نتایج ارشد زیست شناسی علوم 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

biotech92

New member
mehdiiعزیز معدل همین حالا تاثیرش رودر رتبه شما گذاشته و دیگه در آزمون ارشد تاثیری نخواهد داشت .

نه اینطور نیست برید دفترچه ی انتخاب رشته رو بخونید زیر مقدمه بند الف نحوه ی پذیرش نوشته تاثیر معدل 20 درصد براساس هر گرایش

بله تاثیر معدل خیلی زیاد بوده چون معدل شما بالای 18 بوده ولی معدل من زیر 14 هست
ولی این عادلانه نیست من هم به اندازه ی همه برای کنکور تلاش کردم.حالا صرفا به خاطر اینکه دوران کارشناسی چون زیست شناسی بازار کار نداشت انگیزه ی درس خوندن نداشتم معدلم کم شده وگرنه اگه از همون ترم یک بیکاری و سرگردونی بعد از فارغ التحصیلی انگیزه درس خوندن رو ازم نگرفته بود الان تاوان پس نمیدادم.عجب مملکتی داریم
تازه این پایان ماجرا نیست توی انتخاب رشته هم همه ی کسانی که رتبشون از من بیشتره ولی معدلشون بهتره حق دانشگاهی که باید من قبول شم رو ازم میگیرن.نوبت بعدی هم تو پذیرش دکتری هست که باز 20 درصد معدل تاثیر داره.

دوست عزیز درست در کشورمان مشکلات زیادی هست ولی دلیل نمیشه چون شما درس نخوندی بگه چون تو مملکت کارنبود نخودم.حالا دارم تاوان میدم.....جاش اینجا نیست ادامه بدم..در مورد صحبتتون:
معدل کارشناسی شما فقط در ازمون کارشناسی ارشد علوم تاثیر داره و اگه انشاا.. قبول بشی دیگه نیاز نیست تاوان بدی چون
در دکتری تنها معدل کارشناسی ارشد تاثیر داره پس جای جبران هست،مدرکش هم پایین براتون گذاشتم
یک از اساتید بزرگوار توی پژوهشگاه (ملی مهندسی ژنتیک) وقتی درمورد بازار کار و ادامه تحصیل ازشون پرسیدم و... این جمله رو به من گفتن:
تو هر رشته ای اگر یک باشی همیشه موفقی و برای گذشته حسرت نمیخوری.

test.jpg

Aysel

New member

سولماز خانم سلولی تبریز دانشگاه شهید مدنی داره نه خوده دانشگاه تبریز که شهید مدنی در 35 کیلومتری تبریز هست و خوابگاه هم نداره و خودگردان هست.یا باید برید در 20 دقیقه ای دانشگاه یعنی آذر شهر خونه بگیرید .اینو گفتم برای اطلاع دوستانی که فکر میکنند اگر سلولی تبریز بزنند تو شهر تبریز ساکن میشن درصورتی که شاید ماهی یه بار نتونی بری تبریز.
حواستون باشه کجاهارو میزنید بعد انخاب رشته تازه متوجه نشید چی فکر میکردید چی شد.

واقعا شهید مدنی خوابگاه نمیده؟؟
میدونید تا چه رتبه ای پذیرش میگیره؟؟

agigesabz

New member
سلام ،لطفا الویت بندی می کنید؟ دانشگاه علم و فرهنگ(غيرانتفاعي)، غيرانتفاعي ربع رشيدي- تبريز،
دانشگاه پيام نور استان تهران - تهران شرق

مدرک پیام نور برای ادامه تحصیل ودکترا زیاد جالب نیست .درمورد دو تادانشگاه غیر انتفاعی هم قاعدتا تهران بهتره

Mohammad gh

New member
بچه ها میشه یک نفر چن جمله درباره رشته بیوتک میکروبی بگه؟؟؟من هیچی دربارش نمیدونم!امابهترین رتبم تواین گرایشه.و آیابرا phdمىشه بهداشت شرکت کرد؟ ب

آقامهدی فک کنم برای شماجای سوال بود رتبه من...بنظرم تأثیرمعدل باشه معدل من بالای 18بود.و البته تو همین تاپیک خوندم که ضرةیب دروس توگرایش های مختلف فرق میکنه...
یه چی دیگه بگم بچه ها سواد داوطلب کنکور از روی درصد یک آزمون سنجیده نمیشه...این صرفا یک امتحانه که ممکنه شانس هم توش دخیل باشه و صد البته معدل هم ملاک اصلی نیس.درواقع این ضعف سیستم آموزشی کشوره...

بیوتک میکروبی در واقع بیشتر همون بیوتک صنعتی هست که کاربرد های بسیار بسیار زیادی هم داره و اگر در کشور خارج از ایران بودید میتونستید با دانشی که بدست میاوردید ازش حسابی پول در بیارید
تاکید این رشته استفاده از ظرفیت میکروارگانیسم ها در صنعت و .... هست
در کل رشته ی خوبیه
بعد از ارشدش میتونید در دکترای بیوتک پزشکی هم شرکت کنید ولی برای دکترای وزارت علوم در گذشته صرفا میتونستید که صنعتی شرکت کنید اما امسال دکترای صنعتی رو برداشتن و صرفا دکترای میکروبی باقی مونده

سلام ،لطفا الویت بندی می کنید؟ دانشگاه علم و فرهنگ(غيرانتفاعي)، غيرانتفاعي ربع رشيدي- تبريز،
دانشگاه پيام نور استان تهران - تهران شرق

دوست عزیز پیام نور تهران شرق از مزخرفترین دانشگاه ها هست
امکانات بسیار ضعیف و تعاملات و سیستم اداری فوق مزخرف من یه زمانی دبیرانجمن علمی زیست شناسی اونجا بودم
ربع رشیدی وعلم فرهنگ هم هیچ تعریفی ندارن
به نظرم اگر هرگز نمیخواید دیگه در آزمون شرکت کنید این ۳ رو انتخاب کنید وگرنه اگر حوصله دارید بازم امتحان بدید چون مدارک و درسی که قراره اونجا بخونید واقعا هیچ کمکی به آیندتون نمیکنه و بعدا پشیمون میشید

آخرین ویرایش:

E.coli

New member
agigesabz و divine avenger عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون و وقتی که گذاشتین

sa@@ra

New member
mehdiiعزیز معدل همین حالا تاثیرش رودر رتبه شما گذاشته و دیگه در آزمون ارشد تاثیری نخواهد داشت .

بچه ها معدل رو هنوز تاثیر ندادن اگه دفترچه رو درست بخونید بعد از انتخاب رشته نمره کل شما حساب میشه و بعد از 80 درس کل 20% نمره کم شده و براساس 20% معدل که چقدرشو گرفتی بهش اضافه میشه و نمره اصلی حساب میشه
این نمیشه که الان معدلو تاثیر بدن چون رتبه ها نا عادلانه بدست میاد

bitoo

New member
سلام . كسي از بين الملل هاي تربيت مدرس و خوارزمي اطلاعاتي نداره ؟؟؟ تا چه رتبه اي مي گيرن ؟؟؟؟ نحوه گزينششون چه جوريه ؟؟؟

TrueLove90

New member
...

بچه هاااا!
کسی درباره بیوتک میکروبی آزاد تهران اطلاعات داره ؟؟ :whistle:
واحد علوم دارویی هست
یه ساله تقریبا گذاشتن
چجوریاست ! ارزش داره ؟

...

solmaz k

New member
من که بالاخره انتخاب شهر کردم . از اون جایی که فقط ژنتیک روزانه میخواستم و رتبه ژنتیکم 90 شده بود انتخابام اینطوری بود :
ژنتیک تربیت مدرس (بدون شانس قبولی)
ژنتیک شهید بهشتی (بدون شانس قبولی)
ژنتیک اصفهان (با شانس خیلی کم)
ژنتیک شهید چمران اهواز
ژنتیک خوارزمی
ژنتیک رشت
ژنتیک شهرکرد
ژنتیک تبریز
ژنتیک کرمان
ژنتیک اراک
ژنتیک یزد
ژنتیک زاهدان

solmaz k

New member
برای ترتیب انتخابام دلایل زیادی داشتم . خیلی فکر کردم و خیلی تحقیق .
اهواز رو به خوارزمی ترجیح دادم بنا به دلایل زیادی. شهرکرد رو به تبریز ترجیح دادم جون کارشناسی ژنتیک شهرکرد بودم و از سطح اساتید و امکانات با خبر بودم . واقعا الان از انتخابام راضیم . دیگه تا خداوند چی بخواد و صلاحم چی باشه .

mahtaby

New member
سلام انتخاب شهر مگه شروع شده؟؟؟
از چه تاريخي شروع شده وتاكي ادامه داره؟؟؟

niloo77

New member
من که بالاخره انتخاب شهر کردم . از اون جایی که فقط ژنتیک روزانه میخواستم و رتبه ژنتیکم 90 شده بود انتخابام اینطوری بود :
ژنتیک تربیت مدرس (بدون شانس قبولی)
ژنتیک شهید بهشتی (بدون شانس قبولی)
ژنتیک اصفهان (با شانس خیلی کم)
ژنتیک شهید چمران اهواز
ژنتیک خوارزمی
ژنتیک رشت
ژنتیک شهرکرد
ژنتیک تبریز
ژنتیک کرمان
ژنتیک اراک
ژنتیک یزد
ژنتیک زاهدان

من با استادام مشورت کردم با رتبه 188 گفتن اصفهان روزانه قبول میشی ها !

biotech92

New member
بچه ها معدل رو هنوز تاثیر ندادن اگه دفترچه رو درست بخونید بعد از انتخاب رشته نمره کل شما حساب میشه و بعد از 80 درس کل 20% نمره کم شده و براساس 20% معدل که چقدرشو گرفتی بهش اضافه میشه و نمره اصلی حساب میشه
این نمیشه که الان معدلو تاثیر بدن چون رتبه ها نا عادلانه بدست میاد

سلام دوست عزیز.اتفاقا برعکسه.توی کارنامه ی من به معدل واقعی من حدود .4 (چهار دهم)اضافه شده (به خاطر دانشگاه کارشناسیم)و علاوه براون توی رتبه ها ،رتبه ی بدون سهمیه و با سهمیه ی من اختلاف دارن در صورتی که من هیچ سهمیه ای ندارم ودر اصل همان تاثیر معدله.میتونین خودتون هم اگه رشتتون با رشته ی امتحانی مرتبط بوده و دانشگاه ضریب دار درس خونده باشین این تاثیرو توی کارنامتون ببینین
موفق باشین

آخرین ویرایش:

mehdii

New member
aysel اگه بری و دفترچه ی انتخاب رشته بخش توضیحات بخونی این پاراگراف زیر رو میبینی که گواهه
دانشگاه شهيد مدني آذربايجان تبريز: (دانشگاه نربيت معلم آذربايجان به اين عنوان تغيير پيدا كرده است)
-1 به دانشجويان پذيرفته شده دورههاي روزانه، خوابگاههاي ارائه شده به صورت خودگردان ارائه خواهد شد. 2- به دانشجوياني كه در دورههاي نوبت دوم پذيرفته ميشوند، امكانات خوابگاهي تعلق
نميگيرد، ولي در صورت امكان در خوابگاههاي خودگردان اسكان داده ميشوند. 3- داوطلبان قبل از انتخاب رشتههاي اين دانشگاه، براي اطلاع از ساير شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو به پايگاه
مراجعه نمايند. 4- پرديس اصلي دانشگاه در كليومتر 35 جاده تبريز مراغه قرار دارد. دانشگاه شهید مدنی آذربایجان - صفحه اصلی : اينترنتي اين دانشگاه به نشاني

mehdii

New member
واسه دکتری میبینی که نوشته معدل مندرج درگواهینامه ی موقت یا مدرک رسمی فارغ التحصیلان کارشناسی و ارشد

آخرین ویرایش:

zenith0098

New member
بچه ها من یه سوالی دارم شهریورماه نتایج وزارت علوم و وزارت بهداشت با هم میاد ؟پارسال که 5 شهریور وزارت علوم اعلام کرد 6 شهریور بهداشت اما امسال کنکور وزارت بهداشت 13 روز عقب افتاده؟؟؟

sa@@ra

New member
سلام دوست عزیز.اتفاقا برعکسه.توی کارنامه ی من به معدل واقعی من حدود .4 اضافه شده (به خاطر دانشگاه کارشناسیم)و علاوه براون توی رتبه ها ،رتبه ی بدون سهمیه و با سهمیه ی من اختلاف دارن در صورتی که من هیچ سهمیه ای ندارم ودر اصل همان تاثیر معدله.میتونین خودتون هم اگه رشتتون با رشته ی امتحانی مرتبط بوده و دانشگاه ضریب دار درس خونده باشین این تاثیرو توی کارنامتون ببینین
موفق باشین
والا من تو دانشگاه تهران خوندم بالاترین ضریب هم تهران میگیره اول که 1.1 اضافه میشه نه 4 بقیه دوستام هم تو بهشتی الزهرا شیراز هم همین وضعن و در ضمن رتبه سهمیه و بدون سهمیه شون یکسانه:))))))))

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا