نحوه مطالعه درس ژنتیک برای داوطلبان ژنتیک انسانی

آیا با ایجاد برنامه مطالعه گروهی برای آزمون ژنتیک انسا?

• مجموع رای دهندگان
    0

najma

New member
جوابم بچه گانه نباشه خوبه:idea_majidonline:

چون زن طی تقسیم میوز یه تخمک تولید میکنه.....مرد 4تا اسپرم فعال شاید اون نسبت تقسیم بر 4 میشه

تازه سندرم داوون همیشه به احتمال 95%درصد از عدم جدایی کروموزوم مادری رخ میده.شاید این نسبت کلیو میبره بالا:smilies:

خب البته تا یه جاهاییش رو درست اومدید یعنی بستگی به تعداد تخمک و اسپرم داره ولی نه اینجوری .
و البته یادتون باشه بین سندروم دارون که در اثر عدم جدایی رخ داده با سندروم داون که در اثر روبرت سونین رخ داده یک تمایز جدی قایل بشید . این دوتا کاملا با هم فرق دارن .

najma

New member
من فکر می کنم چون تو میوز در زن احتمال اینکه کروموزوم ها با هم بمونن و جدا نشن از مرد بیشتره"واسه ایننکه واسه تولید گامت تو مرحله دیکتوتن متوقف میشن"که این احتمال کراسینگ اور کمتر میکنه وبا کم شدن کراسینگ اوراحتمال اینکه کروموزوم ها با هم بمونن و جدا نشن بیشتره ...............نجما جون نخندی بهمااااااااااااااَ:33:

این حرفتون در رابطه با تریزومی 12 هست که در اثر عدم جدایی رخ میده و نه در اثر روبرت سونین .

operon

New member
تبریک میگم نجمه جون انشاا... مقاطع بالاتر،بی زحمت کتابایی رو که خوندی بنویس

Ehsann

New member
سلام دوستان
ببخشيد من دير دير ميتونم از نوشته هاتون سر بزنم و البته استفاده كنم(چون واقعا عالين)
من احساسم اينه كه تو اين تاپيك سه يا چهار نفر هستن كه اگه همينطور ادامه بدن يكي از گزينه هاي صندلي هاي شهيد بهشتي ان!
راستي من 25 آبان كنكورمه. از تمامي دوستان ميخام برام دعا كنن. سعي ميكنم سوواتي كه آزمون دكترا يادم مون رو حتما براتون بزارم چون معمولا سوالات دكترا و ارشد در يك سوال شبيه هم هستن.
و يك توصيه سوالات كنكورهاي ارشد ودكتراي 2سال اخير رو با دقت بزنيدو به صراحت ميگم كه مباحثشو فول بخونيد.
راستي دوستاني كه سوالاي ارشد و كتراي(وزارت علون) امسالو دارن لطفا برام ايميل كنن(رشته ژنتيك پزشكي / انساني)
biochemistry2006@gmail.com
لطفا بعد از ايميل اطلاع بديد تا بتونم برم ورشون دارم چون فقط شش روز ديگه وقت دارم

با سپاس فروان از شم

آخرین ویرایش:

fateme67

New member
بچه ها سلام چه خبرااااااااا؟؟نیستین کجایین؟!!!!!!!!!فصل 3 و 7 رو خوب خوندین؟؟
23emu.gif

yyy

New member
سلام فاطمه جون
من هنوز نخوندم ولی تا اخر هفته حتما میخونم:smilies-azardl (181

DNA.2013

New member
فاطمه جون ممنون که به ما سر میزنی. بیزحمت شما نکاتو بگین فوقش اگه کسی هنوز نرسیده بعدا میاد میخونه.اخه برنامه ها متفاوته...

fateme67

New member
بچه ها ببخشید دیر اومدم...اگه خدا بخواد میخوایم 1 طرح تحقیقاتی شروع کنیم با استادمون درگیر کارای اون بودم..من تصمیم داشتم نکات زنتیک جمعیت رو بذارم ولی همه ش فرمول و محاسبه س حالا باز تا اونجایی ک بشه نکته هاشو میذارم...حالا ب غیر این شما بگین نکات وراثت چند عاملی خوبه یا فصل دیگه ای فعلا باشه؟؟در ضمن اگر از این نکته ها راضی هستین لایک بزنین...اگرهم مشکلی بود بگین تا برطرف کنیم.
bf8.gif

fateme67

New member
پس ایشالا نکاتی از فصل زنتیک جمعیت و فصل وراثت چند عاملی رو میذارم براتون...فقط اگه دیر بشه ببخشید چون واقعا درگیرم......سعی میکنم تا هفته دیگه آماده بشه:thumbsupsmileyanim:

*فرناز*

New member
[COLOR="#4B0082"]مرسی فاطمه جون در ضمن میشه با نجما برا نکات فصلای دیگه هم هماهنگ بشین:riz304:[/COLOR]

Ehsann

New member
سلام دوستان عزيز
در هفته اي كه گذشت اتفاقي براي من افتاد كه واقعا تحملش برام سخت بود و هست. اين تجربه تلخ رو بتون نميگم كه برام كسي دلسوزي يا ترحم كنه فقط ميگم كه واقعا تجربه اي كه به قيمت يك سال عمر من تموم شد:
از ابتداي مسال كه كنكور وزارت علوم را در 25 فروردين دادم، مطلبي رو خوندم كه دكتراي وزارت علوم 25 اسفند و وزارت بهداشت 18 آبانه. (اينجاي داستان رو داشته باشيد). از اول امسال نميدونم من چم شده بود كه به تمام نزديكان دوتان و... گفته بودم كه تاريخ امتحانم 25مه. از استاد راهنما گرفته تا ... . تا اينكه شنبه 20ام داشتم با يكي از اساتيدم صحبت ميكردم كه گفت اشتباه ميكني امتحان پنجشنبه پيش بود هي از اون اصرار هي از من انكار. خلاصه با سرعت به سايت وزارت بهداشت رفتم و... . داشت قلبم واميستاد ولي كاريش نميشن بكني. بقول شاعر اين نيز بگذرد ولي نكات جالب اين اتفاق:
1. من حتي كارت ورود بجلسه رو گرفته بودم و حتي 10بارم خونده بودمش حتي دفترچه رو ولي اين مغزي كه بهش ميباليم دقت كنيد چقدر زود شرطي ميشه.
2. روز 18 من بحساب خودم داشتم تست مروري 90 كار ميكردم
3. جمعه 26 يكي از دوستام زنگ زده بود خداقوت بگه كه تركوندم آزمونو. زهي خيال باطل
4. از همه مهمتر اگه دوستان درساشونو مثل كامنت من ميخونن عمرن قبول بشن. دوستان عزيز شما نگفتين اين آدم عاقل 25ام رو از كجا آورده اينجا نوشته
ولي خاهشن شما اين مسايل كوچيك رو كوچيك نبينيد اين نيز بگذرد

mahnam

New member
سلام دوستان عزيز
در هفته اي كه گذشت اتفاقي براي من افتاد كه واقعا تحملش برام سخت بود و هست. اين تجربه تلخ رو بتون نميگم كه برام كسي دلسوزي يا ترحم كنه فقط ميگم كه واقعا تجربه اي كه به قيمت يك سال عمر من تموم شد:
از ابتداي مسال كه كنكور وزارت علوم را در 25 فروردين دادم، مطلبي رو خوندم كه دكتراي وزارت علوم 25 اسفند و وزارت بهداشت 18 آبانه. (اينجاي داستان رو داشته باشيد) ... . تا اينكه شنبه 20ام داشتم با يكي از اساتيدم صحبت ميكردم كه گفت اشتباه ميكني امتحان پنجشنبه پيش بود هي از اون اصرار هي از من انكار. خلاصه با سرعت به سايت وزارت بهداشت رفتم و... . داشت قلبم واميستاد ولي كاريش نميشن بكني

اه خدااای من :dadad4:

آخرین ویرایش:

DNA.2013

New member
سلام دوستان عزيز
از ابتداي مسال كه كنكور وزارت علوم را در 25 فروردين دادم، مطلبي رو خوندم كه دكتراي وزارت علوم 25 اسفند و وزارت بهداشت 18 آبانه. (اينجاي داستان رو داشته باشيد). از اول امسال نميدونم من چم شده بود كه به تمام نزديكان دوتان و... گفته بودم كه تاريخ امتحانم 25مه. از استاد راهنما گرفته تا ... . تا اينكه شنبه 20ام داشتم با يكي از اساتيدم صحبت ميكردم كه گفت اشتباه ميكني امتحان پنجشنبه پيش بود هي از اون اصرار هي از من انكار. خلاصه با سرعت به سايت وزارت بهداشت رفتم و... . داشت قلبم واميستاد ولي كاريش نميشن بكني. بقول شاعر اين نيز بگذرد ولي نكات جالب اين اتفاق:
1. من حتي كارت ورود بجلسه رو گرفته بودم و حتي 10بارم خونده بودمش حتي دفترچه رو ولي اين مغزي كه بهش ميباليم دقت كنيد چقدر زود شرطي ميشه.
3. جمعه 26 يكي از دوستام زنگ زده بود خداقوت بگه كه تركوندم آزمونو. زهي خيال باطل
4. از همه مهمتر اگه دوستان درساشونو مثل كامنت من ميخونن عمرن قبول بشن. دوستان عزيز شما نگفتين اين آدم عاقل 25ام رو از كجا آورده اينجا نوشته

واییییییی!!! این جورشو دیگه ندیده بودم !ینی شما هیچ دوستی نداشتین که با هم واسه کنکور بخونید که حداقل اون یاداوری کنه؟ اینجور مواقعه که از همه میشنوی حتما قسمت نبوده...:dadad4:

marjan_h67

New member
سلام دوستان عزيز

:14::14::14:

*فرناز*

New member
یعنی چی هماهنگ بشیم فرناز جون؟؟؟متوجه نشدم یعنی قبلش باهم چک کنیم؟؟آخه نمیشه اینطوری!!!!!!!!!

نه یعنی مثل فصلای 3و7 که بین خودتون تقسیم کرده بودین فصلای مونده رو هم تقسیم کنید ! اخه خیلی به درد بخورن حیف همه فصلا نباشن

*فرناز*

New member
سلام دوستان عزيز

حتی یه لحظه هم نمیتونستم خودمو به جای شما فرض کنم واقعا سخته!حق با شماست ما هیچ کدوم به تاریخی که میگفتین دقت نکرده بودیم شاید به خاطر اینکه همه تمرکزمون رو ارشد هستش به تاریخ آزمون دکترا دقت نمیکنیم!ولی وقتی همه کائنات دست به دست هم میدن تا تاریخش رو اشتباه کنید حتما حکمتی داشته

fateme67

New member
نه یعنی مثل فصلای 3و7 که بین خودتون تقسیم کرده بودین فصلای مونده رو هم تقسیم کنید ! اخه خیلی به درد بخورن حیف همه فصلا نباشن
باشه عزیزم ایشالا همه فصلا رو میذاریم نکاتشو...من فردا شب نکات جمعیت رو میذارم..البته قرار بود امشب باشه ولی چندتا نکته دیگه باید بهش اضافه کنم موند واس فردا شب
bl9.gif

بالا