طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت ، پاسخگویی به سوالات و مشکلات

midwifry

New member
سلام دوستان،امسال وزارت بهداشت قاطی کرده منم دچار وسواس فکری کرده
میخواستم بدونم که برای من که ۳ماه طرح رفتم وبنا به دلایلی ترک خدمت کردم واز این ماجرا سه سال و نیم میگذره ممکنه برای ثبت نام ارشد مشکلی پیش بیاره؟البته طرح ما اختیاریه

Persian-Masoud

New member
سلام یه سوال داشتم میشه طرح و سربازی و ارشد را باهم گذروند؟برای اینکار باید چیکار کنیم؟

درود بر شما، اگ بتونید پیام آور بگیرید یعنی دیگه پادگان نرید و کارتون فقط شیفت دادن در بیمارستان باشه و همچنین شیفت هاتون تداخلی با نداشته باشه بله میتونید اما کار کمی سختی هست. البته این رو بگم باید کاملا مخفیانه باشه، اکثرا وقتی کارگزینی خبر دار بشه از این موضوع مانعتون میشه چون قانونا درس خوندن یک شغل تمام وقت محصوب میشه و طرح هم همچنین و این دو توام باهم غیر قانونی هست.

البته اگر شما این سوال رو از وزارت خانه یا کارگزینی یا هر نهاد قانونی دیگه ای بپرسید جواب منفی بهتون میدن..

Persian-Masoud

New member
سلام.
وایییییی خیلی ممنون که این تاپیکو گذاشتید. من ی عالمه سوال دارم
1-الان باید برای طرح ثبت نام کنم اما نمیدونم تا اومدن نتایج ارشد صبر کنم یا نه. تو سایت ثبت نام طرح تو خود فرم نوشته "لازم به ذکر است در صورت عدم شروع به کار شما در محل تعيين شده در جلسه به مدت يکسال حق شرکت در جلسات طرح اين دانشگاه را نداريد. " نمی دونم منظورش چیه؟؟
ینی اگه طرح ثبت نام کنم و دانشگاه ما گفته تا اخر مرداد کمیسیون تشکیل میشه و تا اول شهریور میفرستیم پس ینی اگه اول شهریور نامم اومد نمی تونم صبر کنم لااقل ی ماه بعد برم؟
2- اگه طرح ثبت نام کنم و برم اونوقت وقتی نتایج میاد ارشد ی شهر دیگه قبول شم باید چیکار کنم؟؟ آخه شاید اون شهری که قبول شدم بخوام ادامه بدم. اینجوری که اینجا ثبت نام کردم مشکلی پیش نمیاره؟

درود،
بند اول میگه اگر در جلسه تعیین شهر ها یا بیمارستان ها برای نیرو های طرحی استان شرکت کنید و براتون محل خدمت تعیین کنند و در مهلت داده شده خودتون رو به کارگزینی بیمارستان معرفی نکنید یک سال محروم میشید از شروع طرح!
(از من بشنوید اینها فرمالیتست، به پرستاری ها اینقدر نیاز دارن که...)

اما بذارید مورد خودم رو بگم که دقیقا شبیه شما هست،
من دقیقا دو ماه در طرحم بودم (پرستاری) که جواب ارشد اومد و دیدم قبول شدم، اول رفتم کارگزینی بیمارستان و یک درخواست نوشتم برای توقف طرح به دلیل قبولی در ارشد، درخواست من رو مسئول بخش،مترون و رئیس بیمارستان امضا کردند، بعدش کارگزینی نامه توقف منو نوشت و بردم به دانشگاه و اونجا هم حکم توقف طرح منو زدن و تونستم برم ارشد بخونم.
درضمن شما اگر براتون مقدور هست و شیفت ها اجازه میدن میتونید طرح و ارشد رو باهم بگذرونید که بهترین کار هم همینه اما قانونا براتون مانع ایجاد میشه بهتره بی سر و صدا اینکارو بکنید. البته در صورت مقدور بون...

- - - Updated - - -

سلام دوستان،امسال وزارت بهداشت قاطی کرده منم دچار وسواس فکری کرده
میخواستم بدونم که برای من که ۳ماه طرح رفتم وبنا به دلایلی ترک خدمت کردم واز این ماجرا سه سال و نیم میگذره ممکنه برای ثبت نام ارشد مشکلی پیش بیاره؟البته طرح ما اختیاریه

خیر به هیچ وجه، برگه تصویه حسابتون رو بگیرید و ارشدتون رو با خیال راحت بخونید.

midwifry

New member
م
درود،
بند اول میگه اگر در جلسه تعیین شهر ها یا بیمارستان ها برای نیرو های طرحی استان شرکت کنید و براتون محل خدمت تعیین کنند و در مهلت داده شده خودتون رو به کارگزینی بیمارستان معرفی نکنید یک سال محروم میشید از شروع طرح!

من دقیقا دو ماه در طرحم بودم (پرستاری) که جواب ارشد اومد و دیدم قبول شدم، اول رفتم کارگزینی بیمارستان و یک درخواست نوشتم برای توقف طرح به دلیل قبولی در ارشد، درخواست من رو مسئول بخش،مترون و رئیس بیمارستان امضا کردند، بعدش کارگزینی نامه توقف منو نوشت و بردم به دانشگاه و اونجا هم حکم توقف طرح منو زدن و تونستم برم ارشد بخونم.
درضمن شما اگر براتون مقدور هست و شیفت ها اجازه میدن میتونید طرح و ارشد رو باهم بگذرونید که بهترین کار هم همینه اما قانونا براتون مانع ایجاد میشه بهتره بی سر و صدا اینکارو بکنید. البته در صورت مقدور بون...

- - - Updated - - -

خیر به هیچ وجه، برگه تصویه حسابتون رو بگیرید و ارشدتون رو با خیال راحت بخونید.
ممنون دوست عزیز

hebe.nurse

New member
درود،

- - - Updated - - -

ممنون دوست عزیز
من با اداره طرح دانشگامون تماس گرفتم عین سوالمو پرسیدم گفتن نه شما ثبت نام کنید اسمتون تو کمیسیون مطرح میشه و محل طرحتون تعیین میشه. ولی اگه فاصله انداختید ونرفتید براتون محدودیتی نداره و هروقت بخواید میتونید بیاید!!!!
توقف طرحو میدونم. ولی مارو تازه اول شهریور طرح میفرستن دیگه وقتی تا نتایج نمونده. نرم فعلا بهتره.

راستی من از ی مشاور پرسیدم گفتن تا پارسال غیرقانونی بود که همزمان با ارشد طرح برید. ولی امسال قانونیش کردن. اما اینکه شیفتای سنگین طرح با ارشد تناقضی ایجاد میکنه یا نه. اینه که باید ببینم میتونم یا نه. تازه من دوس دارم طرحمو بخشای ویژه بگذرونم بعید میدونم انقد سنگین بشه ادامه داد.نهههه؟؟:21:

Persian-Masoud

New member
درود،

- - - Updated - - -

ممنون دوست عزیز
من با اداره طرح دانشگامون تماس گرفتم عین سوالمو پرسیدم گفتن نه شما ثبت نام کنید اسمتون تو کمیسیون مطرح میشه و محل طرحتون تعیین میشه. ولی اگه فاصله انداختید ونرفتید براتون محدودیتی نداره و هروقت بخواید میتونید بیاید!!!!
توقف طرحو میدونم. ولی مارو تازه اول شهریور طرح میفرستن دیگه وقتی تا نتایج نمونده. نرم فعلا بهتره.

راستی من از ی مشاور پرسیدم گفتن تا پارسال غیرقانونی بود که همزمان با ارشد طرح برید. ولی امسال قانونیش کردن. اما اینکه شیفتای سنگین طرح با ارشد تناقضی ایجاد میکنه یا نه. اینه که باید ببینم میتونم یا نه. تازه من دوس دارم طرحمو بخشای ویژه بگذرونم بعید میدونم انقد سنگین بشه ادامه داد.نهههه؟؟:21:

اگر قانونی شده باشه که چه بهتر،
برای طرحی ها شیت های سنگین و اضافه کاری زیاد میدن کلا چون حق اعتراض ندارن،
تمام سعیتون رو بکنید طرح و ارشد رو باهم بگذرونید هرچند که خیلی سخته، بخش های ویژه هم اگه نیرو بخوان میتونین برین ولی بیشتر طرحی هارو بخش های جنرال میدن،
الان نامزد خودم توی نوزادان کار میکنه حدود 150 ساعت به زور اضافه کاری داره!

hebe.nurse

New member

اگر قانونی شده باشه که چه بهتر،
برای طرحی ها شیت های سنگین و اضافه کاری زیاد میدن کلا چون حق اعتراض ندارن،
تمام سعیتون رو بکنید طرح و ارشد رو باهم بگذرونید هرچند که خیلی سخته، بخش های ویژه هم اگه نیرو بخوان میتونین برین ولی بیشتر طرحی هارو بخش های جنرال میدن،
الان نامزد خودم توی نوزادان کار میکنه حدود 150 ساعت به زور اضافه کاری داره!

باید خودم تیکه پاره کنم تا بندازنم بخشای ویژه. اتفاقا بچه های انجمن خیلیا طرحشونو ویژه رفتن و الانم دارن میرن. فقط کرمانه که سنگ جلو پامون گذاشته.
ینی به زور اضافه کاری بهش میدن؟؟؟؟؟؟ اینکه خیلی ناجوانمردانه اس:sadsmiley:
اینو دیگه کجای دلمون جا بدیم هیییییییی خدا

Persian-Masoud

New member
باید خودم تیکه پاره کنم تا بندازنم بخشای ویژه. اتفاقا بچه های انجمن خیلیا طرحشونو ویژه رفتن و الانم دارن میرن. فقط کرمانه که سنگ جلو پامون گذاشته.
ینی به زور اضافه کاری بهش میدن؟؟؟؟؟؟ اینکه خیلی ناجوانمردانه اس:sadsmiley:
اینو دیگه کجای دلمون جا بدیم هیییییییی خدا

بله متاسفانه،
یکی از دوستان خودم برای اضافه کاری 180 ساعتیش اعتراض کرده بود رفت پیش مترون، و مترون بهش گفت شما طرحی و مثل سرباز هستی لطفا برو سر کارت و وقت مارم نگیر! این دقیقا جواب مترون بود!

Persian-Masoud

New member
آقا مسعود
2 تا سوال؟
شما گفتی که طرح و سربازی رو پیام آور سلامت بردارم
1- چکار باید بکنیم واسه پیام آور سلامت برداشتن؟
2- چون سربازی هم هست 2 ماه آموزشی رو باید بریم باز؟

قوانین پیام آوران طولانی هست کاملش رو میتونید در این صفحه مطالعه کنید و اکیدا بهتون توصیه میکنم:

تامین و توزیع نیروی انسانی - بخشنامه های پیام آوران بهداشت

تعدادی از دوستان خودم پیام آور هستند و در بیمارستان مشغول به کار،
اونها برای اینکه پیام آور بگیرن به خود وزارت خانه مراجعه کردن و درخواست دادن، یه تماس با وزارت خانه بگیرید کامل راهنماییتون میکنن.

hebe.nurse

New member

بله متاسفانه،
یکی از دوستان خودم برای اضافه کاری 180 ساعتیش اعتراض کرده بود رفت پیش مترون، و مترون بهش گفت شما طرحی و مثل سرباز هستی لطفا برو سر کارت و وقت مارم نگیر! این دقیقا جواب مترون بود!
واقعا که.
ولی کدوم قانون گفته باید یه طرحی همه اوامرو اطاعت کنه؟؟ کی گفته باید حرف زور قبول کنه؟
کجا نوشته شده؟؟؟؟ اخه چرا مجبوریمممممممم؟؟؟:smiliess (7):

Persian-Masoud

New member
واقعا که.
ولی کدوم قانون گفته باید یه طرحی همه اوامرو اطاعت کنه؟؟ کی گفته باید حرف زور قبول کنه؟
کجا نوشته شده؟؟؟؟ اخه چرا مجبوریمممممممم؟؟؟:smiliess (7):

قانونی اینو نگفته ولی روتین وار همه بیمارستان ها بیشتر بار اضافه کاریو رو دوش طرحی ها میذارن تا رو دوش پرسنلشون.

hebe.nurse

New member
قانونی اینو نگفته ولی روتین وار همه بیمارستان ها بیشتر بار اضافه کاریو رو دوش طرحی ها میذارن تا رو دوش پرسنلشون.

اگه قانونی نیس پس نمیتونن زورکی بهت شیفت بدن. منکه قبول نمیکنم. ینی بخوامم نمیتونم شیفت اضافه برم. چطور میخوان از منه نحیف کار بکشن؟ خودشون متوجه میشن من تواناییشو ندارم خخخخخخخخخ
ممنون از جواباتون دوست عزیز:rose:

یسنا290

New member
برای راحتی کارتون عین قانون رو براتون میذارم در مورد مشکلتون امیدوارم کمکتون کنه اگر شبهه ای داشتین سوال کنید پاسخ میدم:

معذرت میخوام میشه شفاف تر برام توضیح بدید.متأسفانه متوجه منظور این بند قانون نشدم.
بازم عذر میخوام و ممنونم

aminraji

New member
سلام
دفترچه دکترای بهداشت 93 اومد رو سایت
یه سوال داشتم از خدمتتون
من ترم اخر ارشد فیزیولوژی هستم.یعنی به گفته ی دفترچه تا 30 بهمن 93 فارغ التحصیل میشم.
در مورد نظام وظیفه دفترچه شفاف توضیح داده که میشه به عنوان دانشجوی ترم اخر شرکت کرد تو ازمون ولی در مورد طرح
چند پهلو و مبهم توضیح داده.
رشته کارشناسیه من هوشبری بود
ایا من میتونم به عنوان دانشجوی ترم اخر تو ازمون دکترا شرکت کنم در حالیکه طرح و خدمت رو هنوز انجام ندادم؟؟؟
و اینکه کلا قبل از طرح و خدمت چند بار میشه تو ازمون دکترا شرکت کرد؟؟
ممنون

mina6228

New member
با سلام به دوستان .
من طرحم اختیاری هست و الان 9 ماه برای طرح در شهری که هستیم ثبت نام اینترنتی کردم . اما هنوز جایی برای گذروندن طرحم اعلام نیاز نیرو نشده . والان داریم به شهر دیگه ای میریم و میخام اون ثبت نام اینترنتی که کردم ازش انصراف بدم و در دانشگاه دیگه ای ثبت نام کنم . باید چه کار کنم . چون تو سایت دانشگاه جایی برای انصراف از ثبت نام نیست ؟
آیا هیچی نگم و ثبت نام کنم مشکل درست میشه ؟
ممنون

mina6228

New member
باسلام :black_eyed: .
اگر کسی جواب سوالمو میدونه در پست قبل پرسیدم ممنون میشم راهنمایی کنه .

Azin E

New member
A
اگه قانونی نیس پس نمیتونن زورکی بهت شیفت بدن. منکه قبول نمیکنم. ینی بخوامم نمیتونم شیفت اضافه برم. چطور میخوان از منه نحیف کار بکشن؟ خودشون متوجه میشن من تواناییشو ندارم خخخخخخخخخ
ممنون از جواباتون دوست عزیز:rose:
عزیز دلمی.جدای اضافه کاری،تعطیلات کاری و شیفتی که هیچ کس نمیخواد کاری رو هم اضافه کن.دوست من چند ماه بعد شروع طرح افسرده شد و نامه از روانپزشک آورده بود که نباید شبکاری بده،بازم براش شب میذاشتن.دوران سختیه ولی عادت میکنی و دستت راه می افته.حالا اگه واقعا نمیتونی بگرد دنبال کلینیک ترک اعتیاد دولتی یا مرکز بهداشت

mina6228

New member
با سلام به دوستان .
من طرحم اختیاری هست و الان 9 ماه برای طرح در شهری که هستیم ثبت نام اینترنتی کردم . اما هنوز جایی برای گذروندن طرحم اعلام نیاز نیرو نشده . والان داریم به شهر دیگه ای میریم و میخام اون ثبت نام اینترنتی که کردم ازش انصراف بدم و در دانشگاه دیگه ای ثبت نام کنم . باید چه کار کنم . چون تو سایت دانشگاه جایی برای انصراف از ثبت نام نیست ؟
آیا هیچی نگم و ثبت نام کنم مشکل درست میشه ؟
ممنون

Jamshidi

New member
سلام خدمت شما دوستان گرامی
من رشتم رادیولوژی هست و از اسفند سال قبل طرحم رو توی یه شهر منطقه سه با ضریب 3/5 و ضریب k یک شروع کردم
با این ماه هشت ماه از طرحم رو گذروندم والان میخوام انتقالی بگیرم برای تهران به علت بیماری و موافقط هم شده فقط میخواستم ببینم فرمول ماسبه مدت طرح رو کسی میدونه ؟ به من گفتن این مقدار رو که گذروندی با استفاده از اون ضریب معکوس میکنیم ولی فرمولش رو نگفتن ممنون میشم اگه کسی بهم بگه فرمولشون چطوری

ZOT

New member
چرا رشته های توانبخشی طرح ندارند؟! حتی اختیاری؟! در صورتی که در سطح کشور به این نیروها نیاز بسیار هست!

بالا