مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

henri

New member
مرسی راوی جووووووووووووووون عاللللللللللللللی بود :thanks:

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
بچـه های گل روانشناسی سلام
flower.gif

شب و روزای واپسین روزهای مونده به کنکورتون بخیـر

یه سوال داشتم خدمتتون؛
من فوق العاده به روانشناسی علاقه دارم، کتابی هست جالب باشه معرفی کنید وقتای بیکاریم بخونم؟؟
مثلاً کتابی راجع به شناختن افراد از حرف و عمل و یا چهرشون؟! یا مثلاً فکر افراد رو خوندن؟!!

ممنون از همه :rose:

rawy

New member
بچـه های گل روانشناسی سلام
flower.gif

شب و روزای واپسین روزهای مونده به کنکورتون بخیـر

یه سوال داشتم خدمتتون؛
من فوق العاده به روانشناسی علاقه دارم، کتابی هست جالب باشه معرفی کنید وقتای بیکاریم بخونم؟؟
مثلاً کتابی راجع به شناختن افراد از حرف و عمل و یا چهرشون؟! یا مثلاً فکر افراد رو خوندن؟!!

ممنون از همه :rose:

سلام دوست گرامی
ممنون از لطفتون
کاش سوال رو تو قسمت زنگ تفریح یا کافه کتاب مطرح می کردید چون مرتبط با این تاپیک نیست, اما حالا که پرسیدین عرض کنم خدمتون که این اشباهی هست که اکثرا در مورد روانشناسی و روان شناسها می کنند , خوندن فکر و چهره و ... به هیچ وجه علمی نیست حداقل تا حال حاضر
خود روانشناس هم برای شناخت مراجع باید چند جلسه زمان بذاره , تست اجرا کنه, مصاحبه کنه تا وضعیت روانیش روشن بشه
اما با توجه به سوالتون یه کتابی رو معرفی می کنم که تاکید می کنم, مورد تایید علمی روانشناسی نیست
کتاب: خط و شخصیت , نوشته گابریل شاتو, ترجمه احمد یلدا, نشر کتاب سرا
موفق باشید

eeeeeeehsan

New member
سلام دوست گرامی
ممنون از لطفتون
کاش سوال رو تو قسمت زنگ تفریح یا کافه کتاب مطرح می کردید چون مرتبط با این تاپیک نیست, اما حالا که پرسیدین عرض کنم خدمتون که این اشباهی هست که اکثرا در مورد روانشناسی و روان شناسها می کنند , خوندن فکر و چهره و ... به هیچ وجه علمی نیست حداقل تا حال حاضر
خود روانشناس هم برای شناخت مراجع باید چند جلسه زمان بذاره , تست اجرا کنه, مصاحبه کنه تا وضعیت روانیش روشن بشه
اما با توجه به سوالتون یه کتابی رو معرفی می کنم که تاکید می کنم, مورد تایید علمی روانشناسی نیست
کتاب: خط و شخصیت , نوشته گابریل شاتو, ترجمه احمد یلدا, نشر کتاب سرا
موفق باشید

ممنون از پاسخ کاملتون
یک دنیا سپاس :rose:

rawy

New member
سلام بچه ها کسی می تونه فرق آزمون تنظیم تصاویر و تکمیل تصاویر رو برام توضیح بده؟

ریگار

New member
بچه ها یه سوال !

تو آزمون سال نود و یک یه سوال هست که کدام اختلال شخصیت بیشتر با اختلال تبدیلی هماینده ؟
الف - نمایشی. وابسطه
ب- نمایشی . مرزی
ج- وابسطه. ضد اجتماعی
د- ضد اجتماعی . مرزی

تو کاپلان اومده این اختلال اغلب با اختلال شخصیت پرخاشگر انفعالی ، وابسطه ، ضد اجتماعی و نمایشی ارتباط دارد . خب الان کدوم گزینه رو باید زد :( ؟ گزینه الف یا ج ؟

rawy

New member
بچه ها یه سوال !

تو آزمون سال نود و یک یه سوال هست که کدام اختلال شخصیت بیشتر با اختلال تبدیلی هماینده ؟
الف - نمایشی. وابسطه
ب- نمایشی . مرزی
ج- وابسطه. ضد اجتماعی
د- ضد اجتماعی . مرزی

تو کاپلان اومده این اختلال اغلب با اختلال شخصیت پرخاشگر انفعالی ، وابسطه ، ضد اجتماعی و نمایشی ارتباط دارد . خب الان کدوم گزینه رو باید زد :( ؟ گزینه الف یا ج ؟

سلام خسته نباشید
این قسمتی از کاپلان گفتید رو می شه با ذکر صفحه و عنوان قسمتش بگید ؟

جواب سوالتون تو صفحه ی 224 هست
بیماری های همراه : اختلال شخصیت به کرات همراه با اختلال تبدیلی مشاهده می شود, به ویژه نوع نمایشی (5-21 درصد) و نوع انفعالی - وابسته (9 - 40 درصد) جواب یک شامل هردوی این گزینه ها هست, یعنی اگه می خواستن اذیت کنن باید بین نمایشی و وابسته شک ایجاد می کردن که درصد وابسته بیشتره, البته خدا رو شکر به اندازه من سادیسم ندارن :25r30wi:

fada19990

New member
سلام بچه ها کسی می تونه فرق آزمون تنظیم تصاویر و تکمیل تصاویر رو برام توضیح بده؟

رواي جان منظور از تنظيم تصوير اينه كه جندتا كارت به صورت نامنظم به فرد ميدهند و ازش ميخوان طوري اونا رو مرتب كنه كه يك داستان رو نشون بده!
تكميل تصوير اينه كه قسمت مهمي از يك تصوير حذف ميشه و از ازمودني ميخوان كه بكه كدوم قسمته!

mosaffa7

New member

سلام راوی جان
خسته نباشید
فرق توی چه قسمتیش رو میخواید؟
آزمون تکمیل تصویر از اسمش پیداست یعنی یه تصویر به آزمودنی نشون میدی که یه قسمتش نیست و اون باید بگه کدوم قسمت اون تصویر افتاده و نیست...مثلا تصویر یه شانه هست که دندانه هاش نیست و یا تصویر صورت انسان که دهانش نیست و آزمودنی باید این جزء رو نام ببره و یا بهش اشاره کنه
آزمون تنظیم تصویر یه سری کارت هست که درهم ریخته به آزمودنی داده می شه و آزمودنی باید به ترتیبی خاص اونها رو پشت سر هم بچینه که یه داستان رو روایت کنه

mosaffa7

New member
بچه ها یه سوال !

الف - نمایشی. وابسطه
ب- نمایشی . مرزی
ج- وابسطه. ضد اجتماعی
د- ضد اجتماعی . مرزی

وابسته یا وابسطه؟
گزینه ی ج میشه؟

rawy

New member
رواي جان منظور از تنظيم تصوير اينه كه جندتا كارت به صورت نامنظم به فرد ميدهند و ازش ميخوان طوري اونا رو مرتب كنه كه يك داستان رو نشون بده!
تكميل تصوير اينه كه قسمت مهمي از يك تصوير حذف ميشه و از ازمودني ميخوان كه بكه كدوم قسمته!

یه دنیا ممنونم عزیزم, یعنی آدم اینهمه دوستای خوب داره دیگه از خدا چی می خواد؟
من چون آزمون رو ندیدم, طوطی وار حفظ کردن این مباحث روانسنجی واقعا سخت و فراره, خیلی لطف کردی ممنون :riz304:

rawy

New member
سلام راوی جان
خسته نباشید
فرق توی چه قسمتیش رو میخواید؟
آزمون تکمیل تصویر از اسمش پیداست یعنی یه تصویر به آزمودنی نشون میدی که یه قسمتش نیست و اون باید بگه کدوم قسمت اون تصویر افتاده و نیست...مثلا تصویر یه شانه هست که دندانه هاش نیست و یا تصویر صورت انسان که دهانش نیست و آزمودنی باید این جزء رو نام ببره و یا بهش اشاره کنه
آزمون تنظیم تصویر یه سری کارت هست که درهم ریخته به آزمودنی داده می شه و آزمودنی باید به ترتیبی خاص اونها رو پشت سر هم بچینه که یه داستان رو روایت کنه

سلام شما خوبید؟ چه خبرا؟ خوش می گذره؟
مثل فرشته نجات به موقع می رسیداااااا
خیلی ممنونم که کامل توضیح دادین, الی عزیزم زحمت کشید عکس آزمونش رو برام چندتا نمونه فرستاد, حسابی دیگه گرفتم قضیه رو :riz481:
این فراخنای ارقامش و رمزگردانیش رو هم می شه یه توضیح بدید؟ ببخشیدااااااااااااااااااااااا البته :rolleyessmileyanim:

rawy

New member
دوستان خبر خبر, انتخاب شهر و دانشگاه مورد نظر گویا موکول شده به بعد از دریافت نتیجه و درصدها و رتبه هامون, به سایت علوم پزشکی مراجعه بفرمایید

rawy

New member
وابسته یا وابسطه؟
گزینه ی ج میشه؟

الف درسته
آخه شما قبول شدگان مرفه بی درد رو چه به تست زدن ما کنکوری های پردلشوره ی گناه دار ؟
شما برو منابع لاتین دانشگاهیت رو بخون آقا دیگه گذذذذذذذذذذذشت تست زدن گذذذذذذذذذذذذشت :sarma:

mosaffa7

New member
سلام شما خوبید؟ چه خبرا؟ خوش می گذره؟
مثل فرشته نجات به موقع می رسیداااااا
خیلی ممنونم که کامل توضیح دادین, الی عزیزم زحمت کشید عکس آزمونش رو برام چندتا نمونه فرستاد, حسابی دیگه گرفتم قضیه رو :riz481:
این فراخنای ارقامش و رمزگردانیش رو هم می شه یه توضیح بدید؟ ببخشیدااااااااااااااااااااااا البته :rolleyessmileyanim:

سلام...
مرسی...خدا رو شکر
شما خوبید؟
خواهش میکنم
فراخنای ارقام(حافظه عددی):خرده مقیاس تکمیلی یا ذخیره هستش....دو قسمت هست: آزمون اعداد مستقیم و آزمون اعداد معکوس که هر دو سری باید اجرا بشه
در ازمون اعداد مستقیم یک سری رقم برای ازمودنی میخونید و فرد باید عینا همون ها رو تکرار کنه ، مثلا میگید 6 - 8 - 3 و اون باید بگه 6 - 8 - 3
در ازمون اعداد معکوس یک سری رقم برای ازمودنی میخونید و فرد باید برعکس(معکوس) اون ها رو تکرار کنه ، مثلا میگید 6 - 8 - 3 و اون باید بگه 3 - 8 - 6
رمزگردانی:مثلا در کودکان زیر 8 سال یک سری اشکالی هست مثل دایره و مربع و ستاره و .... . درون هر یک از این اشکال یه سری علامت هایی رسم شده مثلا درون دایره دو خط افقی، درون ستاره یک خط عمودی، درون مثلث یک خط افقی و ....
بعد در زیر این شکل ها، همون اشکال هندسی بالا هستند با این تفاوت که علامت ها درونشون رسم نشدن و آزمودنی باید به بالا نگاه کنه و طبق الگوی ارائه شده در بالا درون این اشکال علامت های مورد نظر رو رسم کنه...مثلا اولین شکل یه دایره هست...الگوی بالا رو میبینه که دایره دو خط افقی درونش رسم شده و حالا فرد باید دو تا خط افقی درون دایره رسم کنه

mosaffa7

New member
الف درسته
آخه شما قبول شدگان مرفه بی درد رو چه به تست زدن ما کنکوری های پردلشوره ی گناه دار ؟
شما برو منابع لاتین دانشگاهیت رو بخون آقا دیگه گذذذذذذذذذذذشت تست زدن گذذذذذذذذذذذذشت :sarma:

آره دیگه ما پیرمرد شدیم...تست مال شما جوووناس...این گوی و این میدون...ببینم چیکار میکنید!!!:))
فکر کردم ج بشه(البته الان فهمیدم به یه چیز دیگه فکر میکردم و یه اشتباه فنی مرتکب شدم) ولی خب اگه میگید الف خب حتما همون الف میشه دیگه جووووون...

mosaffa7

New member
الف درسته

در ضمن آدم پردلشوره رو میشه یه جوری باهاش راه اومد ولی آدم "گناه دار" رو باید چیکار کرد؟
و یه در ضمن دیگه...ما توی همین منابع فارصیش!!! موندیم!!!

rawy

New member
سلام...
مرسی...خدا رو شکر
شما خوبید؟
خواهش میکنم
فراخنای ارقام(حافظه عددی):خرده مقیاس تکمیلی یا ذخیره هستش....دو قسمت هست: آزمون اعداد مستقیم و آزمون اعداد معکوس که هر دو سری باید اجرا بشه
در ازمون اعداد مستقیم یک سری رقم برای ازمودنی میخونید و فرد باید عینا همون ها رو تکرار کنه ، مثلا میگید 6 - 8 - 3 و اون باید بگه 6 - 8 - 3
در ازمون اعداد معکوس یک سری رقم برای ازمودنی میخونید و فرد باید برعکس(معکوس) اون ها رو تکرار کنه ، مثلا میگید 6 - 8 - 3 و اون باید بگه 3 - 8 - 6
رمزگردانی:مثلا در کودکان زیر 8 سال یک سری اشکالی هست مثل دایره و مربع و ستاره و .... . درون هر یک از این اشکال یه سری علامت هایی رسم شده مثلا درون دایره دو خط افقی، درون ستاره یک خط عمودی، درون مثلث یک خط افقی و ....
بعد در زیر این شکل ها، همون اشکال هندسی بالا هستند با این تفاوت که علامت ها درونشون رسم نشدن و آزمودنی باید به بالا نگاه کنه و طبق الگوی ارائه شده در بالا درون این اشکال علامت های مورد نظر رو رسم کنه...مثلا اولین شکل یه دایره هست...الگوی بالا رو میبینه که دایره دو خط افقی درونش رسم شده و حالا فرد باید دو تا خط افقی درون دایره رسم کنه

:thanks: ممنوووووووووووووووووون

آره دیگه ما پیرمرد شدیم...تست مال شما جوووناس...این گوی و این میدون...ببینم چیکار میکنید!!!:))
فکر کردم ج بشه(البته الان فهمیدم به یه چیز دیگه فکر میکردم و یه اشتباه فنی مرتکب شدم) ولی خب اگه میگید الف خب حتما همون الف میشه دیگه جووووون...

جوون؟؟؟ باز به من تیکه انداختی؟ هرکی ندونه شما از سابقه کنکور من خبر داری که :New (6): جوون؟؟؟ من؟؟؟

در ضمن آدم پردلشوره رو میشه یه جوری باهاش راه اومد ولی آدم "گناه دار" رو باید چیکار کرد؟
و یه در ضمن دیگه...ما توی همین منابع فارصیش!!! موندیم!!!

اون دیگه مشکل شماست که با ما گناه دارها چطوری کنار میاید :25r30wi:
می تونید بگید بفرمااااااایید انستیتو:black_eyed:
در مورد در ضمن آخر هم نفرمایید پرفسوووووووووور

آخرین ویرایش:

hamidehjoon

New member
سلام بچه ها
یادمه بچه دبستانی بودم این جمله رو توی اردوها زیاد تکرار میکردن معلمامون :کی خسته است؟؟؟؟
بعدش همه بچه ها با تمام قوا جیغ میزدن: دشششششششممممممنننننن
حالا من میگم کی خسته است؟؟؟؟
شما با جیغ جواب بدین......

ریگار

New member
کی خستس ؟!
من !!!!!!!!!!
من از بس خلاصه دارم نمیدونم کدوم رو بخونم :black_eyed:
کاپلان لعنتی ! خلاصه هام رو خلاصه کردم و زیر خلاصه خلاصه هام خط کشیدم اما هر بار تازگی داره ! باید به این کلمات کاپلان گفت متون همیشه دوشیزه ! :black_eyed:
صدام رو ضبط کردم و با فیست میخوابم و صبح با صدای کالات بیدار میشم :p7977cujr38iyymsu8:
وزنم اضافه شده ، کمر درد گرفتم و دارم به سربازی که باید برم فکر میکنم .
خدای من :(
من نا امید نیستم اما احساس میکنم دخلم اومده !
من ، من هیچ شدم ! :(

خدا کنه از کلین و بروبکسش سوال نیاد هیچی ازشون یادم نیست . :((

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا