منابع مفید برای آزمون ارشد رشته ژنتیک انسانی

*فرناز*

New member
منابع :
ژنتیک : امری ویرایش 14 (فرقی نمیکنه مترجم چه کسی باشه اما من ترجمه دکتر حبیب نصیری رو خوندم و خیلی روان بود . البته نمیدونم ویرایش 14 ایشون اومده باشه به بازار یا نه )
به همراه دو جلد هزاره به طور کامل !
سلولی و مولکولی : لودیش ترجمه دکتر بهادر به همراه زیست شناسی سلولی مولکولی مجید مهدوی انتشارات خانه زیست شناسی . لازم نیست کل لودیش رو بخونید . یک کتاب تست داشته باشیدو با توجه به بودجه بندی سوالای کنکور لودیش رو بخونید . میتونید بخش هایی از لودیش که مهمه و توی مجیدمهدوی وجود نداره اطراف کتاب حاشیه نویسی کنید که نزدیک کنکور فقط همون کتاب مهدوی رو بخونید و ترس لودیش برتون نداره !
بیوشیمی : دکتر احسانی انتشارات پوران پژوهش به همراه کتاب بانک سوالات بیوشیمی دکتر جعفر نژاد انتشارات فرهنگ
اگر تونستید کتاب بیوشیمی دکترجعفر نژاد رو کامل مسلط شید بالای 85 میزنید .
زبان : زبان عمومی ارشد رضا زاده انتشارات جهاد دانشگاهی به همرام متن های پزشکی و زیست شناسی

سلام نجما جان
به نظرت لنینجر بخونم یا بیوشیمی دکتر احسانی انتشارات پوران پژوهش؟
کتاب لودیش رو بخونم یا خلاصش رو؟

najma

New member
نجما جان به نظرت من همون ویرایش 13 دلویی رو بخونم تا آبان که حبیب نصیری اومد اونو بگیرم؟؟ :65d6a5d6s:
اینجوری بهتر نیست؟؟ :33:

فصل های اول زیاد تغییر نکرده ،میتونید فعلا اونا رو بخونید ، البته گفتن تا آبان ! خدا میدونه ...

آخرین ویرایش:

najma

New member
سلام نجما جان
به نظرت لنینجر بخونم یا بیوشیمی دکتر احسانی انتشارات پوران پژوهش؟
کتاب لودیش رو بخونم یا خلاصش رو؟

لنینجر که خیلی سنگینه ، اصلا درست نیست وقتتون رو روش صرف کنید ، به نظر من وقتش رو بذارید برای مطالعه امری و هزاره. کتاب دکتر احسانی به همراه تست انتشارات فرهنگ کنکور رو کامل پوشش میده (تا الان که داده !) .
خود لودیش رو بخونید .

*فرناز*

New member
مرسی نجما جان به خاطر همه کمک هات ! کاری که از ما برات به جز دعا برنمیاد . ایشاالله که به بهترین موقعیتها برسی

elmi90

New member
salam bache ha man term 3 am vase seloli lodish mikhonam yekam vasam sangin miyad ketebe basi ro midonid aval ono bekhonam ye kam ra boiyoftam bad lodish ro edame bedam bakhshe genetike lodish kheyli sangine vasam

لاله!

New member
سلام الهه جون میشه منوراهنمایی کنی؟من امسال واردرشته ژنتیک شدم ازکی واسه ارشدبخونم؟ازهمین سال اول؟(ارشدژنتیک انسانی)چی بخونم؟:33:

elahe

New member
سلام الهه جون میشه منوراهنمایی کنی؟من امسال واردرشته ژنتیک شدم ازکی واسه ارشدبخونم؟ازهمین سال اول؟(ارشدژنتیک انسانی)چی بخونم؟:33:
سلام لاله جان
از الان سعی کن تو دانشگاه درس هایی که به آزمون ارشد مرتبط هستن رو با دقت بیشتری بخونی، روی درس زبان خیلی وقت بزار

dilak

New member
سلام نجما و الهه می شه راهنمایی کنید
من کتاب بیوشیمی لنینجر ترجمه رضا محمدی رو دارم
می خوام اونو بخونم که می گن وقت گیره
ولی من حیفم میاد که نخونم درسته کتاب سنگینی هست ولی حیفم میاد که ازش بگذرم به نظرتون من می تونم اونو تا کنکور علوم با مرور یه دور تا بهداشت دو دور بخنوم
به نظرت مشکلی برام نداره فقط دو دور بتونم بخونمش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahnam

New member
سلام نجما و الهه می شه راهنمایی کنید
من کتاب بیوشیمی لنینجر ترجمه رضا محمدی رو دارم
می خوام اونو بخونم که می گن وقت گیره
ولی من حیفم میاد که نخونم درسته کتاب سنگینی هست ولی حیفم میاد که ازش بگذرم به نظرتون من می تونم اونو تا کنکور علوم با مرور یه دور تا بهداشت دو دور بخنوم
به نظرت مشکلی برام نداره فقط دو دور بتونم بخونمش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من که هر جوری حساب می کنم نمی رسم بخونم
یه دور بخونی دیلاک جان اما با اون گستردگیه مطالب تو ذهنت نمونه چی؟؟
فکر می کنی واسه ژنتیک به اونقد بیوشیمی خوندن نیازه؟
من حتی با دانشجو های دکترای ژنتیک پزشکی صحبت کردم بهم تاکید کردن که لنینجر نیاز نیست و همون انتشارات پوران پژوهش و برای کنکور پروین پاسالار و بگیر
من خودم همین کارو می کنم
خواستم اطلاعاتمو بگم که توام بدونی :28:

*فرناز*

New member
مریم جان واسه سلولی فعلا که زیست شناسی مهدوی رو می خونم
اما حتما لودیشم باید بخونم
فعلا لودیش ندارم

منم لودیش ندارم! امروز اگه خدا بخواد میخرمش!آخه سلولی و مولکولی رو از یه جزوه شروع کردم

dilak

New member
من که هر جوری حساب می کنم نمی رسم بخونم
یه دور بخونی دیلاک جان اما با اون گستردگیه مطالب تو ذهنت نمونه چی؟؟
فکر می کنی واسه ژنتیک به اونقد بیوشیمی خوندن نیازه؟
من حتی با دانشجو های دکترای ژنتیک پزشکی صحبت کردم بهم تاکید کردن که لنینجر نیاز نیست و همون انتشارات پوران پژوهش و برای کنکور پروین پاسالار و بگیر
من خودم همین کارو می کنم
خواستم اطلاعاتمو بگم که توام بدونی :28:
مرسی گلم منم همیکارو می کنم
به نظرت بعدا به دردم می خوره این کتاب یا نه آخه می خوام چنتا کتاب بدم کتابخونه دانشگاه که لازمم نیست
بعدا این کتاب لازمم می شه یا نه؟؟؟؟؟؟؟

mahnam

New member
منم لودیش ندارم! امروز اگه خدا بخواد میخرمش!آخه سلولی و مولکولی رو از یه جزوه شروع کردم

ولی من همه ی دغدغه ام اینه که واقعا لودیش رو چه جوری باید تموم کنم؟؟!!!
آخه من اصلا عادت ندارم از جایی از کتاب بگذرم
اما نجما جان می گفت فقط جاهایی رو که نیاز هست بخون :21:

آخرین ویرایش:

mahnam

New member
مرسی گلم منم همیکارو می کنم
به نظرت بعدا به دردم می خوره این کتاب یا نه آخه می خوام چنتا کتاب بدم کتابخونه دانشگاه که لازمم نیست
بعدا این کتاب لازمم می شه یا نه؟؟؟؟؟؟؟

خواهش عزیزم
راستش در مورد این واقعا نمی تونم نظر بدم دیلاک جان
شما که بالاخره باید اینو بخری حالا بعد خوندن اگه دیدی بهش نیازی نداری بده به کتابخونه

dilak

New member
بچه ها برا ژنتیک ای کیو بی پاسخ تشریحی هم داده تازه چاپ شده
قیمتشم تست با پاسخ تشریحی که جدا هستن حدود 50 هزار تومن هست
نجات مهدیه انتشارات خانه فرهنگ هم 4 ماهه که چاپ نمی شه

dilak

New member
و اینکه بهم گفتن زنتیک تامسون خیلی عالیه برا قبل امری و هزاره
برا این که خوب اونارو بفهمیم چون برا هر صفحه امری دو ساعت وقت می ذار من نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟
واخر هم اینکه به نظرتون ترجمه امری رو عوض کنم؟؟؟؟؟؟؟
ویرایش چهاردهم دلویی اومده 30 تومنه قیمتشم می تونید تهیه کنید من امری با ترجمه رضا محودی دارم که پارسال خریدم به نظرتون عوض کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

dilak

New member
دکتر احسانی انتشارات پوران پزوهش با جلد ساده قرمز رنگ رو هم دیدم که به نظرم اصلا قابل مقایسه ببا لنینجر نبود خیلی ساده و سطحی بود

mahnam

New member
بچه ها برا ژنتیک ای کیو بی پاسخ تشریحی هم داده تازه چاپ شده
قیمتشم تست با پاسخ تشریحی که جدا هستن حدود 50 هزار تومن هست
نجات مهدیه انتشارات خانه فرهنگ هم 4 ماهه که چاپ نمی شه

آره انگار نجات مهدیه یه ماهه دیگه تجدید چاپ میشه

بالا