مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی ، آزمون 91-92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

eco.bio

New member
میکروب و شیمی در یک حد هستند.ولی سلولی-مولکولی و زبان واقعا تعیین کننده هستند.البته منم دیگه شورشو درآوردم پارسال.شیمی خیلی کم زدم:eek:t0837h0nn8zfqu8ult
حالا زیاد ناراحت نشو امسال انشالله 100 میزنی:thanks:
منم پارسال رو میکروب خیلی سرمایه گذاری کردم چون پایه میکروبم خیلی ضعیف بود یعنی صفر بود:65d6a5d6s:
انتظار داشتم سلولی رو خوب بزنم برعکس شد :p7977cujr38iyymsu8:

biotechnologist

New member
دوستان جالبه که سه شنبه هیچکس اینجا نیست ولی امروز؟؟؟میخواید قرارمون رو عوض کنیم؟:tonguesmiley:

biotech25

New member
سلام به همه ی دوستان کنکوری عزیز
من یه پیشنهاد بسیار تخصصی دارم واسه همه تون:
سعی کنید بعد از به نتیجه رسیدن در مورد منابع.....سریعا برید تو قسمت نکته ها وشروع کنید به قسمت بندی درسا براساس تستای آی کیو بی،ونکته هاتونو وسوالاتونو از هم بپرسید....
حرفای دیگه از قبیل؛چند ساعت درس خوندن وچی خوندم..فقط هدر دادن وقتتونه....هرکسی هم که پیش قدم بشه،اون خودش اول میشه!!!!پس همه تون حرفمو جدی بگیرید..اگه می خواین همه تون اول شین:rose:

هاکان

New member
سلام بچه ها
من تازه عضو شدم
امسال می خوام ارشد امتحان بدم.اجازه ورود به گروهتون واسه جمی خوندن می خوام.
بیوتک25 شما مشاوره تلفنی هم می دید؟؟؟
ظرفیت پیام خصوصی بیوتک25 تموم شده بود مجبور شدم اینجا بپرسم.
راستی قوانین گروهی خوندن چیاس؟؟؟کی یا باید بیایم؟؟؟

eco.bio

New member
بچه ها 2 تا سوال
1. پریون ها به پروتئاز مقاوم اند یا حساس؟
2.باکتری "اسپریلیوم سرپنس" چه نوع تاژکی داره؟ (مونوتریش. لوفوتریش.آمفی تریش. پری تریش)

این دوتا تو 2 تا منبع مختلف بصورت متناقض اومدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پروتیین پریون یک سیالوگلیکو پروتیینه. که مقدار زیادی ساختار الفا هلیکس داره و حساس به پروتیاز هس. اما ایزوفرم غیر طبیعی اون که ترتیب اسید امینه ای یکسان با نوع طبیعیش داره اما دارای صفحات بتای زیادی هس. و ایجاد بیماری میکنه و نسبت به پروتیاز ها مقاوم هس. اگه مقاوم نبود که تجزیه میشد و ایجاد بیماری نمیکرد که. پس پریون (ایزوفرم غیر طبیعیش) که ایجاد بیماری میکنه نسبت به پروتیاز مقاوم هس. البته برخی منابع مقاومت ناقص هم گفتن.:smilies:
سوال دوم رو نمیدونم:sadsmiley:

eco.bio

New member
سلام بچه ها
من تازه عضو شدم

سلام خوش اومدین
راستش قرار بود که سه شنبه ها همه بیان:ad54ad: ولی خب قانون خاصی نداره هر وقت که تونستین...:riz304:
فقط یه نکته مهم هس که اونم اینه که سعی کنین با اراده قوی بیاین:ad54ad:
ما قرار داریم که درسهارو بخونیم و اینجا رفع اشکال کنیم و این خودش انگیزه ای برا خوندن میشه
هر سوالی داشتین تو این تاپیک بگین همه بچه های اینجا فعال هستن مطمینا جواب خواهند داد:riz304:

saharandishe

New member
سلام بچه ها
من تازه عضو شدم

سلام خوش اومدین.

aohm

New member
ارزششون ظاهرا یکیه.ولی اگه شما شیمی 60 بزنی سلولی مولکولی 30 عمرا قبول نمیشی.ولی اگه سلولی 60 بزنی شیمی 30 احتمالا زیر 20 میشی.البته اگه زبان بالای 70 و باکتری حدود 40 زده باشید.:33: البته این درصدهای زبان و باکتری رو به عنوان فاکتور ثابت درنظر بگیرید در هر دو مثالی که زدم.:65d6a5d6s:

شايد دليلش اين باشه كه معمولا داوطلب هاي اين رشته سلولي مولكولي رو خوب ميزنن و شيمي رو زياد نه.بخاطر همينم رقابت رفته روي درصد سلولي كه هر چي بالاتر باشه شخص جلوتر ميفته.:21:

aohm

New member
.اشکالات ویژه رضازاده رو هم یاد بگیرید خیلی کمک میکنه.شاید بشه هر 3شنبه یکی از این اشکالات رو اینجا بذاریم تا همه بخونیم.

اين خيلي عاليه.اينطوري همه هم مجبور نميشن كتابشو تهيه كنند و تو وقت هم خيلي صرفه جويي ميشه
از كي ميشه شروعش كرد؟

eco.bio

New member
اين خيلي عاليه.اينطوري همه هم مجبور نميشن كتابشو تهيه كنند و تو وقت هم خيلي صرفه جويي ميشه
از كي ميشه شروعش كرد؟

منکه فعلا این کتابو ندارم:dadad4: خب کسایی که دارن بهتره شروع کنن :applause:

biotechnologist

New member
من کتابو دارم ولی دوستم این کتابو پیدا نکرده بود بهش امانت دادم.آخه اونموقع فکر میکردم قبول میشم:dadad4:
حالا روم نمیشه کتابمو پس بگیرم.:14:

biotechnologist

New member
Taraa من دنبال جواب سوال دومت گشتم ولی پاسخ مشخصی پیدا نکردم.باید از بچه های میکروب بپرسیم.:smilies:

هاکان

New member
ممنونم از همتون.
راستش من تازه می خوام شروع کنم.اول زبان بخونم یا کتابای دیگه رو من با همون سه شنبه ها هر ساعتی گفتید میام گزارش میدم حالا از چی شوع به خوندن کنم؟؟

saharandishe

New member
ممنونم از همتون.
راستش من تازه می خوام شروع کنم.اول زبان بخونم یا کتابای دیگه رو من با همون سه شنبه ها هر ساعتی گفتید میام گزارش میدم حالا از چی شوع به خوندن کنم؟؟

نحوه کاربه این صورت هست:شماازهرمنبعی که راحت هستیدشروع کنید،وسه شنبه هااشکالاتتون رومطرح کنید.

waria

New member
سلام بچه ها...ببخشید یه سوال.این کتاب اشکالات ویژه رضازاده که میگید، یه کتاب جداگانه از کتاب رضازاده ست؟فرق دارن باهم؟

mahdieh

New member
سلام بچه ها...ببخشید یه سوال.این کتاب اشکالات ویژه رضازاده که میگید، یه کتاب جداگانه از کتاب رضازاده ست؟فرق دارن باهم؟
واریا جان همون کتاب رضازاده هستش که یه بخشش به اشکالات ویژه پرداخته

mahdieh

New member
سوال دومم تو آموزگار نوشته باکتری " اسپریلیوم سرپنس" دارای تاژک آمفی تریش است
ولی تو جاوتز نوشته لوفوتریش اس !!!!!!!!!!

:smiliess (15):
زنبق..... بیو تک25..............
کمک :sadsmiley:

کلا اسپریلیوم ها لوفوتریش هستند..در کل بهتره رفرنس رواولویت قرار بدی ...به هر حال جوابش مسنتد تر و مطمئن تره

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا