مطالعه گروهی ارشد بیـوتـکنـولـوژی پـزشکی سال 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

amin667

New member
مرسی بچه ها ، آره کتاب برای کنکور بیولوژی هم دارم پس منم همین دوتا رو میخونم .ولی باید این برای کنکور رو 7 یا 8 دور بخونیما اخه دوستام میگفتن تسلط رو مطالب حرف اول رو میزنه چون سرعت عمل رو بالا میبره . در مورد شیمی از بچه های سالای قبل پرسیدم میگفتن بیشتر سوالا از مورتیمر 1 ،شیمی آلی هم که 10 تا سواله من دارم از روی کتاب شیمی آلی برای کنکور میخونم . :riz277:

م.صفری

New member
مرسی بچه ها ، آره کتاب برای کنکور بیولوژی هم دارم پس منم همین دوتا رو میخونم .ولی باید این برای کنکور رو 7 یا 8 دور بخونیما اخه دوستام میگفتن تسلط رو مطالب حرف اول رو میزنه چون سرعت عمل رو بالا میبره . در مورد شیمی از بچه های سالای قبل پرسیدم میگفتن بیشتر سوالا از مورتیمر 1 ،شیمی آلی هم که 10 تا سواله من دارم از روی کتاب شیمی آلی برای کنکور میخونم .:

ممنون من از سری کتابای برای کنکور خیلی راضیم میکروب و زیست و زبانشو دارم و باید بگم عالین مخصوصا زیست و میکروب
آلی هم میگیرم پیشنهاد خوبیه :smiliess (3):
امروز یکم آلی خوندم از اونیکه که فک میکردم برام گنگ تر بود حتما باید براش یه فکر اساسی بکنم :sadsmiley: :13:
ولی خداروشکر رو مورتیمر 1 مشکلی ندارم :rolleyessmileyanim:

یه سواااااااااااااااال
لطفا جواب بدین به خصوص دوستانی که کنکور دادن و تجربه دارن
من نمیخوام همه جلد 2 مورتیمرو بخونم میخوام بدونم به جز قسمت آلی دیگه کدوم بخشاااا مهمه که همونارو فقط بخونم+ کل مورتیمر1

به نظر من هر دو جلد را کامل بخون و اصلاً چیزی را از مورتیمر حذف نکن...خیلی کتاب خوب و ساده ای است وبه راحتی و حتی بدون تست میتونی بالای 60 بزنی. پس شک نکن و بخون ... فقط یک نکته... اصلاً نیاز نیست چند بار بخونید... هر دو جلد کتاب مطالب بیخود زیاد داره... بار اول که میخونید نکات به درد بخور را علامت بزن . شاید توی هر صفحه به طور متوسط 5 تا 6 جمله به درد بخوره... دفعه های بعد فقط اونا را مرور کن!! وقت زیادی نمیگیره:smiliess (3):

...

با نظر دوستمون م.صفری کاملا موافقم ! مهدوی + برای کنکور

مهدوی رو خوندم و میخونم ، خوبه روان هست ، همممه چی هم داره به نظرم ،
برای کنکور رو یه دور کامل خوندم قبل از مهدوی ، عالیه ....
تست های iqb قسمت غشا رو تونستم بزنم ، با همین برای کنکور

به نظرم واسه هر فصل از دوتاش بخونی (اول مهدوی بعد برای کنکور) ، بعدش آخر هرفصل تست iqb رو بزنی خیلی خوب میشه و جواب میده :)

...
کاملاً درسته!!
مهدوی + برای کنکور+آیکیو بی..(هرکدوم چند بار)...= کولاک در کنکور:a2d3:

آخرین ویرایش:

م.صفری

New member
یه سواااااااااااااااال
لطفا جواب بدین به خصوص دوستانی که کنکور دادن و تجربه دارن
من نمیخوام همه جلد 2 مورتیمرو بخونم میخوام بدونم به جز قسمت آلی دیگه کدوم بخشاااا مهمه که همونارو فقط بخونم+ کل مورتیمر1
لطفا پاسخ بدهید :13:

eco.bio

New member
لطفا پاسخ بدهید :13:

باید سوالات سالهای پیش رو نگا کنی. اونوقت میفهمی که چطوری باید بخونی. منظورم جلد دوم هستش. که عناصر رو توضیح داده. اگه سوالات رو نگا کنی روال کار دستت میاد و میبینی که لازم نیس همه قسمتهارو بخونی.

Mohammad gh

New member
...

دقیقــــآ! خیلی مفیده ، به شرطی که روشش رو آدم بلد باشه ...

منم از روو مبتکران همیشه میخوندم و میخونم !

باکتری اینا هم مورای رو فعلا میخونم خلاصه میکنم ، بعد با جاوتز چک میکنم ... زینسر شناخت ندارم ...

...

خلاصه نویسی بیشتر از همه نیاز به تجربه داره
اگر یه خورده سعی کنه کسی کم کم راه میوفته

و خب مهمترین رکنشم اینه که افراط و تفریط نشه یعنی نه اینکه بخش مهمی رو جا بندازیم بگیم بلدیم و نه اینکه کوچکترین و بیخود ترین موارد رو بنویسیم و بگیم که حتما لازمه

amin667

New member
دوستان یه لطفی کنید در مورد خلاصه نویسی هم یه توضیح بدید مخصوصا واسه بیولوژی .ممنون . . :5:

taT

New member
خوش ب حالت اگه میتونی خوش باشی الان 18 روز لعنتی دیگه مونده

:sadsmiley
امسال بعده کنکور سه دفعه ویرایش انتخاب شهر کردیم!!! این مسایل دیگه عادی شده. الانم معلوم نیس کی نتایج میاد یهو دیدی 6 شهریور اطلاعیه زدن 10 ام میاد. بعدش اطلاعیه زدن 8 ام میاد بعدش دوباره یکی میزنن که 20 ام میاد. پس روز شماری نکن برو خوش باش.

آخرین ویرایش:

taT

New member
فقط عبادیو بخون اگه کامل بخونی صد میزنی شک نکن . هیچ کتاب یا ی دیگه هم نخون

:rolleyessmileyanim:
بچه ها نظرتون راجب به سلولی و ملکولی مجید مهدوی چیه ؟ چون خیلیا بهم توصیه کردن که خوبه الانم شروع کردم به خوندن ولی نمی تونم باهاش تستای iqb رو بزنم:New (6):

آخرین ویرایش:

م.صفری

New member
باید سوالات سالهای پیش رو نگا کنی. اونوقت میفهمی که چطوری باید بخونی. منظورم جلد دوم هستش. که عناصر رو توضیح داده. اگه سوالات رو نگا کنی روال کار دستت میاد و میبینی که لازم نیس همه قسمتهارو بخونی.

[COLOR="#800080"]اره اتفاقا دیدم
اینجور که من فهمیدم آلی که مهمه غیر اون از عناصر هر گروه یه سوال اومده بود واز قسمت بیوشیمی هم یه دونه ، دیگه سوالی که مربوط به متالوژی و هسته ای باشه ندیدم
اسید و بازم فک کنم مهمه :smilies:
[SIZE=3]درست گفتم ؟[/COLOR
][/SIZE][/COLOR
]

immuno92-93

New member
دوستان یه لطفی کنید در مورد خلاصه نویسی هم یه توضیح بدید مخصوصا واسه بیولوژی .ممنون . . :5:

دوستان بیوتکنولوژیست ببخشید من بی اجازه اومدم تو این تاپیک .با اجازه ی شما نظرم رو در مورد خلاصه نویسی میگم و رفع زحمت میکنم:).به نظر من قبل خلاصه نویسی بهتر اینه که روی اون مطلبی که قصد دارید ازش خلاصه بنویسید تسلط داشته باشید طوری که موقع خلاصه نویسی اول برداشت خودت رو از مطالب خونده شده با جمله بندی خودت بنویسی نه اینکه عین جملات کتاب رو به برگه ی خلاصه ات منتقل کنی(به نظرم این نکته ی اصلی خلاصه برداریه)چون د ر غیر این صورت اتلاف وقته .برای هر فصل اگر بخوایم خلاصه تهیه کنیم بهتره به صورت منظم با عنوانها پیش بریم که موقع خوندنشون گیج نشیم و کل اون فصل خونده شده داخل کتاب برامون تداعی بشه.در کل بهتره قانون مند خلاصه نوشت درست مثل نظم نوشته های کتاب ....... ا میدوارم تونسته باشم کمکی کنم:):):)

amin667

New member
دوستان بیوتکنولوژیست ببخشید من بی اجازه اومدم تو این تاپیک .با اجازه ی شما نظرم رو در مورد خلاصه نویسی میگم و رفع زحمت میکنم:).به نظر من قبل خلاصه نویسی بهتر اینه که روی اون مطلبی که قصد دارید ازش خلاصه بنویسید تسلط داشته باشید طوری که موقع خلاصه نویسی اول برداشت خودت رو از مطالب خونده شده با جمله بندی خودت بنویسی نه اینکه عین جملات کتاب رو به برگه ی خلاصه ات منتقل کنی(به نظرم این نکته ی اصلی خلاصه برداریه)چون د ر غیر این صورت اتلاف وقته .برای هر فصل اگر بخوایم خلاصه تهیه کنیم بهتره به صورت منظم با عنوانها پیش بریم که موقع خوندنشون گیج نشیم و کل اون فصل خونده شده داخل کتاب برامون تداعی بشه.در کل بهتره قانون مند خلاصه نوشت درست مثل نظم نوشته های کتاب ....... ا میدوارم تونسته باشم کمکی کنم:):):)
مرسی دوست عزیز ولی من بیشتر خلاصه نویسی درس سلولی و ملکولی مد نظرمه آخه مثلا هر جمله رو که میخونی اسم یه تعداد ترکیب شیمیایی و مکانیسم هست که نمیشه از این کلمات کلیدی صرف نظر کرد اگه هم بخوای همشو بنویسی که آخر کار میبینی انگار از رو کتاب نوشتی . تو این درس واقعا با خلاصه نویسیش به مشکل خوردم .

immuno92-93

New member
امین جان به نظر من باید خلاصه نویسی جز آخرین مراحل خوندن یک فصل باشه و حتی بعد از تست زدن چون تنها اون موقع است که کاملا متوجه میشی کدوم مطالب تو الویت هستن برای خلاصه هات.حرف شما کاملا درسته ولی تنها راهش به نظرم 1 تسلط رو مطلب خونده شده اس 2 تست زدن 3 وحالا که کاملا مسلط شدی خلاصه نویسی ..وقتی یه فصل برای مثا ل رونویسی رو میخونیم هممون متوجه میشیم مهم ترین و سوال خیز ترین قسمت ها کجا هستن و اون قسمت ها رو تو خلاصه نویسیمون حتما میگنجونیم اما اصلا منظورم این نیست که بقیه مهم نیستن ؛ به نظرم همش مهمه و امکان سوال اومدن از هر کلمه ای هست ولی من خودم این جور قسمتهایی که سالای پیش ازش تست نیومده بود رو تو خلاصه هام نمی نوشتم ولی تو کتاب علامت میزدم و مرور میکردم اینطوری بهانه ای هم بود تا فقط به خلاصه هام اکتفا نکنم و به کتابم یه نگاهی بندازم.اینا تجربه ی شخصیمه امیدوارم برای شما هم مفید باشه دوست عزیز......

amin667

New member
امین جان به نظر من باید خلاصه نویسی جز آخرین مراحل خوندن یک فصل باشه و حتی بعد از تست زدن چون تنها اون موقع است که کاملا متوجه میشی کدوم مطالب تو الویت هستن برای خلاصه هات.حرف شما کاملا درسته ولی تنها راهش به نظرم 1 تسلط رو مطلب خونده شده اس 2 تست زدن 3 وحالا که کاملا مسلط شدی خلاصه نویسی ..وقتی یه فصل برای مثا ل رونویسی رو میخونیم هممون متوجه میشیم مهم ترین و سوال خیز ترین قسمت ها کجا هستن و اون قسمت ها رو تو خلاصه نویسیمون حتما میگنجونیم اما اصلا منظورم این نیست که بقیه مهم نیستن ؛ به نظرم همش مهمه و امکان سوال اومدن از هر کلمه ای هست ولی من خودم این جور قسمتهایی که سالای پیش ازش تست نیومده بود رو تو خلاصه هام نمی نوشتم ولی تو کتاب علامت میزدم و مرور میکردم اینطوری بهانه ای هم بود تا فقط به خلاصه هام اکتفا نکنم و به کتابم یه نگاهی بندازم.اینا تجربه ی شخصیمه امیدوارم برای شما هم مفید باشه دوست عزیز......
آها اینجوری خیلی بهتره که یه سری رو بنویسیم یه سری هم علامت، الان که فکر میکنم میبینم یه جورایی هم اولویت بندی هست دیگه میدونیم به کودوما بیشتر اهمیت بدیم و واسش وقت بیشتری بزاریم .مرسی خیلی عالی بود..

eco.bio

New member
[COLOR="#800080"]اره اتفاقا دیدم
اینجور که من فهمیدم آلی که مهمه غیر اون از عناصر هر گروه یه سوال اومده بود واز قسمت بیوشیمی هم یه دونه ، دیگه سوالی که مربوط به متالوژی و هسته ای باشه ندیدم
اسید و بازم فک کنم مهمه :smilies:
[SIZE=3]درست گفتم ؟[/COLOR
][/SIZE][/COLOR
]

دوست خوبم کنکور اصلا معلوم نمیکنه. یهو دیدی امسال اصن از الی سوال ندن یهو دیدی 30 تا سوال دادن! یه سال وقت هس. تو این یه سال بنظر من الی رو کامل بخون. بیوشیمی رو برای سلولی هم خوب بخونین. امسال دیدین دیگه چطو بودن سوالا!!! مابقی فصول جلد دوم هم مطابق سالهای پیش بخون. مثلا تو قسمت هسته چن تا واکنش هسته ای هستش که باید بخونی چون اگه سوالم بدن در حیطه این واکنشها خواهد بود. عناصر و خواصشون از فلزات گرفته تا نافلزات رو که مثلا چطوری و طی چه واکنشی سنتز میشن و.. اینا رو هم بخون البته نه همه اش. بنظر من اصن نباید بگیم این قسمت مهم نیس نخونین. چون واقعا معلوم نیس طراح سوال سال دیگه چطوری سوال بده. اصن بیاد 10 سوال از هسته ای بده! کی میتونه اعتراض کنه! خب جزو سر فصل هس. پس از الان که وقت دارین خووووووووب بخونین.
شیمی بنظرم خلاصه برداری نمیخواد چون وقت تلف کنی هس. تو همون جلد دومش مطالب مهم رو علامت بزنی که بعدا فقط اینارو بخونی کافیه وقتت هم تلف نمیشه.

eco.bio

New member

بحث خوش بودن نیس دوست خوبم. خب چاره ای نداریم. الان من هرچقد استرس بکشم ناراحت باشم افسوس بخورم نتیجه ای جز رفتن به دکتر واسم نداره!!! پس چاره ای جز بی خیالی نیس!

biotechnologist

New member
مرسی بچه ها ، آره کتاب برای کنکور بیولوژی هم دارم پس منم همین دوتا رو میخونم .ولی باید این برای کنکور رو 7 یا 8 دور بخونیما اخه دوستام میگفتن تسلط رو مطالب حرف اول رو میزنه چون سرعت عمل رو بالا میبره . در مورد شیمی از بچه های سالای قبل پرسیدم میگفتن بیشتر سوالا از مورتیمر 1 ،شیمی آلی هم که 10 تا سواله من دارم از روی کتاب شیمی آلی برای کنکور میخونم . :riz277:
البته شیمی آلی امسال 13 تا سوال بود و همه رو در بهت و ناباوری فروبرد.تازه اغلب یه چند فصل موریسون بوید رو هم می خونن.واسه شیمی عمومی هم حتما مسئله کار کنید.چون مسئله های امسال خیلی وقت گیر بود.

م.صفری

New member
دوست خوبم کنکور اصلا معلوم نمیکنه. یهو دیدی امسال اصن از الی سوال ندن یهو دیدی 30 تا سوال دادن! یه سال وقت هس. تو این یه سال بنظر من الی رو کامل بخون. بیوشیمی رو برای سلولی هم خوب بخونین. امسال دیدین دیگه چطو بودن سوالا!!! مابقی فصول جلد دوم هم مطابق سالهای پیش بخون. مثلا تو قسمت هسته چن تا واکنش هسته ای هستش که باید بخونی چون اگه سوالم بدن در حیطه این واکنشها خواهد بود. عناصر و خواصشون از فلزات گرفته تا نافلزات رو که مثلا چطوری و طی چه واکنشی سنتز میشن و.. اینا رو هم بخون البته نه همه اش. بنظر من اصن نباید بگیم این قسمت مهم نیس نخونین. چون واقعا معلوم نیس طراح سوال سال دیگه چطوری سوال بده. اصن بیاد 10 سوال از هسته ای بده! کی میتونه اعتراض کنه! خب جزو سر فصل هس. پس از الان که وقت دارین خووووووووب بخونین.
شیمی بنظرم خلاصه برداری نمیخواد چون وقت تلف کنی هس. تو همون جلد دومش مطالب مهم رو علامت بزنی که بعدا فقط اینارو بخونی کافیه وقتت هم تلف نمیشه.

اوهوم باهات موافقم
خودمم از اول میخواستم همه رو بخونم اما از بچه ها گفتن 1 مهمتره و آلی بخونین وسوسه شدم همین کارو بکنم تا تسلطم رو همینا بیشتر شه
اما خب حرف شما هم منطقیه
امروز رفتم از کتابخونه ی کتاب پیدا کردم به نام شیمی آلی اساس زیست
کتاب خوبی به نظر میرسه
آلی رو از پایه توضیح داده فعلا میخوام بخونمش ببینم چی مشه
دیگه خلاصه رقبا خودتون برسونین :riz304::bunnyearsmiley:
شوخی بودا اول دوستمین که از همه مهمتره

Mohammad gh

New member

افرین...۱۰۰۰۰۰۰۰% تایید میشه

چنانچه تسلط نباشهه خلاصه نویسی فایده نداره

اما راجب سلولی هم باید بگم مثلا لودیش ۱۳۰۰ صفحه ای رو در نظر بگیرید حتی اگر به ازای هر ۳ صفحه یک صفحه در قطع آ۴ تونستیم خلاصه نویسی بکنیم در آینده برای مرور فقط ۴۳۰ صفحه داریم که خودش خیلی خوبه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا