مطالعه گروهی ارشد بیـوتـکنـولـوژی پـزشکی سال 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

TrueLove90

New member
...

یـه سلااااااااااااام پــر انــرژی به دوستداران بیـوتکنـولـوژی !
:ad54ad:

دیدم انجمن بیوتک سوت و کور شده و گویـا بچه های ارشد پـارسال به امیـد خــدا همگی امسال قبول میشن .... خـــدا رو شکر

اما بــرای بچه هایی که امسال تصمیم دارن واسه ارشد بیوتک بخونن ؛ مثه خودم ،
ایـن تـاپـیـک رو ایجاد میکنیم واسه گـزارش روزانـه یا هفتگی یا ماهانه از مطالعه درس هـامون ، روش هـای خوندن ، طـرح مشکلات و سوالات ، رفع اشکالات و ........

امیدوارم بتونیم به هم کمک کنیم و رقابت دوستانه ای داشته باشیم
:a2d3:
و توو این مسیــر همواره به هم دیگه انـرژی هـــای + + + + + بـدیم :4d564ad6:

همگی موفق بـاشین
:riz304:

...

م.صفری

New member
سلاااااااااااام
ممنون از ایجاد تاپیک
من نه ماهه که دارم میخونم واسه 93
با بچه های 92 ک خوب مچ شده بودیم و راهنماییها خوب بود
همه فعال بودن امیدوارم نودوسه یی ها هم خوب باشن
پس میـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــریم که داشته باشیم قبولی 93 روووووووووووووووووو:motat:
:28:

امین خان

New member
به امید لذت هدف

:riz304::riz304:به امید قبولی منم هستنم با دل و جان هستم به امید لذت هدف

پیوست‌ها

• imagesCAOSATMB.jpg
    imagesCAOSATMB.jpg
    8.5 کیلوبایت · بازدیدها: 1,002

biotech_92

New member
سلام به همگی ایشالله ما دیگه قبول شیم راحت شیم مردیم دیگه :(

ولی من اگر قبولم بشم بازم سر میزنم بهتون ...ایشالله همگی موفق باشید

arezoomand

New member
امیدوارم نتایج امسال خوب باشه چون واقعا با سخت ترین شرایط مواجه بودیم از ظرفیتا گرفته تا نوع سوالات و زمان ازمون............برای دوستانی که برای 93 میخونن هم ارزوی موفقیت دارم.اگه قبول بشم میام و همه تجربیاتمو دراختیارتون میذارم و سوالاتونو جواب میدم............:riz304:به امیدموفقیت همه

TrueLove90

New member
...

خب بـرای شروع بـاید بگم که من خودم هم واسه بیوتک بهداشت هم بیوتک علوم میخونم ؛ یعنی دو درس بیوشیمی و ژنتیک هم همزمان میخونم
غیر از این طبق پیشنهاد و تجربه بچه های سال قبل ، بهتره بیوشیمی و ژنتیک هم بخونیم ، چون درس علوم پایه ای هست و توو سوالات خیلی ازش اومده بوده

تـا به امروز خودم اینا رو خوندم !
شیمی عمومی : مورتیمر دو فصل اول + شیمی دبیرستان ( از کتاب مبتکران و های خودم که خلاصه میکردم ) + شیمی عمومی که دانشگا خوندیم
میکروب : کتاب آموزگار دو و نیم فصل اول
سلولی مولکولی : کتاب مهدوی ( ازبخش مولکولی و بخش سلولیش هرکدوم دو سه فصل خوندم ولی به ترتیب نه !)
زبـان : لغات تافل و 504 رو فعلا میخونم (همگام با بچه های تاپیک بیوشیمی قرار شده هفتگی گزارش بدیم)
ژنتیک : بخش مولکولی کتاب امری
بیوشیمی : دو فصل اول نشر دیباج (البته فعلا گذاشتمش کنار ! واسم خیلی سخت بود!)

میدونم نسبت به زمانی که رفته خیلی کم خوندم ! یه روز دو ساعت خوندم یه روز 6 ساعت ؛ میانگین روزی 3-4 ساعت خوندم
ولی از این به بعد سعی میکنم بیشتر میخونم ........

...

TrueLove90

New member
مگه ژنتیک و بیوشیمی هم جزو منابع ارشده ؟

...

خیـــر
جزئ منابع ارشد بهداشت نیست ؛
ولی خوب یـــا بد بچه های پارسال توو همین سایت گفتن که توو سوالای میکروب و سلولی ، سوالای بیوشیمی و ژنتیک طرح شده بود!
و بهتـره هست اوناهم بخونین و یه مروری بکنین ؛ خودمم که کنکور 92 رو دادم نظرم اینه بیوشیمی بود خیلی سوالا ! تا سلولی مولکولی

به هــرحال وقت زیاده و ضرری نداره :)

...

Aysel

New member
منم برا کنکور 92 نتونستم خوب بخونم
ولی به امید موفقیت تو کنکور 93
پس به پییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییش
:a2d3:
فعلا که دارم شیمی مورتیمر و جاوتز رو میخونم تا چن روز دیگه زیستم شرو میکنم

kaziland

New member
سلام به همه دوستانی که واقعا قصد تلاش برای قبولی دارند.با وجود شرایط سختی که امسال واسه ما گذاشتن و شرایط خودم فک میکنم امسال با رتبه خوب قبول بشم انشاالله.

ولی از من به شما نصیحت از همین الان وامروز اگه روزی یه ساعت هم وقت دارید از دستش ندید چون واقعا تو قبول شدن شماها تاثیر داره. زمانی به اهمیتش پی می برید که فقط چند روز به آزمونتون باقی مونده باشه.

اگه خدا خواست و قبول شدم میام و بهتون سر میزنم.

موفق باشید دوستان.

م.صفری

New member
سلام خب منم ی گزارش کار بدم
من از شنبه دور سوم میکروبو زستو شروع کردم
شیمی دور دوم جلد یکم
سه فصل از جلد دو هم خوندم
زبانم که لغات لزگیو میخونم 12 درسشو تموم کردم
ی کتاب زبان عمومی برای کنکورم دارم که هر روز دوتا از متناشو ترجمه میکنم
در کل در روز 7-9 ساعت درس میخونم
ولی خب ماه رمضون که اومد یکم به خاطر روزه کند شدم
به امید قبولی همموووووووووووووون :bunnyearsmiley:

مهلا1991

New member
بچه ها لطفا برا هر درس اسم منابعی رو که میخونید هم بگید
یا اگه کلاااس خاصی میرید بگید شاید کمکی برا بقیه هم باشه

mortaza

New member
سلام دوستای عزیز من هم مثل شما دارم برا کنکور میخونم منتها این بار برای دکترای بیوتکنولوژی پزشکی و امسال خدا بخواد ارشد رو تموم میکنم بنا بر تجربه هایی که کسب کردم منابعی رو خدمتتون معرفی میکنم
شیمی: شیمی عمومی مورتیمر و چون جدیدا شیمی آلی هم سوال زیاد میدن به نظرم وقت دارین و میتونین جلد یک شیمی آلی موریسون و بوید رو بخونین
سلولی: کتاب سلولی و مولکولی برای کنکور زیر نظر دکتر اصغرزاده مال انتشارات خسروی به رنگ صورتی هست ( من کتابای مختلفی رو خوندنم خالصی و مهدوی هم به این نمی رسن این از همه شون بهتره و من برا دکترام هم از همین میخونم)
میکروب: میکروب مورای ترجمه ی عباس بهادر و میکروب شناسی تالیف عباس بهادر هم کتاب خوبیه
زبان: مهم ترین درس شماست و واقعا تعیین کننده است و توصیه من درسنامه جامع زبان ارشد علوم پزشکی تالیف امیر لزگی هست

به نظر من تعدد منابع تو خیلی از موارد مفید نیست و خلاصه نویسی رو هم توصیه می کنم فراموش نکنین چون ارزشش رو چند روز و هفته ی قبل از کنکور می فهمین مخصوصا برا خودتون دفترچه ی لغت درست کنین و هر روز مرور کنین

البته من از دوستان شنیدم که تو سوالات سلولی امسال بیوشیمی هم دادن. من سوالات رو ندیدم اگه کسی سوالات رو به ایمیلم بفرسته یا برام بگه چه سوالایی بودن اون موقع میتونم در مورد بیوشیمی خوندن هم راهنماییتون کنم که چه کتابی براتون مناسبه

آخرین ویرایش:

biotech_92

New member
سلام دوستای عزیز من هم مثل شما دارم برا کنکور میخونم منتها این بار برای دکترای بیوتکنولوژی پزشکی و امسال خدا بخواد ارشد رو تموم میکنم بنا بر تجربه هایی که کسب کردم منابعی رو خدمتتون معرفی میکنم
شیمی: شیمی عمومی مورتیمر و چون جدیدا شیمی آلی هم سوال زیاد میدن به نظرم وقت دارین و میتونین جلد یک شیمی آلی موریسون و بوید رو بخونین
سلولی: کتاب سلولی و مولکولی برای کنکور زیر نظر دکتر اصغرزاده مال انتشارات خسروی به رنگ صورتی هست ( من کتابای مختلفی رو خوندنم خالصی و مهدوی هم به این نمی رسن این از همه شون بهتره و من برا دکترام هم از همین میخونم)
میکروب: میکروب مورای ترجمه ی عباس بهادر و میکروب شناسی تالیف عباس بهادر هم کتاب خوبیه
زبان: مهم ترین درس شماست و واقعا تعیین کننده است و توصیه من درسنامه جامع زبان ارشد علوم پزشکی تالیف امیر لزگی هست

به نظر من تعدد منابع تو خیلی از موارد مفید نیست و خلاصه نویسی رو هم توصیه می کنم فراموش نکنین چون ارزشش رو چند روز و هفته ی قبل از کنکور می فهمین مخصوصا برا خودتون دفترچه ی لغت درست کنین و هر روز مرور کنین

سلام مرتضی خان
چه خبر از تبریز؟شما از اون دفعه که فرمودید راضی نیستید منو که خیلی ترسوندید حالا بازم حرفتون همونه بازم اوضاع خوب نیست؟مثلا یکی از دوستان من قزوین بیوتک میخوانه میگه فوق العاده بده میگه اصلا کار عملی انجام نمیدن فقط استادا انجام میدن و اونا نگاه میکنن!!!!!! ولی بچه های اصفهان خیلی راضین میگن امکانات آزمایشگاهیشون خیلی خوبه ...درمورد پایان نامه به شما اجازه میدن خارج از دانشگاه بردارید؟ و اینکه چقدر برای پایان نامه بهتون دادن؟

mortaza

New member
دوست عزیز هنوز نظر من همونه تبریز نه ارشدش و نه دکتراش به درد نمیخوره و متاسفانه راه افتادن تو کشور به همه جا مجوز میدن بیوتک بگیرن ولی بر اساس دانسته های فعلی من که ایشالله تا موقع انتخاب محل شما کامل تر میشه چون اون موقع خدا بخواد من دانشجوی دکترا هستم. تربیت مدرس از همه بهتره و بعدش دانشگاه های تهران چون شما میتونین برین پزوهشگاهای مختلف مثل رویان کار کنین تو شهرستانا هم ظاهرا شیراز و زنجان بهتر از بقیه ان البته یکی از دوستام میخواد بره قزوین و استاد اونجا بشه اگه رفت اونجا رو هم بهتون توصیه می کنم چون واقعا ادم با سوادیه و این کاره است.

biotech_92

New member
دوست عزیز هنوز نظر من همونه تبریز نه ارشدش و نه دکتراش به درد نمیخوره و متاسفانه راه افتادن تو کشور به همه جا مجوز میدن بیوتک بگیرن ولی بر اساس دانسته های فعلی من که ایشالله تا موقع انتخاب محل شما کامل تر میشه چون اون موقع خدا بخواد من دانشجوی دکترا هستم. تربیت مدرس از همه بهتره و بعدش دانشگاه های تهران چون شما میتونین برین پزوهشگاهای مختلف مثل رویان کار کنین تو شهرستانا هم ظاهرا شیراز و زنجان بهتر از بقیه ان البته یکی از دوستام میخواد بره قزوین و استاد اونجا بشه اگه رفت اونجا رو هم بهتون توصیه می کنم چون واقعا ادم با سوادیه و این کاره است.

والله از ما که دیگه گذشت من امسال اگر خدا بخواد قبولم ولی من قزوین رو جز انتخابای آخرم زدم و بعد از تهران اصفهان شیراز تبریز زدم فکر نمیکنم دیگه رتبه ام جوری بیاد که از تبریز رد شم توی همین محدوده میوفتم ولی جالبه که خیلی از اساتید میگن بعد از تهران تبریز خوبه برای بیوتک! امیدوارم اگر ما قبول شدیم اوضاع بهتر شه

mortaza

New member
سلام
من کلی سوال دارم!
مثلا یکیش اینه که تفاوت بیوتک پزشکی با ژنتیک انسانی چیه؟
بازارکار کدومشون بهتره؟
ممنون میشم اگه جواب بدید:bunnyearsmiley::smilies-azardl (113

دوست عزیز ژنتیک بیشتر تو حوزه ی تشخیص و پیشگیری هست و بیوتک بیشتر تو حوزه ی پیدا کردن راههای درمانی و داروهای نوین برای بیماری هایی مثل سرطان و بیماری های دیگه است و هدف مهم بیوتک تولید محصول هست

mortaza

New member
تبریز تبل تو خالیه چون استاداش خوب بلدن را های تقلب و ظاهرسازی رو و کل کشور و وزارت بهداشت رو فریب دادن هیچ کدوم سواد بیوتک ندارن و همش سمبل کاری و دروغ و عدد سازیه کلا آدم با سواد به کارشون نمیاد و هزار سال دیگه هم درست نمیشه چون کل دانشگاهش مزخرف و خرابه

Aysel

New member
تبریز تبل تو خالیه چون استاداش خوب بلدن را های تقلب و ظاهرسازی رو و کل کشور و وزارت بهداشت رو فریب دادن هیچ کدوم سواد بیوتک ندارن و همش سمبل کاری و دروغ و عدد سازیه کلا آدم با سواد به کارشون نمیاد و هزار سال دیگه هم درست نمیشه چون کل دانشگاهش مزخرف و خرابه
خیلی ممنون میشم این موضوع رو تو قسمت انتخاب تبریز ادامه بدید
ینی میفرمایید بقیه دانشگاها تبل تو پر تشریف دارن ؟؟؟؟؟؟؟
والا بقیه بچه هام که تو دانشگاهای دیگه تحصیل میکنن این حرفا رو میزنن
پس هیچ دانشگاهی کامل کامل نیس حتی دانشگاهای تهران
خیلی طول میکشه تا تحصیل واقعی توی دانشگاهای ما مرسوم بشه که اونم عمر ماها کفاف نمیده ببینیم!!!!!!!!!!!!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا