مرگ به توان2012بر آمریکاواسرائیل

گلاب

New member
شما مطمئنی سارقای بیت المال دستگییییییییییییییییییر شدن من که شنیدم تو سواحل هاوایی بسر میبرند. در خواب خرگوشی بسر میبرید حسابی ها . یا خودتونو زدید به خواب
همین دیگه شما هم شنیدین shadman هم شنیده! حالا از کجا معلوم شما تو خواب خرگوشی نباشید؟ خودشم از نوع حسابی؟!

آخرین ویرایش:

sahar-a

New member
انشاءالله...
ببینم شما احتمالا جزء اونایی نیستی که خودتو زدی به خواب؟ هر جا از حرفام رو که دوست داری میخونی بقیه اش رو .... نگفتم تو رو با قران کریم چی کار؟ تکرار کنم؟
اصلا احیانا اسم اسرائیل به گوشتون نخورده؟ نمی دونین چندین قرنه داره کیا رو میکشه؟ کیا رو از خونه خووووووووووووووودشون بیرون میکنه؟ کیا رو داره استثنار میکنه؟ به کیا داره تجاوز میکنه؟ حق کیا رو داره میخوره؟....
اون وقت شما به استناد تفسیر زاییده عقل ناقصت داری میگی اسلام خشنه؟
همون که گفتم شما خواب نیستی خودتو زدی به خواب، الان خود خدا هم بیاد دلیل و مدرک بیاره نمیتونه تو رو قانع کنه!
منم دیگه وقت نازنینم رو تو صحبت با یه همچین فرد بی منطقی هههههههههههههههدر نمیدم!

لکم دینکم ولی دین "(حال که چنین است) آیین شما برای خودتان، و آیین من برای خودم"
کافرون/6

ببخشید وسط حرف شما اومدم ولی تا اونجاییکه من می*دونم اسرائیل از اول با خشونت شروع نکرده که همه رو بکشه یا به زور خونه هاشونو بگیره یا...! اولش خونواده های یهودی ها آروم آروم شروع کردن به خریدن خونه*ی اعراب و بعدش بیشتر زمین و خونه های فلسطین قانونا مال اونا شده!

jupiter_sps

New member
در جشنواره بین*المللی فیلم تورنتو رخ داد
پخش فیلم ضد*ایرانی«آرگو» چندساعت پس از تعطیلی سفارت کانادا درتهران

.
.
.
در نشریه فرانسوی صورت گرفت
انتشار کاریکاتورهای اهانت*آمیز علیه پیامبر اسلام/جسارت جدید غربی*ها:shocked:

PCR

New member
و به آنچه ما دسته‏هايى از آنان [=كافران] را بدان برخوردار ساخته‏ايم چشم مدوز و بر ايشان اندوه مخور و پر و بال (عطوفت) خويش براى مؤمنان فرو گستر (۸۸)
لاَ تَمُدَّنَّ عَيْنَيْكَ إِلَى مَا مَتَّعْنَا بِهِ أَزْوَاجًا مِّنْهُمْ وَلاَ تَحْزَنْ عَلَيْهِمْ وَاخْفِضْ جَنَاحَكَ لِلْمُؤْمِنِينَ ﴿۸۸﴾

و بگو من همان هشداردهنده آشكارم (۸۹)
وَقُلْ إِنِّي أَنَا النَّذِيرُ الْمُبِينُ ﴿۸۹﴾

(ما بر آنها عذابی میفرستیم) همان گونه که بر تجزیه گران (آیات الهی) فرو فرستادیم(۹۰)
كَمَا أَنزَلْنَا عَلَى المُقْتَسِمِينَ ﴿۹۰﴾

همانان كه قرآن را تقسیم کردند (و فقط انچه را به سودشان بود پذیرفتند) (۹۱)
الَّذِينَ جَعَلُوا الْقُرْآنَ عِضِينَ ﴿۹۱﴾

پس سوگند به پروردگارت كه (در قیامت) از همه آنان سوال خواهیم کرد (۹۲)
فَوَرَبِّكَ لَنَسْأَلَنَّهُمْ أَجْمَعِيْنَ ﴿۹۲﴾

از آنچه انجام مى‏دادند (۹۳)
عَمَّا كَانُوا يَعْمَلُونَ ﴿۹۳﴾

پس آنچه را بدان مامورى آشكار كن و از مشركان روى برتاب (و به آنان اعتنا نکن) (۹۴)
فَاصْدَعْ بِمَا تُؤْمَرُ وَأَعْرِضْ عَنِ الْمُشْرِكِينَ ﴿۹۴﴾

كه ما [شر] ريشخندگران را از تو دفع خواهيم كرد (۹۵)
إِنَّا كَفَيْنَاكَ الْمُسْتَهْزِئِينَ ﴿۹۵﴾

همانان كه با خدا معبودى ديگر قرار مى‏دهند اما به زودى [حقيقت را] خواهند دانست (۹۶)
الَّذِينَ يَجْعَلُونَ مَعَ اللّهِ إِلهًا آخَرَ فَسَوْفَ يَعْلَمُونَ ﴿۹۶﴾

و قطعا مى‏دانيم كه سينه تو از آنچه مى‏گويند تنگ مى‏شود (۹۷)
وَلَقَدْ نَعْلَمُ أَنَّكَ يَضِيقُ صَدْرُكَ بِمَا يَقُولُونَ ﴿۹۷﴾

پس (برای دفع این ناراحتی) پروردگارت را تسبيح گوى و ستایش نما و از سجده‏كنندگان باش (۹۸)
فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّكَ وَكُن مِّنَ السَّاجِدِينَ ﴿۹۸﴾

سوره حجر/ مکی

در ضمن این کتاب عزیز یک اسم داره: قران.
نه قران مکی قران مدنی!!!!!!!!!!!!!!!!

بله این قبیل آیات که دعوت به دوستی و اینکه دین هر کی برای خودش باشه مکی هستند.زمانی که قدرت دست اسلام نبوده..شما میتونی ماهیت رفتار با کفار رو تو سوره های مدنی که قدرت دست مسلمانان هست مطالعه کنی.
راسی این آواتارتون عکس پردیس ثابتی هستا.....میدونی که؟ایشون نه تنها تو زمینه ی ملعون تکامل کار میکنن بلکه چندتا آلبوم هم منتشر کردن ....تازه کنسرت های لس آنجلسی هم برگذار میکنه....اصن نه تنها ایشون که همه دانشمندا عقایدشون در مورد اسلام فاجعه هست...فقط خدا خودش هدایتشون کنه.امیدوارم بچه ها گول کسایی امثال من و اینا رو نخورن که آخر وضعشون این میشه...خدا نکنه....انشاالله که همه به راه راست میمونن...

AG06pardis.jpg

در ضمن برای افزایش آگاهیتون در مورد کشت و کشتار میتونید به اخبار همین امروز در مورد کشور دوست و همسایه مسلمان و عزیز سوریه نگاه کنید...فقط همین امروز با حمله با سلاح های سنگین به مناطق مسکونی کشور خودش 40 کودک و 20 زن رو کشته...در ضمن از حضور نیروهای سپاه تو سوریه و حمایت از سوریه هم که خبر دارین احیانا؟این دیگه گفته خود مسئولین با خدای خودمون هست.ولی مطمئن باشین همیشه تعصب یه راه حل فراری میزاره..اصن نگران نباشین...

آخرین ویرایش:
یادمون باشه نگذاریم خشممون باعث حذف هوشیاریمون بشه و به دشمن همون چیزی رو که میخواد دودستی تقدیم کنیم!
دشمن کدومه؟چرا ما همیشه فک میکنیم ما داریم راه درست رو میریم و همه مقابل ما دشمن هستن ودارن راه اشتباه رو میرن؟دشمن....دشمن...هر چی هم هست تقصیر دشمن هست و ملت بزرگ و همیشه در صحنه ی ما هم همیشه مقابل این دشمن فرضی قد علم میکنه.....اروپا داره چه کارهایی میکنه و ما تو چه فکرایی هستیم.....هیچ عجیب هم نیس با این تفکرات وضع ما این باشه و اروپا اونجور باشه....خدایا ظهور من در اروپا را نزدیکتر بفرما ...خسته شدیم....دوسال دیگه رو چطو تحمل کنیم؟

از دید جنابعالی کسی که به پیامبرمون که محبوب دلمونه توهین میکنه دوست ماست؟؟؟ حالت خوبه؟؟؟

مثلا یکی بیاد عشق شما رو به باد مسخره بگیره شما میری ماچش میکنی؟؟؟

PCR

New member
از دید جنابعالی کسی که به پیامبرمون که محبوب دلمونه توهین میکنه دوست ماست؟؟؟ حالت خوبه؟؟؟

مثلا یکی بیاد عشق شما رو به باد مسخره بگیره شما میری ماچش میکنی؟؟؟

اون نظر خود فرد بوده....ماچش نمیکنم....اینجوری هم نمیرم به خاطرش کسی رو بکشم.بعدش هم تا تصور شما از مسخره کردن چی باشه....شما که آستانه تعریف مسخره کردنتون انقد پایین هست که حتی اگه یه نفر به عنوان نقش پیامبر اسلام تو یه فیلم بازی کنه و چهرش مشخص باشه که میگین مسخره کرده...کلا از نظر شما از گل نازکتر گفتن یعنی مسخره کردن..

اون نظر خود فرد بوده....ماچش نمیکنم....اینجوری هم نمیرم به خاطرش کسی رو بکشم.بعدش هم تا تصور شما از مسخره کردن چی باشه....شما که آستانه تعریف مسخره کردنتون انقد پایین هست که حتی اگه یه نفر به عنوان نقش پیامبر اسلام تو یه فیلم بازی کنه و چهرش مشخص باشه که میگین مسخره کرده...کلا از نظر شما از گل نازکتر گفتن یعنی مسخره کردن..

اولا شما تو اون پستت گفتی که دشمن اصلا وجود نداره و من هم مثالی زدم...اصلا حرفی از کشتن نشد!! درسته؟
ثانیا شما فیلم رو دیدی ؟؟؟
فک کردی اینهمه واکنش فقط بخاطر نشون دادن تصویر بوده؟؟؟

واقعا متاسفم که ندونسته اظهارنظر میکنی؟؟

اگه فیلترشکن داری برو یوتیوب(( محمد پیامبرالاسلام)) سرچ کن و ببین بعد بگو آستانه تون پایینه...

آخرین ویرایش:

PCR

New member
اولا شما تو اون پستت گفتی که دشمن اصلا وجود نداره و من هم مثالی زدم...اصلا حرفی از کشتن نشد!! درسته؟
فک کردی اینهمه واکنش فقط بخاطر نشون دادن تصور بوده؟؟؟

اگه فیلترشکن داری برو یوتیوب(( محمد پیامبرالاسلام)) سرچ کن بعد بگو آستانه تون پایینه...

بله ..گفتم دشمنی که ما تصور میکنیم وجود نداره..اونجور که یه عده کل دنیا رو بسیج کرده باشن که بخوان جلوی پیشرفت!!!!!ما رو بگیرن وجود نداره..ما تو دنیایی زندگی میکنیم که به دهکده جهانی معروف هست...هر کی که نظرش یا انتقادش رو در مورد یه موضوعی رو میتونه تو کل جهان منتشر کنه..این دلیل نمیشه که ما بگیم آره یه عده هستن و نشستن و میخوان با ما دشمنی کنن.

فک کردی اینهمه واکنش فقط بخاطر نشون دادن تصور بوده؟؟؟

نه فک نمیکنم این واکنشها!!!!!!یا بهتر بگیم وحشی گری ها به خاطر نشون دادن تصویر بوده..منظورم این بود که آستانه تحریک انقد پایین هست که کلا هر چیزی رو توهین برداشت میکنن....کلا همه وقتی میخوان بگن محمد....حتما باید قبلش حضرت رو بزارن وگرنه توهینه..منظورم این هست که شما کلا هر چی به غیر از تعریف رو توهین میدونین...کلا هرچی که بانظریات شما در مورد یه شخصیت تناقض داره رو توهین میدونین..

اگه فیلترشکن داری برو یوتیوب(( محمد پیامبرالاسلام)) سرچ کن بعد بگو آستانه تون پایینه...[
بله من نه تنها اون 13 دقیقه ای که شما دیدی رو دیدم بلکه کلش رو دیدم....خب از نظر سازنده فیلم شخصیت پیامبر اسلام این بوده...حالا من چیکار کنم؟برم بکشمش؟ که چرا نظرش اینه؟

من میگم خشونت موج میزنه ها...بعد مهتاب میاد میگه نه...شما الان قدرت دستت بود که الان غیر مسلمون که رو زمین نمیزاشتی که....کدومش دقیقا؟اون که فیلم خطر نداره یا اونکه حرف قرانه؟در ضمن بچه ها حواستون باشه گول منو امثال منو نخورینا.......یو ها ها ها ها....این الان خنده شیطان بود.....فقط به حرفای فرشته نجات گوش کنین.....خدایا ما را هدایت بفرما.......
من کی گفتم نه؟؟!!! کی گفتم خشونت نیست؟؟؟ کامل توضیح دادم که خشونت مربوط به چه گروهی از به ظاهر مسلموناس.در مورد اون آیه ها هم رفتم از ابتدای سوره خوندم چون نمیشه 1 آیه رو بذاری بگی ایناها قرآن گفته آدم بکشید. به اقتضای اون زمان بوده و در اون دوره زمانی جنگ همه جای دنیا وجود داشته،در اون زمان در همه جای دنیا گناهکاران مجازات میشدن و گناهکار از دیدگاه هر دینی تعریف خودشو داشته.نکنه میخوای تاریخو انکار کنی بگی فقط مسلمونا جنگ داشتن و گناهکارو مجازات میکردن؟؟؟؟ من بحث با شما رو تموم کردم چون اصولا بحث با شما فایده نداره.همه چیزو زود فراموش میکنی و از این گوش میگیری و از اون گوش بیرون میدی. لطفا دیگه از طرف من حرف نزن!!!!
ضمنا همین امریکای مدعی حقوق بشرو یادت رفته که هواپیمای مسافربری رو زد و کلی بیگناهو کشت؟؟؟ و گفتن اشتباه شده!!!!! واااا یعنی انقد احمق بودن که فرق هواپیمای مسافربری و جنگی رو نمیدونستن؟؟؟؟؟ بعدم به کسی که مسئول این جنایت بوده نشان افتخار دادن.... اون وقت مسیحیا خشونت ندارن؟؟؟؟ تو اون هواپیما هم کلی بیگناه نشسته بود....
نیست که تو اروپا اصلا به مسلمونا توهین نمیکنن و خیلی به حقوق بشر احترام میذارن. نیست که اصلا مسلمونا رو نمیکشن!!!!
از این پس حرفی رو به من نچسبون...

PCR

New member
من کی گفتم نه؟؟!!! کی گفتم خشونت نیست؟؟؟ کامل توضیح دادم که خشونت مربوط به چه گروهی از به ظاهر مسلموناس.در مورد اون آیه ها هم رفتم از ابتدای سوره خوندم چون نمیشه 1 آیه رو بذاری بگی ایناها قرآن گفته آدم بکشید. به اقتضای اون زمان بوده و در اون دوره زمانی جنگ همه جای دنیا وجود داشته،در اون زمان در همه جای دنیا گناهکاران مجازات میشدن و گناهکار از دیدگاه هر دینی تعریف خودشو داشته.نکنه میخوای تاریخو انکار کنی بگی فقط مسلمونا جنگ داشتن و گناهکارو مجازات میکردن؟؟؟؟ من بحث با شما رو تموم کردم چون اصولا بحث با شما فایده نداره.همه چیزو زود فراموش میکنی و از این گوش میگیری و از اون گوش بیرون میدی. لطفا دیگه از طرف من حرف نزن!!!!
ضمنا همین امریکای مدعی حقوق بشرو یادت رفته که هواپیمای مسافربری رو زد و کلی بیگناهو کشت؟؟؟ و گفتن اشتباه شده!!!!! واااا یعنی انقد احمق بودن که فرق هواپیمای مسافربری و جنگی رو نمیدونستن؟؟؟؟؟ بعدم به کسی که مسئول این جنایت بوده نشان افتخار دادن.... اون وقت مسیحیا خشونت ندارن؟؟؟؟ تو اون هواپیما هم کلی بیگناه نشسته بود....
نیست که تو اروپا اصلا به مسلمونا توهین نمیکنن و خیلی به حقوق بشر احترام میذارن. نیست که اصلا مسلمونا رو نمیکشن!!!!
از این پس حرفی رو به من نچسبون...

وای..وای..وای...بیا منو بزن...حالا چرا انقد جوش میکنی؟

کامل توضیح دادم که خشونت مربوط به چه گروهی از به ظاهر مسلموناس
دقیقا از کجا میشه فهمید که اینا به ظاهر مسلمون بودن و به باطن مسلمون نبودن؟

در مورد اون آیه ها هم رفتم از ابتدای سوره خوندم چون نمیشه 1 آیه رو بذاری بگی ایناها قرآن گفته آدم بکشید. به اقتضای اون زمان بوده و در اون دوره زمانی جنگ همه جای دنیا وجود داشته،
به اقتضای اون زمان که این هم بوده که دخترانتون رو زنده به گور کنید...ما داریم میگیم نباید چون اون موقع اینجور بوده قران هم اینجور باشه...طبق گفته های قران ،قران برای هدایت هست..نه اینکه بیاد رسوم اون زمان رو دستور بده..این دیگه چه فرقی کرد؟چه هدایتی شد؟

من بحث با شما رو تموم کردم چون اصولا بحث با شما فایده نداره.
دقیقا میتونم بپرسم چرا بحث با من فایده نداره؟چون حرفهام با تصورات شما جور در نمیاد؟

ضمنا همین امریکای مدعی حقوق بشرو یادت رفته که هواپیمای مسافربری رو زد و کلی بیگناهو کشت؟؟؟ و گفتن اشتباه شده!!!!! واااا یعنی انقد احمق بودن که فرق هواپیمای مسافربری و جنگی رو نمیدونستن؟؟؟؟؟ بعدم به کسی که مسئول این جنایت بوده نشان افتخار دادن.... اون وقت مسیحیا خشونت ندارن؟؟؟؟
آره مسیحی ها هم بعضی جاها خشونت داشتن....من نمیدونم چرا هی میخواین بحث رو بپیچونین رو آمریکا و اسراییل؟بحث سر خشونت تو اسلام هست....این خیلی کار جالبی هست که هر وقت بحث میشه میگن مگه مثلا اسراییل این کار رو نکرد ...اگه اسراییل هم این کار رو کرده باشه اشتباه کرده ..ما میخوایم نادرستی عقاید خودمون رو با کارهای دیگران موجه جلوه بدیم...کار اشتباه ،اشتباه هست ..چه تو اسلام چه تو مسیحیت....

آهان، منم بخاطر همین میگم خوب و بد همه جا هست. در هر دینی خوب و بد داریم... حالا شما انگشت گذاشتی رو اسلام ، منم میگم کار 1 عده رو نباید بچسبونی به دین و بگی پس حتما دینش بده که آدم بدیه. من بحثو نپیچوندم به اون سمت.از اول حرف من این بود که اسلام بهترین و کاملترینه.بخاطر همین باید مقایسه انجام بدم.افتاد؟؟

ZOT

New member
دیگه شورش رو درآوردن بازم اهانت خدا لعنتشون کنه !
:78:

shadman

New member
شما مطمئنی سارقای بیت المال دستگییییییییییییییییییر شدن من که شنیدم تو سواحل هاوایی بسر میبرند. در خواب خرگوشی بسر میبرید حسابی ها . یا خودتونو زدید به خواب
نه خودمو زدم به خواب نه تو خواب خرگوشیم ....اونام از جامعه خودمونن از ماها از ماهایی که جنبه نداریم ...اگه جنبه داشتین اختلاصو وسط نمیکشیدین که ...کلا" بحث یه چیز دیگه س.

گلاب

New member
ببخشید وسط حرف شما اومدم ولی تا اونجاییکه من می*دونم اسرائیل از اول با خشونت شروع نکرده که همه رو بکشه یا به زور خونه هاشونو بگیره یا...! اولش خونواده های یهودی ها آروم آروم شروع کردن به خریدن خونه*ی اعراب و بعدش بیشتر زمین و خونه های فلسطین قانونا مال اونا شده!

ببخشید منظور از بیشتر یعنی 6/6 درصد؟ تا اونجایی که من میدونم نباید تو مسائلی که اطلاعاتتون ناقصه نظر بدین.

گلاب

New member
از یه طرف میگی:

بله این قبیل آیات که دعوت به دوستی و اینکه دین هر کی برای خودش باشه مکی هستند.زمانی که قدرت دست اسلام نبوده..شما میتونی ماهیت رفتار با کفار رو تو سوره های مدنی که قدرت دست مسلمانان هست مطالعه کنی.

بعد از یه طرف انتقاد میکنی:

ما آخر نفهمیدیم قران برای اون زمان هست یا برای هدایت بشریت در طول زمان و اینکه در کل زمانها تازه هست و از این حرفا؟اگه مال اون زمان هست پس بزارید برا اون زمان بمونه و بخیال شید.اگه برای کل زمانها هسا پس اینا چیه؟

منم میگم حالا که ما هر دو رو این قضیه توافق داریم که قران برای همه اعصار و قرونه، با این که ممکنه ظاهر آیه ای به مساله اون زمون برگرده، پس مکی و مدینی کردن قران دیگه چه صیغه ایه؟!!!! تو یه برهه ای از زمان لازم بوده آیه هایی نازل بشه که اشاره به صلح و صفا و... داره و تو برهه ای دیگه از زمان شرایط ایجاب میکنه آیات جهاد صادر بشه! دشمنی ها و تاخت و تاز های جبهه کفر و شرک علیه پیامبر بعد از ورود به مدینه و پایه گذاری اسلام صد چندان شد. تو آیات قران هر جا صحبت از جهاد در راه خدا (به گفته تو جنگ و خشونت) شده یا در مورد دفاع بوده یا در زمینه امر به معروف و نهی از منکر (اونم وقتی که گفتار نرم و دوستانه نه اون وقت و نه بعد ها جواب نمیداده) پیامبر رحمت ما هم هیچ وقت فرمان جهاد رو برای ارضای نفس خودشون صادر نکرده اند.
:
اگه به توحید اعتقاد داری پس باید به این هم معتقد باشی که یکککککککککککک خدا کلللللللللللللل قران رو به پیامبر نازل فرمود. اونم نه فقط تدریجی: قسمتی در مکه و قسمتی در مدینه! بلکه خداوند یکبار دیگه هم کلللللللللل قران رو یک شبه (شب قدر) بر پیامبر نازل فرمود تا دهن افرادی مثل تو رو ببنده. اما اگه اعتقاد نداری که دیگه هیچی دیگه، بی خیااااااال...

آخرین ویرایش:

گلاب

New member
راسی این آواتارتون عکس پردیس ثابتی هستا.....میدونی که؟ایشون نه تنها تو زمینه ی ملعون تکامل کار میکنن بلکه چندتا آلبوم هم منتشر کردن ....تازه کنسرت های لس آنجلسی هم برگذار میکنه....اصن نه تنها ایشون که همه دانشمندا عقایدشون در مورد اسلام فاجعه هست...فقط خدا خودش هدایتشون کنه.امیدوارم بچه ها گول کسایی امثال من و اینا رو نخورن که آخر وضعشون این میشه...خدا نکنه....انشاالله که همه به راه راست میمونن...

حالا دیگه کم میاری گیر میدی به آواتار من؟؟؟؟؟؟؟خودم میدونم ایشون کیه؟ اما من که مثل تو متعصب نیستم رو تفکراتم؟ با گذاشتن این آواتار من یه هدف دیگه داشتم که 100% مربوطه به خودم (نه اینکه بخوام طرزتفکرم رو با یه عکس ثابت و تحمیل کنم) و نه این که اونو دربست قبول داشته باشم و همفکرش باشم. خیلی راس میگی برو به فکر آواتار خودت باش.

n.dalil

New member
همین دیگه شما هم شنیدین shadman هم شنیده! حالا از کجا معلوم شما تو خواب خرگوشی نباشید؟ خودشم از نوع حسابی؟!

من تو خواب خرگوشی نیستم. شما انگار سرباز سپاه پاسدارانی. از آدمایی مثل شما واقعا در عجبم وضع مردم نمیبینی. مردم دارن تو بدبختی زندگی میکنند خیلی ها رو میشناسم به نون شبشون محتاجن. مردم به دزدی روی آوردن بد تو اینجا حرف از چی میزنی . وکیل اول امیر منصور آریا عزیز دلم تو ساختمان خواهر من زنگی میکرد. امیر منصور اریا که میدونی کیه.
مثل کبک سرتو کردی تو برف چی میگی ؟؟؟؟/

n.dalil

New member
نه خودمو زدم به خواب نه تو خواب خرگوشیم ....اونام از جامعه خودمونن از ماها از ماهایی که جنبه نداریم ...اگه جنبه داشتین اختلاصو وسط نمیکشیدین که ...کلا" بحث یه چیز دیگه س.

اختلاص نههههه اختلاس شما فعلاً برو دیکته یاد بگیر. شاید اون آقایون دزد از شماها باشند ولی از ما نیستن. واقعا واسه ادمایی مثل شماها متاسفم که اطرافتونو نیبینید.

آخرین ویرایش:

n.dalil

New member
فک کردی اینهمه واکنش فقط بخاطر نشون دادن تصویر بوده؟؟؟

اگه فیلترشکن داری برو یوتیوب(( محمد پیامبرالاسلام)) سرچ کن و ببین بعد بگو آستانه تون پایینه...[/quo

یه فرد شارلاتان اومده یه فیلم مسخره ساخته چه ربطی داره به کل مردم امریکا. تازه فیلمی هم نیست که بخواد اکران بشه. کلاً ما ایرانی ها توهم دشمن داریم

آخرین ویرایش:

گلاب

New member
من تو خواب خرگوشی نیستم. شما انگار سرباز سپاه پاسدارانی. از آدمایی مثل شما واقعا در عجبم وضع مردم نمیبینی. مردم دارن تو بدبختی زندگی میکنند خیلی ها رو میشناسم به نون شبشون محتاجن. مردم به دزدی روی آوردن بد تو اینجا حرف از چی میزنی . وکیل اول امیر منصور آریا عزیز دلم تو ساختمان خواهر من زنگی میکرد. امیر منصور اریا که میدونی کیه.
مثل کبک سرتو کردی تو برف چی میگی ؟؟؟؟/

میدونین از چیه این تاپیک خیلی بدم اومده؟ این که یه عده به خودشون اجازه میدن احساساتشون به جای عقلشون حکم صادر کنه!!! چرا بیخود مسئله رو کششششششششششش میدین؟ اونم بی سند و مدرک و مبتنی بر عواطف و احساسات؟؟؟؟؟
اتفاقا این موضوع، موضوع یکی از جلسات جامعه شناسیمون بود! اونجا هم خیلی ها عقیده داشتن وضع معیشتی مردم خیلی بدتر از قبل شده! اما استاد جامعه شناسیمون (که به حق یکی از برجسته ترین اساتید ایران تو این زمینه اس) با مدرک اثبات کرد که نظر این عده کاملا غلطه.
خیلی ساده اس، نیازی به تحقیقات آنچنانی هم نداره!! میتونین فقط از پدر و مادر و سایر اطرافیانتون بپرسین 20-30 سال پیش غذاشون چی بود الان چیه؟
شاید توان خرید افراد نسبت به 4-5 سال پیش کمتر شده اما اونقدر هم بد نیست که شما میگین. میدونین مشکل امروز ما چیه اینه که توقعاتمون سر به فلک کشیده. حاضر نیستیم کمتر خرج کنیم، کمتر فخر بفروشیم، یه لباس رو 2 جا بپوشیم، با یه نوع غذا از مهمونمون پذیرایی کنیم، 2-3 سال متوالی از یه کیف یا روپوش استفاده کنیم و...
این مساله تو همه افراد هم دیده میشه. من فردی رو میشناسم که به قول شما از اون دسته افرادی هستند که: 300000 تومن 6 سر عائله رو سیر میکنه، بچه هاشون به خاطر اینکه لباس درست حسابی ندارن تو مجالس و مهمونیها شرکت نمیکنن، اما همینها تو عروسی داداششون پول قرض کرده بودن و لباسهایی خریده بودن و آرایشی کرده بودن که نفر متوسط به بالای جامعه هم ممکنه تو عروسی عزیزش اونجوری نپوشه! برای چی؟ برای چشم و هم چشمی! برای تجملات دست و پا گیر!
اگه من سرباز سپاه هم باشم مایه افتخارم خواهد بود.
من نمیگم جامعه مون مشکل نداره! داره فراوون هم داره! اما کل حرف من اینه: بینی و بین الله، شما یا من برای این جامعه مون چی کار کردیم که انتظارمونو یه 18 چرخ هم نمیتونه با خودش بکشه. دین عزیز ما یه خط قرمز هایی رو بهمون معرفی کرده، حالا که من نوعی کج میرم یعنی اسلام بدترینه؟ اسلام اله و بله؟ ایرانیا فلان جور افرادن؟ کل مسئولا و روحانیون و سیاسیون فلان کاره اند؟
من از شما و تمام دانشجوها خواهش میکنم مثل افراد امی با مسائل برخورد نکنین! همه چیز و همه کس رو با یه عینک نبینین! بدون مطالعه و بی سند و مدرک و از روی احساسات نظر ندین! دوستانه گفتم... باور کنین... من که با شما دشمنی ندارم، فقط ازتون میخوام رو مسائل دقیق تر بشین، محقق مآبانه برخورد کنین... همین!

آخرین ویرایش:
بالا