منابع مفید برای آزمون ارشد رشته ژنتیک انسانی

mahnam

New member
و اینکه بهم گفتن زنتیک تامسون خیلی عالیه برا قبل امری و هزاره
برا این که خوب اونارو بفهمیم چون برا هر صفحه امری دو ساعت وقت می ذار من نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟
واخر هم اینکه به نظرتون ترجمه امری رو عوض کنم؟؟؟؟؟؟؟
ویرایش چهاردهم دلویی اومده 30 تومنه قیمتشم می تونید تهیه کنید من امری با ترجمه رضا محودی دارم که پارسال خریدم به نظرتون عوض کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیلاک جان فکر میکنی واسه من و تو که انقدر کند پیش میریم واقعا خوندنه تامسون ضروری باشه؟
باید امری رو بخونیم که واسه من اگه از الان جدی بخونم تا بهمن امری مهمونمه
بعدم باید هزاره بخونیم واقعا فرصتی واسه تامسون نیست ؟؟!!!
نجما جان که می گفت سعی کنین حتما ویرایش جدید رو بگیرین

mahnam

New member
دکتر احسانی انتشارات پوران پزوهش با جلد ساده قرمز رنگ رو هم دیدم که به نظرم اصلا قابل مقایسه ببا لنینجر نبود خیلی ساده و سطحی بود

یعنی قصدت اینه که لنینجر بخونی؟؟!!!

DNA.2013

New member
دکتر احسانی انتشارات پوران پزوهش با جلد ساده قرمز رنگ رو هم دیدم که به نظرم اصلا قابل مقایسه ببا لنینجر نبود خیلی ساده و سطحی بود
Dilak jun kojash sade o sathiieee etefaghan kheiliam omghi tozih dade negah be andazeye ketab nakon!haminesham beresi bekhunio dore koni honar kardi azizam;)

mahnam

New member
Dilak jun kojash sade o sathiieee etefaghan kheiliam omghi tozih dade negah be andazeye ketab nakon!haminesham beresi bekhunio dore koni honar kardi azizam;)

آخه اندازشم که کم نیست مریم جان
750 صفحه کمه؟؟ حالا یه کمش که تسته اما مفید من حساب کردم 520 صفحه درسه
به نظر من که اصلا کم نیست!!!!!!!! :21:

DNA.2013

New member
آخه اندازشم که کم نیست مریم جان
750 صفحه کمه؟؟ حالا یه کمش که تسته اما مفید من حساب کردم 520 صفحه درسه
به نظر من که اصلا کم نیست!!!!!!!! :21:
Mahnam jun bale be nazare manam kheili ziade vali dar barabare ketabe 2jeldie leninjer ke ham ghotresh ham andazash bozorgtare ino goftam vagarna man ke tu haminesham mundam!:D

*فرناز*

New member
سلام تست نجات مهدیه پیدا نمیشه فعلا؟؟؟
درضمن برا کدوم انتشارات؟؟؟

*فرناز*

New member
ولی من همه ی دغدغه ام اینه که واقعا لودیش رو چه جوری باید تموم کنم؟؟!!!
آخه من اصلا عادت ندارم از جایی از کتاب بگذرم
اما نجما جان می گفت فقط جاهایی رو که نیاز هست بخون :21:

من لودیش با ترجمه دکتر بهادر که 3 جلدی هست شروع کردم!!!عالییییییییییییییییییییییییییییییییه
خیلی روون وزن کتاب سبک فونتش درشت خلاصه از هر جهت خوبه برا خوندن!

mahnam

New member
سلام تست نجات مهدیه پیدا نمیشه فعلا؟؟؟
درضمن برا کدوم انتشارات؟؟؟

نه عزیزم پیدا نمیشه
مثل اینکه چاپ بعدیش 1 ماهه بعد خواهد بود
که ما باید رو 2 ماه حساب کنیم فکر کنم!!!:mad_majidonline:
بانک جامع سوالات ژنتیک نجات مهدیه واسه انتشارات "برای فردا" س
این جوری که من دیدم

mahnam

New member
من لودیش با ترجمه دکتر بهادر که 3 جلدی هست شروع کردم!!!عالییییییییییییییییییییییییییییییییه
خیلی روون وزن کتاب سبک فونتش درشت خلاصه از هر جهت خوبه برا خوندن!

چه خوب
پس منم میگیرمش زودتر :smilies-azardl (113

dilak

New member
یعنی قصدت اینه که لنینجر بخونی؟؟!!!
نه لنینجر رو بیخیال شدم ولی مهنام جان در مقابل کتاب 1400 صفحه ای رضامحمدی خیلی کتاب آسونیه
یه صفحه لنینجر دو صفحه پزوهش می شه خودشم تست اینا نداره

mahnam

New member
نه لنینجر رو بیخیال شدم ولی مهنام جان در مقابل کتاب 1400 صفحه ای رضامحمدی خیلی کتاب آسونیه
یه صفحه لنینجر دو صفحه پزوهش می شه خودشم تست اینا نداره

100%
یه صفحه ی لنینجر بیشتر از 2 صفحه ی پژوهش میشه حتی
من لنینجر و خیلی دوس دارم خیلی هم خوب می فهممش اما می دونم که نمی رسم بخونم واسه همین گذاشتمش کنار
پس پی می خونی دیلاک جان؟ ضروریات؟

dilak

New member
100%
یه صفحه ی لنینجر بیشتر از 2 صفحه ی پژوهش میشه حتی
من لنینجر و خیلی دوس دارم خیلی هم خوب می فهممش اما می دونم که نمی رسم بخونم واسه همین گذاشتمش کنار
پس پی می خونی دیلاک جان؟ ضروریات؟
من بیوشیمی احسانی رو می خوام بخونم هر جا هم که به مشکل برخورد کردم از لنینجر می خونم اونجارو چون خیلی کاملتر و ابتدایی تر توضیح داده
امروزم گیر نیاوردم از نمایشگاه فردا از تهران می خوام بگیرمش
برا پنتیک هم فعلا ای کیو خریرم تا نجات مهدیه چاپ شه

mahnam

New member
من بیوشیمی احسانی رو می خوام بخونم هر جا هم که به مشکل برخورد کردم از لنینجر می خونم اونجارو چون خیلی کاملتر و ابتدایی تر توضیح داده
امروزم گیر نیاوردم از نمایشگاه فردا از تهران می خوام بگیرمش
برا پنتیک هم فعلا ای کیو خریرم تا نجات مهدیه چاپ شه

iqb ژنتیک همونیه که گفتی با پاسخ تشریحیه دیلاک جان؟؟؟!!

najma

New member
و اینکه بهم گفتن زنتیک تامسون خیلی عالیه برا قبل امری و هزاره
برا این که خوب اونارو بفهمیم چون برا هر صفحه امری دو ساعت وقت می ذار من نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟
واخر هم اینکه به نظرتون ترجمه امری رو عوض کنم؟؟؟؟؟؟؟
ویرایش چهاردهم دلویی اومده 30 تومنه قیمتشم می تونید تهیه کنید من امری با ترجمه رضا محودی دارم که پارسال خریدم به نظرتون عوض کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خوندن تامسون برای قبل امری اصلا کار جالبی نیست . مگر اینکه شما یه مبحث خاصی رو از امری متوجه نشید ونوقت به تامسون مراجعه کنید .
اگه ترجمه رضا محمدی ویرایش 14 لزومی نداره عوضش کنید .

آخرین ویرایش:

dilak

New member
iqb ژنتیک همونیه که گفتی با پاسخ تشریحیه دیلاک جان؟؟؟!!
بله مهنام جان من فعلا تستاشو تهیه کردم پاسخ تشریحی هم تازه چاپ کردن ولی خیلی جالب بود کاملا توضیح داده بود هر تست رو

dilak

New member

خوندن تامسون برای قبل امری اصلا کار جالبی نیست . مگر اینکه شما یه مبحث خاصی رو از امری متوجه نشید ونوقت به تامسون مراجعه کنید .
اگه ترجمه رضا محمدی ویرایش 14 لزومی نداره عوضش کنید .
ممنون نجما جان
یه سوال داشتم
من قبلا هیچ زمینه ای برا ژنتیک نداشتم فقط کتاب دانشگاه رو پاس کردم به نظرت برا من که می خوام ژنتیک بدم امری هزاره و ژنتیک ژنومیک کافی هست می تونم خوب نتیجه بگیرم
می گم من اصلا کتاب ژنتیک نخوندم

kian

New member
البته با کسب اجازه از محضر صاحب نظرانانی مانند نجما خانوم..
به نظر من کسانی که از گرایشهای زیست عمومی یا غیر از مولکولی میخوان بیان ژنتیک انسانی امتهان بدن ابتدا روی مثائل مولکولی خودشون رو تقویت کنن! و یک کتاب جداگانه ژنتیک مولکولی رو ابتدا مطالع کنن تا با مباحث مطرح شده در امری مشکل پیدا نکنن و بتونن اونا رو درک کنن!!
و همین کتاب ژنومیک رو خوب مطالعه کنن.. همچنین کتابهای مهندسی ژنتیک ساده بیان به مانند کلون سازی ژنها و آنالیز dna دکتر t.a.brown ترجمه دکتر مجتبی طباطبایی یزدی از انتشارات خانه زیست شناسی رو مطالعه کنن!!
و در نهایت هم با یک یا دوبار مطالعه مروری ابتدا برروی هزاره و در ادامه امری با سبک تحصیل در ژنتیک پزشکی وانسانی آشنا بشن...
در نهایت برای آماده شدن برای کنکور میتونین رو سرفصلهای مهم آزمون از کتاب امری متمرکز بشین... تا مشکل مطالعه یکباره امری ترجمه دکتر دلویی که سرشار از مقالات معرف سر فصل هست سردرگمتون نکنه!!

mahnam

New member
به نظر من کسانی که از گرایشهای زیست عمومی یا غیر از مولکولی میخوان بیان ژنتیک انسانی امتهان بدن ابتدا روی مثائل مولکولی خودشون رو تقویت کنن! و یک کتاب جداگانه ژنتیک مولکولی رو ابتدا مطالع کنن تا با مباحث مطرح شده در امری مشکل پیدا نکنن و بتونن اونا رو درک کنن!!
و همین کتاب ژنومیک رو خوب مطالعه کنن.. همچنین کتابهای مهندسی ژنتیک ساده بیان به مانند کلون سازی ژنها و آنالیز dna دکتر t.a.brown ترجمه دکتر مجتبی طباطبایی یزدی از انتشارات خانه زیست شناسی رو مطالعه کنن!!
و در نهایت هم با یک یا دوبار مطالعه مروری ابتدا برروی هزاره و در ادامه امری با سبک تحصیل در ژنتیک پزشکی وانسانی آشنا بشن...
در نهایت برای آماده شدن برای کنکور میتونین رو سرفصلهای مهم آزمون از کتاب امری متمرکز بشین... تا مشکل مطالعه یکباره امری ترجمه دکتر دلویی که سرشار از مقالات معرف سر فصل هست سردرگمتون نکنه!!

کیان جان این جوری خیلی طول نمی کشه؟؟!!!
یعنی شما میگی اول هزاره بخونیم بعد امری؟؟
البته من که رشتم ژنتیک بوده اما واسه اون بچه ها میگم

dilak

New member
ممنون کیان جان
من ژنومیک دارم و می خونم ولی وقتی با دوستام حرف می زنم کلی برام کتاب معرفی می کنن که من وقتشو ندارم که بشینم این همه کتاب بخونم
منظورم از دوستام ارشدیا هستن چون هر کی یه کتابی خونده واقعا ادم سردرگم می شه تو انتخاب منبع کلا می مونه

najma

New member
ممنون نجما جان
یه سوال داشتم
من قبلا هیچ زمینه ای برا ژنتیک نداشتم فقط کتاب دانشگاه رو پاس کردم به نظرت برا من که می خوام ژنتیک بدم امری هزاره و ژنتیک ژنومیک کافی هست می تونم خوب نتیجه بگیرم
می گم من اصلا کتاب ژنتیک نخوندم

بله کافیه .
همین ها رو هم هر کی مسلط بشه خیلی کارش درسته . چیز کمی نیست!

بالا