مطالعه گروهی ارشد پرستاری 94

obunto

New member
سلام srn ، ممنون از اطلاعات کاملتون ، من شنیدم هر 75 دقیقه یا حتی هر 90 دقیقه باید یک استراحت 15 دقیقه ای یا 30 دقیقه ای داشت.

masih_masih98

New member
من نه پایه خوبی دارم نه اصلا پایه دارممم!:motat:
من از کجا دقیقا باید شروع کنممم؟!؟

merinos

New member
سلام
چند نکته مهم مطالعاتی:
تااینجا راجع به خلاصه برداری و نکته برداری و زمان این کارها و نیز چگونگی غلبه بر استرس گفتیم.

1.تایم مطالعه باید طوری باشه که بعد از هر 45 دقیقه حتما یک 15 دقیقه استراحت کنید این کار باعث میشه از زمان به بهترین وجه و با بالاترین تمرکز استفاده کنید

2.حین درس خوندن زیاد اب بنوشید که کارایی مغز شما رو بهبود میبخشه

3.سعی کنید در طول روز عناوین مختلف و زیادی رو از کتاب ها نخونید حداکثر 4 عنوان باشه

4.خلاصه برداری رو بعد از خوندن یک مبحث شرو ع کنید به شکلی که فهم خودتونو از مبحث به روی کاغذ پیاده کنید بازم میگم فرق میکنه با نکته برداری

5.برنامه ایی که میریزید متناسب با ضریب هر درس باشه مثلا خوندن لودیش برای ضریب یک یک اشتباه بچه گانست

6.زبان مهارت تلقی میشه و هر کسی تند تر بخونه و سریعتر درک کنه موفق تره دامنه لغات مهمه ولی مهمتر تند خواندن و درک کردن متن ها و جمله هاستپس تا روز کنکور اگه تونستید روزی حداقل 10 خط رو ترجمه کنید

7.. برای بیوشیمی کتاب دکتر احسانی برای ضریب 1 وضریب 2 کتاب مفیدی محسوب میشه خصوصا برای دوستانی که پایه ی خوبی ندارن

8..همیشه برنامه انعطاف پذیری برای خودتون بریزید و جمعه ها رو برای جبران برنامه و مطالب سخت قرار بدید زود نخواین کتابا رو تموم کنین کتابی که زود تموم بشه زود هم از یاد میره

موفق باش

با تشکر از راهنمایی های ارزشمندتون...ایشالا که بتونیم نتیجه بگیریم

srn

New member
سلام srn ، ممنون از اطلاعات کاملتون ، من شنیدم هر 75 دقیقه یا حتی هر 90 دقیقه باید یک استراحت 15 دقیقه ای یا 30 دقیقه ای داشت.
سلام.مشاورم رو 45 تاکید داشت میگفت بیشتر بخونی تمرکزت کم میشه

srn

New member
سلام به همه:
دوستان من پست هامو تو چند گروه میزارم همه استفاده کنن ولی گیر میدن میگن یک جا بذار ولی چون مطالب عمومی و چندتا گروه میزارم که مفید تر باشه
این مطالب همه از راهنمایی های دوستمه که ادرس و تلفنشو به همه دادم بنده خدا تا جایی که تونسته جواب داده بدون هیچ گونه انتظاری از دوستان

چگونگی خوندن دور اول از نکات مهم برای موفقیت در امتحان .دور اول باید فهم و درک کتاب بصورت کامل حاصل بشه نباید هدف تموم کردن کتاب باشه و اینکه فکر کنید که مطالب رو در دور های بدی یاد میگیرید .دور های بعدی هر کدوم کار های خاص خودش رو داره.خوندن دور اول باید بسیار اهسته و با مرور زیاد باشه من طبق برنامه ریزی دوستم تا 4 بار بعضی از صفحات رو خوندم و با رسیدن زمان دور دوم تقریبا بالای 70 درصد مطالب کتاب های سخت رو کاملا توی ذهنم داشتم.من هر جلسه که شروع به درس خوندن میکردم حتما دو جلسه قبل رو میخوندم و خلاصه های اون مبحث رو مجدد میخوندم خیلی کند پیش رفتم 5 ماه طول کشید چون طبق برنامه پیش میرفتم تونستم جلوی حس تند خوندن و زود تموم کرد کتاب رو بگیرم .جمعه ها رو خالی گذاشتم برای قسمت هایی که در طول هفته از برنامه جا مونده بود و نیز مطالب سختی که بعد از 3 بار خوندن بازم نتونست بودم مسلط شم برنامه ایی که میرزید باید قابل انعطاف و قابلیت جبران داشته باشه که من جمعه ها رو به سفارش دوستم برای این کار قرار داده بودم موفق باشد در صورت هر گونه سوال به فیس بوک دوستم یا به خودم پیام بدید

obunto

New member
سلام بچه ها ، من تو این طرح دانشجو در بالین هم هستم همش واسم شیفت شب می زارن، میشه راهنماییم کنید چگونه بخوانم؟

obunto

New member
من که دارم هرروز میام ، ولی مشخص نیست بچه ها کجان؟

M M

New member
سلام.شمامطالعه کامل کتابهای برونر رو پیشنهاد میکنید یا خلاصه اونارو؟ (ذوالفقاری)؟ با توجه به اینکه حجم کتابا زیاده چه روشی و پیشنهاد میکینین؟؟

gentle

New member
سلام

ببخشید من سوالم رو اینجا طرح میکنم چون اینجا برخلاف جاهای دیگه ی انجمن بیشتر بازدید داره

من ترم آخر هوشبری هستم و تا چند وقت پیش خیلی علاقه و امید داشتم که بتونم ارشد ویژه یا داخلی بخونم ولی با این اوضاعی که هر لحظه واسه ما تصمیم جدید میگیرن و رشته های ارشد رو برای ما حذف میکنن دیگه کم کم دارم نا امید میشم و اینکه هنوز وارد بازار کار نشدم کلا دارم بی انگیزه میشم چون میترسم تا چند سال دیگه بازار کار رشته مون هم کم بشه چون من هنوز طرحم نرفتم و اینکه ماشالله این قدر دختر زیاده که فک نکنم دیگه واسه استخدام هم واسه ما جایی بمونه!

حالا با توجه به این چیزا از شما میخوام به من انگیزه بدین که من چرا باید این مسیر رو ادامه بدم و با وجود اینکه آینده درستی ازش ندارم؟

واینکه شماها که دارین برای ارشد میخونین با چه انگیزه ای دارین این کار رو میکنین؟ چون من اصلا با وجود برنامه ریزی حتی حوصله درس خوندن هم ندارم؟

تو رو خدا راهنمایی کنید و همتون نظر بدید شاید گره از کار ما باز کنید با نظراتتون و انگیزه هاتون چون من با وجود اینکه هنوز اول راهم و لی واقعا خسته شدم از زندگی تو این کشوری که روی هیچ چیزش نمیشه حساب باز کرد! و به قول احسان علیخانی آدم هیچ گارانتی واسه آیندش نداره! ممنون!

obunto

New member
سلام

ببخشید من سوالم رو اینجا طرح میکنم چون اینجا برخلاف جاهای دیگه ی انجمن بیشتر بازدید داره

من ترم آخر هوشبری هستم و تا چند وقت پیش خیلی علاقه و امید داشتم که بتونم ارشد ویژه یا داخلی بخونم ولی با این اوضاعی که هر لحظه واسه ما تصمیم جدید میگیرن و رشته های ارشد رو برای ما حذف میکنن دیگه کم کم دارم نا امید میشم و اینکه هنوز وارد بازار کار نشدم کلا دارم بی انگیزه میشم چون میترسم تا چند سال دیگه بازار کار رشته مون هم کم بشه چون من هنوز طرحم نرفتم و اینکه ماشالله این قدر دختر زیاده که فک نکنم دیگه واسه استخدام هم واسه ما جایی بمونه!

حالا با توجه به این چیزا از شما میخوام به من انگیزه بدین که من چرا باید این مسیر رو ادامه بدم و با وجود اینکه آینده درستی ازش ندارم؟

واینکه شماها که دارین برای ارشد میخونین با چه انگیزه ای دارین این کار رو میکنین؟ چون من اصلا با وجود برنامه ریزی حتی حوصله درس خوندن هم ندارم؟

تو رو خدا راهنمایی کنید و همتون نظر بدید شاید گره از کار ما باز کنید با نظراتتون و انگیزه هاتون چون من با وجود اینکه هنوز اول راهم و لی واقعا خسته شدم از زندگی تو این کشوری که روی هیچ چیزش نمیشه حساب باز کرد! و به قول احسان علیخانی آدم هیچ گارانتی واسه آیندش نداره! ممنون!
سلام دوست عزیز ببین مطالعه ارشد چیزیه که هرکس با استفاده از انگیزه ی شخصی خودش می تونه راجع به اون تصمیم بگیره و انگیزه ها تقریباً شخصیه ، فکر کنم رشته شما و رشته اتاق عمل دیگه اجازه حضور در ارشد پرستاری رو نداشته باشند. بازم پیگیر این موضوع باشید.
ببینید برای اینکه ارشد بخونید باید حس پیشرفت رو همیشه داشته باشید و عاشقانه ادامه تحصیل بدین و یک هدف عالی داشته باشید.

- - - Updated - - -

سلام

سلام دوست عزیز ببین مطالعه ارشد چیزیه که هرکس با استفاده از انگیزه ی شخصی خودش می تونه راجع به اون تصمیم بگیره و انگیزه ها تقریباً شخصیه ، فکر کنم رشته شما و رشته اتاق عمل دیگه اجازه حضور در ارشد پرستاری رو نداشته باشند. بازم پیگیر این موضوع باشید.
ببینید برای اینکه ارشد بخونید باید حس پیشرفت رو همیشه داشته باشید و عاشقانه ادامه تحصیل بدین و یک هدف عالی داشته باشید.

gentle

New member

- - - Updated - - -

ممنون از شما///راستی شما توی طرح دانشجو در بالین هستین؟ خوش به حالتون من که با وجود یک و ماه نیمه ثبت نام کردم ولی هنوز مسوولان دانشگاه ما خودشونم نمیدونن باید چیکار کنن و هنوز واسش تصمیم نگرفتن و این وسط ما هم الافیم! شما چه شهری هستین؟

obunto

New member
ممنون از شما///راستی شما توی طرح دانشجو در بالین هستین؟ خوش به حالتون من که با وجود یک و ماه نیمه ثبت نام کردم ولی هنوز مسوولان دانشگاه ما خودشونم نمیدونن باید چیکار کنن و هنوز واسش تصمیم نگرفتن و این وسط ما هم الافیم! شما چه شهری هستین؟
بله من تو طرح دانشجو در بالین هستم ، بسیار عالی و خوب و مفید. هر چند سخت.

obunto

New member
سلام بچه های گل یک گروه واسه ارشد پرستاری درست کردم ، اگه دوست داشتین بیاین.

سلام.شمامطالعه کامل کتابهای برونر رو پیشنهاد میکنید یا خلاصه اونارو؟ (ذوالفقاری)؟ با توجه به اینکه حجم کتابا زیاده چه روشی و پیشنهاد میکینین؟؟

سلام من ک خودم برونرارو کامل نخوندم چون واقعا حال وحوصله برونرا رو بااون مطالب تکراری نداشتم
ذوالفقاری هم برا دور دوم خوبه

hebe.nurse

New member

سلام پرستاران ارشد 94
به نظر من اگه وقت زیاد دارید خود برونرا رو بخونید خیلی بهتره. اینم بخاطر بالارفتن اطلاعات تونه.
اگرنه کتابای درسنامه برونرارو بخونید که خلاصه و خیلی خوبه. من که خوندم خیلی راضی بودم. میشه گفت 100 درصد سوالات داخلی رو پوشش داد. سوالات رو خیلی جزیی نمیدن. برونرا خیلی اضافه دارن. شما فقط باید رو مراقبت تاکید کنید همین.
برای قبولی ما هم دعا کنید:65d6a5d6s:

آخرین ویرایش:

obunto

New member
سلام پرستاران ارشد 94
به نظر من اگه وقت زیاد دارید خود برونرا رو بخونید خیلی بهتره. اینم بخاطر بالارفتن اطلاعات تونه.
اگرنه کتابای درسنامه برونرارو بخونید که خلاصه و خیلی خوبه. من که خوندم خیلی راضی بودم. میشه گفت 100 درصد سوالات داخلی رو پوشش داد. سوالات رو خیلی جزیی نمیدن. برونرا خیلی اضافه دارن. شما فقط باید رو مراقبت تاکید کنید همین.
برای قبولی ما هم دعا کنید:65d6a5d6s:
ممنون از راهنماییتون.
ممنون میشیم اگه بیشتر ما رو راهنمایی کنید.

بالا