مطالعه گروهی ارشد سم شناسی 1394

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

sam shenasi

New member
چرا اینقد زود آخه:14:
من هنوز خیلی از درسام موندن:sadsmiley:

سم شناسی جان شما همه منابع رو خوندی؟؟؟؟؟

عزیزم تقریبا تا آخر این ماه میشه کفت دور اولم تمام میشه البته من دروس سم شناسی و فارماکولوژی رو نمیخونم الان اونا رو بعد از عید میخونم

sam shenasi

New member
بچه ها یه روشنگری میخام بکنم امیدوارم کسی ازدسم دلخور نشه و راهنمایی باشم تا بتونید راه درستترو انتخاب کنید.
من ترم 3 هسم و درسم دیگه تموم. سم شناسی برخلاف اون تصوری که داشتم خبری نیس. من کاراموزیامو تو ارگانای مختلف گذروندم از جمله پزشکی قانونی، معاونت غذا و دارو و بیمارستان و حتی میخاسم برم محیط زیست که اصنقبولمون نکردن و از نزدیک باهمه مسایل کار اشنا شدم. متاسفانه متاسفانه رشته سم شناسی تو هیچکدوم از این ارگانا جایی واس حرف زدن نداشت در واقع کاریه سمشناسو یه کارشناس علوم آزمایشگاه داره انجام میده و این رشته اصلا تو کشورما شناخته شده نیس. همه کارای رشتمونو رشته های دیگه دران انجام میدن از اندازه گیری سموم گرفته و انالیز داده ها با دستگاه جی سی و اچ پی ال سی تا .... بنظرم اگه رشتتون علومآزمایشگاه یا بیهوشی یا کلا مرتبط با پزشکیه تو همون رشتتون بمونید واقعا سم شناسی هیچی نداره. من اصلا نفمیدم این دوسال چطوری گذش و میبینم ضرر کردم مخصوصا اینکه دانشگاه آزاد درس میخونم الانم اگه یه مسموم بذارن جلوم نمیدونم باید چکار کنم

یعنی میگید بی خیال این رشته بشیم و واسه یه رشته دیگه ثبت نام کنیم؟؟؟
چی آخه ؟ دیگه الان که دیره واسه شروع خوندن یه رشته دیگه:wacsmiley:

sam shenasi

New member
من ترم اولمو پشیمونم که رشته خودمو ادامه ندادم
همه حرفاتون درسته

وای آنا چان تو رو خدا بگو من چی کار کنم به نظرت؟
بی خیال این سم شناسی بشم؟ :sadsmiley::sadsmiley:

- - - Updated - - -

من ترم اولمو پشیمونم که رشته خودمو ادامه ندادم
همه حرفاتون درسته

وای آنا چان تو رو خدا بگو من چی کار کنم به نظرت؟
بی خیال این سم شناسی بشم؟ :sadsmiley::sadsmiley:

vahid28

New member
سلام
بنظرم نانو یا علوم آز۱ خوبن
بهداشت ها هم برن فیزیولوژی
هم ظرفیت بالا هم منابعش:
بیوشیمی و فیزیولوژی و زیست جانوری
منابعش محدودتر از سم و بازارکار بهتر
فیزیولوژی که مثل زیست عمومیه و خوندیم و زیست جانوری هم که چیزی نیست

آخرین ویرایش:

pishi

New member
درصدهای فیزیولوژی اصلا بالا نیست
۱۰۵نفر ظرفیت داره و درصد ۴۰و۳۰قبول شدن
برید خودتون ببینید
سم که خود دانشجوهاش میگن بده پس چرا ما باید بریم!
رشته چیزیه که تا ابد ادم یدک میکشتش و اگه بدرد نخوره بیچاره کنندس
اگه هدف فقط قبولیه برید تاریخ علوم پزشکی که راحت قبولید با ی ماه خوندن منابع

آخرین ویرایش:

naarenj

New member
دوستان لطفن برای انتخاب رشته خیلی دقت داشته باشین،و در این انتخاب ضمن شنیدن صحبت های دیگران از جمله دانشجویان شاغل در رشته ی مد نظرتون،تصمیم رو خودتون بگیرین،منظورم این هست که ببینین با توجه به شرایط خودتون چی براتون بهتره...

بستگی داره شما از رشته تون چه انتظاری داشته باشین...همه ی تحصیل به شغل و بازار کار در مقطع کنونی نیست...کمی بیشتر و تخصصی وارد رشته هایی که مد نظرتون هست بشین ،که فردا مثله دوستان حاضر که اظهار پشیمونی کردن،دچار یاس نشید...

واقعیت اینه که در حال حاضر از نظر بازار کار اصلن ردیف شغلی با مقطع ارشد وجود نداره و براب استخدام شما با مدرک کارشناسی تون استخدام میشین،پس اگه هدف بازار کار هست باید یا ارشد نخونین یا اگر هم قرار هست بخونید به ادامه ی رشته و حتمن امکان ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری و موقعیت رشته مورد نظرتون در phd رو ملاک انتخاب هاتون قرار بدین...البته صحبت های بنده بیشتر به اظهار تجربیات مربوط میشه و تصمیم گیرنده ی نهایی همیشه شوما هستین.

موفق و پیروز باشین.

shapur68

New member
یعنی میگید بی خیال این رشته بشیم و واسه یه رشته دیگه ثبت نام کنیم؟؟؟
چی آخه ؟ دیگه الان که دیره واسه شروع خوندن یه رشته دیگه:wacsmiley:[/QU

تصمیم با خودتونه اگه بیهوشی یا اتاق عمل یا علوم آزمایشگاه هسین تو همون رشته خودتون ادامه بدین من بهشخصه ازکشاورزی فرار کردم و به این رشته رو اوردم درواقع بین بدو بتر انتخاب کردم. حرفای نارنج کاملا درسته، واس کار لیسانسیارو بیشتر میخان. فوق لیسانس در دوحالت به درد میخوره یا اینکه بخاین برین دکترا یا کارمند باشینو برا ارتقا پایه حقوقیتون ارشد بگیرین. در کل سم شاید دکتراش خوب باشه، فوقش که همونطور گفتم کارشناسای رشته های دیگه دارن کارشو انجام میدن.

ava123

New member
سلام بچها خداقوت
میگم این اطلاعیه که گفته دوتا رشته میشه شرکت کرد یعنی هردورشته باید ازیک گروه باشهیا متفاوت؟مثلا سم وفیزیو رو میشه باهم شرکت کرد یا نه؟؟

امینی

New member
سلام،خواهشا لطف کنید افکار منفی مبنی بر بدبودن رشته سم شناسی اینجا ننویسید،بازار کار و ادامه تحصیل بستگی به خود شخص و موقعیتش داره،همه رشته ها فعلا بازار کارخوب نداره،مثلافیزیو لوژی که از همه رشته ها میتونن شرکت کنند و ظرفیتش نسبت به تعداد شرکت کننده خیلی کمه خیلی خوبه؟چقدر بازار کارداره؟کشاورزی چقدر بازار کارداره؟اونهایی که سم شناسی رو انتخاب کردند با شنیدن این حرفهای ناامید کننده جا نزنید ادامه بدید،انشاءالله موفق میشید

sam shenasi

New member
سلام دوستان عزیز
وای که من امسال چه وقایعی رو پشت سر گذاشتم :65d6a5d6s: ولی خدا رو شکر:heart: فقط کمی از برنامه هام عقب موندم
من دارم دوز دوم رو از فردا شروع میکنم
دیگه واسه تغییر رشته دیر بود
منم با توکل به خدا همین رشته رو ثبت نام کردم و اگر خدا صلاح بدونه قبول میشم و اگر امسال قبول نشدم واسه سال آینده تصمیم میگیرم یه رشته بهتر

saniiii

New member
سلام دوستان عزیز
وای که من امسال چه وقایعی رو پشت سر گذاشتم :65d6a5d6s: ولی خدا رو شکر:heart: فقط کمی از برنامه هام عقب موندم
من دارم دوز دوم رو از فردا شروع میکنم
دیگه واسه تغییر رشته دیر بود
منم با توکل به خدا همین رشته رو ثبت نام کردم و اگر خدا صلاح بدونه قبول میشم و اگر امسال قبول نشدم واسه سال آینده تصمیم میگیرم یه رشته بهتر

ایشالا قبول میشی

Daimond

New member
سلام دوستان.. کسی میدونه اخرین چاپ کتاب داروشناسی کاتزونگ برای چه سالی هست؟

آخرین ویرایش:

ava123

New member
سلام بچها خوبین؟چرا هیشکی نمیاد؟چرا اینقد خلوته؟بیاین به هم کمک کنیم دوران طلایی هست بیاین لطفا همکاری کنیم

saniiii

New member
سلام,منم باهات موافقم نمیدونم چرا تو تاپیک فعال نیستن؟! اینجوری میتونیم بهم هم روحیه بدیم و بهتر بخونیم

saniiii

New member
من یه دور زیست و خوندم ولی بیوشیمی تقریبا نصفشو خوندم,شیمی هم که جلد ۱رو فقط یبار روخونی کردم,سم و دارو رو هم بعد عید میخونم,شما چقد خوندی؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا