودجه بندی سوالات رو فهمید؟

mahnam

New member
سلام
عیدتون مبارک
اول اینکه از مسئولین بحث و سایر دوستان که لطف میکنن و تو انتشار دانسته هاشون خساست به خرج نمیدن ممنونم.امیدوارم همیشه موفق باشین
یه سوال دارم اگه ممکنه راهنماییم کنین.
راهی هست که بشه بودجه بندی سوالات رو فهمید؟

سلام عزیزم
خوش اومدی
عید شما هم مبارک
کسی وقت نمی ذاره بودجه بندیه سوالارو در بیاره شما خودت باید با نگاه کردن به سوالای سال های گذشته به یه نتیجه ای برسی
اینجارو نگاه کنید راجع به سرفصل ها و بودجه بندی می تونین صحبت کنین
http://olumpezeshki.ir/forum/thread4172.html

بهار دخت

New member
ممنون مهنام جان
یه سوال دیگه:برای منکه سه سال وقت و پولمو برای کنکور گذاشتم(دروغ میگما.همچین وقتی نذاشتم .فقط پول گذاشتم)
خب سخته الان برا هر درس چندتا منبع تهیه کنه
میشه برای هر درس بهترین منبع رو معرفی کنین.منبعی که با خوندش نصبت به سایر منابع بیشترین درصدو میشه زد.علی الخصوص منبع برای زبان(سر این یکی خیلی گیرم)

mahnam

New member
ممنون مهنام جان
یه سوال دیگه:برای منکه سه سال وقت و پولمو برای کنکور گذاشتم(دروغ میگما.همچین وقتی نذاشتم .فقط پول گذاشتم)
خب سخته الان برا هر درس چندتا منبع تهیه کنه
میشه برای هر درس بهترین منبع رو معرفی کنین.منبعی که با خوندش نصبت به سایر منابع بیشترین درصدو میشه زد.علی الخصوص منبع برای زبان(سر این یکی خیلی گیرم)

خواهش عزیزم
ایشالا امسال وقت می ذاری :smilies-azardl (181 و خوب نتیجه می گیری :thumbsupsmileyanim:
خب پول که گذاشتی پس ممکنه تا حالا چیزایی که خریدی برات کافی باشه
برو تو این تاپیک که شهرزاد جان گفت حتما نتیجه میگیری
اما باز اگه سوالی بود همون جا بپرس

fateme67

New member
[]fateme jan aval tashakor mikonam be khatere komaki ke be ma mikoni
dovom tabrik migam be khatere lap tap
sevom baraye in mozoo az rooye che ketabi test kar konim?[/SIZE][/SIZE[/SIZE]]
ممنون..کتاب تست نجات مهدیه و انتشارات کتابخانه فرهنگ...کلا چون از این فصل زیاد سوال میاد تستاش خیلی زیادن..

بهار دخت

New member
سلام
ساعتو دارین دیگه؟از 7صبح درگیرم با خودم
من تا قبل این نصف امری روخونده بودم.تو بگو یه واو یادته میگم نه.انقد که ماشالا ترجمش سلیس و روانه(گاهی شک میکنم آقای دلویی اصلا به قواعد زبان فارسی آشنا هستن؟)با شنیدن اینکه ترجمه مترجمین دیگه روانه آتیش میگیرم.نمیتونم کتابامو بندازم کنار هی کتاب بگیرم.با همین باید ساخت فک کنم
میگم:21: الانکه دارم ژنتیک اکرمی رو میخونم.بعد از تموم کردنش بهتر نیست اول چکیده ژنتیک امری رو بخونم بعد برم سراغ خود امری؟اینجوری به فهمم کمک نمیشه؟
و اینکه کسانی که این کتابو دارن میشه بگن چه مقدارش تسته؟(میخوام ببینم این کتاب به فهم بهتره امری آقای دلویی کمک میکنه یا ترجمه حبیب نصیری)

آخرین ویرایش:

DNA.2013

New member
بهار جون چکیده امری مال نجات مهدیه هس که از هر فصلی به طور میانگین 15 تا تست گذاشته.من خیلی دوسش دارم کتاب خیلی خوبیه دوستم که امسال تک رقمی شد اینو خونده بود:a2d3: موفق باشی.

najma

New member
سلام
ساعتو دارین دیگه؟از 7صبح درگیرم با خودم
من تا قبل این نصف امری روخونده بودم.تو بگو یه واو یادته میگم نه.انقد که ماشالا ترجمش سلیس و روانه(گاهی شک میکنم آقای دلویی اصلا به قواعد زبان فارسی آشنا هستن؟)با شنیدن اینکه ترجمه مترجمین دیگه روانه آتیش میگیرم.نمیتونم کتابامو بندازم کنار هی کتاب بگیرم.با همین باید ساخت فک کنم
میگم:21: الانکه دارم ژنتیک اکرمی رو میخونم.بعد از تموم کردنش بهتر نیست اول چکیده ژنتیک امری رو بخونم بعد برم سراغ خود امری؟اینجوری به فهمم کمک نمیشه؟
و اینکه کسانی که این کتابو دارن میشه بگن چه مقدارش تسته؟(میخوام ببینم این کتاب به فهم بهتره امری آقای دلویی کمک میکنه یا ترجمه حبیب نصیری)

به نظر من ، اول خود کتاب رو مطالعه کنید . و اگر واقعا مشکتون سر ترجمه کتاب هست خودتون رو اذیت نکند و به جای اینکه ذهنتون رو درگیر و خسته فهم جمله بندی های ترجمه دلویی کنید ، یک کتاب جدید با ترجمه بهتر بگیرید .

fateme67

New member
سلام دوستان سوالی از تمام اعضای سایت دارم اگر کسی بتواند به من کمک کند مخصوصا administration سایت تکلیف بنده با سایت مشخص خواهد شد!!!!!!!
دوستان ، هدف از تشکیل سایت چیست؟
آیا هدف از تشکیل این سایت کمک به دانشجویان کارمندان یا کسانی نیست که عمر با ارزش خود را با اتکا به این جزوات ، کلاس ها و مشورت با دوستانی که قبلن این مسیر را پیموده اند و یا تجربه کافی را دارند تا کمک حال دانشجویان در روزهای سخت باشند .؟ اگر چنین است چرا سایت جزواتی را که میخواهد به دوستان معرفی می کند و می فروشد ؟ بنده تا کنون شاگردانی زیادی داشته ام که بسیار در کنکورهای مختلف ، رتبه 1 یا 2 بوده اند. چرا جزواتی که از سوی بنده و شاگردانم مطرح می شود فیلتر می شود. چرا بنده تا کنون 5 اکانت درست کرده ام که فیلتر شده است ایا فقط
تبلیغات دلیل خوبی برای محرومیت دوستان ار بهترین امکانات می تواند باشد ؟ به پاسخ سوال باز گردید و کمکم کنید.
ممنون، با تشکر از مسئولینی که هدفشان خالصانه موفقیت دوستان مشتاق است نه منافع شخصی!!!!!
دوست عزیز شما بهتره این سوال رو از خود مدیر بپرسین توی این تاپیک فقط ب بچه ها کتاب معرفی شده و اسم جزوه و موسسه خاصی نیومده..منم مثل شما مخالفم ک هدف منافع شخصی باشه و لی من و دوستم فقط دانشجوییم و ن موسسه ای داریم ن جزوه ای ن کتابی!یا میتونین تو 1 تاپیک جدا سوالتون رو مطرح کنین..ممنون

بالا