منابع مفید برای آزمون ارشد رشته ژنتیک انسانی

narjes

New member
دوستان میشه یه راه حل برای سلولی مجد بگین
این کتاب خیلی حجیمه و خوندنش سخته
خصوصا قسمت چرخه های میتوکندری و کلروپلاست و....:sadsmiley:

kian

New member
واسه کسایی که اولین بار میخوان امری دلویی رو بخونن ادبیات نوشتاریش یکم گنگه!!! میتونن ترجمه دکتر نجات مهدیه رو و واسه زرنگتراش ژنتیک در پزشکی تامپسون ترجمه دکتر غفرانی و لاله حبیبی(خرید آنلاین) رو هم بخونن و بعد به همراه تست زدن و مورور از ویرایش14 دکتر دلویی(خرید آنلاین) استفاده کنن!!!
در مورد سلولی لودیش ترجمه دکتر بهادر از لحاظ ادبی حرف نداره اما یکم از حد آزمون ارشد خارجه و خیلی کلیت داره واسه این کتاب نشر سنجش تکمیلی و نه انتشارات سنجش رو در کنار سرفصلهای اعلامی ارشد بهداشت میتونین مطالعه کنین!!
بیوشیمی که بدون شک لنینجر ترجمه دکتر محمدی اما.. بدلیل گسترش موضوع این کتاب هم میتونین از خلاصه های انتشاراتی که برای ارشد بهداشت خصوصا دیباج یا خسروی(خرید آنلاین) اگه پیدا کنین که بتونین در کنار سرفصلهای اعلامی به همراه این کتاب بخونیین خوبه!!
زبان کتابهایی که برای تافل هست جواب میده!!! کتاب رضا زاده هم خوبه!! اما اگه بتونین ترجمه مقالات و تکست های ژنتیک و بیولوژی رو شروع کنین و تستهای سالهای پیش رو کار کنین قوی تر میشین!!! در کل باید دایره لغات تافلتون رو بالا ببرین به همراه مهارت تست زنی!!! چون کتابی نیست که با خوندنش بشه 100 زد!!!! موفق و پیروز باشین!!!

najma

New member
یکی یه منبع درست و حسابی برای ژنتیک به من معرفی کنهههههههههههههههههههههههه..

که آخرین ویرایش و به روزترین باشه.
سلیس و روان باشه

پلیییییییییییییییییییییییییز هلپ می!

بچه ها منبع فقط کتابای دلوییه باید خودتونو عادت بدید .
ولی یک کتاب امری ترجمه حبیب نصیری که ترجمش خیلی روان و راحته بگیرید هر جا از کتاب دلویی رو نفهمیدید از روی نصیری بخونید و بعد دوباره برگردید به کتاب دلویی .
و ضمنا باید روی ژنتیک پایه بیشتر کار کنید چون خود کتاب هم یک مقدار نامفهومه و همه چیز رو به طور خلاصه بیان کرده .
اگر واژه ای رو نفهمیدید به ویکی پدیا یا لغت نامه ژنتیک مراجعه کنید . من حس همتون رو راجع به کتاب دلویی درک میکنم . احتمالا یک تاپیک راجع به نحوه مطالعه کتاب خواهم زد چون قلق داره ...
سوالی داشتید در هر مبحثی از کتاب من در خدمتم .

آخرین ویرایش:

najma

New member
کتابای بقیه ی مترجمین رو ندیدم ولی میتونم با اطمینان 99.9 درصد بگم دکتر محمدرضا نوری دلویی بهترینه
آخه مگه میشه کسی شاگرد مستقیم جیمز واتسن (کاشف ساختار مارپیچ dna ) ونیز شاگرد مستقیم پروفسور کربس(چرخه کربس) باشه ولی کتاباش خدا نباشن؟
برید با اطمینان کتابای ایشون رو بخونین ، مسولیت همه عواقبشم با من!

ولی اکثر اساتید صاحب نظر ژنتیک مثل شما فکر نمیکنند !!!
این کتاب هزاره کپی پیست تمام مقاله های ویکی پدیاست اون هم بدون هیج ویرایشی ....

najma

New member
سلام بچه ها من برای ژنتیک امری گرفتم ولی ترجمه دکتر رضا محمدی هست بچه ها می گفتن دلویی باید می گرفتم حالا این کتاب خیلی فرق می کنه با رفرانس علوم پزشکی ؟
می تونم این کتابو به جای دلویی بخونم یا نه؟:dadad4:

اگه ترجمش روانه هیچ فرقی نمیکنه چه بهتر . من به شما قول میدم . فقط سعی کن واژه ها رو مطابقت بدی .
که تازه اون هم چون در اکثر سوالات آزمون واژه ها و اصطلاحات به صورت لاتین میاد زیاد مشکلی نداره . فقط فقط فقط حواست به ویرایشش باشه . ویراش حتما باید 14 باشه .

آخرین ویرایش:

narjes

New member
salam najma
mishe lotfan baraye cellooli majd va raveshe khoondanesh ham kami rahnamaeemoon koni? merci
(akhe man khodam daram mikhoonamesh)

najma

New member
salam najma
mishe lotfan baraye cellooli majd va raveshe khoondanesh ham kami rahnamaeemoon koni? merci
(akhe man khodam daram mikhoonamesh)

سلام نرجس جان . اگر برای ژنتیک بهداشت میخواید امتحان بدید اصلا سلولی مجد رو پیشنهاد نمیکنم بهتون ! فقط وقت میگیره و آخرشم با صرف انرژی زیاد برای فهم کتاب در صد بالایی نمیزنید چون اکثر سوالا از لودیش میاد (خصوصا بهداشت ) و کتاب آسون و جامع سلولی مولکولی هم اگه بخواید مجید مهدوی .

mahnam

New member
اگه ترجمش روانه هیچ فرقی نمیکنه چه بهتر . من به شما قول میدم . فقط سعی کن واژه ها رو مطابقت بدی .
که تازه اون هم چون در اکثر سوالات آزمون واژه ها و اصطلاحات به صورت لاتین میاد زیاد مشکلی نداره . فقط فقط فقط حواست به ویرایشش باشه . ویراش حتما باید 14 باشه .

واقعا ؟؟!! اما من ویرایش 13 رو گرفتم قبلا و همونو دارم
خیلی عوض شده؟
حتما باید 14 رو بگیریم؟؟

elahe

New member
اصول ژنتیک پزشكي (امري)

یا

ژنتیک مولكولي پزشكي در هزاره سوم (دكتر محمدرضا نوري دلويي)

کدوم کتاب بهتره؟
خوندن هر دو کتاب برای قبولی لازمه ولی امری مهم تره و باید دقیق تر خونده بشه

najma

New member
واقعا ؟؟!! اما من ویرایش 13 رو گرفتم قبلا و همونو دارم
خیلی عوض شده؟
حتما باید 14 رو بگیریم؟؟

من خودم امسال با ویرایش 13 خوندم و بعضی جاها رو به ویرایش 14 رجوع کردم . ولی شما که 92 کنکور دارید حتما 14 رو بخونید و ریسک نکنید ! چون بعضی فصلاش تغییرات چشم گیری داشته .
البته نکته جالب اینه که کتاب هزاره شامل ویرایش 13 امری میشه ! شما خود به خود مجبورید هر دو ویرایش رو بخونید !

najma

New member
منابع :
ژنتیک : امری ویرایش 14 (فرقی نمیکنه مترجم چه کسی باشه اما من ترجمه دکتر حبیب نصیری رو خوندم و خیلی روان بود . البته نمیدونم ویرایش 14 ایشون اومده باشه به بازار یا نه )
به همراه دو جلد هزاره به طور کامل !
سلولی و مولکولی : لودیش ترجمه دکتر بهادر به همراه زیست شناسی سلولی مولکولی مجید مهدوی انتشارات خانه زیست شناسی . لازم نیست کل لودیش رو بخونید . یک کتاب تست داشته باشیدو با توجه به بودجه بندی سوالای کنکور لودیش رو بخونید . میتونید بخش هایی از لودیش که مهمه و توی مجیدمهدوی وجود نداره اطراف کتاب حاشیه نویسی کنید که نزدیک کنکور فقط همون کتاب مهدوی رو بخونید و ترس لودیش برتون نداره !
بیوشیمی : دکتر احسانی انتشارات پوران پژوهش به همراه کتاب بانک سوالات بیوشیمی دکتر جعفر نژاد انتشارات فرهنگ
اگر تونستید کتاب بیوشیمی دکترجعفر نژاد رو کامل مسلط شید بالای 85 میزنید .
زبان : زبان عمومی ارشد رضا زاده انتشارات جهاد دانشگاهی به همرام متن های پزشکی و زیست شناسی (خرید آنلاین)

آخرین ویرایش:
S

sheri

Guest
سلام دوست عزیزم نجما تمام منابع را به درستی معرفی کردند من هم از همین کتاب ها استفاده کردم
سلولی و مولکولی لودیش بهترینه یک کتاب تقریبا خلاصه لودیش هم وجود داره به نام برای کنکور(خرید آنلاین) که به جمع بندی مطالب کمک میکنه
کتاب زبان رضازاده(خرید آنلاین) هم عالیه اول دامنه لغات خودتون را قوی کنید بعد به مطالعه متون امتحانی سالهای گذشته بپردازید
در زبان تنها حفظ کردن معنی لغتت کافی نیســــــــــت اون کلمه را در جمله یاد بگیرید!

najma

New member
کدوم کتاب برای سلولی و مولکولی ؟
کتاب دکتر مجد دیگه منسوخه خیلی هم سخته متنش آخرش هم با مطالعه و وقت زیادی که صرف کردید زیاد نتیجه خوبی نمیگیرید . کتاب رسول صالحی هم خیلی استادای ما تایید نمیکردن . میگن غلط زیاد داره !
تا وقتی لودیش هست پیشنهاد میکنم این 2 تا کتاب رو نخونید . چون امسال اکثر سوالا از لودیش بود .

najma

New member
لودیش کتاب خوبیه ولی خیلی حجیم و سنگینه. کدوم فصلا رو باید خوند؟

به بودجه بندی سوالات بهداشت در تست ها نگاه کنید . میتونید کتاب مهدوی رو بگیرید و هر جا کم داشت از لودیش کمک بگیرید و حاشیه نویسی کنید .
جزوه هم که اگر داشته باشید بد نیست ...

Dead.Man

New member
سلام بر ژنتیسیستهای عزیز
یکی از دوستان منابع رو میخواستن
منابع :
ژنتیک: 1-تامپسون 2-امری 3-هزاره سوم 4-مروری بر ژنتیک نجات مهدیه 5-ژنتیک پزشکی دکتر سیدنا 6-ژنتیک دکتر آساد 7-مبانی زیست مولکولی و مهندسی ژنتیک دکتر گیتی امتیازی و ...
زیست : مجد و لودیش
بیوشیمی : شهبازی ملک نیا - پروین پاسالار - ضروریات بیوشیمی رضا محمدی
زبان : 1100 - 504 - تافل - کلی فیلم زبان اصلی!
اگه تازه کارین اول اینا رو بخونین :
تامپسون-مجد-شهبازی ملک نیا-504(زبان)

yyy

New member
سلام بر ژنتیسیستهای عزیز
یکی از دوستان منابع رو میخواستن
منابع :
ژنتیک: 1-تامپسون 2-امری 3-هزاره سوم 4-مروری بر ژنتیک نجات مهدیه 5-ژنتیک پزشکی دکتر سیدنا 6-ژنتیک دکتر آساد 7-مبانی زیست مولکولی و مهندسی ژنتیک دکتر گیتی امتیازی و ...
زیست : مجد و لودیش
بیوشیمی : شهبازی ملک نیا - پروین پاسالار - ضروریات بیوشیمی رضا محمدی
زبان : 1100 - 504 - تافل - کلی فیلم زبان اصلی!
اگه تازه کارین اول اینا رو بخونین :
تامپسون-مجد-شهبازی ملک نیا-504(زبان)
عزیزم کی میره این همه راه رو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1:wacsmiley:

بالا