مطالعه گروهی کنکور ارشد تغذیه ویژه سال 1395

mehrshad.namdar

New member
سلام ب همه عیدتون مبارک
من برای بیوشیمی رضا محمدی خریدم الان همه میگن احسانی خوبه
بنظرتون احسانی بخرم ؟ خیلی فرق داره؟:rose:

بیوشیمی دکتر رضا محمدی عالیه.اول بیوشیمی محمدی بعد بیوشیمی پاسلار+ تست های گنجینه سوالات + آی.کیوو بی . اشکالاتتون رو در تست ها پیدا کنید و از کسی که مطلع هست بپرسید یا با رفتن ایرادات رو رفع کنید. 80 به بالا میزنید بیوشیمی رو انشا الله

saeedvums

New member
این برنامه مهسا خانوم (با اجازه) رتبه 9 که منم تصمیم گرفتم اینجوری برنامه ریزی کنم

تغذیه :

مهر : انرژی – آب – هضم و جذب – کربوهیدرات – پروتئین – بارداری - پرفشاری خون – A , D , E , K

آبان : چربی – شیردهی - B_1 ، B_2 ، B_3 ، B_5 - کلیه – ریه – کم خونی - قلب و عروق – نارسایی قلبی - 1⁄2 تداخل غذا و دارو

آذر : شیرخواری،کودکی - B_6 ، B_9 ،B_12 ، بیوتین، شبه ویتامین ها –کودکان کم وزن – ارزیابی داده های آزمایشگاهی – تناسب اندام – اختلال عصبی – بیماری روانی – ادامه تداخل غذا و دارو

دی : نوجوانی، بزرگسالی – تغذیه لوله ای و وریدی – استرس متابولیک – تغذیه در جامعه – گوارش فوقانی و تحتانی – کبد – تیروئید – C، Ca ، P ،Mg

بهمن : سالمندی – مکمل یاری و مراقبت های تغذیه ای – استخوان – ژنومیکس تغذیه – سرطان – ارزیابی داده های رژیمی و بالینی – دیابت – متابولیک وراثتی – S، Fe ، Cu، Zn ، F .

اسفند : ورزشکاران – بیماری های روماتیک – برنامه ریزی رژیمی – تشخیص مداخلات تغذیه ای – مشاوره برای تغییر – اختلال خوردن – ناتوانی های تکاملی – دهان و دندان – آلرژی – ایدز – I، Se، Mn ، مولیبدن، بور .

فیزیولوژی

مهر: غشا،عصب،عضله - قلب
آبان: گردش خون - تنفس
آذر: متابولیسم - کلیه
دی: گوارش - اندوکرین
بهمن : اعصاب
اسفند : سلول های خونی - سلول

زبان

هر 2 روز یک درس از تافل(نهایتش باید تا 10 هفته که میشه 2ماه و نیم) بعدش امیر لزگی

مهرشاد جان نظرت چیه ؟ خوشحال میشم بقیه هم نظر بدن...متشکرم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pashmak

mehrshad.namdar

New member
این برنامه مهسا خانوم (با اجازه) رتبه 9 که منم تصمیم گرفتم اینجوری برنامه ریزی کنم

تغذیه :

مهر : انرژی – آب – هضم و جذب – کربوهیدرات – پروتئین – بارداری - پرفشاری خون – A , D , E , K

آبان : چربی – شیردهی - B_1 ، B_2 ، B_3 ، B_5 - کلیه – ریه – کم خونی - قلب و عروق – نارسایی قلبی - 1⁄2 تداخل غذا و دارو

آذر : شیرخواری،کودکی - B_6 ، B_9 ،B_12 ، بیوتین، شبه ویتامین ها –کودکان کم وزن – ارزیابی داده های آزمایشگاهی – تناسب اندام – اختلال عصبی – بیماری روانی – ادامه تداخل غذا و دارو

دی : نوجوانی، بزرگسالی – تغذیه لوله ای و وریدی – استرس متابولیک – تغذیه در جامعه – گوارش فوقانی و تحتانی – کبد – تیروئید – C، Ca ، P ،Mg

بهمن : سالمندی – مکمل یاری و مراقبت های تغذیه ای – استخوان – ژنومیکس تغذیه – سرطان – ارزیابی داده های رژیمی و بالینی – دیابت – متابولیک وراثتی – S، Fe ، Cu، Zn ، F .

اسفند : ورزشکاران – بیماری های روماتیک – برنامه ریزی رژیمی – تشخیص مداخلات تغذیه ای – مشاوره برای تغییر – اختلال خوردن – ناتوانی های تکاملی – دهان و دندان – آلرژی – ایدز – I، Se، Mn ، مولیبدن، بور .

فیزیولوژی

مهر: غشا،عصب،عضله - قلب
آبان: گردش خون - تنفس
آذر: متابولیسم - کلیه
دی: گوارش - اندوکرین
بهمن : اعصاب
اسفند : سلول های خونی - سلول

زبان

هر 2 روز یک درس از تافل(نهایتش باید تا 10 هفته که میشه 2ماه و نیم) بعدش امیر لزگی

مهرشاد جان نظرت چیه ؟ خوشحال میشم بقیه هم نظر بدن...متشکرم

من فکر می کنم برنامه خوبیه. میشه ازش الگو گرفت برای برنامه ریزی. بیوشیمی هم که مظلوم واقع شده در این برنامه تفلکی.
فقط اینکه
هر چی تا قبل از عید خوندید ، خوندید. نخوندید از اون بخش نمی تونید خوب نتیجه بگیرید.
برنامه تون رو تا قبل از عید ببندید.
مروررررررررر رو فراموش نکنید. نکنه بخونید و پیش برید و قبلی ها رو فراموش کنید.
جمع بندی و تست یادتون نره که خیلی مهمه.
اعداد رو تو ی برگه یاداشت کنید.
جز.و..وه ها تون رو خلاصه نکنید . از ی ج...زو..ه جز...و.ه. ای دیگه درست نکنید.
از باهم خوندن هم فراموش نکنید.
زیاد بخونید صد درصد موفق میشید به امید خدا

saeedvums

New member
بیوشیمی خیلی مظلومه الحق:a2d3:
بیوشیمی که جع.فر نژ.اد هنوز شروع نشده ولی با پیش میرم..
تنها مشکلم مرور فعلا..حس میکنم هرچی میخونم فراموش میشه

solarbeh

New member
سلام بچه ها خوب هستید؟
من جز.وه 6 جلدی تغذیه خانم محمد.زاده رو دارم، همین تابستان خریدم ولی دیگه نمیخوام درس بخونم، هر کسی خواست میتونم با یک تخفیف ویژه بهش بدم
حتی یک نقطه هم داخلش ننوشتم
shamsiali69@gmail.com

samanee

New member
من واقعا نمیدونم چطور باید از مهرشاد عزیز بابت راهنماییای خوبش تشکر کنم! ایشالا وقتی قبول شدیم یه کادو براش بگیریم بچه ها!:4d564ad6::motat: من یه پیشنهاد دارم! ی گروه تو تلگرام یا لاین درست کنیم! شاید اینطوری بهتر بشه همه گزارش بدن و هماهنگ با هم پیش برن:dadad4:

samanee

New member
من فکر می کنم برنامه خوبیه. میشه ازش الگو گرفت برای برنامه ریزی. بیوشیمی هم که مظلوم واقع شده در این برنامه تفلکی.
فقط اینکه
هر چی تا قبل از عید خوندید ، خوندید. نخوندید از اون بخش نمی تونید خوب نتیجه بگیرید.
برنامه تون رو تا قبل از عید ببندید.
مروررررررررر رو فراموش نکنید. نکنه بخونید و پیش برید و قبلی ها رو فراموش کنید.
جمع بندی و تست یادتون نره که خیلی مهمه.
اعداد رو تو ی برگه یاداشت کنید.
جز.و..وه ها تون رو خلاصه نکنید . از ی ج...زو..ه جز...و.ه. ای دیگه درست نکنید.
از باهم خوندن هم فراموش نکنید.
زیاد بخونید صد درصد موفق میشید به امید خدا

برای بیوشیمی برنامشون این بوده:
مهر---- آب الکترولیت/غشای سلولی و مواد/اسید امینه/پروتئین/انزیم
ابان----ساختمان کربوهیدرات/ لیپید/اسید نوکلئیک/ ویتامین / هموستاز و انعقاد خون
اذر----متابولیسم کربوهیدرات
دی----متابولیسم لیپید و متابولیسم اسید نوکلئیک
بهمن----متابولیسم اسید امینه و پروتئین/ هورمون
اسفند---- متابولیسم پورفیرین و رنگدانه های صفراوی/ بیولوژی مولکولی/ بالینی

mehrshad.namdar

New member
بیوشیمی خیلی مظلومه الحق:a2d3:
بیوشیمی که جع.فر نژ.اد هنوز شروع نشده ولی با پیش میرم..
تنها مشکلم مرور فعلا..حس میکنم هرچی میخونم فراموش میشه

مرور خیلی مهم تره از اینکه بخونید و جلو برید. باید طوری بخونید که هم سرعت پیش بردن درسها مناسب باشه طوری که تا عید تموم بشه درسها و هم اینکه فرصت مرور داشته باشید طوری که مطالب رو فراموش نکنید. و این یک راه داره و اون اینه که ساعت مطالعه تون رو بالا ببرید. سعی کنید زیر 8 ساعت نشه. و تلاشتون این باشه به 12 ساعت برسه. کار سختیه واقعا ولی برای موفقیتتون لازمه.

mehrshad.namdar

New member
من واقعا نمیدونم چطور باید از مهرشاد عزیز بابت راهنماییای خوبش تشکر کنم! ایشالا وقتی قبول شدیم یه کادو براش بگیریم بچه ها!:4d564ad6::motat: من یه پیشنهاد دارم! ی گروه تو تلگرام یا لاین درست کنیم! شاید اینطوری بهتر بشه همه گزارش بدن و هماهنگ با هم پیش برن:dadad4:

سال قبل با بچه ها چنین تجربه ای رو داشتیم. اوایل خوب بود ولی به تدریج چون دسترسی به تلگرام راحته و هر لحظه می تونید بهش رجوع کنید کم کم جای مطالب درسی شوخی و حرف و وقت گذرونی اومد. شاید مزیت گزارش دادن در سایت این باشه که همیشه در دسترس نیست.
فکر می کنم اگه این یک سال مبایل ها جمع بشه هیچ اتفاق خاصی نمیوفته.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pashmak

mona3614

New member
خو من گزارش بدم
البته 2 هفتست شروع کردم و 3 روزه هوچی نخوندم سرما خوردم همش خوابم میومد..
تغذیه: کربوهیدرات. چربی. هضم و جذب. انرژی. البته کتاب تستو تازه گرفتم امروز تستای انرژیو میزنم بعدا هم که بیوشیمی کربوهیدراتو چربی و پروتیین و خوندم یبار دیگه تغذیشم میخونم با تست.
فیزیولوژی: فقط فصل 1 :whistle:
بیوشیمی: آب و الکترولیت. اسید آمینه و ساختار پروتیین فردام تست پروتیینو میزنم
زبان: 13درس 504
البته بیوشیمی و مخصوصا فیزیولوژیم خیلی عقبه باید هماهنگ کنم با بقیه درسا

mona3614

New member
واسه گروه تلگرامم آقا مهرشاد درست میگن به نظرم. منم اول فکر تلگرام به ذهنم رسید ولی واقعا وقت گیره و تمرکز آدم بهم میریزه چون دم دسته. ولی واسه کادو موافقم :smiliess (8): من که قبول شم شیرینیشون 100% محفوظه

mehrshad.namdar

New member
خو من گزارش بدم
البته 2 هفتست شروع کردم و 3 روزه هوچی نخوندم سرما خوردم همش خوابم میومد..
تغذیه: کربوهیدرات. چربی. هضم و جذب. انرژی. البته کتاب تستو تازه گرفتم امروز تستای انرژیو میزنم بعدا هم که بیوشیمی کربوهیدراتو چربی و پروتیین و خوندم یبار دیگه تغذیشم میخونم با تست.
فیزیولوژی: فقط فصل 1 :whistle:
بیوشیمی: آب و الکترولیت. اسید آمینه و ساختار پروتیین فردام تست پروتیینو میزنم
زبان: 13درس 504
البته بیوشیمی و مخصوصا فیزیولوژیم خیلی عقبه باید هماهنگ کنم با بقیه درسا

با همین روند پیش برید عالیه
واسه گروه تلگرامم آقا مهرشاد درست میگن به نظرم. منم اول فکر تلگرام به ذهنم رسید ولی واقعا وقت گیره و تمرکز آدم بهم میریزه چون دم دسته. ولی واسه کادو موافقم :smiliess (8): من که قبول شم شیرینیشون 100% محفوظه

بله منم با تلگرام اصلا موافق نیستم چون اونو به ضرر خود بچه ها می دونم.
خدا رو شکر که شیرینی هم محفوظه.
ی کباب برگ چرب و چیلی

samanee

New member
یکم مهربون تر!!:sdasdasd: خیلیم عالی، به اینجاش فک نکرده بودم!:motat:پس یه روز خاص تو هفته بذاریم که همه بیان گزارش بدن و حتمن هم بیان!!!:smilies-azardl (181

mehrshad.namdar

New member
یکم مهربون تر!!:sdasdasd: خیلیم عالی، به اینجاش فک نکرده بودم!:motat:پس یه روز خاص تو هفته بذاریم که همه بیان گزارش بدن و حتمن هم بیان!!!:smilies-azardl (181

5 شنبه ها فکر می کنم برای گزارش دادن روز خوبی باشه.
در طول هفته هم اگر سوال یا نکته مهمی به نظرتون اومد تو انجمن مطرح کنید تا در موردش بحث و تبادل نظر بشه.

saeedvums

New member
بَه بَه ... چَه چَه... سلام دوستان

چه عجب از زیر اب اومدین بیرون :ad54ad:

گزارش فراموش نشه
سوالاتون رو همینجا بپرسین

اگه دوست دارید بگید دوست دارید کجا قبول شید؟ چه رشته می خونید؟

من خودم تغذیه مشهد....ان شاء الله علوم پزشکی ایران

آخرین ویرایش:

mona3614

New member
من با بیوشیمی مشکل دااااارم :1dco2x0p1lilzhfpg1t خیلییییی فراره بعدشم همش مث همه تازه خلاصه پاسالارو میخونم خوبه این ضروریات بیوشیمیو که میخونم حس میکنم هیچیش بدرد حفظ کردن نمیخوره تازه هارپرم همینطور فقط نکاتی که تو خلاصه هم هست به چشمم میاد تازه فک میکنم هرچیم بخونم تو کنکور عمرا یادم نمیمونه :65d6a5d6s: واسه بقیه درسا اینطور نیستما ولی از عصر همش دارم حرص میخورم. نمیدونم فقط من اینجوریم یا واقعا اینجوریه شایدم دارم اشتباه میکنم که موقع خوندن همش به نظرم اضافی میاد ������ مثلا روش های شیمیایی تعیین مقدار پروتیین اصلا بدرد میخوره بخونم؟؟ یا عدادا و نوع اتصالا و اینا یا چیزایی شبیه این. خلاصه خیلی نگرانم میترسم همین چیزایی که دارم ازش میگذرم مهم باشه و من ازش بگذرم :1dco2x0p1lilzhfpg1t
Plz help me.......

آخرین ویرایش:

mehrshad.namdar

New member
من با بیوشیمی مشکل دااااارم :1dco2x0p1lilzhfpg1t خیلییییی فراره بعدشم همش مث همه تازه خلاصه پاسالارو میخونم خوبه این ضروریات بیوشیمیو که میخونم حس میکنم هیچیش بدرد حفظ کردن نمیخوره تازه هارپرم همینطور فقط نکاتی که تو خلاصه هم هست به چشمم میاد تازه فک میکنم هرچیم بخونم تو کنکور عمرا یادم نمیمونه :65d6a5d6s: واسه بقیه درسا اینطور نیستما ولی از عصر همش دارم حرص میخورم. نمیدونم فقط من اینجوریم یا واقعا اینجوریه شایدم دارم اشتباه میکنم که موقع خوندن همش به نظرم اضافی میاد ������ مثلا روش های شیمیایی تعیین مقدار پروتیین اصلا بدرد میخوره بخونم؟؟ یا عدادا و نوع اتصالا و اینا یا چیزایی شبیه این. خلاصه خیلی نگرانم میترسم همین چیزایی که دارم ازش میگذرم مهم باشه و من ازش بگذرم :1dco2x0p1lilzhfpg1t
Plz help me.......
کنکور ارشد از هر چیزی ممکنه سوال بیاد. هیچ نکته ای بدون اهمیت نیست. تست های آیی.. کیووو بیییی رو بزنید میبینید سالهای قبل تعداد سوالات زیادی از همون مطالبی که به نظر شما بی اهمیت بوده اومده. اگر قبولی براتون اهمیت داره تلاش کنید همه نکات رو بخونید و با تست به مطالب مسلط بشید.
اگه درصد های قبول شده ها و قبول نشده ها رو با هم مقایسه کنید می بینید گاها سر یک تست یکی قبول شده و دیگری نه. فکر نکنید کسی که رتبه 150 شده با کسی که رتبه 50 شده اختلاف خیلی فاحشی داشته!! کافیه چند درصد پایین تر بزنید. اونموقع شاید خدایی نکرده حسرت اش باقی بمونه که کاش برای نکاتی که سرسری رد شدم اهمیت بیشتری قایل می شدم.
بخونید...

mehrshad.namdar

New member
بَه بَه ... چَه چَه... سلام دوستان

چه عجب از زیر اب اومدین بیرون :ad54ad:

گزارش فراموش نشه
سوالاتون رو همینجا بپرسین

اگه دوست دارید بگید دوست دارید کجا قبول شید؟ چه رشته می خونید؟

من خودم تغذیه مشهد....ان شاء الله علوم پزشکی ایران

انشا الله علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی . حالا چرا علوم پزشکی ایران؟ :).
این ترم دیگه دکتر ضفریان و نوروزی احتمالا براتون تدریس نمی کنند. عازم تهران شدن گویا

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

saeedvums

New member
این ترم دیگه دکتر ضفریان و نوروزی احتمالا براتون تدریس نمی کنند. عازم تهران شدن گویا

من این ترم کارآموزی دارم دیگه باهاشون درس ندارم ولی دکتر غیور و نعمتی هستن فک کنم هستن هنوز:dadad4:

ایران؟؟!! نمی دونم چرا ؟؟!! همینجوری دوسش دارم:rolleyessmileyanim:

- - - Updated - - -

من این ترم کارآموزی دارم دیگه باهاشون درس ندارم ولی دکتر غیور و نعمتی هستن فک کنم هستن هنوز:dadad4:

ایران؟؟!! نمی دونم چرا ؟؟!! همینجوری دوسش دارم:rolleyessmileyanim:

راستی این جدول های بخش انرژی که هم تو ک.ت.ا.ب شیدفره هم تو ج خ.لی.ل.ل.ی کدوماش مهمه ؟؟ همشو باید حفظ کنیم؟

آخرین ویرایش:

shima69

New member
دقیقا
حق با آقای نامداره
رقابت توی کنکور تغذیه خیلی زیاده' و دو نفر که رتبشون صدتا اختلاف داره درصداشونو ببینی متوجه میشی مثلا تو دو تا درس در حد ده درصد یا کمتر فرق دارن
پس تا اونجایی که میشه باید سعی کنیم هیچ سوالی رو از دست ندیم

بالا