منابع مفید برای آزمون ارشد رشته ژنتیک انسانی

حسان

Well-known member
من کتاب لننبنجر و دارم 2008 ترجمه رضا محمدی یعنی قدیمیه و دوباره جدید بگیرم؟

لازم نیست... مباحث اصلی بیوشیمی در همین کتاب هم اومده... شما میتونی در کنار این کتاب یک تست خوب مثل تست دکتر اکبر نژاد یا ضروریات رضا محمدی رو هم بخونی

mahsa2

New member
سلام دوستان من عضو جدید هستم...راستش من سال95کنکور دارم میشه منابع خوب و مهم رو بهم معرفی کنین؟...هم تست هم کتاب هردو....
من از خیلیییییا شنیدم ک میگن این منابعی که معرفی کردن واسه کنکور مث لنینجر و لودیش و...وقت میگیره و با هم میشه قبول شد...من واقعا نمیدونم چیکار کنم توروخدا یکی کمک کنه گیج گیج شدم ضمنا من دانشجو م هستم و هنوز 3ترمم مونده...وقتم واسم خیلی مهمه شماها بگین چیکار کنم؟خواهشن یکی منو راهنمایی کنه...:smilies-azardl (113

mahsa2

New member
میگن با خوندنم میشه قبول شد وآسه کمبود وقت هم خوبه...بنظر شما ی مجید مهدوی سال92واسه منی که سال 95کنکور دارم بدرد میخوره؟یعنی تغییر نمیکنه؟آخه یکی هس که ی سال 92رو داره منم نتونستم ی جدیدش رو پیدا کنم...یعنی همینو بگیرم؟شما میدونین چطوری میشه این رو پیدا کرد؟اصلا کسی اینو داره؟؟

love virology

New member
میگن با خوندنم میشه قبول شد وآسه کمبود وقت هم خوبه...بنظر شما ی مجید مهدوی سال92واسه منی که سال 95کنکور دارم بدرد میخوره؟یعنی تغییر نمیکنه؟آخه یکی هس که ی سال 92رو داره منم نتونستم ی جدیدش رو پیدا کنم...یعنی همینو بگیرم؟شما میدونین چطوری میشه این رو پیدا کرد؟اصلا کسی اینو داره؟؟

درود این نظر من هست حیف نیست برای این وقت خوب مهدوی بخونید لودیش بخونید که پایتون قوی بشه سپس از مهر یا ابان خلاصه بخونید اینجوری سلولی بهتر متوجه میشید / باز نظر من بود خودتان در پایان تصمیم میگیرید / روزگار خوش

R.Fazeli

New member
برای کسایی که گیج شدن یه بار همه درسا رو با کتاب‌ها و ترجمه‌ها و تست‌ها می‌نویسم

1- ژنتیک پایه: دوتا انتخاب دارید یکی مبانی ژنتیک محمدتقی آساد
یکی هم کلاسیک تا ژنومیک نوشته حسن اکرمی
هر دو کتاب خوبن

2-ژنتیک پزشکی: 3 تا کتاب هست که حداقل یکی از این سه تا رو باید بخونید
I) امری (Emery) که ترجمه محدرضا نوری دولویی منبع سوالاته ولی متن خوبی نداره می‌تونین به جای اون ترجمه یوسفیان رو بگیرین. ترجمه نصیری هم خوبه.
II) تامسون که معمولا اگه کسی امری رو بگیره اینو نمی‌گیره و بچه‌ها بیشتر همون امری رو می‌خونن
من دوتا ترجمه ازش دیدم جفتشون خوب بودن یکیش ترجمه غفرانی و حبیبی‌ـه
III) کتاب هزاره نوشته نوری دولویی که برای کنکور منبعه، بیشتر شرکت‌کننده‌ها هم میخونن ولی کتاب جالبی نیست.

3)زیست‌شناسی سلولی و مولکولی: کتاب لودیش (که البته جوری که من شنیدم خوندن همش لازم نیست)
ترجمه‌های خوبش خانه زیست‌شناسی رو خودم دیدم خیلی خوبه
کتاب مجید مهدوی هم حتما بخونین، کم حجم و مفیده

4)بیوشیمی: لنینجر بهتر از همس ولی زیادی کامل گفته که ترجمه رضا محمدی بهترین ترجمه است
می‌تونین برای کنکور به جای لنینجر کتاب دکتر احسانی انتشارات پوران پژوهش رو بگیرین یا خلاصه لنینجر رضا محمدی (البته میگن خلاصه رضا محمدی کافی نیست ولی اگه همونو مسلط باشی درصد بالا می‌زنی)
لنینجر کاملش خیلی با جزئیات گفته که این جزئیات برای کنکور لازم نیست
لنینجر رضا محمدی 1300 صفحه‌اس، دکتر احسانی حدود 800-900 صفحه بود انگار و خلاصه لنینجر رضا محمدی حدود 700 صفحه اگه اشتباه نکنم

5) زبان انگلیسی: تافل رو بخونین (essential words for tafel) بعد
کتاب زبان گروه پزشکی امیر لزگی رو بخونین
اگه بیشتر می‌خواین بخونین کنارش می‌تونین 504 واژه و کتاب رضا رضازاده رو بخونین ولی همونا کافیه فکر کنم

=========================================================================

برای تست هم تست سال‌های گذشته رو برای هر درس میتونین بگیرین
تألیفی هم تست ژنتیک نجات مهدیه
تست سلولی مولکولی عبادی
تست بیوشیمی پروین پاسالار

کتاب‌های دیگه هم البته هست که یادم نیست
مثلا فکر کنم سلولی و مولکولی به طور جداگانه نوشته نجات مهدیه هم باشه
دستتون درد نکنه ولی فک کنم اخرش بیخیال کنکور بشم برم سر کار.....ولی هروقت انرژیمو دوباره به دست اوردم منابعی که ذکر کردید حتما به دردم میخوره:riz304:

angel7

New member
سلام دوستان
برای ارشد ژنتیک وزارت علوم منبع میخواستم
مثلا برای سلولی و مولکولی لودیش خیلی حجمش بالاست، منبع خلاصه تری سراغ ندارید؟
برای بیوشیمی کتاب ضروریات بیوشیمی دکتر رضا محمدی خوبه؟برای ژنتیک کتاب از ژنومیک تا کلاسیک؟
برای درسای پایه که 40 تا سوال مطرح میشه باید منبع خاصی خوند؟برای میکروب چی؟
ببخشید اینقدر سوال پرسیدم :riz304:

آخرین ویرایش:

farim

New member
97014cf8f2b2078f23fcb651addca87d.jpg

آخرین ویرایش:

farim

New member
اون عکس منابعی که من دارم اگه بهترشو می شناسید بهم بگید ممنون می شم

payiz_zxc

New member
سلام دوستان
برای ارشد ژنتیک وزارت علوم منبع میخواستم
مثلا برای سلولی و مولکولی لودیش خیلی حجمش بالاست، منبع خلاصه تری سراغ ندارید؟
برای بیوشیمی کتاب ضروریات بیوشیمی دکتر رضا محمدی خوبه؟برای ژنتیک کتاب از ژنومیک تا کلاسیک؟
برای درسای پایه که 40 تا سوال مطرح میشه باید منبع خاصی خوند؟برای میکروب چی؟
ببخشید اینقدر سوال پرسیدم :riz304:

من مریم خالصی و مجید مهدوی خوندم اما این 2 کتاب فقط 50 %سوالات کنکور علوم پوشش میده پس بهتره شما اشتباه من نکنید و از اول لودیش بخونید.این کتاب فقط ظاهرش ترسناکه والا مطالب انقد توضیح داده که فهمش خیلی سادست تازه تمام فصول که نباید بخونید.چیزی در حدود 15 فصل من خوندم و نتیجه گرفتم 75 %زدم
ضروریات کامل نیست در کنار لنینجر بخونید کتاب مفید و خلاصه ای هست
من این کتاب نخوندم و کتاب های دیگه خوندم و مهمتر از همه تست های کنکور سالهای قبل با جواب تشریحی کامل خوندم
نه منبع خاصی نداره همون سلولی و بیوشیمی و زتتیک بتونید جواب بدید 50 میزنید
موفق باشید

RBC!

New member
عکس دسته جمعی کتاب ها و جـــ.زوه هام:

اون جعبه لاینتر سفیده، فیش های ژنتیک، زیست و زبانمه. به درد من اصلا نخورد. حیف اون همه وقت با ارزشی که تو روزهای حساسم پاش گذاشتم. هر وقت هم میبینمش حرصم در میاد. ولی دلم هم نمیاد بندازمش دور :)))

........

عکس کتابای مفیدم:
ردیف اول: لودیش (انتشارات خانه زیست شناسی) + لزگی (چاپ 89)
ردیف دوم: گنجینه + احسانی (پوران پژوهش) + ESM (انگلیسی برای دانشجویان پزشکی جلد یک) + سه تا دفتری که توشون لغت نوشتم (لغت های تافل + 504 + لزگی + ESM + کنکور 5 سال گذشته + کنکورهای آزمایشی)
ردیف سوم: جـــ.زوه نقوی (امسال فقط خلاصه هاشو خوندم. فقطم سوال اول رو باهاش جواب دادم :)))) دو جلد هزاره + امری (ترجمه یوسفیان و وحیدنژاد)
ردیف آخر: بیوشیمی برای کنکور + لغات تافل + پوشه صورتی (خلاصه های زیست) + پوشه سبز خلاصه های ژنتیک (قلب ژنتیک من. همه ی خلاصه هامه :thanks: )

.....

عکس کتابایی که خریدشون رو توضیه نمی کنم:

جـــ.زوه ژنتیک و زیست دانش. تلفنی خریده بودم. برام پست کرده بودن. یه بار هم بیشتر نخوندم.
زیست صالحی (مال دوران دانشجویی. فقط هم همون موقع یه فصلش رو خوندم.)
زیست مهدوی (پارسال فقط mi RNA رو یه نگاهی انداخته بودم. و اپرون ها)
504. خوندنش اصلا لازم نیست!!!! الکی وقتم رو گرفت.
بیوشیمی ملک نیا. (مال دوران دانشجویی) قدیمی. نخونید.
ژنتیک استنسفیلد. (اصلا به درد بهداشت نمیخوره :)))
مجموعه سوالات ژنتیک عبادی. به درد نمیخوره. کتاب های جامع تر از اون هست. فک کنم یه تستم ازش نزدم.
البته من امسال اصلا تست نزدم :))))

آخرین ویرایش:

love virology

New member
کتاب سلولی دکتر صالحی بحث تکنیک های ازمایشگاهی خوبه / البته کتاب خیلی پایه ایی هست برای شروع خوبه / کتاب دکتر مهدوی هم به روز شده و چاپ جدید/ تست دکتر عبادی هم کلا جالب نیست خیلی غلط داره توی جواب هاش

Fatimaaa

New member
کاش من با RBC همسایه بودم ابن کتاباشو میگرفتم میخوندم!!!!:bunnyearsmiley:

payiz_zxc

New member
Rbc پشت کنکوری هستین یا قبول شدید ارشد؟؟؟
چه خوب شد عکس کتاب ها گذاشتین ،اینجوری برای خرید با عکس روی جلد اشنا میشیم

RBC!

New member
Rbc پشت کنکوری هستین یا قبول شدید ارشد؟؟؟
چه خوب شد عکس کتاب ها گذاشتین ،اینجوری برای خرید با عکس روی جلد اشنا میشیم

کنکور دادم امسال، مجاز شدم، منتظرم جواب انتخاب دانشگاهم بیاد. :j58r36j3gcr4suxymup

aziiiin

New member
سلام دوستان، کسی راجع به چکیده لودیش دکتر جواد محمد نژاد چیزی نشنیده؟ سوال دیگه اینکه سوالای سلولی ملکولیه علوم از بهداشت سختتره؟

atrinn

New member
سلام دوستان، کسی راجع به چکیده لودیش دکتر جواد محمد نژاد چیزی نشنیده؟ سوال دیگه اینکه سوالای سلولی ملکولیه علوم از بهداشت سختتره؟
سلام،این کتاب من دارم و در کنار یه سری فصل های مهم لودیش میخونم،کتاب ساده و خوبیه،اره علوم بخش مولکولی بیشتر تاکید هست

بالا