مطالعه گروهی ارشد 95 _ علوم آزمایشگاهی 1

alireza-ja

New member
سلام ب همگی..
دوستان منم میخام انشاله امسال بیوتک شرکت کنم...:thanks:فقط اینکه ی مشکلی هس ..اونم اینکه من هیچ پایه ای از دروس زیست و بیوشیمی ندارم.رشتم مهندسی بوده و حتی ی واحدم بجز ریاضی جات پاس نکردم:shocked:
میشه دوستان و بقیه ی عزیزان اهل فن نظرتونو بدین ک من از چ کتابها یا جزززوه هاییی استفاده کنم بهتره؟نمیدونم برای من رفرنس سنگین حساب میشه و نباید خوند یا اینکه برعکس، چون پایه ای از دروس ندارم حتما باید رفرنس بخونم!!!!ممنون میشم اگه اسم کتاباو انتشاراتشو بگین ک زودتر بخرمشون
آقای علیرضا و آقا محمد هم لطفا نظرتونو بگین.تچکر فراااااااااااوووووون :smilies-azardl (113

سلام/

حقیقتش من نمیدونم دقیقا پایه شما چطوره با اینکه میگید یک واحد هم پاس نکردم.

بالاخره ما یه روزی زیست شناسی رو با زیست شناسی اول و دوم سوم دبیرستان و پیش شروع کردیم بعد هم توی دانشگاه خوب دروس مرتبط زیاد پاس کردیم نزدیک کنکور هم تصمیم گرفتیم یه منبع رو خوب بخونیم حالا چه رفرنس چه غیر رفرنس بالاخره پایه هر دو رو داشتیم.

ولی وقتی شما پایتون صفر باشه و بخواید کنکور ارشد اونم بیوتکنولوژی با سلولی ضریب بالا و بیوشیمی جواب بدید حقیقتا کارتون سخته.

اگر من بخوام نظر بدم اینه که زیست شناسی دبیرستان حداقل فصول مرتبط با سلولی مولکولی و بیوشیمی رو مطالعه کنید بعد اون موقع منابع کنکور حالا چه رفرنس چه غیر رفرنس بشینید بخونید یا اینکه اگر پایتون خوب شد و به حد یه دانشجوی زیست ترم 3 4 رسید واسه زودتر پیش رفتن کلااااسس.س برید.

ولی مطمئن باشید قطعا خواستن توانستن هستش. زیست شناسی رشته شیرینی هستش قطعا جذبش میشید و از مطالعش لذت میبرید.

.Nazanin

New member
سلام ب همگی..
دوستان منم میخام انشاله امسال بیوتک شرکت کنم...:thanks:فقط اینکه ی مشکلی هس ..اونم اینکه من هیچ پایه ای از دروس زیست و بیوشیمی ندارم.رشتم مهندسی بوده و حتی ی واحدم بجز ریاضی جات پاس نکردم:shocked:
میشه دوستان و بقیه ی عزیزان اهل فن نظرتونو بدین ک من از چ کتابها یا جزززوه هاییی استفاده کنم بهتره؟نمیدونم برای من رفرنس سنگین حساب میشه و نباید خوند یا اینکه برعکس، چون پایه ای از دروس ندارم حتما باید رفرنس بخونم!!!!ممنون میشم اگه اسم کتاباو انتشاراتشو بگین ک زودتر بخرمشون
آقای علیرضا و آقا محمد هم لطفا نظرتونو بگین.تچکر فراااااااااااوووووون :smilies-azardl (113

راستش برام عجيبه که چرا رشته خودتونو ادامه نمی ديد؟!!اول بايد هدفتونو مشخص کنيد چرا که گرفتن يه مدرک غير مرتبط با رشته ليسانس سخته و از لحاظ ادامه تحصيل هم دچار مشکل می شيد چون
1- رشته مهندسی جز رشته های معتبر نيست که اجازه ثبت نام در گرايشهای بالينی رو داشته باشين
2- برفرض محال هم بتونين برای رشته بيوتکنولوژی جز داوطلبين شرکت کنيد و و فارغ التحصيل بشيد به نظرتون دکترا مصاحبه می تونين نمره بيارين؟ مطمنا اساتيد بخاطر غير مرتبط بودن رشته ليسانس و ارشد نمره مصاحبه خوبی نمی دن
بهتره اگر علاقه به رشته های تجربی دارين دوباره از ديپلم کنکور بدين

love virology

New member
سلام ب همگی..

درود بر شما حالا که تصمیم نهایی گرفتین خیلی شاد شدم/ من رک بگم سخنمو البته دوست نداشتم دیگه انجمن نظر بدم باری/ اولا که شما کجا درس خوندین و چی خوندین فعلا کنار / دوستم امسال از دانشگاه کوچیک بیوتک پزشکی رتبه 14 رتبه علوم 9 تا اینجا بگم تلاش و کوشش حد و مرز و دانشگاه نمیشناسه / دوما در مورد زیست و بیوشمی شما ک ل ا س برین هیچ مشکلی نداره شما نهایتا امسال نتیجه نگیرین سال بعدش حتما رتبه معقولی کسب خاهی کرد / زبان بیشتر بیشتر بخونید برای این رشته / بازم گفتم بهتون از رشته پرستاری و اتاق عمل و بیهوشی در این رشته قبول شدند / اگر تصمیم نهایی گرفتین پس تا اخرش برین اگرم یک تصمصم زود گذر هست رهاش کنید و برید دنبال رشته دیگر/ شاد باشید

جهان.

New member
سلام تا الان فصل اب و کربوهیدرات از احسانی و فصل غشا سلولی ولی هیچی یادم نموده
سلام دوست عزیز[emoji3] [emoji113]
مغز، فرمانده و فرمانبردار بی نظیریه!
فرمانروایِ مغزت باش و
کلمه ی فراموشیو بهش آموزش نده[emoji1] [emoji111]

آخرین ویرایش:

mehdi 1990

New member
slm alireza jan vaght bekheyr khobi?man taze be jabeton ezefe shodam o mikham bio bekhonam mishe lotfan rahnamaie koni va begi barname chi hast?az bacheha kia mikhan bio bekhonan?

Taraa

Well-known member
سلام به همه

من خیییلییی سرم شلوغه .. خیلی کم فرصت کنم به اینجا سر بزنم .. از این بابت شرمنده بچه های بیوتک هستم

ایشالا ادمین بزودی یه مدیر فعالتر انتخاب کنن ... البته Truelove عزیز هم برای بخش ارشد بیوتک مدیر هستن ولی نه برای کل بخش .. چندوقتی هم هست که نیومدن انجمن نمیدونم برنامه اشون چیه .... اگه پیشنهادی مورد مدیریت این بخش دارید به ادمین پیام بدید و بهشون بگید .. میتونیم طبق گفته خود ادمین2 هم مدیر رو بصورت انتخاباتی گزینش کنیم .. بهرحال هر نظری دارید به خود ادمین پیام بدید

خیلی خوشحالم میبینم انقد باانگیزه درس میخونید .. خیلی خوب دارید پیش میرید .. اگه همینجوری ادامه بدید همتون قبولید ایشالا ... پرچما بالاااااااااااااس :auizz3ffy9vla57584x

موفق باشید

Fatimaaa

New member
کدوم یک از بچه ها از تهران هستن؟؟ یه جلسه مشاور رایگان هست با دکترر.. اگه کسی میتونه بره بهش بگم.بره مطالب مفیدی گفتن بیاد به همه بچه ها بگه.

The Guy

Well-known member
سلام به همه

من خیییلییی سرم شلوغه .. خیلی کم فرصت کنم به اینجا سر بزنم .. از این بابت شرمنده بچه های بیوتک هستم

ایشالا ادمین بزودی یه مدیر فعالتر انتخاب کنن ... البته Truelove عزیز هم برای بخش ارشد بیوتک مدیر هستن ولی نه برای کل بخش .. چندوقتی هم هست که نیومدن انجمن نمیدونم برنامه اشون چیه .... اگه پیشنهادی مورد مدیریت این بخش دارید به ادمین پیام بدید و بهشون بگید .. میتونیم طبق گفته خود ادمین2 هم مدیر رو بصورت انتخاباتی گزینش کنیم .. بهرحال هر نظری دارید به خود ادمین پیام بدید

خیلی خوشحالم میبینم انقد باانگیزه درس میخونید .. خیلی خوب دارید پیش میرید .. اگه همینجوری ادامه بدید همتون قبولید ایشالا ... پرچما بالاااااااااااااس :auizz3ffy9vla57584x

موفق باشید
درود بر شما تارا خانم عزیز...

آرزوی موفقیت براتون در کنکور و مقطع ارشد

Hobbit

New member
/

ولی وقتی شما پایتون صفر باشه و بخواید کنکور ارشد اونم بیوتکنولوژی با سلولی ضریب بالا و بیوشیمی جواب بدید حقیقتا کارتون سخته.

اگر من بخوام نظر بدم اینه که زیست شناسی دبیرستان حداقل فصول مرتبط با سلولی مولکولی و بیوشیمی رو مطالعه کنید بعد اون موقع منابع کنکور حالا چه رفرنس چه غیر رفرنس بشینید بخونید یا اینکه اگر پایتون خوب شد و به حد یه دانشجوی زیست ترم 3 4 رسید واسه زودتر پیش رفتن کلااااسس.س برید.

QUOTE]
سپاس از راهنماییتون....فقط من ی چیزیو بگم اینی ک میگم زیستم صفره...منظورم اینه ک واحد زیست پاس نکردم.اما فک نکنم در اون حد باشه ک برم دبیرستانو دوباره بخونم.درواقع از دوران دبیرستان عاشق زیست بودم.اما خب برای انتخاب رشته ی کارشناسی اشتباه کردم وب علاقم توجه نکردمو نهایتا ی رشته ی غیر مرتبط ب علوم تجربی رفتم.رشته ی کارشناسیم مهندسی بهداشت محیطه.جزء رشته های علوم پزشکیه اما با دروسش ک آشنا بشین متوجه میشین ک فقط بدرد دانشکده فنی مهندسی میخوره.
میشه راهنماییم کنید بالخره چ کتابی رو بگیرم؟لودیش رو صد درصد میگیرم چون هرچقدم سخت باشه بازم رفرنسه و مهمه.اما فک میکنم برای من بهتر باشه ک اول یک کتاب ساده تر و روون تر رو بخونم بعد برم سراغ لودیش...واسه همین فک میکنین این کتاب اولیه م چی باشه بهتره؟ک ساده تر و روون تر باشه؟بعضیا میگن مهدوی خوبه؟بنظرتون اونو بگیرم خوبه ؟اگه نه شما چ کتابی معرفی میکنین؟
برای بیوشیمی هم میشه ی کتاب ساده و روون برام معرفی کنین ک قبل از رفرنس اونو بخونم؟؟رفرنس برای شرایط من استرایر بهتره یا لنینجر؟
میکروبو هم قراره مورای بگیرم و تالیی بهادر.اینا خوبه؟
بقیه دوستان هم لطفا درمورد کتابایی ک انتخاب کردم نظرشونو بدن.ممنون از همگی:riz304:

Hobbit

New member
راستش برام عجيبه که چرا رشته خودتونو ادامه نمی ديد؟!!اول بايد هدفتونو مشخص کنيد چرا که گرفتن يه مدرک غير مرتبط با رشته ليسانس سخته و از لحاظ ادامه تحصيل هم دچار مشکل می شيد چون
1- رشته مهندسی جز رشته های معتبر نيست که اجازه ثبت نام در گرايشهای بالينی رو داشته باشين
2- برفرض محال هم بتونين برای رشته بيوتکنولوژی جز داوطلبين شرکت کنيد و و فارغ التحصيل بشيد به نظرتون دکترا مصاحبه می تونين نمره بيارين؟ مطمنا اساتيد بخاطر غير مرتبط بودن رشته ليسانس و ارشد نمره مصاحبه خوبی نمی دن
بهتره اگر علاقه به رشته های تجربی دارين دوباره از ديپلم کنکور بدين

ممنون از راهنماییتون..
دوست عزیز رشته ی کارشناسی من مهندسی بهداشت محیطه..جزء رشته های علوم پزشکیه.البته بماند ک یک واحدش هم ب علوم پزشکی مرتبط نیس.اما خب از نظر شرکت در کنکور بیوتک مشکلی نیس

alireza-ja

New member
خوب در حد اینکه زیست دبیرستان رو بلد باشید و موضوعاتش یادتون باشه و مباحث پایه ای که خیلی مهم هستن، جای امیدواری داره. یعنی با زیست بیگانه نیستید.

سلولی مولکولی واسه شروع همون مهدوی رو بخونید ولی واسه کنکور کفایت نمیکنه. کتاب برای کنکور هم باهاش بخونید. واسه اینکه هم پایتون قوی بشه و هم اینکه کلی نکته کنکوری هم یاد بگیرید.

بیوشیمی هم کتاب دکتر احسانی پوران پژوهش بخونید + کتاب مروری بر بیوشیمی امیره نجات شکوهی یا بیوشیمی برای کنکور.

میکروب بهادر خوبه فعلا همینو بخونید بعد با یه رفرنس کاملش کنید. فک کنم میکروب پاس کرده باشید. کتاب میکروب شناسی عمومی صدیقه مهرابیان هم کتاب خوب و کم حجم و روانی هستش که فقط میکروب عمومی گفته. ولی همون بهادر به اندازه کافی عمومی داره.

Hobbit

New member
خوب در حد اینکه زیست دبیرستان رو بلد باشید و موضوعاتش یادتون باشه و مباحث پایه ای که خیلی مهم هستن، جای امیدواری داره. یعنی با زیست بیگانه نیستید.

سلولی مولکولی واسه شروع همون مهدوی رو بخونید ولی واسه کنکور کفایت نمیکنه. کتاب برای کنکور هم باهاش بخونید. واسه اینکه هم پایتون قوی بشه و هم اینکه کلی نکته کنکوری هم یاد بگیرید.

بیوشیمی هم کتاب دکتر احسانی پوران پژوهش بخونید + کتاب مروری بر بیوشیمی امیره نجات شکوهی یا بیوشیمی برای کنکور.

میکروب بهادر خوبه فعلا همینو بخونید بعد با یه رفرنس کاملش کنید. فک کنم میکروب پاس کرده باشید. کتاب میکروب شناسی عمومی صدیقه مهرابیان هم کتاب خوب و کم حجم و روانی هستش که فقط میکروب عمومی گفته. ولی همون بهادر به اندازه کافی عمومی داره.
ممنون.برای رفرنس بیوشیمی نگفتین؟لنینجر یا استرایر؟؟؟؟؟:33:
راستی درسنامه ی خوب برای زیست نمیشناسین؟ک همه تعاریفو داشته باشه؟

آخرین ویرایش:

alireza-ja

New member
ممنون.برای رفرنس بیوشیمی نگفتین؟لنینجر یا استرایر؟؟؟؟؟:33:
راستی درسنامه ی خوب برای زیست نمیشناسین؟ک همه تعاریفو داشته باشه؟

شما همون احسانی رو خوب بلد باشید اگر وقت اضافه آوردید کتاب بیوشیمی ضروریات هم نگاه کنید. کافیه. واسه بیوشیمی نمیخواد رفرنس بخونید اونم لنینجر یا استرایر؟

اگر مبحثی رو از بیوشیمی احسانی متوجه نشدید و ضروریات و نجات شکوهی هم جواب ندادند اونموقع برید رفرنسارو چک کنید.

ولی اگه خیلی آتیش بیوشیمیتون تند شد و توش خبره شدید اونموقه واسه بیوشیمی ساختمان لنینجر بخونید و واسه بیوشیمی متابولیسم هم استرایر بخونید.

به شخصه من خودم کتاب هارپر رو از همه بیشتر دوست دارم خیلی کم حاشیه رفته آدم زده هم نمیشه. ولی نمیدونم جز رفرنسها هتس یا نیست هر چند اهمیتی هم نداره.

درسنامه هم باز لازم نیست. این شما و این هم ویکی پدیا

Hobbit

New member
شما همون احسانی رو خوب بلد باشید اگر وقت اضافه آوردید کتاب بیوشیمی ضروریات هم نگاه کنید. کافیه. واسه بیوشیمی نمیخواد رفرنس بخونید اونم لنینجر یا استرایر؟

اگر مبحثی رو از بیوشیمی احسانی متوجه نشدید و ضروریات و نجات شکوهی هم جواب ندادند اونموقع برید رفرنسارو چک کنید.

ولی اگه خیلی آتیش بیوشیمیتون تند شد و توش خبره شدید اونموقه واسه بیوشیمی ساختمان لنینجر بخونید و واسه بیوشیمی متابولیسم هم استرایر بخونید.

به شخصه من خودم کتاب هارپر رو از همه بیشتر دوست دارم خیلی کم حاشیه رفته آدم زده هم نمیشه. ولی نمیدونم جز رفرنسها هتس یا نیست هر چند اهمیتی هم نداره.

درسنامه هم باز لازم نیست. این شما و این هم ویکی پدیا
بله درست میفرمایین...اما خب فک میکنم من یکی واقعا ب ی درسنامه برا زیست احتیاج دارم.چون فک میکنم باید ی چیزی باشه ک منو با تعاریف پایه ای زیست آشنا کنه.

alireza-ja

New member
بله درست میفرمایین...اما خب فک میکنم من یکی واقعا ب ی درسنامه برا زیست احتیاج دارم.چون فک میکنم باید ی چیزی باشه ک منو با تعاریف پایه ای زیست آشنا کنه.

همون ویکی پدیا با تمام اصول پایه ای آشناتون میکنه. تمام این کتابا درسنامه ن. اگر اصطلاحی بلد نبودید از ویکی پدیا کمک بگیرید. اینجا هم میتونید توی تاپیکای مربوطه سوالاتون رو بپرسید.

Hobbit

New member
همون ویکی پدیا با تمام اصول پایه ای آشناتون میکنه. تمام این کتابا درسنامه ن. اگر اصطلاحی بلد نبودید از ویکی پدیا کمک بگیرید. اینجا هم میتونید توی تاپیکای مربوطه سوالاتون رو بپرسید.
خیلی ممنون از کمکتون.باشه انشاله ک مشکلی پیش نیاد.راستی میشه نظرتونم درمورد کتابای پیام نور سلولی مولکولی بگین؟یکی میگف کتاباش حالت درسنامه س و خوندنشون راحته.
راستی این بیوشیمی دکتر احسانی از پایه شروع کرده دیگه؟:sarma:

خیلی ممنون از کمکتون.باشه انشاله ک مشکلی پیش نیاد.راستی میشه نظرتونم درمورد کتابای پیام نور سلولی مولکولی بگین؟یکی میگف کتاباش حالت درسنامه س و خوندنشون راحته.
راستی این بیوشیمی دکتر احسانی از پایه شروع کرده دیگه؟:sarma:

سلام
اگه می تونید بریدکلاس بهتر است

بالا