مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی ، آزمون 91-92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

biotechnologist

New member
بچه ها اون آدرسی که بالا گفتم واسه جدیدی هاست.شما که قدیمید دیگه اونجا نرید.همینجا بمونید.چون ما بحث منابعمون تموم شده شروع به خوندن کردیم.:riz304:

eco.bio

New member
هیچ جایی مثه خونه خود ادم نمیشه:28:
:smiliess (8)::smiliess (8)::smilies-azardl (113

biotec.e.d

New member
سلام بچه ها من تازه اینجا رو پیدا کردم. منم پارسال کنکور دادم ولی قبول نشدم :black_eyed:البته برام یه کمی سخت بود با تغییر رشته و همین طور اینکه من سر کار هم می رم از 7 صبح تا 2 بعداز ظهر که فاصلش تا خونمون زیاده ولی امسال مصمم ترم چون اوضاع مالی بهتره و میتونم کلاس هم شرکت کنم:smilies-azardl (181. البته هنوز که کلاسا شروع نشده ولی باید برای سر فصل آزمون 1 آماده بشیم. من فکر میکنم سر فصل آزمونها بهترین برنامه رو بهمون میده. بچه ها تجربه به من ثابت کرده اگه یه منبع خوب پیدا کنیم و اونو خوب بخونیم خیلی بهتر از اینه که چند تا منبع بذاریم جلومون و یه سر فصل رو از لودیش مجد مریم خالصی جاوتز مورای و ......................... بخونیم غیر از وقت گیر بودن باعث پراکندگی مطالب و گیج شدن موقع مرور کردن میشه. البته خلاصه نویسی خیلی کمک می کنم ولی متاسفانه من در این کار اصلا موفق نبودم چون احساس می کنم تمام مطالب یه جورایی مهم اند. به هر حال جزوات معتبر بهترین منبع برای بچه هایی که کلاس نمی خوان برن و کلاسها برای بچه های کلاس برو.:smiliess (10):

eco.bio

New member
سلام بچه ها من تازه اینجا رو پیدا کردم. منم پارسال کنکور دادم ولی قبول نشدم :black_eyed:البته برام یه کمی سخت بود با تغییر رشته و همین طور اینکه من سر کار هم می رم از 7 صبح تا 2 بعداز ظهر که فاصلش تا خونمون زیاده ولی امسال مصمم ترم چون اوضاع مالی بهتره و میتونم کلاس هم شرکت کنم:smilies-azardl (181. البته هنوز که کلاسا شروع نشده ولی باید برای سر فصل آزمون 1 آماده بشیم. من فکر میکنم سر فصل آزمونها بهترین برنامه رو بهمون میده. بچه ها تجربه به من ثابت کرده اگه یه منبع خوب پیدا کنیم و اونو خوب بخونیم خیلی بهتر از اینه که چند تا منبع بذاریم جلومون و یه سر فصل رو از لودیش مجد مریم خالصی جاوتز مورای و ......................... بخونیم غیر از وقت گیر بودن باعث پراکندگی مطالب و گیج شدن موقع مرور کردن میشه. البته خلاصه نویسی خیلی کمک می کنم ولی متاسفانه من در این کار اصلا موفق نبودم چون احساس می کنم تمام مطالب یه جورایی مهم اند. به هر حال جزوات معتبر بهترین منبع برای بچه هایی که کلاس نمی خوان برن و کلاسها برای بچه های کلاس برو.:smiliess (10):
سلام خوش اومدین:rose:

elham_6311

New member
سلام بچه ها
منم این مشکل رو دارم که حس می کنم همه مطالب مفیدن و خلاصه نویسی هام خیلی طولانی میشن

eco.bio

New member
سلام بچه ها
منم این مشکل رو دارم که حس می کنم همه مطالب مفیدن و خلاصه نویسی هام خیلی طولانی میشن

بنظر من شما اول یه بار مطلب رو بخونین بعدش به زبون خودتون فهمیده هاتونو بگین و اونی که به زبون خودتون گفتین رو بعنوان خلاصه بنویسین
این روشو تکرار کنین بعدش راه میفتین:smilies-azardl (113

elham_6311

New member
مرسی اکو بیو جان . از راهنمایی خوبت ممنونم
:smilies-azardl (181

آخرین ویرایش:

aohm

New member

خوش اومدي عزيز،من و تو دقيقا هم درديم!
بيوتك جان،منظورت از جزوات معتبر دقيقا چيه؟
من كلاس نميرم.ميشه شما دوستاني كه كلاس ميريد لطف كنيد سرفصل هاي آزمونا رو اينجا بذاريد تا ما هم ازش مطلع بشيم؟ ممنون ميشم

aohm

New member
بچه ها پيرو بحث قبلي! تو جاوتز نوشته كه عبارت پريون براي مشخص شدن اين عامل از ويروئيد و ويروس بكار ميره و بر طبيعت پروتئين و عفوني آن نيز تاكيد دارداست.....و فرم غيرطبيعي اين پروتئين تنها جزئ شناخته شده پريون است.
فكرميكنم هر جاييكه عبارت پريون به تنهايي بكار رفته باشه(يعني طبيعي يا عفوني بودنش نامشخص باشه) بايد فرم عفوني رو در نظر گرفت.كه به پروتئاز مقاومه

biotec.e.d

New member
ممنون عزیزم. راستش خودمم دقیقا معنی معتبرو نمیدونم:wacsmiley:، چون هنوز جزوه ای که بشه باهاش راحت باشی سرش خسته نشی از خفظ کردنش گریه ات نگیره و در آخر بعد از این همه سختی بتونی درصد قابل قبولی بزنی از مادر زاییده نشده. ولی چیزی که به خود من هم پیشنهاد شد با تمام ویژگی های بالا و از همین موسسات بود. سر فصل های آزمونها هم تو خود سایت هست برو تو آزمونهای آزمایشی. اگه پیدا نکردی بگو تا ریز آزمون یکو برات بنویسم:smilies-azardl (181

aohm

New member
ممنون عزیزم. راستش خودمم دقیقا معنی معتبرو نمیدونم:wacsmiley:، چون هنوز جزوه ای که بشه باهاش راحت باشی سرش خسته نشی از خفظ کردنش گریه ات نگیره و در آخر بعد از این همه سختی بتونی درصد قابل قبولی بزنی از مادر زاییده نشده. ولی چیزی که به خود من هم پیشنهاد شد با تمام ویژگی های بالا و از همین موسسات بود. سر فصل های آزمونها هم تو خود سایت هست برو تو آزمونهای آزمایشی. اگه پیدا نکردی بگو تا ریز آزمون یکو برات بنویسم:smilies-azardl (181

منظور منم اين بود كه از كجا تهيه ميكني.پس موسسات خودشون ميدن.ok عزيزم

biotec.e.d

New member
اصطلاح پریون تاکید کننده ساختمانی پروتئینی و عفونت زایی آن است. شکل سلولی و طبیعی پروتئین پریون prpc به وسیلهDNA کروموزومی میزبان رمزدهی می شود که نوعی سیالوگلیکوپروتئین با وزن مولکولی 33 تا 35 هزار کیلو دالتون است ودارای مارپیچ الفا به تعداد زیاد در ساختمان ثانویه آن است به اثر پروتئاز ها حساس و در گندزداها محلول است. شکل طبیعی آندر مغز الوده و غیر آلوده به سطح سلولهای عصبی متصل است. نوع غیر طبیعی آن prpres با مسری بودن در ارتباط است با این تفاوت که دارای صفحات بتای فراوان غیر محلول در گند زداها و مقاومت نسبی به پروتئازها. تصور بر این است که یک پروتئین فرضی به نام پروتئین x با قسمتی از prpc واکنش داده و آن را به prpres تبدیل می کند. بیماریهایی که ایجاد می شوند:scheinker- gerstmann-straussler , kuru, کروتزفلت ژاکوب و بیماری کشنده خانوادگی و انسفالوپاتی اسفنجی شکل گاوی که ویژگی مشترک همه شامل: تغییر حالت یک سیالوگلیکوپروتئین رمز شده توسط میزبان در اثر عفونت، کشنده و مقاوم به پروتئاز، مهمترین ضد عفونی کننده برای حذف گوانیدین تیوسیانات.

aohm

New member
بچه ها لطفا به اين تاپيك هم سري بزنيد.منتظر راهنماييهاي خوبتون هستم
(شرمنده،آيكون هاي بالاي صفحه من كلا همشون پريدن!!! بخاطر همين نتونستم لينكشو بذارم.موضوعش:ارشد وازرت علوم (بيوتكنولوژي)
تو قسمت آزمون ارشد زيست فناوري پزشكي هستش
ممنون از همه تون

aohm

New member
ااااا....تارا خانوم!!! جديد چيه؟من ناسلامتي جزو ريش سفيداي اينجا محسوب ميشم... (اينجا بيزحمت خودتون اون شكلك پيرمرده با عصا رو تصور كنيد!!!! من ندارمشون!!)

saharandishe

New member
سلام بچه هاخداقوت،کاراخوب پیش میره،؟اومدم گزارش این سه شنبموبدم،برنامه ریزیم خوب داره پیش میره،اونقدی که ازخودم انتظارداشتم وخودم تاحالاراضی بودم.امیدوارم شماهم به برنامه هاتون رسیده باشین.:rose:

biotec2013

New member
سلااااااااااااااااااااام بچه های عزیز
من تازه امروز با این تاپیک و کلا انجمن آشنا شدم
ازین اینکه وارد جمتون میشم خوشحالم
منم اول راهم
امروز کلی وقت گذاشتم و از نظراتتون استفاده کردم
منابع دست و پا گیرم کنار گذاشتم
امیدوارم هممون قبول شیم
. و همون طور که خودتونم میدونید زباااااااااااااااااااااااااااان خیلی مهمه
بازم از آشنایتون خوشبختم

aohm

New member
سلااااااااااااااااااااام بچه های عزیز
من تازه امروز با این تاپیک و کلا انجمن آشنا شدم
ازین اینکه وارد جمتون میشم خوشحالم
منم اول راهم
امروز کلی وقت گذاشتم و از نظراتتون استفاده کردم
منابع دست و پا گیرم کنار گذاشتم
امیدوارم هممون قبول شیم
. و همون طور که خودتونم میدونید زباااااااااااااااااااااااااااان خیلی مهمه
بازم از آشنایتون خوشبختم

خيلي خوش اومدي عزيز

biotechnologist

New member
به به دوستای جدید!خوش اومدید.من دارم اندامک هارو میخونم.زبان هم لغتهایی رو که خونده بودم مرور کردم.حالا باید لغتهای جدید دربیارم دوباره.:smilies-azardl (181

aohm

New member
سلام2013
خوش اومدی تشکر از حضورت

بچه ها توجه کردید همینطوری داره تاپیک با موضوعای مشابه مثل قارچ رشد میکنه؟ (منم رو این موضوع حساس، هی حرص میخورم)
آخه اینجوری هر بار که میایم پای نت کلی از وقتمون صرف خوندن چیزای تکراری میشه!
به نظر من استفاده از هر چیزی یه فرهنگی داره....... مثل آپارتمان نشینی
چه لزومی داره 10 تاپیک باموضوع بیوتکنولوژی حالا به صورتای مختلف ایجاد بشه که همه رو سردرگم کنه، هرچقدرهم درس بخونیم اگه رو اخلاق و رفتارامون کار نکنیم هیچ فایده ای نداره . بقول مامانم علممون بهمون نفع نبخشیده (عالم بی عمل و ازین حرفا که همه میدونن دیگه)
البته این نظر منه. نمیخاستم با حرفام حالتونو بگیرم.... ولی گفتم اگه احیانا اوناییکه اینجورین از این طرفا رد شدن ، شاید این پست رو بخونن و تلنگری باشه براشون

منظورت به تاپيك منه تارا؟
اون تاپيك كلا موضوعش با اينجا متفاوته.صرف اينكه عنوان ارشد بيوتكنولوژي توش هست دليل نميشه تكرار مكررات باشه
من چون احتمال ميدادم بيوتك وزارت علوم و همينطور منابعش با بهداشت فرق ميكنه اون سوالو تو يه تاپيك جدا مطرح كردم تا روش بحث بشه،كه همينطور هم بود.
من فكر ميكنم شما موضع شديدي گرفتي.اين موضوع فرهنگ يا اخلاق يك كاربر رو زير سوال نميبره!:smiliess (4):

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا