مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Taraa

Well-known member
قضاوت کردن حتی در مورد آدمایی که میشناسیم کار درستی نیست .. کار ندارم که از متن همه کامنتای گذاشته شده در مورد این موضوع اینجور برمیاد که هیچکدومتون خانم شاهرضا رو نمیشناسید و با اینحال اینطور درموردشون قضاوت کردید !!!شما از کجا میدونید شاید ایشون به کسب درآمد برای ادامه زندگیش احتیاج داشته باشه، یا هزار تا شاید دیگه !!!!
کار ندارم که کتاب لودیش هم مثل تمام کتابای طراز اول دنیا اشتباه داره

لحن صحبت کردن هم خیلی مهمه .. اگه حق ترین حرف دنیا رو با لحن بد بگیم چیزی جز موضع گیری مخاطب عایدمون نمیشه

قبلا هم تذکر دادم ... اگه کاربری قوانین تالار رو زیرپا گذاشت ، هیچ کاربر دیگه ای حق کل کل کردن و یا بحث کردن با اون فرد رو نداره .. چون اینجور همه مثل هم خواهند بود ... شما از یه طرف میاید گزارش پست ارسال میکنید بخش مدیریت ، از یه طرف خودتون با اون کاربر برخورد میکنید .. منظورتون از اینکار دقیقا چیه ؟ منظورتون اینه که مدیرا بیان برا یه طرف کف بزنن و اونیکی رو نقره داغ کنن ؟! خب اگه شما جواب کامنت اون فرد رو ندید اینجور تاپیک به هم نمیریزه .. پس هردوتون خاطی هستید .. بقول TrueLove عزیز سکوت کنید و رد شید برای آرامش خودتونم بهتره ، البته بعد از گزارش کردن پست خلاف ... برخورد کردن رو بذارید به عهده مدیرا

موفق باشیم

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
سلام دوستان
16.gif

این آخرین شانس و احتمالن تلاش برای عوض کردن تاریخ آزمون هاست.
لطفن هرکی هرکاری از دستش بر میاد دریغ نکنه، هرچقدر می تونید تماس بگیرید.

ببینید پارسال ادمین یه همچین تاپیکی رو زدن:
اعتراض براي برگرداندن تاريخ برگزاري آزمون ارشد پزشكي 93 به روال عادي هر سال

با اعتراضی که بچه های پارسالی کردن تاریخ افتاد به 22 و 23 خرداد.
امسال هم همینطور، باید اعتراض کنید تا نتیجه بده، ولی اصلن رو تغییر کردن زمانش حساب باز نکنید و سخت بخونید.

من خودم به شخصه نمی خوام تاریخش عوض بشه چون دیگه حوصله ندارم، هنوز خیلی عقبم ولی میخوام هرچه زودتر تموم شه راحت شم.
ولی از فردا با 4تا خط موبایل و ثابت هی تماس میگیرم باهاشون. شما هم اگه میخواین تاریخ عوض بشه به دوست و آشنا و فامیل و همه اطلاع بدید که فقط و فقط تماس بگیرین با شماره های:
81452052
81452574
81452575
دفتر پورکاظمی 81453309
کارشناس آزمون ارشد خانم اسد برقی 81453243

ریمایندر رو گوشیتون سیو کنید 1 ساعت یه بار زنگ بزنید.

زنگ که میزنید جواب نمیدن ناامید نشین، باز زنگ بزنید.
هرکی تلفن رو برداشت بگین به تاریخ آزمون اعتراض دارین، واسه چی گذاشتینش 1 خرداد!!
28 خرداد اول رمضونه، فوقش 2 روز آزمون سراسری هست و 1 روزش هم استخدامی. اینا بهونشونه چون میخوان آزمون رو سریعتر برگزار کنن برن دنبال خوشی.
22 خرداد هم نشه 20، 19، 18 خرداد هم می تونن بندازن. فقط باید جدی باشین تا بفهمن اعتراضتون جدیه.

یه خواهش دیگه؛
نگین که ولش حالا بچه ها تماس میگیرن، معرفت داشته باشین و همه تماس بگیرین.

فقط جدی باشید، هر روز تماس بگیرید. بچه های ارشد پارسال و امسال و هرسال و اینجا و اونجا هیچکی واستون دل نمی سوزونه جز خودتون، پس جدی باشید.
بین دوستان و پدر و مادر و فامیل و همه اطلاع رسانی کنید که تا اونجایی که راه داره حجم تماس ها افزایش پیدا کنه.

love virology

New member
سوال از بخش نشانه های پروتیین های پراکسی زوم سوال نیمده ببینیم دوستان خوب خوندن

pex 5 , 14 برای ...
pex 3 برای

نشانه کاتالاز
.....................................................
انزیم مشترک بخش سیس و ترانس گلژی؟؟
نشانه skl و kdel در کدام اندامک هست
انزیم اصلی لیزووم اولیه
مانوز و گالاکتوز در بخش کدام اندامک به پروتیین اضافه میشود

TrueLove90

New member
...

دوست عزیز چرا عصبی میشین آخه

کسی قصد مسخره کردن شما رو نداره ،

هرکی اینجا فقط نظرشو بیان میکنه چه مخالف چه موافق

ضمنا اینکه چند نفر آدم کنکوری استرسی توو این انجمن رو که بیان مخالفت کنن با شما رو برابر با نظرات کل ملت ایران بدونین یکم اغراق آمیز نیست !؟؟

مسلما هیچ چیز و هیچ کس توو این دنیا کامل نیست ! لـودیش که جای خود داره

ولی خوب یــا بد این کتاب رو گذاشتن که همه رشته ها از این به بعد بخوننش واسه کنکور

بیوتک هم یه رشته ایه دیگه حالا بد یــا خوب رشته اصلی یـا فرعی ، تکنیکی یا کاربردی هرچی ، یه سری مثه ما پی علاقه شون میرن که بخونن، بده !؟؟

بابت اطلاع رسانی از نتایج کنکور و اعلامیه ها هم ممنون

موفق باشین

...

آخرین ویرایش:

biotec93

New member
خداااااا. بقیه رشته ها هم تاپیک مطالعه گروهی دارن
اونوقت تاپیک ما رو ببین..
خسته شدیم بخداااا

TrueLove90

New member

pex 5 , 14 برای ...
pex 3 برای

نشانه کاتالاز

1) انزیم مشترک بخش سیس و ترانس گلژی؟؟

2) نشانه skl و kdel در کدام اندامک هست

3) انزیم اصلی لیزووم اولیه

4) مانوز و گالاکتوز در بخش کدام اندامک به پروتیین اضافه میشود

...

1) آنزیم مشترک بخش سیس و ترانس گلژی : '5 نوکلئوتیداز و آدنیلات سیکلاز که درفضای درونی کیسه ها هستن

2) توالی نشانه kdel در ER و توالی نشانه در پراکسی زوم skl

3) لیزوزوم اولیه : آنزیم های هیدرولازی

4) گلیکوزیلاسیون نهایی در گلژِی !!؟؟

درسته آیــآ !؟

...

love virology

New member
تا حالا درسته / دقت کنید مانوز گفتم / لیزوزوم اولیه یه انزیم معروف دیگه هم هستا گلژی خان بهش میده میگه برو عزیزم

در کدام اندامک عمل هیدروکسله انجام میشود و توسط کدام سیتوکروم
پمپ v در کدام اندامک وجود دارد
بخش شناسایی کننده یوبی کوییتن
کاوئول نیازمند کلاترین است یا نه
برداشته شدن v snare از رسپتور خودش محتاج gtp یا atp
ریبوزوم های باند پروتیین کدام اندامک را سنتز
کدام اندامک پروتیین هایش هم توسط ریبوزوم ازاد هم ریبوزوم باند سنتز میشود
srp ریبوزوم ان توسط کدام پلیمراز ساخته میشود

TrueLove90

New member
تا حالا درسته / دقت کنید مانوز گفتم / لیزوزوم اولیه یه انزیم معروف دیگه هم هستا گلژی خان بهش میده میگه برو عزیزم

1) در کدام اندامک عمل هیدروکسله انجام میشود و توسط کدام سیتوکروم

2) پمپ v در کدام اندامک وجود دارد

3) بخش شناسایی کننده یوبی کوییتن

4) کاوئول نیازمند کلاترین است یا نه

5) برداشته شدن v snare از رسپتور خودش محتاج gtp یا atp

6) ریبوزوم های باند پروتیین کدام اندامک را سنتز

7) کدام اندامک پروتیین هایش هم توسط ریبوزوم ازاد هم ریبوزوم باند سنتز میشود

8) srp ریبوزوم ان توسط کدام پلیمراز ساخته میشود

مانوز پس حتما میشه oگلیکوزیلاسیون در ER !

آنزیم خاص لیزوزوم اولیه نمیدونم !

ببخشید این سوالا خیلی سخته ! خودتون طرح کردین یا واسه دکتراست ؟ ، میشه جواباشم بذارین

فقط میدونم پمپ v در لیزوزوم و واکوئل و اندوزوم

love virology

New member
سوالا خودمه یهو ذهنم تراوش کرد خخخ/ تا عصر بچه ها نگفتم اینجا پاسخ مینویسم/ سوالات گذشته دریابید سوالات دکترا امسال اگر وقت ندارید کار کنید حفظش کنید

TrueLove90

New member
سوالا خودمه یهو ذهنم تراوش کرد خخخ/ تا عصر بچه ها نگفتم اینجا پاسخ مینویسم/ سوالات گذشته دریابید سوالات دکترا امسال اگر وقت ندارید کار کنید حفظش کنید

دستتون دردنکنه
امیـدوارم تراوشهای ذهنی طراح سوالا آسون تر باشه :دی
برم مرور سوالای دکترا
:smilies-azardl (181

alireza-ja

New member

E 1

خیر

atp

اندامکهای غیر از شبکه اندوپلاسمی

مطمئن نیستم ولی بنظرم میتوکندری

rna موجود در srp از نوع 7s هستش و از نوی scrna. اگر این قطعه که 300 نوکلئوتید هم داره رو جز RNA ریبوزومی طبقه بندی کنیم. فک کنم RNAPOl 1 میشه.

آخرین ویرایش:

love virology

New member

pex 5 , 14 برای ...
pex 3 برای

نشانه کاتالاز
انزیم مشترک بخش سیس و ترانس گلژی؟؟
نشانه skl و kdel در کدام اندامک هست
انزیم اصلی لیزووم اولیه
مانوز و گالاکتوز در بخش کدام اندامک به پروتیین اضافه میشود

رسپتور های محلول در سیتوزول pex 5 و رسپتور بر روی غشای پراکسی زوم 14 به نشانه یا توالی pts1 توالی هدف پراکسی زوم هست متصل شده این نشانه در پروتتین های ماتریکس پراکسی زوم مانند کاتالاز وجود دارد در بخش سی ترمینال یا کربوکسیل این پروتیین ها این توالی هست

pex 3 پروتیین است برای انتقال و ورود پروتیین های درون غشایی با توالی mpts به درون غشا پراکسی زوم

انزیم مشترک سیس و ترانس گلزی ادنیلات سیکلاز و 5 نوکلئوتیداز
نشانه skl در بخش سی ترمینال پروتیین های ورودی به پراکسی زوم / kdel در بخش سی ترمینال پروتیین های واقع در اندوپلاسمی
انزیم اصلی لیزوزوم اولیه انزیم های هیدرولازی با نشانه مانوز 6 فسفات
مانوز در بخش اندوپلاسمی خشن به پروتیین اضافه میشود n گلیکوزیلاسیون اولیه / گالاکتوز دستگاه گلزی o link ثانویه

love virology

New member

در کدام اندامک عمل هیدروکسله انجام میشود و توسط کدام سیتوکروم
پمپ v در کدام اندامک وجود دارد

دستگاه شبکه اندوپلاسمی صاف عمل هیدروکسیله انجام میدهد برای دفع سموم سیتوکروم p450 نیاز است
پمپ ووی در لیزوزووم و واکوئل و اندوزوم
بخش شناسایی کننذه یوبی کوییتین کلاهک 19s پروتییازوم شناساگر هست
کاوئول نیازمند کلاترین نیست
برداشته شدن vsnare از رسپتورش که t snare هست توسط 2 پروتیین nsf و الفا snap انجام میگیرد که هیدرولیز atp برای جدایی کمپلکس snare نیاز است
ریبوزوم باند پروتیین های دستگاه گلزی و لیزووم میسازد
شبکه اندوپلاسمی هم بند هم ازاد
srp یا p54 از 6 زنجیره پلی پپتید و یک مولکول rna ساخته شده rna ان 7slRna میباشد ساختار ریبونوکلئوپروتیین و در سیتوزول هست/ خودم شک دارم اینو خخخ فکر کنم پلی مراز 3 ولی از استادم میپرسم مینویسم

alireza-ja

New member
srp یا p54 از 6 زنجیره پلی پپتید و یک مولکول rna ساخته شده rna ان 7slRna میباشد ساختار ریبونوکلئوپروتیین و در سیتوزول هست/ خودم شک دارم اینو خخخ فکر کنم پلی مراز 3 ولی از استادم میپرسم مینویسم

Srp از 6 زیر واحد پروتئینی ساخته شده که یکی از اون 6 تا زیرواحد p54 هستش. p54 رو معادل srpدر نظر نگیرید.

- - - Updated - - -

Srp از 6 زیر واحد پروتئینی ساخته شده که یکی از اون 6 تا زیرواحد p54 هستش. p54 رو معادل srpدر نظر نگیرید.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا