مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

yassi

New member
سلام دوستان عزیز
من برا سال 94 کنکور ارشد دارم.میخوام از الان شروع کنم.میخواستم بدونم منابعی که میخوام بخونم خوبن یا نه؟
ژنتیک:امری(ترجمه دکتر یوسفیان)
سلولی:لودیش(من سلولیم متوسطه.مستقیم برم سراغ لودیش یا کتاب دیگه ای بخونم قبلش؟)
بیوشیمی:رفرنس لنینجر(من بیمشیمیم ضعیفه.کتاب از لنینجر تا استرایر خوبه برا شروع؟)
زبانم هم خوبه(از تابستون شروع می کنم)

نظرتون چیه؟

serin

New member
سلام دوستان عزیز
من برا سال 94 کنکور ارشد دارم.میخوام از الان شروع کنم.میخواستم بدونم منابعی که میخوام بخونم خوبن یا نه؟
بیوشیمی:رفرنس لنینجر(من بیمشیمیم ضعیفه.کتاب از لنینجر تا استرایر خوبه برا شروع؟)

نظرتون چیه؟

سلام دوست عزیز.خوش اومدی
افرین که از الان شروع میکنی
خب منابع اصلیو داری.
فرقی نمیکنه با یه کتاب ساده شروع کنی یا با همین رفرنسا...به هر حال اولش کمی برات سخت میشه...اما همه چیز به تمرینو تکرار خودت بستگی داره
منبع زیاد عوض نکن..اگه یه کتابو کامل بفهمی خیلی بهتر از اینه که منبع عوض کنی و از این شاخه به اون شاخه بپری

البته یادم رفت اینو بگم..برا شروع ژنتیک امری چون یه جورایی خلاصس با یه منبع دیگه شروع کن
هزاره سوم رو هم به منابعت اضافه کن
دیگه زیاد توضیح نمیدم..به این تاپیکا مراجعه کن
http://olumpezeshki.ir/thread548.html
http://olumpezeshki.ir/thread3798.html

آخرین ویرایش:

asvabio

New member
سلام دوستان عزیز

نظرتون چیه؟
از بین اینها اول بیوشیمی و سلولی رو بخون تموم کن بعد برو سراغ ژنتیک تا ژنتیک برات بهتر تفهیم بشه

yassi

New member
از راهنماییتون خییییییییییییییییییییییییلی ممنون serin&asvabio عزیز:smilies-azardl (113
موفق باشین

سمانه68

New member
سلام
ببخشید بچه ها یه سوال
صفحه 6 امری
ویرایش 14لیلا یوسفیان

یک جا نوشته ساختا رdnaسال 1959(سه سال بعد از کشف تعداد صحصح کروموزواما کشف شده) یه جا نوشته در سال 1953!
میشه اگه اطلاع دارین بگین کدوم درسته؟

ta jaee ke man didam dar ketaba1953

سمانه68

New member
سلام دوستان این امتح وزارت علومم شددردسرمن تقریباسلولی هفته قبل10 ساعت ژنتیک10 ساعت بیوشیمی8ساعت ومولکولی9 ساعت خوندم
چندوقت امری نخوندم که ایشالاازبعدارشدعلوم دوباره شروع میکنم

sanaz alizadeh

New member
یه سوال.....تو پروکاریوت و یوکاریوت میشه بگید قسمت ترجمه اول mrna میاد یا trna اغازی؟؟؟؟همش تناقض دیدم تو کتابا....

mw.ashel

New member
با آرزوی موفقیت برای همه کاربران انجمن علوم پزشکی

بــــــه یــــاد داشـــتـه بـــــاش :

آیـــــنـده کــــتـابـی اســت کـــه امــــروز مــــی نـــــویــسی

پـــــس چــــیـــزی بــــنـویـــس کـــه فـــــردا از خــــوانــدن آن لـــــذت بــــبـری !

smilies-azardl%20%28181%29.gif
:a2d3::rose:

asvabio

New member
یه سوال.....تو پروکاریوت و یوکاریوت میشه بگید قسمت ترجمه اول mrna میاد یا trna اغازی؟؟؟؟همش تناقض دیدم تو کتابا....
در یوکاریوتها زیرواحد کوچک اول به met-trna متصل شده سپس بر روی mrna قرار میگیرد.اما در پروکاریوتها زیرواحد کوچک به mrna متصل شده سپس f-met-trna به ان میچسبد

sanaz alizadeh

New member
در یوکاریوتها زیرواحد کوچک اول به met-trna متصل شده سپس بر روی mrna قرار میگیرد.اما در پروکاریوتها زیرواحد کوچک به mrna متصل شده سپس f-met-trna به ان میچسبد

اما من تو کتاب حسن اکرمی دقیقا عکس این چیزی که میگید خوندم!!

serin

New member
ساناز جان توضیح asvabio درسته
شکل 24 فصل 4 لودیشو هم نگاه کنی همونه.البته در مورد یوکاریوت ها.
در مورد پروکاریوت ها منم قبلا تو نکاتم نوشته بودم اول mrna بعد trna. اما چون یادم نیست از کجا نوشتم چیزی نگفتم

serin

New member
در نوعی dna حلقوی با 10400جفت باز عدد اتصال 1000 میباشد
ساختار dna کدام است؟ z-dna h-dna b-dna i-dna

این سوالو تو یه تاپیک دیگه دیده بودم.عدد اتصال رو کجا خوندیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا