طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت ، پاسخگویی به سوالات و مشکلات

Persian-Masoud

New member
در مورد این که میشه بعد از ارشد امتحان دکترای داد برای رشته های که طرح اجباری دارن نمیشه گفت نمیشه امتحان داد میشه برین باخیال راحت امتحان بدین تو ایران همه چیز امکان پذیره این طرح عجیب غریب وزارت بهداشته کجای دنیا این جوری جلوی دست وپا دانشجو رو میگیرن این همون جای که بچه های علوم ازمایشگاهی به رشته های علوم پایه اعتراض دارن یه نفر نیس بره بگه شما اصلا چقدر جای خالی برای طرح دارین سالانه فکرکنم 1200تا با احتساب دانشگاه ازاد علوم ازمایشگاهی میگیرن یعنی ما سالانه 1200جا برای فارغ التحصلان علوم ازمایشگاهی داریم واقعا داریم این قضیه مثل قضیه سربازیه بجای که سال به سال راحت تر بشه تا طرف انگیزه برای رفتن پیداکنه نگو بدتر داره میشه 18 ماه خدمت رو کردن24 ماه سن پدر از65 رسید به 70 ارزش درجه رو کمتر کردن الان میگن درجه خدمت تو ارتش برای لیسانس ازستوانی به گروهبانی داره تبدیل میشه خدای من چی بگم خودت به مارحم کن.

درود بر شما،
این یک قانون بگیر نگیر نیست! حتمیه. برای ثبت نام دکترا همونطور که مدرک زبان میخوایید مدرک طرح هم میخوایید،
ببینید اینکه وزارت بهداشت اینقانون رو گذاشته حق داشته. چرا؟
چون مثلا کسی که دکترای پرستاری قبول بشه آیا حاضره بره توی بخش به عنوان یک طرحی کار کنه و از یک لیسانس دستور بگیره؟ قطعا خیر!
پس قبل از اینکه دکترا بخونید مجبورتون میکنن که تعهداتون رو انجام بدین بعد چیکار میخوایید بکنید.

sepid71

New member
درود،
مو به مو براتون توضیح میدم:

بنده اسفند پارسال فارغ التحصیل شدم چون نیمه دوم پذیرش داشت دانشگاه شهرمون.
بعدش من توی تیرماه آزمون دادم، دوماه دنبال طرح بودم و از شهریور طرحم رو شرع کردم.
اواخر شهریور هم جواب آزمون اومد و ارشد قبول شدم،
بعد از قبولی در ارشد ابتدا موافقت توقف طرح رو از شبکه بیمارستانی که در اون کار میکردم گرفتم، سپس این نامه موافقت رو به کارگزینی دانشگاه استان بردم و طرحم متوقف شد رسما تا بعد از ارشد.
اما همین چندماه پیش برای اینکه دکترام عقب نیوفته رفتم و با استفاده از قانون تک فرزندی معافیت طرح رو گرفتم کلا!
بعدش در آزمون استخدامی ششم تیر امسال شرکت کردم و قبول شدم. الان دیگه مشکلی برای دکترا و ارشد و کارم ندارم.

ممنون
استخدامی برا لیسانستون ؟؟؟ چون معاف از طرح بودید قبول شددی دیگه وگرنه ک نمیشه شرکت کرد ..میشه ؟ مثلا من وقتی دارم ارشد میخونم ازمون استخدامی بیاد نمیتونم شرکت کنم نه ؟؟؟ چون طرح نرفتم

sepid71

New member
این سوالمو یادتون رفت ج بدید

و اینکه ماها ک نیمسال دوم هستیم حتما باید تا زمان رسیدن ازمون ارشد درخواست طرح هم بدیم یا میشه کلا درخواست هم نداد ؟؟؟ یا بذاریم بعد کنکور ارشد درخواست بدیم بهتره ؟ مرسی

یسنا290

New member
سلام.
دوستان من رشته ام پرستاریه. یه سؤال من اگه نامه طرحم بیاد و مشغول شم بعد ارشد یه شهر دیگه به جز منطقه خودم قبول شم میتونم انتقال طرح رو انجام بدم و توی شهری که ارشد قبول شدم هم برم طرح هم درسمو بخونم؟من خودم تو دفترچه خوندم که گذروندن ارشد و طرح باهم غیرقانونیه،اینم شنیدم که خیلیا هم اینکاروکردن و مشکلی پیش نیومده..
هنوز خیلی مونده تا نامه طرحم بیاد ولی به نظر شما بهتر نیست تا مشخص شدن قبولبم واسه طرح اقدام نکنم؟البته نمیخوام به هیچ وجه عقب بیوفتم.

amnb

New member
حق باشماست واقعا به پرستاری نیازه ولی الان ما برای علوم ازمایشگاهی این قدر جا خالی داریم یا رادیولوژی نه به خدا الان رفیق من 6ماه الاف طرحه شایدبیش تر کو جای خالی بنده خدا الان نمیتونه امتحان ارشد بده این قانون رو از یه جای دیگه کپی میکنن قبل ازاین که امکانات خودشونو ببینن اشتباه از همون اوله که هوار هوار دانشجو میگیرن فقط میخان بگن ما اینقدر ادم باسواد تو مملکت داریم مثلا الان یکدفعه اومدم ظرفیت ارشد رو کم کردن اول به دانشجو بنده خدا خبر بدین قبل از امتحان تا اوضاع کار دستش بیاد.

Persian-Masoud

New member
ممنون
استخدامی برا لیسانستون ؟؟؟ چون معاف از طرح بودید قبول شددی دیگه وگرنه ک نمیشه شرکت کرد ..میشه ؟ مثلا من وقتی دارم ارشد میخونم ازمون استخدامی بیاد نمیتونم شرکت کنم نه ؟؟؟ چون طرح نرفتم

برای استخدامی باید پایان/معافیت طرح داشته باشید مگر اینکه دانشگاه اعلامیه بده که کسایی که ضمن طرح هستن نیز میتونن شرکت کنند. من چون معافیت گرفته بودم با لیسانسم تونستم شرکت کنم استخدامی و قبول بشم.

- - - Updated - - -

این سوالمو یادتون رفت ج بدید

و اینکه ماها ک نیمسال دوم هستیم حتما باید تا زمان رسیدن ازمون ارشد درخواست طرح هم بدیم یا میشه کلا درخواست هم نداد ؟؟؟ یا بذاریم بعد کنکور ارشد درخواست بدیم بهتره ؟ مرسی

اجباری نیست و میل خودتونه کی طرحتون رو شروع کنید،

Persian-Masoud

New member
سلام.
دوستان من رشته ام پرستاریه. یه سؤال من اگه نامه طرحم بیاد و مشغول شم بعد ارشد یه شهر دیگه به جز منطقه خودم قبول شم میتونم انتقال طرح رو انجام بدم و توی شهری که ارشد قبول شدم هم برم طرح هم درسمو بخونم؟من خودم تو دفترچه خوندم که گذروندن ارشد و طرح باهم غیرقانونیه،اینم شنیدم که خیلیا هم اینکاروکردن و مشکلی پیش نیومده..
هنوز خیلی مونده تا نامه طرحم بیاد ولی به نظر شما بهتر نیست تا مشخص شدن قبولبم واسه طرح اقدام نکنم؟البته نمیخوام به هیچ وجه عقب بیوفتم.

درود،
انتقالی ممکن هست. و بهترین گزینه.
درضمن طبق قانون طرح و ارشد باهم نمیشه اما در پست های قبلی هم اشاره کردم اگر تداخلی پیش نیاره براتون میتونید اینکارو بکنید.
برای طرح هم اول صبر کنید اگر قبول شدید بعد برای طرح اقدام کنید.

- - - Updated - - -

حق باشماست واقعا به پرستاری نیازه ولی الان ما برای علوم ازمایشگاهی این قدر جا خالی داریم یا رادیولوژی نه به خدا الان رفیق من 6ماه الاف طرحه شایدبیش تر کو جای خالی بنده خدا الان نمیتونه امتحان ارشد بده این قانون رو از یه جای دیگه کپی میکنن قبل ازاین که امکانات خودشونو ببینن اشتباه از همون اوله که هوار هوار دانشجو میگیرن فقط میخان بگن ما اینقدر ادم باسواد تو مملکت داریم مثلا الان یکدفعه اومدم ظرفیت ارشد رو کم کردن اول به دانشجو بنده خدا خبر بدین قبل از امتحان تا اوضاع کار دستش بیاد.

درست میفرمایید...

javadrazaviyan

New member

با سلام،
طبق قانون یکی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دکتری پایان/معافیت طرح میباشد که حتما باید داشته باشید، اگر نداشته باشید بعد از ارشد باید اونو تموم کنید بعد اقدام کنید،
در مورد استعداد های درخشان اگر شامل یکی از بندهای زیر هستید میتونید بدون محدودیت در آزمون دکتری شرکت کنید:

1 .ﺑﺮﻧﺪﮔﺎن ﻣﺪال ﻃﻼي ﻛﺸﻮري از اﻟﻤﭙﻴﺎد ﻫﺎي رﻳﺎﺿﻴﺎت ،ﻧﺠﻮم،ﻓﻴﺰﻳﻚ،ﺷﻴﻤﻲ و زﻳﺴﺖ ﺷﻨﺎﺳﻲ ﺑﻪ ﺗﺎﻳﻴﺪ وزارت آﻣﻮزش و ﭘﺮورش ﻛﺸﻮر 2 ﻧﻔﺮات اول ﺗﺎ دﻫﻢ ﻛﻨﻜﻮر ﺳﺮاﺳﺮي ﮔﺮوه ﺗﺠﺮﺑﻲ ﺑﻪ ﺗﺎﻳﻴﺪ ﺳﺎزﻣﺎن ﺳﻨﺠﺶ آﻣﻮزش . 3 .اﻓﺮاد داراي اﺑﺪاع ﻳﺎ اﺧﺘﺮاع ﺛﺒﺖ ﺷﺪه در زﻣﻴﻨﻪ ﻋﻠﻮم ﭘﺰﺷﻜﻲ ﺑﻪ ﺗﺎﻳﻴﺪ ﻣﻌﺎوﻧﺖ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت و ﻓﻨﺎوري وزارتﻣﺘﺒﻮع 4 .ﻧﻔﺮات اول ﺗﺎ ﺳﻮم آزﻣﻮن ﻫﺎي ﺟﺎﻣﻊ ﻋﻠﻮم ﭘﺎﻳﻪ ﭘﺰﺷﻜﻲ،دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷﻜﻲ ،داروﺳﺎزي،ﭘﻴﺶ ﻛﺎرورزي و ورودي دﺳﺘﻴﺎري ﺗﺨﺼﺼﻲ ﭘﺰﺷﻜﻲ،دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷﻜﻲ ﺑﻪ ﺗﺎﻳﻴﺪ ﻣﺮﻛﺰ ﺳﻨﺠﺶ آﻣﻮزش ﭘﺰﺷﻜﻲ

سلام
ممنون بابت پاسخ شما
رتبه یک دوره کارشناسی و همینطور ارشد (هر دو مقطع رتبه یک) آیا مشمول آئین نامه استعداد درخشان نمیشن؟

ممنون بابات پاسختون

ali1991p2

New member
درود،
ضمن عرض تبریک بابت قبولی،
شما موقتا تا پایان دوره ارشد از انجام خدمات طرح و نظام وظیفه معاف هستید، بعد از فارغ التحصیلی ارشد طرح و سربازیتون رو همزمان انجام میدین سپس میتونید در آزمون دکترا شرکت کنید،

ممنون که جواب دادین
یعنی من نمیتونم بعد از ارشد بلافاصله دکترا بخونم ؟؟؟ چرا؟؟؟

Persian-Masoud

New member
سلام
ممنون بابت پاسخ شما
رتبه یک دوره کارشناسی و همینطور ارشد (هر دو مقطع رتبه یک) آیا مشمول آئین نامه استعداد درخشان نمیشن؟

ممنون بابات پاسختون
سلام، بله شامل میشن، اگر پذیرش ارشدتون از پنجاه نفر بیشتر باشه رتبه های یک تا سه شامل میشن،

Persian-Masoud

New member
ممنون که جواب دادین
یعنی من نمیتونم بعد از ارشد بلافاصله دکترا بخونم ؟؟؟ چرا؟؟؟

خواهش میکنم، برای ثبت نام در دکترا باید پایان یا معافیت طرح داشته باشید، دلیلشم واضحه، هیچ کسی با دکترا حاضر نیست طرح بره پس برای همین قبل از دکترا تکلیف طرح رو باید روشن کنید

TUMS

Well-known member
خواهش میکنم، برای ثبت نام در دکترا باید پایان یا معافیت طرح داشته باشید، دلیلشم واضحه، هیچ کسی با دکترا حاضر نیست طرح بره پس برای همین قبل از دکترا تکلیف طرح رو باید روشن کنید

آقا مسعود چرا آمار غلط میدین !!!
اینو من از دفترچه دکترای 92-93 کپی کردم اطلاعیه شماره 2
این موارد زیر مشخصات افرادی هست که میتونن دکترا شرکت کنن ببینید با حرفای شما جور در میاد!!

دانشجوي سال آخر مقطع كارشناسي ارشد كه تا تاريخ 92/11/30 (واسه ما فقط میشه 30/11/93) در( سنوات عادي و سنوات ارفــاقي و قبــل از
ورود به مهلت يك ساله معرفي) فارغ التحصيل مي شوند.
تبصره:فارغ التحصيلان كارشناسي ارشد ورودي ماقبل مهر 90 (واسه ما میشه 91) به دانشگاه فقط به شرط نداشتن غيبت و عدم گذشــت
بيش از يك سال از تاريخ فراغت از تحصيل مقطع قبلي مجاز به ادامه تحصيل خواهند بود.

فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي ارشد كه در سقف سنوات مجــاز فــارغ التحصــيل شــده و از تــاريخ فراغــت از
تحصيل تا زمان پذيرش در مقطع دكتري بيش از يك سال سپري نشده و همچنين قبل از ثبت نــام در دانشــگاه نيــز
وارد غيبت نشده باشند.

Persian-Masoud

New member
آقا مسعود چرا آمار غلط میدین !!!
اینو من از دفترچه دکترای 92-93 کپی کردم اطلاعیه شماره 2
این موارد زیر مشخصات افرادی هست که میتونن دکترا شرکت کنن ببینید با حرفای شما جور در میاد!!

دانشجوي سال آخر مقطع كارشناسي ارشد كه تا تاريخ 92/11/30 (واسه ما فقط میشه 30/11/93) در( سنوات عادي و سنوات ارفــاقي و قبــل از
ورود به مهلت يك ساله معرفي) فارغ التحصيل مي شوند.
تبصره:فارغ التحصيلان كارشناسي ارشد ورودي ماقبل مهر 90 (واسه ما میشه 91) به دانشگاه فقط به شرط نداشتن غيبت و عدم گذشــت
بيش از يك سال از تاريخ فراغت از تحصيل مقطع قبلي مجاز به ادامه تحصيل خواهند بود.

فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي ارشد كه در سقف سنوات مجــاز فــارغ التحصــيل شــده و از تــاريخ فراغــت از
تحصيل تا زمان پذيرش در مقطع دكتري بيش از يك سال سپري نشده و همچنين قبل از ثبت نــام در دانشــگاه نيــز
وارد غيبت نشده باشند.

لطفا اول سطح معلومات خودتون در مورد طرح رو بالا ببرید بعد از بنده ایراد بگیرید،
و دیگران رو با آمار های غلطتون دچار مشکل و شبهه نفرمایید،

این قانونی که مطرح کردین ماله سربازی هست نه طرح!!!! سربازی با طرح فرق داره دوست عزیز،

قانون طرح اینه:

2 -8 : ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﻴﻼن ﻣﻘﻄﻊ ﻛﺎرﺷﻨﺎﺳﻲ ارﺷﺪ -1 -2-8 ﭼﻨﺎﻧﭽﻪ رﺷﺘﻪ ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ ﻫﺮ ﺳﻪ ﻣﻘﻄﻊ ) ﻛﺎرداﻧﻲ ،ﻛﺎرﺷﻨﺎﺳﻲ و ﻛﺎرﺷﻨﺎﺳﻲ ارﺷﺪ (در ردﻳﻒ رﺷﺘﻪ ﻫﺎي ﻣﺎزاد ﺑﺮ ﻧﻴﺎز وزارت ﻣﺘﺒﻮع آزﻣﻮن ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻣﻨﻌﻲ ﺟﻬﺖ ﺷﺮﻛﺖ در را. ﻧﺪارﻧﺪ -2 -2-8 ﭼﻨﺎﻧﭽﻪ رﺷﺘﻪ ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ در ﻳﻜﻲ از ﻣﻘﺎﻃﻊ) اﻋﻢ از ﻛﺎرداﻧﻲ،ﻛﺎرﺷﻨﺎﺳﻲ،ﻛﺎرﺷﻨﺎﺳﻲ ارﺷﺪ (در ردﻳﻒ رﺷﺘﻪ ﻫﺎي ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز وزارت ﻣﺘﺒﻮع ﺑﺎﺷﻨﺪ ﺟﻬﺖ ﺷﺮﻛﺖ در آزﻣﻮن ﻣﺬﻛﻮر ﻣﻲ ﺑﺎﻳﺴﺖ ﺧﺪ وﺿﻌﻴﺖ ﻣﺖ ﻃﺮح ﻧﻴﺮوي اﻧﺴﺎﻧﻲ را ﺑﻪ ﻳﻜﻲ از ﺻﻮر زﻳﺮ ﻣﺸﺨﺺ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ:
٥
اﻟﻒ -ﺷﺪه اراﺋﻪ ﮔﻮاﻫﻲ ﭘﺎﻳﺎن ﻃﺮح در ﻣﻘﻄﻊ اﻧﺠﺎم ب - اراﺋﻪ ﮔﻮاﻫﻲ ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ از ﺧﺪﻣﺎت ﻣﻮﺿﻮع ﻗﺎﻧﻮن ﺧﺪﻣﺖ ﭘﺰﺷﻜﺎن و ﭘﻴﺮا ﭘﺰﺷﻜﺎن در ﺧﺼﻮص رﺷﺘﻪ ﻫﺎي ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ ﻛﻪ ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز وزارت ﻣﺘﺒﻮع( ﻣﻲ ﺑﺎﺷﻨﺪ).در ﻣﻘﺎﻃﻊ ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ -رﺷﺘ ﻪ ﻫﺎي ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز وزارتﻣﺘﺒﻮع ﭘﺰﺷﻚ ﻋﺒﺎرﺗﻨﺪ از : -دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷﻚ -داروﺳﺎز- ﭘﺮﺳﺘﺎر -ﻋﻤﻞ اﻃﺎق -ﻫﻮﺷﺒﺮي - رادﻳﻮﻟﻮژي آزﻣﺎﻳﺸﮕﺎﻫﻲ – ﻋﻠﻮم -دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷﻜﻲ ﭘﺮﺳﺘﺎري ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﻴﻼن ﺑﻌﺪ از ( -ﭘﺰﺷﻜﻲ 86/7/1) ﻓﻮرﻳﺘﻬﺎي -دﻫﺎن ﺑﻬﺪاﺷﺖ و دﻧﺪان -ﻣﺎزاد رﺷﺘﻪ ﻫﺎي : ﺑﺮ ﻧﻴﺎز ﻋﺒﺎرﺗﻨﺪ از ﻣﺎﻣﺎﻳﻲ -ﺗﻐﺬﻳﻪ -ﺷﻨﻮا ﺳﻨﺠﻲ ﺋﻲ -ﺳﻨﺠﻲ ﺑﻴﻨﺎﻳﻲ -ﻛﺎردرﻣﺎﻧﻲ-ﻓﻴﺰﻳﻮﺗﺮاﭘﻲ -ﮔﻔﺘﺎردرﻣﺎﻧﻲ- ﺿﺒﻂ آﻣﺎر و ﻣﺪارك ﭘﺰﺷﻜﻲ -درﻣﺎﻧﻲ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺧﺪﻣﺎت ﺑﻬﺪاﺷﺘﻲ -ﺣﻴﺎﺗﻲ آﻣﺎر -ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ رواﻧﺸﻨﺎﺳﻲ - ﺧﺪﻣﺎت اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ و ﻣﺪدﻛﺎري-ﻏﺬاﻳﻲ ﻋﻠﻮم و ﺻﻨﺎﻳﻊ -ﺑﻬﺪاﺷﺖ اﻗﺘﺼﺎد -ﭘﺰﺷﻜﻲ ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ -رادﻳﻮﺗﺮاﭘﻲ-دﻧﺪان ﭘﺮوﺗﺰ -ﻣﺼﻨﻮﻋﻲ اﻧﺪام - رﺷﺘﻪ ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒﺑﻬﺪاﺷﺘﻲ ﻣﺪارس ﺑﻬﺪاﺷﺖ -) اي ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺣﺮﻓﻪ -ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺑﻬﺪاﺷﺖ -ﺧﺎﻧﻮاده ﺑﻬﺪاﺷﺖ (- ﻣﺒﺎرزه ﺑﺎ ﺑﻴﻤﺎرﻳﻬﺎ - ﭘﺮﺳﺘﺎري ﺑﻬﺪاﺷﺖ– (86/7/1 دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷﻜﻲ)ﺑﺮاي ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﻴﻼن ﻗﺒﻞ از ﺍی – ﻛﺎر دﻫﺎن و دﻧﺪان ﮐﺎﺭﺩﺍﻧﯽ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻫﺴﺘﻪ - ﻣﻬﻨﺪﺳﯽ ﭘﺰﺷﮑﯽ)ﮔﺮﺍﻳﺶ ﺑﻴﻮ ﺍﻟﮑﺘﺮﻳﮏ(-ﭘﺰﺷ ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﻴﻼن رﺷﺘﻪ ﻫﺎي ﻋﻠﻮم ﭘﺎﻳﻪ دﻛﺘﺮ ﻜﻲ ﺗﺎ ﻣﻘﻄﻊ ا)ﻣﻘﻄﻊ دﻛﺘﺮا و ﺑﺎﻻﺗﺮ ﻣﻨﻮط ﺑﻪ اﻇﻬﺎر ﻧﻈﺮ اداره ﻛﻞ ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﻲ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ( 1ﺗﺒﺼﺮه ﻛﻠﻴﻪ ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﻴﻼﻧﻲ ﻛﻪ : درﺣﺎل اﻧﺠﺎم ﺧﺪﻣﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻗﺎﻧﻮن ﺧﺪﻣﺖ ﭘﺰﺷﻜﺎن و ﭘﻴﺮاﭘﺰﺷﻜﺎن ﻣﻲ ﺑﺎﺷﻨﺪ، ﻣ ph.D ﭼﻨﺎﻧﭽﻪ ﺗﺎ ﺷﺮوع دوره ﺧﺪﻣﺎت ، ﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﭘﻴﺮاﭘﺰﺷﻜ ﻗﺎﻧﻮن ﺧﺪﻣﺖ ﭘﺰﺷﻜﺎن و ﺎن را ﺑﻪ اﺗﻤﺎم ﺑ ﺮﺳﺎﻧﻨﺪ ﻣﺠﺎز ﺑﻪ ﺷﺮﻛﺖ در آزﻣﻮن ﺑﻮده و در ﺻﻮرت ﻗﺒﻮﻟﻲ اداﻣﻪ ﺗﺤﺼﻴﻞ آﻧﺎن ﺑﻼﻣﺎﻧﻊ اﺳﺖ. : 2 ﺗﺒﺼﺮه ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﻴﻼن رﺷﺘﻪ ﻫﺎي ﻣﺎزاد ﺑﺮ ﻧﻴﺎز ﻛﻪ ﺑﺼﻮرت داوﻃﻠﺒﺎﻧﻪ در ﺣﺎل اﻧﺠﺎم ﺧﺪﻣﺎت ﻣﻮﺿﻮع ﻗﺎﻧﻮن ﺧﺪﻣﺖ ﭘﺰﺷﻜﺎن و ﭘﻴﺮاﭘﺰﺷﻜﺎن ﻣﻲ ﺑﺎﺷﻨﺪ در ﺻﻮرت ﻗﺒﻮﻟﻲ ﻧﻴﺎزي ﺑﻪ ادا ﻣﻪ ﺧﺪﻣﺖ ﺗﺎ ﺷﺮوع دوره ﻧﺪاﺷﺘﻪ و ﺑﺎ ﻫﺮ ﻣﺪت زﻣﺎن . ﭘﺲ از ﺗﺴﻮﻳﻪ ﺣﺴﺎب ﺑﺎ داﻧﺸﮕﺎه ﻣﻲ ﺗﻮاﻧﻨﺪ اداﻣﻪ ﺗﺤﺼﻴﻞ دﻫﻨﺪ ، ﺧﺪﻣﺖ اﻧﺠﺎم ﻳﺎﻓﺘﻪ 3 ﺗﺒﺼﺮه ﺑﺮاي : ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﻴﻼن رﺷﺘﻪ ﻫﺎي ﭘﺰﺷﻜﻲ ،دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷﻜﻲ و داروﺳﺎزي ﻛﻪ ﺗﺴﻬﻴﻼ ﻣﺸﻤﻮل آﻳﻴﻦ ﻧﺎﻣﻪ ت آﻣﻮزﺷﻲ،ﭘﮋوﻫﺸﻲ و رﻓﺎﻫﻲ وﻳﮋه اﺳﺘﻌﺪاد ﻫﺎيدرﺧ ﺸﺎن ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻣﻲ 2 آﺧﺮﻳﻦ ﻣﺼﻮﺑﺎت ﻛﻤﻴﺴﻴﻮن ﻣﻮﺿﻮع ﻣﻮاد و 3 آﻳﻴﻦ ﻧﺎﻣﻪ اﺟﺮاﻳﻲ ﻗﺎﻧﻮن ﺧﺪﻣﺖ ﭘﺰﺷﻜﺎن و ﭘﻴﺮاﭘﺰﺷﻜﺎن ﺑﻪ ﺷﺮح ذﻳﻞ ﮔﻴﺮد ﻣﻼك ﻋﻤﻞ ﻗﺮار ﻣﻲ

موفق باشید،

آخرین ویرایش:

TUMS

Well-known member

اگه حرف شما درست باشه پس هیچکدوم از بچه هایی که یکی از مقاطع دارای طرح باشن نمیتونن دکترا بدن مگر اینکه معاف از طرح یا اتمام طرح داشته باشن
درصورتی که اینطور نیست !!
خیلی از سال بالایی های ما طرح اجباری سال اول دکترا دادند و قبول شدند و الانم دکترا میخونن!!
همچنین هم ورودی های بنده 91 طرح هم دارن و الان دارند برای دکترا میخونن و شرکت میکنند امسال دکترا را !

TUMS

Well-known member
لطفا اول سطح معلومات خودتون در مورد طرح رو بالا ببرید بعد از بنده ایراد بگیرید،
و دیگران رو با آمار های غلطتون دچار مشکل و شبهه نفرمایید،

این قانونی که مطرح کردین ماله سربازی هست نه طرح!!!! سربازی با طرح فرق داره دوست عزیز،

قانون طرح اینه:

موفق باشید،
اینایی که شما مطرح کردید بنده هم خوندم و میدونم اونایی که آوردم مربوط به سربازی هست چون این دوتا مخصوصآ برای آقایون با هم معنی پیدا میکند
خوب شد گفتین نمیدونستم سربازی با طرح فرق داره:25r30wi:

Persian-Masoud

New member
اینایی که شما مطرح کردید بنده هم خوندم و میدونم اونایی که آوردم مربوط به سربازی هست چون این دوتا مخصوصآ برای آقایون با هم معنی پیدا میکند
خوب شد گفتین نمیدونستم سربازی با طرح فرق داره:25r30wi:

متاسفانه درک درستی از این دو مقوله ندارین،اگر داشتین برای نقض صحبت های بنده در مورد طرح به سربازی استناد نمیکردین،
براتون ساده توضیح میدم امیدوارم متوجه بشید باز هم مشکلی داشتین پاسخ میدم:

نظام وظیفه کاری نداره شما طرح دارین یا ندارین یا اجباریه یا اختیاری یا مازاد نیاز وزارت بهداشت!
نظام وظیفه صرفا به خدمت شما کار داره،
اگر اون شرایط رو دشاته باشین نظام وظیفه شمارو آزاد میذاره تا به کارتون برسید حالا این کار یا درس هست یا طرح!
اما وزارت بهداشت همونطور که از همون دفترچه هم براتون قانونش رو آوردم میگه رشته هایی که طرحشون نیاز هست و اجباریه قبل از دکترا باید پایان طرح یا معافیت طرح داشته باشن و یا قبل از آغاز دوره تحصیل دکتراشون طرحشون تموم بشه.

سوالی بود خوشحال میشم پاسخ بدم.

TUMS

Well-known member

متاسفانه درک درستی از این دو مقوله ندارین،اگر داشتین برای نقض صحبت های بنده در مورد طرح به سربازی استناد نمیکردین،
براتون ساده توضیح میدم امیدوارم متوجه بشید باز هم مشکلی داشتین پاسخ میدم:

نظام وظیفه کاری نداره شما طرح دارین یا ندارین یا اجباریه یا اختیاری یا مازاد نیاز وزارت بهداشت!
نظام وظیفه صرفا به خدمت شما کار داره،
اگر اون شرایط رو دشاته باشین نظام وظیفه شمارو آزاد میذاره تا به کارتون برسید حالا این کار یا درس هست یا طرح!
اما وزارت بهداشت همونطور که از همون دفترچه هم براتون قانونش رو آوردم میگه رشته هایی که طرحشون نیاز هست و اجباریه قبل از دکترا باید پایان طرح یا معافیت طرح داشته باشن و یا قبل از آغاز دوره تحصیل دکتراشون طرحشون تموم بشه.

سوالی بود خوشحال میشم پاسخ بدم.
آخه این ینی هیشکی نمیتونه بعد از ارشد آزمون دکترا بده و باید بره طرح
ولی آخه اینطور نیست
این مربوط به سال پیش هست ینی سال پیش نباید کسی که طرح داشته شرکت میکرده درصورتی که شرکت کردند و قبول شدند و الان دانشجوی دکترا هستن !!!
سوال من اینه
چرا پس اونا شرکت کردند و الان دانشجوی دکترا هستن؟
ممنون

Persian-Masoud

New member
آخه این ینی هیشکی نمیتونه بعد از ارشد آزمون دکترا بده و باید بره طرح
ولی آخه اینطور نیست
این مربوط به سال پیش هست ینی سال پیش نباید کسی که طرح داشته شرکت میکرده درصورتی که شرکت کردند و قبول شدند و الان دانشجوی دکترا هستن !!!
سوال من اینه
چرا پس اونا شرکت کردند و الان دانشجوی دکترا هستن؟
ممنون

شما کسیو میشناسی بعد از دکترا طرح برن؟ از اون دوستاتون کسی هست؟

اون دوستانتون یا طرحشون اجباری نیست، یا معافیت از طرح گرفتن، یا طرحشون رو گذروندن، و یا قبل از اینکه برن سر دکترا بشینن طرحشون تموم میشه.
غیر از این موراد هیچ راهی نیست متاسفانه.

البته طبق قانون! بنده از کسایی که با بند "پ" حتی بدون آزمون رفتن دکترا گرفتن و بورسیه هم شدن اطلاع ندارم و قانون هم در موردشون چیزی ننوشته. این رو هم در تبصره ها میتونین در نظر بگیرید!

بالا