مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

The Guy

Well-known member
ممنون که پاسخ دادید
قسمت اول توضیحتون رو برعکس گفتن البته بعضی جاها با تناقض

برای هیستون هم اگه سوال اومد باید بگیم تصادفیه دیگه آره؟
من نمیدونم این نظریه ها چرا مطرح میشن!!!

الان مشکلی هست که می توی تستای سالهای گذشته یه جا گفته یوکاریوت پیشرفته محل شروع همانند سازی مشخص نداره یک جا گفته داره
کشمکش بین آلفا و دلتا هم که بماند.....

با این اوصاف چه باید کرد؟ ما غیر از این سوالات دهه 80 تست دیگه ای نداریم....

میترسم خوندن تست های گذشته نظم اطلاعاتی مغز رو به هم بزنه با این همه گفته های ضد و نقیض

خواهش میکنم.
بله جواب میشه تصادفی بین هر دو رشته پیرو و پیشرو.

سوالهای قبل 87 که اصلا به درد نمیخوره. خیلیهاش مربوط به پروکاریوتهاست.
به نظرم مطمئن ترین راه فول شدن لودیش تا جای ممکنه.
البته اصلا کار آسونی نیست ولی به این تستها نمیشه اعتماد کرد. حالا جواب تشریحیشون بماند!

shentia

New member
خواهش میکنم.
بله جواب میشه تصادفی بین هر دو رشته پیرو و پیشرو.

سوالهای قبل 87 که اصلا به درد نمیخوره. خیلیهاش مربوط به پروکاریوتهاست.
به نظرم مطمئن ترین راه فول شدن لودیش تا جای ممکنه.
البته اصلا کار آسونی نیست ولی به این تستها نمیشه اعتماد کرد. حالا جواب تشریحیشون بماند!

بله .... فکر میکنم حق با شماست
من که تسلط آنچنانی روی لودیش ندارم متاسفانه
اینکه بخوام فول باشم!

ولی خوب دیگه پناه بر خدا تا خودش چی بخواد

با آرزوی موفقیت برای همه کسانی که تلاش میکنن

The Guy

Well-known member
دوستان پروموتر های نوع CpG در مهره داران بیشترین فراوانی رو دارند یا کمترین فراوانی؟؟!

elahe nobari

New member
چرا کسی جوابمو نداد؟میخام زودتر شروع کنم به خوندن.لودیش 2008 انتشارات خسروی رو دارم.میخاستم بدونم با2013 خیلی فرق داره؟؟؟

The Guy

Well-known member
چرا کسی جوابمو نداد؟میخام زودتر شروع کنم به خوندن.لودیش 2008 انتشارات خسروی رو دارم.میخاستم بدونم با2013 خیلی فرق داره؟؟؟
دوست عزیز به نظرم بهترین کار اینه که تا کنکور امسال صبر کنید. سوالای سلولی رو بررسی کنید ببینید آیا 2008 اونارو پوشش میده یا نه.
فعلا از رو همون 2008 بخونید

A2biotech

New member
دوستان پروموتر های نوع CpG در مهره داران بیشترین فراوانی رو دارند یا کمترین فراوانی؟؟!
بیشتر ژن های یوکاریوت (۶٠-٧٠ درصد) توسط این پروموتر ها کنترل میشه...که سرعت بیانشون از اون دوتا پروموتر دیگه کمتره...
البته توجه کن که توالی CPG در دی ان ا انسان به دلیل دآمینیشن ۵.متیل سیتوزین در این توالی و بعد از اون تبدیلش به تیمین کمتر از حد انتظاره...
اما توی پروموتر های cpg چون فشار انتخابی روش بوده این توالیا حفظ شده

Biotechscience

New member
برو بچ رشته ژنتیک بهتره یا بیوتک
درسهای ژنتیک ظاهرا در مقطع ارشد پر بارتر و جذاب ترن
نظر شما ؟؟؟؟

The Guy

Well-known member
بیشتر ژن های یوکاریوت (۶٠-٧٠ درصد) توسط این پروموتر ها کنترل میشه...که سرعت بیانشون از اون دوتا پروموتر دیگه کمتره...
البته توجه کن که توالی CPG در دی ان ا انسان به دلیل دآمینیشن ۵.متیل سیتوزین در این توالی و بعد از اون تبدیلش به تیمین کمتر از حد انتظاره...
اما توی پروموتر های cpg چون فشار انتخابی روش بوده این توالیا حفظ شده
پس چرا تو لودیش انتهای همون پاراگراف (که ابتداش گفته حدود 60-70 درصد) گفته این نواحی پروموتری در توالی ژنومی پستانداران تقریبا بندرت یافت میشوند.

A2biotech

New member
پس چرا تو لودیش انتهای همون پاراگراف (که ابتداش گفته حدود 60-70 درصد) گفته این نواحی پروموتری در توالی ژنومی پستانداران تقریبا بندرت یافت میشوند.
فک کنم منظورش از این که به ندرت یافت میشوند...مربوط به همون کلیت این توالیه نه پروموتر های CpG

خیلی جاهای لودیش گنگن و واقعا نمیشه از رو جملات نتیجه درست استنباط کرد!!!!!!!!شعر که نیست با کلمات بازی کنی!!!!:smiliess (15):
فراوانی این پروموتر در انسان 21 درصد هستش...بیشتر پروتئین ها در پستانداران چون کم بیان میشن از این پروموتر استفاده میکنن ...ولی این توالی به دلیل دامینه شدن کم شدن....ومن هم هنوز نفهمیدم کدوم پروموتر در پستانداران فراوانی بیشتری داره!!!هنوز کشف نشده احیاناااااااا

آخرین ویرایش:
دوستان ی جایی توی لودیش گفته rRNA دارای نواحی هستن که در پردازش حذف میشوند،آیا منظورش همون اینترونه؟
آیا ژن های تکراری پشت سرهم دارای اینترون هستن(rRNA هم جز این ژن ها است)!با این اوصاف میتونیم بگیرم اینترون دارن یا نه!!!!!!!
سوال سوم مربوط به miRNA که تو کتاب گفته مهار کننده ترجمه اس!وsiRNA که گفته تجزیه کننده کننده هست!با این اوصاف و ی سوال که بچه ها از دکترا گذاشته بودن در مورد این مبحث من کاملا گیج شدم!

Biotechscience

New member
لودیش که تناقض گویی زیاد داره
ولی ببینید رشته بیوتک چقدر مسخرست که سارا شاهرضا نفر دوم کنکور الان شده مدرس زبان تو اموزشگاهها . جمله ای که ایشون می گفت این بود که اون چیزی که تو اخبار علمی می بینید با واقعیت زمین تا اسمون فرق داره . لااقل درسای رشته ژنتیک پر بارتره. اصلا میدونید رشته بیوتک به شکلی که در ایرانه در کشورهای مدرن وجود نداره ؟؟؟/!!1

The Guy

Well-known member
بچه ها ایا انزیم شاخه شکن هم جزکمپلکس اگزوزوم هست؟
خیر. شاخه شکن فقط باعث تبدیل ساختار کمندی اینترون به ساختار خطی میشه. که این ساختار توسط اگزوزوم تجزیه میشه.
اما اگزوزوم شامل 11 تا Exo- و یک عدد RNA هلیکازه...

The Guy

Well-known member
دوستان من احتمالا دیگه تا کنکور نتونم به اینجا سر بزنم.

برای کسانی که واقعا لیاقتش رو دارن آرزوی قبولی تو بهترین دانشگاهها رو میکنم. و برای کسانی که مثل خودم هنوز لیاقتش رو پیدا نکردن آرزوی شایستگی، جهان بینی و طرز تفکر بهتر برای ورود به مقطع ارشد رو دارم...

:rose:

mh891

New member
دوستان سوالات بیوشیمی رشته بیوشیمی 72 سواله وخیلی سخت و ضریب 6
اگه دفترچه یکیه ، برا ما هم 72 سوال سخت و ضریب 1 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بی انصافیه ، یعنی ممکنه تعداد سوالا کم شه
خیلی سخته 30% هم نمی تونم بزنم :14:

Biotechscience

New member
بهتره همون وقتش برگزار شه تموم شه بره محاله تغییر کنه . چون همه اخرهفته ها پر شده با ی برنامه ای . دیگه 1 هفته کاری نمی کنه اگه حرف 1 ماه بود ی چیز. اعتراض وارد نیست

شقایق71

New member
لودیش که تناقض گویی زیاد داره
ولی ببینید رشته بیوتک چقدر مسخرست که سارا شاهرضا نفر دوم کنکور الان شده مدرس زبان تو اموزشگاهها . جمله ای که ایشون می گفت این بود که اون چیزی که تو اخبار علمی می بینید با واقعیت زمین تا اسمون فرق داره . لااقل درسای رشته ژنتیک پر بارتره. اصلا میدونید رشته بیوتک به شکلی که در ایرانه در کشورهای مدرن وجود نداره ؟؟؟/!!1
سلام دوست عزیز،کاملا مشخصه که شما چون خودتونم نگران اینده رشتتون هستید و از سر اطلاع رسانی و دلسوزی اینو نوشتید اما ایا زمانی که رشته ای را انتخاب کردید و دیگه نزدیک کنکورشه این بحث ها درسته؟اگر حتی راه خوبی نباشه دیگه تو این دوماه چه میشه کرد؟ایا همینو قبول شید بهتره یا هیچی قبول نشید؟از طرفی با جملتون که رشته مسخره ایه مخالفم بااینکه رشته خودم نیست اما واقعا اینطورها هم که میفرمایید نیست،خیلی از رشته های مارو دقیقا باهمین اسم ندارن کشورهای دیگه چون اسمش مختلفه یا دستع بندی ها فرق داره دلیل بر بی ارزشیش نیست چه فرقی میکنه مهم اینه بتونید اطلاعات لازم برای کارای تحقیقاتیتون رو از رشتتون بدست بیارید و مجوز کار تحقیقاتی تو اون زمینه رو بهتون بده حالا اسمش هرچی میخواد باشه.اتفاقا حتی چندوقتی بحث این بود که مجوز آز به بیوتک هم بدن،درهرحال اوناییم که مجوز میگیرن مثل ژنتیک پزشکی فکر نکنید همشون ازش استفاده میکنن یا بدست اوردنش کار ساده ایه،وقتی وارد یه رشته دانشگاه وشهر جدید شدید خیلی مسیرها باز میشه براتون و ادم از طرق مختلفی میتونه کسب درامد کنه اگر کاردان و فعال باشه.فکر هم نکنید وضعیت بقیه رشته ها خیلی متفاوته ارشد فقط یه پل برای دکتری وهیچ رشتع ای جایگاه بالایی فرد با ارشد پیدا نمیکنه نسبت به لیسانسش،مگر خودتون بخواید شرکت دانش بنیان و اینا بزنید که خب بحثش جداست،وزود تا کسی که رشتش یچیز دیگست کار دیگه ای داره فکرنکنید که اون رشته مزخرفه شاید اون فرد تواناییش در زمینه دیگری بوده و علاقش،خانم شاهرضا خودش تازه قبول شده انتظار دارید به محض قبولی ارشد برن سرکار؟!تازه ایشون خیلی هم کار مفیدی کرده که کتاب زبان نوشته اکثرا همینم انجام نمیدن و ندارن،ایا شهاب اناری که پزشکه اما دبیر زبانه یا ارامفر که دبیر زیسته مشکل از پزشکیه؟درحالیکه پزشکی داریم که ماهی90میلیون کار میکنع!همین بیوتک دکتری داریم بیکاره یکی دیگه هست کیت ساخته ماهی50میلیون شرکت فروشنده کیتش بهش میده شاکیه که اگه 100تاش نکنید جدا میفروشم!البته ناگفته نمونه تو رشته های تحقیقاتی رسیدن بع این درامدها کار هرکس نیست اما با سواد و پشتکارو امید و ایمان به راه امکانپذیره،باامید بهترین ها برای همتون ببخشید بخاطر پرحرفیم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا