معیار ازدواج

Persian-Masoud

New member
چ

به نظر من طرفین باید تقریبا شغلشون مشابه باشه تا بتونن همدیگه را درک کنن و سختیهای کار هم را بفهمن و گرنه زندگیشون سخت پیش میره.شغلهای پزشکی چون چه زن و چه مرد باید چند شب در هفته را سرکار باشن باید با کسی ازدواج کنن که درکشون کنه و مثل خودشون باشه.بهترین شغل برای خانوما معلمیه.من مامانم معلمه و هیچ مشکلی تو زندگیش نداره البته بابامم معلمه

آفرین!
دقیقا همینطوره.
منم مادرم معلمه و واقعا هیچوقت مشکلی بین کار و زندگیش پیش نیومده.

sokot

New member
تحصیلات برا منم مهم تره.چون به نظرم آدمی که برای درس خوندن تلاش کنه توی همه زمینه ها هم میتونه تلاش کنه و باالطبع در قبال تحصیلش یه شغل خوب داشته باشه و به مادیات هم برسه:a2d3:

tooran.b

New member
فکر کنم با شرایط فعلی جامه ما هر کس پول داشته باشه میتونه تا phdهم براحتی ادامه بدهاما با این تفاسیر از تحصیلات و پول مهمتر اخلاقه که باید درست و خوب باشه

mw.ashel

New member
ببخشیدا خودم که فعلا پرستاریم بیشتر از شما شیفت شب داریم! حالا اینا به کنار! طرف من میگفت 2 یا 3 ماه!!! کلا باید از خونه بره! اونم یه شهر غریبه پیش افرادی غریبه برای حفاری!!! اینو با پرستاری و توی ماه 2 تا شیفت شب مقایسه میکنی؟
جنبه مقایسه ای ندارم و فقط منظورم اینه که بعضی از دخترا به خاطر اینکه دیدگاه طرف مقابلشونو بسنجن میان و شرایط سختی رو مطرح میکنن ولی حقیقتش اینه که اگه یه مردی اونقدر زنش رو شاد و خوشبخت کنه و بهش علاقه داشته باشه ، هیچ وقت زنه با این شرایط ایده آلی که همسرش واسش مهیا کرده نمیاد شغلی رو انتخاب کنه که چند ماهی از خانوادش دور باشه! در مورد شغلهایی که جزو جامعه پزشکی محسوب میشه همش باید زوجین تو بیمارستان باشن فرق میکنه و لااقل چند ساعت از خونه دورن ولی بقیه زمانشون رو به زندگیشون اختصاص میدن حالا چه مرد باشه چه زن .

Persian-Masoud

New member
جنبه مقایسه ای ندارم و فقط منظورم اینه که بعضی از دخترا به خاطر اینکه دیدگاه طرف مقابلشونو بسنجن میان و شرایط سختی رو مطرح میکنن ولی حقیقتش اینه که اگه یه مردی اونقدر زنش رو شاد و خوشبخت کنه و بهش علاقه داشته باشه ، هیچ وقت زنه با این شرایط ایده آلی که همسرش واسش مهیا کرده نمیاد شغلی رو انتخاب کنه که چند ماهی از خانوادش دور باشه! در مورد شغلهایی که جزو جامعه پزشکی محسوب میشه همش باید زوجین تو بیمارستان باشن فرق میکنه و لااقل چند ساعت از خونه دورن ولی بقیه زمانشون رو به زندگیشون اختصاص میدن حالا چه مرد باشه چه زن .

ممنون از توضیحاتون.
بله کاملا موافقم.
اما اون طرف بنده فقط نمیخواست منو امتحان کنه بلکه کاملا جدی بود و میخواست سوء استفاده کنه! بعضی چیزهارو آدم نمیتونه قبول کنه.

sara77

New member
بنظرمن شغل خانما خیلی مهمه یعنی هرچیزی نباشه بلاخره پایه ی خونه خانمه اون نباشه زندگشی خیلی سخت میشه من خودم استاد دانشگاه شدنو واسه خانما خوب میدونم به کار خوب و ............

Narges69

New member
سلام !!!!

براي من اخلاق ،ايمـــــــــــــــــــان واقعي و اينكه زرنگ باشه !!!!بتونه گليم خودشو از آب بكش بيرون !!!!!! بتونم تو زندگي روش حساب كنم!بتونم بهش تكيه كنم !

فقـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــط همين

دریا...

New member
بچه ها به نظر من آدم باید کسی رو انتخاب کنه که مثه خودش به زندگی نگاه می کنه یعنی بهترین معیار اینه که ارزشای زندگی دو طرف یکی باشن.....نمی گم تفاهم صد درصد باشه ولی میگم اگه مثه هم به زندگی نگاه کنن و در مسائل مهم مثه هم فکر کنن و ارزش ها و معیارهای زندگی شون یکی باشه، حالا فرقی نداره اون چیزایی که توی اولویت زندگی شونه خوب باشه یا خدای نکرده بد!!!!!!!اینطوری به نظر من حتی بدون اینکه یکی از دو طرف بخواد اذیت بشه، زندگی خوبی خواهند داشت.....

برای همتون آرزوی خوشبختی دارم بچه ها.............

mehran35

New member
به این نتیجه رسیدم که تنها معیار اینه که طرف به دلت بشینه یه جوری که احساس کنی این دیگه خودشه!یه جورایی پیدا کردن نیمه گمشده!

DNA.2013

New member
به این نتیجه رسیدم که تنها معیار اینه که طرف به دلت بشینه یه جوری که احساس کنی این دیگه خودشه!یه جورایی پیدا کردن نیمه گمشده!

دقیقا !من این حسو تجربه کردم و نیمه گمشدمو پیدا کردم:28:

ariyana

New member

اینکه بخوای رو حساب احساس بری جلو یه خورده خطرناکه،احساس به تنهایی مثل خشت سست میمونه دیواراش محکم نیست.....پس بهتره چیزای دیگه هم با این احساس قاطی بشه که استحکامش بره بالا....البته این نظر منه.

mehran35

New member
اینکه بخوای رو حساب احساس بری جلو یه خورده خطرناکه،احساس به تنهایی مثل خشت سست میمونه دیواراش محکم نیست.....پس بهتره چیزای دیگه هم با این احساس قاطی بشه که استحکامش بره بالا....البته این نظر منه.
شدیدا قبول دارم ولی خیلی وقتا هست که میبینی همه شرایط خوبه اما اون احساسو نداری پس شرایط تنها هم کافی نیست!

sara77

New member
دوس داشتن مهمه ولی همه چیز نیست خیلی چیزای مهمترم هست

ariyana

New member
شدیدا قبول دارم ولی خیلی وقتا هست که میبینی همه شرایط خوبه اما اون احساسو نداری پس شرایط تنها هم کافی نیست!

البته که شرایط به تنهایی کافی نیست منم گفتم بهتره چیزای دیگه با احساس قاطی بشه، پس احساس هم جزء موارد باید باشه...

skyy

New member
سلام. وای من الان واقعا مشکلم همینه! اینکه نمی دونم چه انتخابی درسته! می شه را هنماییم کنید؟

به نظر شما اگر شخصی همه معیار های خوبو داشته باشه از شخصیت، ادب، اخلاق، ایمان، نجابت، خانواده، اجتماعی بودن و فرهنگ، گرفته تا کار خوب و خونه و پول و ماشین (که البته مادیات اصلا برام مهم نیست، واقعا می گم).

در کل بگم مرد واقعی و اهل زندگی. امیدوارم به اقا پسرای محترم بر نخوره ولی جزو پسرهای بی عرضه و نونور و رفیق باز نیست (بخدا منظورم به شما ها نبودا)!
و مهمتر از همه نه اهل سیگار و از این مزخرفات...
فقط یک مشکل وجود داره که برای من تحصیلات مهمه ولی ایشون اصلا دوست نداره که ادامه تحصیل بده و به همون لیسانسی که می خونه راضیه (البته کارشم با درسش همخونی داره) ولی من قصد ادامه تحصیل تا دکترا رو دارم و درس برام خیلی مهمه! و هم اینکه می ترسم اگر ازدواج کنم درس خوندن برام مشکل بشه،....البته با ادامه تحصیل من مخالفتی نداره حتی به پیشرفتمم کمک میکنه.
بعدش یه مورد دیگه هم برای من مهم بود که می دونم خیلی بچه گانس، امیدوارم نخندین. بگم ؟ از همون اول زیبایی برام خیلی مهم بود (زیبایی زیاددددددددد!!!!!!) شاید بیشتر از خیلی چیزای دیگه!!!!! البته می دونم خیلی بچگانس و خنده دار!!!! شاید شکستی که خورده بودمم به خاطر این بود که گول ظاهر زیبا رو خورده بودم!!!! ولی ایشون قیافش متوسطه.... نمی گم زشته ها نه فقط یه قیافه معمولی داره البته بگم که بسیار خوش تیپ هستش!
حالا این موردو می تونم بپذیرم ولی برای تحصیلات چی؟ واقعا نمی دونم باید چی کار کنم! می شه یه نظری بدین؟

ضمنا ما با هم دوست نیستیم ها و هیج عشقی هم فعلا ایجاد نشده فقط به تازگی زیر نظر خانواده ها در حال شناخت همدیگه هستیم....

]چرا انقدر سخت گرفتی شما؟! درس تا لیسانس خونده کارشم طبق درسشه، ظاهرشم متوسطه خوش تیپم هست!!
اگه بقیه چیزاش خوبه بسم ا...
اگه نه که هیچی

mw.ashel

New member
ظاهر!!! زیبایی!!! تنها چیزهایی که باعث شکستهام شدن! :smiliess (7):
واقعا حرفتو قبول دارم 100%.... و با اجازت یه موردم بهش اضافه میکنم و اونم پول هستش . متاسفانه تو جامعه ای زندگی میکنیم که مثل سه راس مثلث بعضیا به سه چیز فکر میکنن:1.زیبایی ظاهر2.ساده لوحی3.مهمترش پول فرده! ولی واقعا فراموش میکنیم که جز این 3 مورد موارد دیگه ای هم هس مثل صداقت و صمیمیت و زیبایی باطن.

Taraa

Well-known member
واقعا حرفتو قبول دارم 100%.... و با اجازت یه موردم بهش اضافه میکنم و اونم پول هستش . متاسفانه تو جامعه ای زندگی میکنیم که مثل سه راس مثلث بعضیا به سه چیز فکر میکنن:1.زیبایی ظاهر2.ساده لوحی3.مهمترش پول فرده! ولی واقعا فراموش میکنیم که جز این 3 مورد موارد دیگه ای هم هس مثل صداقت و صمیمیت و زیبایی باطن.

گند زدیم به دنیا رفته :sad:

بالا