طرح خودسازی انجمنی

saharandishe

New member
سلام،نمره ی امروزمن تااین لحظه9/5 شد!!!

ان شاءالله همگی جزءقبولی های آخرت باشیم...

saharandishe

New member
جای همه خالی .امروز هوا خیلی سرد بود و بخاطر همین حرم خیلی خلوت بود. تو کتاب دعا صفحه اول ی نوشته بود که به نظرم جالب اومد...

مشاهده فایل‌پیوست 7272

بسیارتصویرجالبی بود،حالاکه درجوارامام رضا(ع)هستید،بسیاربرای بنده وسایردوستان طرح خودسازی دعافرماییدتاهمگی ان شاءالله همون انسانهایی بشیم که خداوندبه خاطرخلقتشون به خودش لقب احسن الخالقین رودادوهربارکه رفتیدحرم برای اعضای این خونه(تاپیک خودسازی)،روزی معنوی بیارید...
التماس دعاازهمه ی کاربران

bioshimi@

Well-known member
منم هستم فقط کاش مدتشو زیاد کنین دیر شده مدتش کمه تا اربعین.. ..پس خواهشا مدتشو زیاد کنین .ممنون

ساحل

New member
نمره امروز من -1- :14:

به قول دوستان وقتش کمه
اگه طرح 40روزه بود بهتر بود
من با امتیاز دهی آیتمها مشکل دارم، مبهمه برام
کاش جدول بندی میشد با جزییات و آیتم های بیشتر

setayesh71

New member
من انشالا از فردا شروع می کنم . خیلی عالیه . فقط به نظرم یه مورد مهم که ذکر نکردین مطالعه غیر درسی بود .
سرانه مطالعه خیلیا داره میره پایین .

hosna69

Well-known member
ممنون ازتاپیک خوبتون...منم سعی میکنم ازفرداهمراه بشم...هرچندکه ازحساب کشیدن ازخودم میترسم...ولی امتحان میکنم ایشالاکه درپیشگاه خداحسابامون روسفیدمون کنه...

مجید دیجی

مدیر بخش
من چند وقتی هس که شرو کردم ... بخاطر همین فعلا نمراتم رو نمی نویسم ...
.
)
.
اما سعی می کنم هر روز سر بزنم ...
.
.

یکی از آفات خودسازی غرور هست ... این غرور بود که شیطان را بعد از سال ها عبادت از بهشت راند...

مجید دیجی

مدیر بخش
نمره امروز من -1- :14:

به قول دوستان وقتش کمه
اگه طرح 40روزه بود بهتر بود
من با امتیاز دهی آیتمها مشکل دارم، مبهمه برام
کاش جدول بندی میشد با جزییات و آیتم های بیشتر

سخت ترین قدم... اولین قدم هست ... نماز اول وقت رو که شرو کنید کم کم همه چیز درست میشه... ان شاء الله

bioshimi@

Well-known member
آفرین منم نمرات کارا رو نمدونم ..بی زحمت یه جدول مانندی بکشید مرسی

saharandishe

New member
من هم بانظردوستان برای جدول بندی موافقم،البته من یه جدول برای خودم درست کردم که ان شاءالله سرفرصت به عنوان نمونه اینجاهم قرارش می دم تااگرسایردوستان هم خواستندبتونندازاون استفاده ببرند...

saharandishe

New member
دوستان ازاونجایی که مابایدیک معیارمشخص برای امتیازدهی داشته باشیم،ویک برنامه ی منظم برای خودسازی،برای قدم اول یعنی محاسبه نفس من یک نرم افزار پیداکردم،خیلی جالبه خودش امتیازهم میده میشه براساس امتیازی که ازاون نرم افزار گرفتیم هرروزاینجااعلام کنیم،پیشنهادمی کنم شماهم دانلودکنیدوبعدنظرتون روبگید
لینک دانلودنرم افزار:
دانــلــود نــرم افــزار مــحــاســبــه نــفــس و کـارنــامــه اعــمــال

قدم بعدی یک سیرمطالعاتی منظم برای افزایش معارف دینی واخلاقی وسیاسی و..هست،ماتاآگاهیمون روبالانبریم عملانمیتونیم خودسازی چندان مفیدی داشته باشیم،برای همین هم من این سیرمطالعاتی روپیشنهادمی دم زیرنظراستادپناهیان،خودم به شخصه خیلی استفاده کردم تحولی که به لطف خدابااین واسطه درمن ایجادشدتابه حال نظیرنداشته،
لینک این سیرمطالعاتی روهم ببینید تابه یک نظرجامع برسیم،
اسم این سیرمطالعاتی تنهامسیرهست که شامل تنهامسیر1.2.3...هست ومابایدازتنهامسیر1شروع کنیم
بیان معنوی - ناشر آثار استاد پناهیان :: پرونده ویژه تنهامسیر

به نظرمن هفته ای 2تاازسخنرانی های این سیرروگوش بدیم وراجع بهش همین جاتبادل نظرکنیم...
فقط هرچه سریعترنظراتتون روبگید
آیاباپیشنهادبنده موافقید،واین طرح روحمایت می کنیدوهمراه ماهستید؟
یااینکه پیشنهاددیگری داریدوسیرمطالعاتی دیگری رومیپسندید؟
درهرصورت به نظرمن خودسازی بدون سیرمطالعاتی امکان پذیرنیست،پس زودتراعلام نظرکنیدتابه یک توافق جمعی برسیم وبایک برنامه ی منظم ان شاءالله شروع کنیم

دوستان فقط خواهش می کنم حمایتهاتون درحدیه لایک کردن نباشه وواقعااگرموافقیدیه بسم الله بگیدتاشروع کنیم...فقط اگه بسم الله گفتیددیگه راه بازگشتی نیستها،بایدتاآخرش پرشورادامه بدیدبه همراه گزارشهای پربار...

البته همه ی اینهادرصورتی خواهدبود که قبل ازهمه صاحب تاپیک اجازه بفرمایند...
ازدخل وتصرفی که ایجادکردم پیشاپیش ازصاحب تاپیک پوزش می طلبم...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 'Reza'

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام من یه پیشنهاد دارم اگه قرار باشه کسی از روز اول هم قرآن بخونه ، هم دعا ، هم نماز اول وقت و... خیلی سخت میشه و دوستان ممکنه زده بشن ... به خاطر همین پله پله میریم جلو و امتیاز ها از 10 شروع تا 40 ادامه داره و طرح هم 42 روز و از امروز که 1شنبه هست شرو میشه ....

هفته اول نماز اول وقت و درس و اهداف درسی مثلا ماکس نمره 10 باشه
هفته دوم تعقیبات و خوش اخلاقی با پدر و مادر...اضاف بشه... 5 نمره به 10 نمره قبلی اضاف بشه
هفته سوم روخوانی قرآن و دعا از مفاتیح و... 5 نمره دیگه باز هم اضاف بشه
هفته چهارم مبارزه باغیبت و دروغ گویی مخصوصا در محل زندگی ، تحصیل و فضای مجازی و... 5 نمره دیگه باز اضاف بشه
هفته پنجم تمرین لبخند زدن به دیگران ، و مبارزه گناهانی که نفس هر شخصی ممکنه باهاش درگیری داشته باشه 5 نمره دیگه اضاف بشه
هفته ششم نماز شب و ترک دیدن سریال های و سایت های بد ... 5 نمره دیگه اضاف بشه که در کل میشه 40 نمره ....
البته شاید کمی سخت باشه ... اما ارزشش رو داره ...

این نظر من هست اما خودتون استادید ...
===========
در طول طرح دوستان اگر به صورت خصوصی با هم در ارتباط باشند و از احوال هم با خبر باشن بهتره ... چون تماس ها طولانی میشه ترجیحا دخترها با دخترها و پسرها با پسرها در تماس باشن ...
========
البته این یه پیشنهاد هست ....
اگر موفق بودیم 40 روز دیگه رو انتخاب می کنیم و فضیلت های دیگه ای رو انتخاب می کنیم تا ان شاء الله بیشتر پیشرفت کنیم

==========

نکته1 : هر گونه توهین و نخریب در این تایپیک نمره منفی داره... شوخی هم ندارم کار جدی هست... اگر کسی کاری دار پ خ کنه...:riz304:
نکته 2 : تمام انتقادات و پیشنهادات در مورد برنامه پیغام بدین به من
نکته 3 : نکات اخلاقی که در دستور العمل امده ممکنه بر اساس نظر کابران تغییر کنه

مجید دیجی

مدیر بخش
امروز یک شنبه شروع طرح امروز.... نماز اول وقت .... هر وعده وقت 1.5 نمره
رسیدن به اهداف درسی بر اساس اولویت بندی خودتون 5 نمره داره

=============

baran-

New member
آره منم موافقم

رهرو ان است که آهسته و پیوسته رود
رهرو ان نیست گهی تند و گهی خسته رود

فقط اول هفته اعلام بشه معیارهای اون هفته چیه تا هی مجبور نباشیم تو صفحات دنبالش بگردیم

مجید دیجی

مدیر بخش
نکته در مورد نماز اول وقت ....
همون جور که اول هم گفتم خوندن دعای معراج خیلی خوبه .... مخصوصا کسایی که کاهل نماز هستن ... من خودم بارها تجربه کردم...
میتونید برای نماز اول وقت از ابزارهایی مثل نرم افزار اذان گو استفاده کنید ... هم روی موبایل نصب میشه و هم روی کامپیوتر ....
==============

ساعت 8 شب به بعد منتظرتون هستم تا نمره ها رو ببینم...

بالا