مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی ، آزمون 91-92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

saharandishe

New member
ممنون از سحر و مهدیه.
ولی دوستان من لزگی رو تموم نکردم،
فقط لغات تافل رو خوندم و 504.
اما بازم وقتی لزگی حل میکنم توی لغات کم میارم!!! این برام عجیبه، دیگه چه قدر لغت باید بخونیم !؟
نکنه لزگی رو هم بخونم توی لغت های خود آزمون کم بیارم!؟

نگران نباشید،لغات رودرمتن یادبگیریدتابه صورت کاربردی ملکه ذهنتون بشه،درضمن اگه پایتون درزبان قوی نیست چراازکتابهای پایه درکناراین منابع استفاده نمی کنید؟

biomar

New member
توی گرامر مشکل ندارم مشکلم لغته فقط.

تا اون جایی که میدونستم زبانم ضعیف نبود!!
در واقع در سطح مطلوب بودم همیشه، لغت هم زیاد بلدم، توی یادآوریشون مشکلی ندارم، اما نمیدونم چرا هرچی لغت میخونم بازم توی لزگی هزار تا لغت جدید هست!
به هر حال لزگی رو هم میخونم دیگه هرچه بادا باد!!! یا سر جلسه هم باز هزار تا لغت جدید میبینم یا اینکه بالاخره حفظیاتم به درد میخورن!

eco.bio

New member
من برای خوندن زبان از جعبه لایتنر استفاده می کنم همیشه . .............. گفتم بگم شاید کمکی کنه
تو این 2سالی هم که کنکور میدادم (البته بدون مطالعه برای کنکور میرفتم و فقط میرفتم سر جلسه برای اینکه از جو درس دور نمونم) زبانمو حدود 50_60 درصد زدم
نتیجتا روش خوبیه جعبه لایتنر......... برای درسای دیگه هم میشه ازش استفاده کرد

آقا علیرضا سوال داری بپرس تا کمکت کنیم......... اینکه میگی کمکم کنید ، ما نمیدونیم دقیقا چه کمکی میخای؟
منابعو میخای؟ چه کتابی خوبه میخای؟...............

دوست عزیز منظورت از کنکور همون کنکور ازمایشی هس یا نه کنکور اصلی؟:33:

mortaza

New member
دوست عزیز لزگی یه دریاست با خوندن اون به تافل و 504 نیازی نیست خیلی لغت داره چون که صد آمد نود هم پیش ماست اینو بخونین و لغاتش رو بلد باشین برا کنکور عالی میتونین جواب بدین

biotechnologist

New member
ممنون از سحر و مهدیه.
ولی دوستان من لزگی رو تموم نکردم،
فقط لغات تافل رو خوندم و 504.
اما بازم وقتی لزگی حل میکنم توی لغات کم میارم!!! این برام عجیبه، دیگه چه قدر لغت باید بخونیم !؟
نکنه لزگی رو هم بخونم توی لغت های خود آزمون کم بیارم!؟

احتمالا هنوز رو لغات مسلط نیستید و تو درک مطلب هم مشکل دارید.چون من حتی وقتی معنی لغتی رو هم نمیدونم با درک مطلب یا حذف لغات نادرست مشکل رو حل میکنم.من لزگی رو پارسال از 60 %تا 91%، تست هاشو میزدم و مشکلی نداشتم.504 رو ولش کنید.اگر Essential words for toefl رو خوندید دوباره بخونیدش.واسه لزگی خوندن عجله نکنید.من 1100 رو هم همزمان با لغات تافل میخوندم.خیلی عالی بود.البته یکسری اصطلاحات هم داره که حالا ضروری نیستند.ولی اول دایره لغت رو قوی کنید.مهارتهای لزگی رو یادبگیرید بعد شروع به تست زدن بکنید ،که هم تو ذوقتون نخوره هم به غلط پاسخ دادن عادت نکنید.من پارسال تو هر درس حداکثر 3 تا غلط زده بودم.یعنی دقیقا میدونم چی بلدم چی نه.این مخصوصا تو زبان یه نقطه قوته.:smilies-azardl (181

biotechnologist

New member
برای زبان ابدا دنبال کتابهای مختلف نرید که وقت تلف کردنه.تو همین تاپیک هم دوستان خیلی گفتن ولی باز هم برخی نگران هستند.به من باشه که میگم دولوپینگ و اکسپندیگ هم خیلی ضروری نیستند.زبان وزارت بهداشت فقط لغت و بس.تافل،لزگی،1100 هرچی بیشتر بهتر.ممکن نیست لغات تافل رو بلد باشید ولی نتونید لزگی رو بزنید. البته بعضی سالها سوالات خیلی سخت بوده و میانگین مثلا 60 بوده.شما هم بار اول انتظار 80 نداشته باشید.طبیعیه.باز هم میگم عجله نکنید.کتاب جدید هم نخرید که کمکی نمیکنه.اشکالات ویژه رضازاده رو هم یاد بگیرید خیلی کمک میکنه.شاید بشه هر 3شنبه یکی از این اشکالات رو اینجا بذاریم تا همه بخونیم.:smilies-azardl (181
یادم رفت بگم،لزگی رو فعلا واسه یادگیری بخونید و درصد نگیرید تا یک کم پیش بیفتید.:rose:

ندا*

New member
سلام عزیزم خوش اومدی:bunnyearsmiley:
خب شیمی درس سختی نیس. باز هر کمکی خواستین همه بچه های تاپیک و منم در خدمتتون هستیم:thanks:

مرسی فکر میکنید برا شیمی مورتیمر کافیه من که موندم اینا این سوالا رو از کجا میارن فکر میکنم شیمی خیلی پراکنده است اصلا نمیدونم چی باید بخونم کلا مباحثش بهم ربطی نداره نمیدونم چطور بخونم

biotechnologist

New member
شما همون مورتیمر رو خوب بخون و تست های سالهای پیش رو تمرین کن من 40-50 درصد رو واست تضمین میکنم.بیشتر از اینم خیلی بدردت نمیخوره.سلولی مولکولی هر سوالش به اندازه 5 تا سوال شیمی ارزش داره.البته بنا به تجربه بنده از درصدای امسالم:65d6a5d6s:

saharandishe

New member
مرسی فکر میکنید برا شیمی مورتیمر کافیه من که موندم اینا این سوالا رو از کجا میارن فکر میکنم شیمی خیلی پراکنده است اصلا نمیدونم چی باید بخونم کلا مباحثش بهم ربطی نداره نمیدونم چطور بخونم
فکرمیکنم مورتیمرتوواحدهای درسیتون بوده باشه وپاسش کرده باشین،وحتمامیدونیدکه زیادسخت نیست،تقریباهمه رتبه خوبها اتفاق نظردارن که براکنکورهمین کافیه،فکرکنم یه مقدارتمرکزروش داشته باشین راحت بالامیزنید.

Briana

New member
شما همون مورتیمر رو خوب بخون و تست های سالهای پیش رو تمرین کن من 40-50 درصد رو واست تضمین میکنم.بیشتر از اینم خیلی بدردت نمیخوره.سلولی مولکولی هر سوالش به اندازه 5 تا سوال شیمی ارزش داره.البته بنا به تجربه بنده از درصدای امسالم:65d6a5d6s:

یعنی چی؟ مگه ضریب سلولی مولکولی و شیمی و باکتری همگی 2 نیست؟
پس باید هر سوالشون ارزش یکسانی داشته باشن؟!!

eco.bio

New member
دوستان نظرات خوبی ارایه دادن:thanks:
اره خب ماهم تو دانشگاه واسه شیمی کتاب شیمی عمومی برای مهندسی رو خوندیم ولی واقعا سوالات کنکور از این کتابا نیس همون مورتیمر خوبه منتها بنظر من باید خوب فهمیده بشه تا بتونیم به بعضی سوالاتش جواب بدیم:65d6a5d6s:

eco.bio

New member

نکته خوبیه دوست عزیز.
واقعا بنظرتون میتونه درسهایی که ضریب یکسانی دارن ولی ارزش سوالاتش فرق کنه:33:
اگه اینطوری باشه پس زیاد رو شیمی ....!
اگه کسی تجربه ای این چنینی رو داره خب بگه اینا نکات مهمی هستن:(50):

biotechnologist

New member
ارزششون ظاهرا یکیه.ولی اگه شما شیمی 60 بزنی سلولی مولکولی 30 عمرا قبول نمیشی.ولی اگه سلولی 60 بزنی شیمی 30 احتمالا زیر 20 میشی.البته اگه زبان بالای 70 و باکتری حدود 40 زده باشید.:33: البته این درصدهای زبان و باکتری رو به عنوان فاکتور ثابت درنظر بگیرید در هر دو مثالی که زدم.:65d6a5d6s:

Briana

New member
ارزششون ظاهرا یکیه.ولی اگه شما شیمی 60 بزنی سلولی مولکولی 30 عمرا قبول نمیشی.ولی اگه سلولی 60 بزنی شیمی 30 احتمالا زیر 20 میشی.البته اگه زبان بالای 70 و باکتری حدود 40 زده باشید.:33: البته این درصدهای زبان و باکتری رو به عنوان فاکتور ثابت درنظر بگیرید در هر دو مثالی که زدم.:65d6a5d6s:

جالب بود بیوتکنولوژیست عزیز,منم همش فکر میکردم اینطوری باشه ولی فقط فکر میکردم که خودم اینجوری حدس میزنم,نگو بقیه هم به این نتیجه رسیدن!

eco.bio

New member

پس با این حساب زبان و سلولی مهمتر هستن
بعدش میکروب و بعد هم شیمی.
درسته؟
:65d6a5d6s:

biotechnologist

New member
میکروب و شیمی در یک حد هستند.ولی سلولی-مولکولی و زبان واقعا تعیین کننده هستند.البته منم دیگه شورشو درآوردم پارسال.شیمی خیلی کم زدم:eek:t0837h0nn8zfqu8ult

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا