مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

parand

Well-known member
اخر از دست سازمان سنجش خل میشم!
بچه ها جونم جواب این 2 تا سوال به نظرتون چی میشه؟؟؟ اگه منبعی هم دارید بیزحمت معرفی کنید.......

کدام روش بالاتری درجه ی اعتبار را در ارزیابی و تشخیص روانی مراجعان دارد؟؟؟
1. مصاحبه
2. پرشسنامه
3. آزمون
4. مشاهده رفتار

---------------------------------------------------------------------------------------------------

زمانی که نظام طبقه بندی و تشخیص خاصی میتواند بیماران یک طبقه را از طبقه ی دیگر با موفقیت متمایز کند، این نظام طبقه بندی و تشخیص دارای کدام ویژگی است؟؟؟؟؟
1. روایی
2. پایایی
3. کاربرد بالینی
4. پیش آگهی

کلید سازمان سنجش:
سوال اول: مصاحبه
سوال دوم: روایی

جواب مدرسان:
سوال اول: ازمون
سوال دوم: کاربرد بالینی

هماهنگیشون منو کشته........
:motat:

najme soltani

New member
:33:انشاءا... که بتونیم حسابی بخونیم بچه ها میخواستم ببینیم شما کلید ارشد بهداشت پارسال رو دارید برای من بزار روی صفحه ممنون میشم

hamidehjoon

New member
کلید سازمان سنجش:

جواب مدرسان:

سلام پرندی
من فکر میکنم هردوتاش گزینه دو میشه منبعش هم استدلال خودمه ومجموع اموخته های قبلیم!
اگه غلطه خدابه دادمن واستدلال ومجموع اموخته هام برسه.....
هههههههه

hamidehjoon

New member
از همین لحظه تصمیم بگیرید آینده ای بسازید که گذشته تان در برابرش زانو بزند.....

تصویرخوشکل نمیتونم بفرستم همتون یه عکس 3 در4 ازخودتون بذارید کناراین جمله ام میشه قشنگترین عکس نوشته ای که تاحالا دیدید
والا

aylinn

New member
کلید سازمان سنجش:

جواب مدرسان:

پرند جون این نشون دهنده عدم هماهنگی نیست .
این نشون دهنده عدم سواد و عدم صلاحیت علمیه. خدا به دادمون برسه ببین کیا قرار سطح علمی ما رو مورد ارزیابی قرار بدن....
واقعا خیلی ناراحتم...

hamidehjoon

New member
کدام یک از قسمت های مغز مرکز فشار روانی نام گرفته؟؟
زتالاموس
هیپوتالاموس
لیمبیک
مخ

کدام یک جز مثلث مقعدی نیست؟؟
نظم
لجبازی
پرخوری
خست

در کدام شیوه استدلال پژوهشگر از داده های مشاهده شده شروع میکند؟؟
قیاسی
فلسفی
استقرایی
ارزشیابی

aylinn

New member
زتالاموس
هیپوتالاموس
لیمبیک
مخ

نظم
لجبازی
پرخوری
خست

قیاسی
فلسفی
استقرایی
ارزشیابی
مرکز فشار روانی فک کنم هیپوتالاموس باشه .
سوال 2 پرخوری
سوال 3 استقرایی

دل آرام

New member
اخر از دست سازمان سنجش خل میشم!
بچه ها جونم جواب این 2 تا سوال به نظرتون چی میشه؟؟؟ اگه منبعی هم دارید بیزحمت معرفی کنید.......

کدام روش بالاتری درجه ی اعتبار را در ارزیابی و تشخیص روانی مراجعان دارد؟؟؟
1. مصاحبه
2. پرشسنامه
3. آزمون
4. مشاهده رفتار

---------------------------------------------------------------------------------------------------

زمانی که نظام طبقه بندی و تشخیص خاصی میتواند بیماران یک طبقه را از طبقه ی دیگر با موفقیت متمایز کند، این نظام طبقه بندی و تشخیص دارای کدام ویژگی است؟؟؟؟؟
1. روایی
2. پایایی
3. کاربرد بالینیخت
4. پیش آگهی

اگر بر اساس کلید سازمان سنجش بخواهیم جلو بریم سوال 1 درست ترینه چون مصاحبه های تشخیصی ( ساخت دار و بدون ساخت ) ابزار بهتری نسبت به پرسشنامه و آزمون که خود شخص جواب میده و مشاهده بالینی که براساس شهود بالینگره هست .
سوال 2 گفته تمییز یک بیماری از بیماری دیگه که مال تعریف روایی است که قدرت تمییز و تفکیک رو میسنجه .

به جواب کتاب های تست من اصلن اعتمادی ندارم همیشه شده براساس کلیدی که سازمان سنجش داده یه جورایی واسه خودم استدلال در وکنم !
موفق باشید

parand

Well-known member
زتالاموس
هیپوتالاموس
لیمبیک
مخ

نظم
لجبازی
پرخوری
خست

قیاسی
فلسفی
استقرایی
ارزشیابی
هیپوتالاموس
پرخوری
استقرایی

parand

Well-known member
اگر بر اساس کلید سازمان سنجش بخواهیم جلو بریم سوال 1 درست ترینه چون مصاحبه های تشخیصی ( ساخت دار و بدون ساخت ) ابزار بهتری نسبت به پرسشنامه و آزمون که خود شخص جواب میده و مشاهده بالینی که براساس شهود بالینگره هست .
سوال 2 گفته تمییز یک بیماری از بیماری دیگه که مال تعریف روایی است که قدرت تمییز و تفکیک رو میسنجه .

به جواب کتاب های تست من اصلن اعتمادی ندارم همیشه شده براساس کلیدی که سازمان سنجش داده یه جورایی واسه خودم استدلال در وکنم !
موفق باشید

مررررسی دلارام جون....
درسته باید جوابای خود سنجش رو ملاک قرار بدیم.......

parand

Well-known member
سلام پرندی
من فکر میکنم هردوتاش گزینه دو میشه منبعش هم استدلال خودمه ومجموع اموخته های قبلیم!
اگه غلطه خدابه دادمن واستدلال ومجموع اموخته هام برسه.....
هههههههه

سلاااااااام حمیده جون....مرررسی عزیزم از توضیحاتت
وقتی گفته بالاترین اعتبار منظورش هم روایی هست و هم پایایی...
در صورتی که مصاحبه بدون ساخت، پرسشنامه ی خودساخته و مشاهده رفتار ممکنه پایایی یا حتی روایی هم نداشته باشن....:21:
در مورد سوال دوم از یه نظر میشه گفت روایی درسته چون اختلال رو تونسته متمایز کنه و تشخیص بده.
ولی از نظر کلی بخوایم بگیم کاربرد بالینی هم درسته.

با این استدلال کردنمون معلووم نیست چی به سرمون میاد:14:. توکل به خدااااااااااااا.......:rolleyessmileyanim:

hamidehjoon

New member
مررررسی دلارام جون....
درسته باید جوابای خود سنجش رو ملاک قرار بدیم.......

به نظرمنم پرسشنامه اول ازهمه اعتبارداره بعدازمون اما چون ازمونهای فرافکن هم شامل میشه پرسشنامه درست ترین گزینه است چون سازمان یافته تره
درمورددومی هم روایی درسته پایایی اشتباهه من این دوتاروقاطی میکنم همش
یکی بگه اصلااین دوتاچه ربطی بهم دارن؟؟؟؟

hamidehjoon

New member
سلاااااااام حمیده جون....مرررسی عزیزم از توضیحاتت
وقتی گفته بالاترین اعتبار منظورش هم روایی هست و هم پایایی...
در صورتی که مصاحبه بدون ساخت، پرسشنامه ی خودساخته و مشاهده رفتار ممکنه پایایی یا حتی روایی هم نداشته باشن....:21:
در مورد سوال دوم از یه نظر میشه گفت روایی درسته چون اختلال رو تونسته متمایز کنه و تشخیص بده.
ولی از نظر کلی بخوایم بگیم کاربرد بالینی هم درسته.

با این استدلال کردنمون معلووم نیست چی به سرمون میاد:14:. توکل به خدااااااااااااا.......:rolleyessmileyanim:

الان که یه باردیگه سوالتوخوندم دیدم کاربردبالینی هم میتونه درست باشه ولی تعریف روایی هم بااین جوردرمیاد
این طراحان محترم سوال کنکوراگه بخان مخ ما رو بریزن رو این ترازوهای ناقصشون وزن کنن که معلوووووومه چی میشه عاقبت ما
خدابه این مملکت رحم کنه

rawy

New member
چه می دونم خودت انقلاب کردی دخترم, منکه می گفتم اینجا زیاد وقت نذارید, تجربه پارسال گفت اونایی که قبول شدن "فقققققققققققققط خوندن, فقط" (از فرمایشات گرانقدر پرند)
به هر حال خواست خودتون بود که اینجا فعال بشه و من هم پیشنهاد دادم هر طوری که فکر می کنید منصفانه است با دوستاتون برخورد کنید, اگه نمی خواید وقت بذارید به بقیه هم بگید که نذارن, گناه دارن به درساشون برسن, من خودم به شخصه به همین شیوه که مثلا تو مورد آخر آیلین جون مطرح کرد خیلی موافقم که به هر مشکلی خوردیم بیایم باهم مطرح کنیم, و همه بچه ها لطف کنن هرچی در موردش می دونن بگن, اینطوری شاید من نوعی حتی کتابی رو نخونده باشم اما از اطلاعات بقیه چیز یاد میگیرم, الان همینی که آیلین از سلیگمن گفت رو من نمی دونستم, من خودم به شخصه با این روش خیلیییییییییییی خوب تو ذهنم می مونه.
و خیلی دوست دارم که این تصویرها و جملات قشنگ ادامه پیدا کنه و روزایی که خوب خوندیم انرژی مثبتمون رو با دوستامون شریک بشیم.
الهیییییییییی که امسال که نتایج میاد, جبران غصه های پارسال بشه و از انجمنمون از خوشحالی بتررررررررررررکه و همه باهم خوشحال باشیم

سلام به همگی :ad54ad:
بچه ها یه توضیحی رو به نظرم لازمه که بگم, البته شاید هم خودتون بدونید و توضیح اضافه باشه اما گفتنش از نگفتنش بهتره.
در این مورد بالا که برای حمیده جون نوشتم, منظورم این نبود که چرا حمیده جون انقلاب کرد, اتفاقا کارش و اعتراضش خیلی هم خوب و به جا بود.
پست بالا رو نوشتم که نظر شخصی خودم رو بگم. من اون پیشنهاد تست گذاشتن روزانه رو دادم برای اینکه شما خواستید اینجا فعال باشه اما به نظر شخص خودم فعالیت اینجا اولویت آخره آخره آخره, اگه یادتون باشه ماریای عزیز هم کلی سفارش می کرد که اینجا نیاین, یا هفته ای یه بار بیاین. من نباید اینو بگم چون وظیفه دارم تاپیک رو فعال نگه دارم اما حقیقتا دلم می خواد همه ی ماهایی که اینجا داریم باهم درس می خونیم تو شهریور عددای یه رقمی و یا نهایت دو رقمی زیر سی رتبه مون رو اینجا بذاریم دلم می خواد پارسال جبران بشه و بچه های انجمن روانشناسی کنکور امسال رو بترکووووووووونن :a2d3:
این توضیح واضحاته ولی بازم میگمش که اول برنامه تون دوم برنامه تون سوم برنامه تون, اگه وقت اضافه بود, خسته شدید حال درس خوندن نداشتید, تستهای اینجا رو بذارید و جواب بدید.
در این حد رو من خودم هم هستم, ممنونم از همتون که هستید, زحمت کشیدید تست گذاشتید و به تست ها جواب دادید.
تااااااااااااازه منو دعوا کنید که انقد اینجا نیاااااااااااااام, :sdasdasd: روووووووووووووزی به بار فقققققققققققط :New (6):
به امید موفقیت

balzak

New member
از نظر بالینی بهترین راه تشخیص عقب ماندگی در کودکان کدام است؟
الف) بازی
ب ) راه رفتن و نشستن
ج ) تکلم
د ) عملکرد سال اول مدرسه
گزینه ج فکر کنم

کدام مورد از مفاهیم اصلی نظریه گزل میباشد؟
الف) طوفان و فشار
ب) رسش
ج) باززیستی
د) تولد دوباره

گزینه ب!!!!!!

balzak

New member
در کدامیک از مراحل رشد پیاژه کودک می تواند در آزمایش بطری های محلول های بی رنگ به صورت موفقیت آمیز عمل کند؟
الف) حسی حرکتی
ب) پیش عملیاتی
ج) عملیات عینی
د) عملیات صوری

گزینه ج
شایع ترین واکنش کودک به اختلالات جسمی عاطفی و هیجانی کدام است؟
1) اختلال تغذیه
2) اختلال خواب
ج) اختلال اضطرابی
د) اختلال ایذایی

نمیدونم! گزینه2

rawy

New member
باااااااااااااز من تصمیم گرفتم درست حسابی بشینم پای درس یه بلا سرم نازل شد, سرگیجه دارم در حد تیم ملی, حروف کتاب دی جی آوردن دارن می رقصن, فشارم اومده رو 9 :14:

hamidehjoon

New member
باااااااااااااز من تصمیم گرفتم درست حسابی بشینم پای درس یه بلا سرم نازل شد, سرگیجه دارم در حد تیم ملی, حروف کتاب دی جی آوردن دارن می رقصن, فشارم اومده رو 9 :14:

سلااام راوی جونم
منم اممروز سرماخوردگی وسردردانداختتم
خداسلامتی بده عزیزم
میخاستم دعوات کنم بگم راااااااااااوییییی. بشین درساتوبخون دیدم نوشتی سرگیجه داری!
اگه فشارت افتاده بایدیه چیزشوربخوری.

rawy

New member
سلااام راوی جونم
منم اممروز سرماخوردگی وسردردانداختتم
خداسلامتی بده عزیزم
میخاستم دعوات کنم بگم راااااااااااوییییی. بشین درساتوبخون دیدم نوشتی سرگیجه داری!
اگه فشارت افتاده بایدیه چیزشوربخوری.
سلام حمیده جون
ایشالا که زودتر خوب بشی گلم, ممنونم
منم فهمیدم الان تا ببینید چراغم روشنه دعوام می کنید زودی خواستم شفاف سازی کنم بعد با خیال راحت اینجا بچرخم :sarma:
دارم ج ی گ ر می خورم که ازش متتتتتتتتتتتتتنففففففففففرم :smiliess (5): ولی مجبورم :13:

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا