منابع مفید برای آزمون ارشد رشته ژنتیک انسانی

MRN

New member
برای کسایی که گیج شدن یه بار همه درسا رو با کتاب‌ها و ترجمه‌ها و تست‌ها می‌نویسم

1- ژنتیک پایه: دوتا انتخاب دارید یکی مبانی ژنتیک محمدتقی آساد
یکی هم کلاسیک تا ژنومیک نوشته حسن اکرمی
هر دو کتاب خوبن

2-ژنتیک پزشکی: 3 تا کتاب هست که حداقل یکی از این سه تا رو باید بخونید
I) امری (Emery) که ترجمه محدرضا نوری دولویی منبع سوالاته ولی متن خوبی نداره می‌تونین به جای اون ترجمه یوسفیان رو بگیرین. ترجمه نصیری هم خوبه.
II) تامسون که معمولا اگه کسی امری رو بگیره اینو نمی‌گیره و بچه‌ها بیشتر همون امری رو می‌خونن
من دوتا ترجمه ازش دیدم جفتشون خوب بودن یکیش ترجمه غفرانی و حبیبی‌ـه
III) کتاب هزاره نوشته نوری دولویی که برای کنکور منبعه، بیشتر شرکت‌کننده‌ها هم میخونن ولی کتاب جالبی نیست.

3)زیست‌شناسی سلولی و مولکولی: کتاب لودیش (که البته جوری که من شنیدم خوندن همش لازم نیست)
ترجمه‌های خوبش خانه زیست‌شناسی رو خودم دیدم خیلی خوبه
کتاب مجید مهدوی هم حتما بخونین، کم حجم و مفیده

4)بیوشیمی: لنینجر بهتر از همس ولی زیادی کامل گفته که ترجمه رضا محمدی بهترین ترجمه است
می‌تونین برای کنکور به جای لنینجر کتاب دکتر احسانی انتشارات پوران پژوهش رو بگیرین یا خلاصه لنینجر رضا محمدی (البته میگن خلاصه رضا محمدی کافی نیست ولی اگه همونو مسلط باشی درصد بالا می‌زنی)
لنینجر کاملش خیلی با جزئیات گفته که این جزئیات برای کنکور لازم نیست
لنینجر رضا محمدی 1300 صفحه‌اس، دکتر احسانی حدود 800-900 صفحه بود انگار و خلاصه لنینجر رضا محمدی حدود 700 صفحه اگه اشتباه نکنم

5) زبان انگلیسی: تافل رو بخونین (essential words for tafel) بعد
کتاب زبان گروه پزشکی امیر لزگی رو بخونین
اگه بیشتر می‌خواین بخونین کنارش می‌تونین 504 واژه و کتاب رضا رضازاده رو بخونین ولی همونا کافیه فکر کنم

=========================================================================

برای تست هم تست سال‌های گذشته رو برای هر درس میتونین بگیرین
تألیفی هم تست ژنتیک نجات مهدیه
تست سلولی مولکولی عبادی
تست بیوشیمی پروین پاسالار

کتاب‌های دیگه هم البته هست که یادم نیست
مثلا فکر کنم سلولی و مولکولی به طور جداگانه نوشته نجات مهدیه هم باشه

آخرین ویرایش:

love virology

New member
درود بچه ها کتاب ژنوم 3 ویرایش و چاپ جدیدش هست ماله چه انتشاراتی خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mohammad gh

New member
سلام بچه ها میشه بگید برای بیوشیمی لنینجر یا استرایر؟ و کدوم ترجمش بهتره؟ و اینکه جعفرنژادو نخونم بهتره یا منابع؟

اگر قصد خرید لنینجرو داری حتما انتشارات ارجمندشو بگیر چون اخرین ویرایشه ترجمه ی خیلی خوبی هم داره و رنگی هم هست ولی ترجمه ی رضا حمدی قدیمی هست و مال ۲۰۰۸ هست استرایر هم واقعا به پای لنینجر نمیرسه ولی شنیدم که متابولیسمو خیلی کامل توضیح داده
جعفرنژاد خب کتاب تست هست و قطعا یکی از بهترین کتب تست بازاره بهتره بخونید
کتاب ضروریات بیوشیمی رضا محمد هم عالیه و هرگز نباید فراموش بشه

و ی سوال دیگه برای لودیش کدوم ترجمه بهتره؟

برای لودیش درنگاه اول بهادر خیلی خوبه ولی هرچه قدر که بیشتر میری جلو ترجمش نامفهوم و نامفهوم تر میشه
بهترینش ترجمه ی خانه ی زیست شناسی هست چون هم رنگیه که تو درک شکل های کتاب خیلی کمک میکنه که اونا هم در فهمیدن مطالب خیلی موثرن
و هم اینکه ترجمش خوبه نمیگم عالیه ولی خوبه و کارو راحت راه میندازه

z.bio

New member
بچه ها میشه یه خلاصه خوب واسه لودیش و لنینجر هم معرفی کنین؟
ممنون:riz304:

behnaz.h

New member
بچه ها دقیقا بگین من الا برای سلولی چی بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟توروخدا بگین..موندم بخدا...لودیش رو دارم اما خیلی زیاده...یکی میگه دکتر عبادی ج..ز..و..شش نامفهومه و چیزای دیگه...واقعا چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ملینا جون شما بحد کافی وقت داری که لودیش رو بخونی من خودم دقیقا با شما هم دردم هم ازبیوشیمی بدم میاد هم از سلولی مولکولی اما اینجور که بوش میاد افرادی که امسال خونده بودن نتیجه جالبی نگرفتن من دوستم از 7 صبح تا 7 عصر تو کتابخونه یک ضرب درس میخوند از اما رتبه ش شد 300

melodi1991

New member
ممنون avenger عزیز :painting:
و ی سوال دیگه به نظرتون لنینجر خوندن نیاز هست یا با ی خوب هم میشه از پس سوالا بر اومد و وقت بیشتری روی لودیشو امری گذاشت؟

- - - Updated - - -

ممنون avenger عزیز :painting:
و ی سوال دیگه به نظرتون لنینجر خوندن نیاز هست یا با ی خوب هم میشه از پس سوالا بر اومد و وقت بیشتری روی لودیشو امری گذاشت؟

hadixy

New member

برای لودیش من چند تا خلاصه رو بررسی کردم از جمله نشر اشراقیه و یکی دیگه جلدش سفیدبود خاطرم نیس بهترین چیزی که من دیدم خلاصه لودیش اندیشه رفیع 2013 بود
برا لنینجر چیزی ندیدم ولی بهترین چکیده ای که دیدم همان ضروریاته
سرزنده باشید

- - - Updated - - -

برای لودیش من چند تا خلاصه رو بررسی کردم از جمله نشر اشراقیه و یکی دیگه جلدش سفیدبود خاطرم نیس بهترین چیزی که من دیدم خلاصه لودیش اندیشه رفیع 2013 بود
برا لنینجر چیزی ندیدم ولی بهترین چکیده ای که دیدم همان ضروریاته
سرزنده باشید

hadixy

New member
من متن اصلی ویرایش 13 زبان انگلیسس را به صورت pdf دارم و هر روز میخونم(هرکسی نیاز داشت به من بگه ) متاسفانه برخی قسمتها مخصوصا برخی جداول با کتاب ترجمه شده من که ویرایش 14 هست انطباق ندارد اگر کسی ویرایش 14 متن اصلی این کتاب را بزاره یک دنیا ازش ممنون میشم

jenetic

New member
من کتاب لننبنجر و دارم 2008 ترجمه رضا محمدی یعنی قدیمیه و دوباره جدید بگیرم؟

jenetic

New member
سلام ببخشید من خیلی گشتم تست ژنتیک مهدیه نجات از کدوم انتشاراته ؟ و همچنین دوستان گفتند برای سلولی و مولکولی تست دکتر عبادی خوبه؟

میشه لینکا شو بذارید که من جلدشو ببینم و برم بخرم ممنون میشم

jenetic

New member
من کتاب لننبنجر و دارم 2008 ترجمه رضا محمدی یعنی قدیمیه و دوباره جدید بگیرم؟

nastaran8

New member
سلام دوستان عزيز لوديش 2013 انتشارات انديشه رفيع بهترين ترجمه هست من خودم خريدم و مى خونم شکلاشم رنگيه

jenetic

New member

ببخشید این کتابی که معرفی کردید تست مهدیه نجات هست؟ یا مرور من تستشو میخوام نمی دونم کدوم کتابو بخرم

- - - Updated - - -

ببخشید این کتابی که معرفی کردید تست مهدیه نجات هست؟ یا مرور من تستشو میخوام نمی دونم کدوم کتابو بخرم

love virology

New member
بانک جامع سوالات هست این کتاب/ کتاب دیگر سوال نیست خلاصه هست مرور جامع بر ژنتیک / اگر تست بانک جامع بگیرید

brakms

New member
ژنتیک:

اصول ژنتیک پزشكي (امري) >>>>>>>
خرید آنلاین
ژنتیک مولكولي پزشكي در هزاره سوم (دكتر محمدرضا نوري دلويي)>>>>>>> خرید آنلاین
اصول ژنتیک (هافي)

بيوشيمي:

اصول بيوشيمي لنينجر
>>>>>>> خرید آنلاین
دولين>>>>>>> خرید آنلاین
استراير
>>>>>>> خرید آنلاین

زيست شناسي سلولي مولكولي:

بيولوژي سلولي مولكولي لوديش
>>>>>>> خرید آنلاین
بيولوژي سلولي مولكولي دكتر احمد مجد
بيولوژي سلولي مولكولي دكتر رسول صالحي
مرسی بخاطر منابعی که معرفی کردی.میشه تست مربوط به هر درس رو هم معرفی کنی؟

حسان

Well-known member
سلام ببخشید من خیلی گشتم تست ژنتیک مهدیه نجات از کدوم انتشاراته ؟ و همچنین دوستان گفتند برای سلولی و مولکولی تست دکتر عبادی خوبه؟

میشه لینکا شو بذارید که من جلدشو ببینم و برم بخرم ممنون میشم

انتشارات برای فردا
تست سلولی خوب من زیاد ندیدم اما برای بخش مولکولی کتاب مجتبی سهرابی هم خیلی خوبه اگه بتونین گیر بیارین...

بالا