طرح خودسازی انجمنی

'Reza'

New member
اینکه فقط یک چیزو مشخص کنید یکم خوب نیست
همه چی باید موازی پیش بره هرچند مقدارش کم باشه
نه اینکه نری فیلم ببینی به خودت امتیاز بدی اینا فایده نداره
اگر این کارارو با اخلاص انجام بدی خود بخود نمیری دیگه نیتشو هم نداری چ برسه بخودت نمره بدی
برای همین وواقع بینانه و با دقت تر اینه که بنویسیم چیزایی ک بهشون سفارش شده رو مشخص کنیم بعد بر اساس اونا نمره هم خواستیم بدیم:)

baran-

New member
حرف شما کاملا متینه؛نمیشه نماز رو خوند ولی سایت ناجور رفت!اصلا با هم منافات داره...به قولی اگه نمار ؛نماز باشه میل به گناه رو در انسان کم می کنه..
ولی برای شروع خوبه...
وقتی به خودت امتیاز میدی یه حس رضایت در انسان ایجاد میشه...
مثلا من خاطرات یک شهید رو که می خوندم نوشته بود که مثلا روزی یه نماز قضا باید بخونم
اگه نخوندم فرداش باید یک روز کامل رو نماز قضا بخونم
یه جور قرار داد با خود حساب میشه
البته این امتیاز دادن ها و کسر امتیاز نباید به عادت تبدیل بشه و وقتی با خودمون حساب کردیم دیدیم منفی هستیم بی خیال نباشیم...

'Reza'

New member
نمیگم نمره بده
میگمباید برای کاری باشه ک ارزش داره
چنتامون نماز جماعتو همیشه میره همیشه بهانه ای هست
یا چنتا ایه خوندن البته برای من همیشه توفیق بوده و اگر خودم ب هر دلیلی نشده بهانه یا توجیه توفیق اجباریشده تا بخونم اینارو امتیاز بدین بهتره تا برای مثلا خوش برخورد بودن یا خوش اخلاق بودن یا غیبت نکردن
باید فرض رو بر این بذاریم که دیگه این پایه هارو درست کردیم...پشت کسی حرف نزنیم خیلی هم سبک تری نیازی نیست ولی باید تمرین کنیم
خواستیم این حرفو بزنیم بگیم لزومی داره؟نه! پس بیخیال...
روی اصول اساسی نمره باشه بهتره بقیه گزینه هارو خودتون تحلیل کنید.

mehrshad.namdar

New member
bioshimi@
ساحل
مجید دیجی
فرمودید طول دوره زیاد بشه. کاملا درسته و منم موافقم اگه همه موافقید مدت طرح رو 40 روز بزاریم.
saharandishe
'Reza'
ممنون بابت نرم افزاری که گذاشتید. من دانلود و نصب کردم به نظرم خیلی میتونه کمکون کنه مخصوصا تو طراحی ایتم ها.
saharandishe
اگه جدولی که طراحی کردید رو بزارید خیلی خوب میشه همه ازش استفاده میکنیم. خیلی خیلی ممنون.
baran
ممنون بابت نظراتت. با حرفاتون موافقم

mehrshad.namdar

New member
دوستان اگه همه موافق هستید طول طرح رو 40 روز بزاریم. ایتم هایی که مد نظرتون هست رو بزارید. تا چند روز اینده از جمع بندی نظرات همه ایتم های نهایی رو طراحی کنیم .
این ایتم ها رو هم اگه بزاریم فکر میکنم بد نیست.
اینکه روزی یک ساعت فکر کنیم.! یک ساعت تفکر از هزار سال عبادت بهتره... اما در چه مورد؟
معنی قران رو بخونیم. خود من به عنوان یک مسلمان نمیدونم کتاب اسمانیم قران چی گفته. تلاش کنیم اونچیزی که در قران گفته شده رو یاداشت کنیم . واقعا کتابیه که بهمون راه و روش زندگی رو نشون میده.

ی نکته... همین اول کار یادمون باشه اگه روزی نتونستیم به اون چیری که به عنوان هدف انتخاب کردیم برسیم فکر نکنیم همه چی تموم شده. اشکالی نداره . اگه امروز نمازمون سر وقت نخوندیم یا خدایی نکرده اصلا نخوندیم فردا نمازمون رو بخونیم.انا الله یحب التوابین
هر کسی توانش در پیشرفت و مبارزه با نفس و خودسازی متفاوته. فقط تلاش کنیم نمره مون از روز قبل بهتر بشه.
الان به خودمون حساب پس بدیم خیلی بهتره که فردا در روز حساب رسی ببینیم نمرمون خیلی بد شده!.
به همه بگیم تا تو طرح در صورت تمایل شرکت کنند. شاید در کار خیر اونها ما هم شریک بشیم انشا الله...

bioshimi@

Well-known member
من وقته مطالعه کتابا دینی ندارم ..و از یه طرفم همه چیزا مهمو فک میکنم میدونم خوندم یا تو درسا دینی خوندمو و شنیدمو میدونم اگه ندونم میرم سرچ میکنم ..به نطرم اول باید نمازمون اول وقت باشه و گناه نکنیم و هر روز چند ایه بخونیم که با معنی باشه فک کنم مهمترین بهترین منبعه واسه مطالعه..و وقت داشتیم دعا ...و البته درسامونو هم بخونیم دیگه این در دررجه اوله بابت نرم افزار ممنون الان نصب میکنم :riz304::riz304:

آخرین ویرایش:

'Reza'

New member
من وقته مطالعه کتابا دینی ندارم ..و از یه طرفم همه چیزا مهمو فک میکنم میدونم خوندم یا تو درسا دینی خوندمو و شنیدمو میدونم اگه ندونم میرم سرچ میکنم ..به نطرم اول باید نمازمون اول وقت باشه و گناه نکنیم و هر روز چند ایه بخونیم..و وقت داشتیم دعا ...و البته درسامونو هم بخونیم دیگه این در دررجه اوله بابت نرم افزار ممنون الان نصب میکنم :riz304::riz304:

:riz304::riz304:

hosna69

Well-known member
امتیازامروزم ۱۳شد...خیلی خوب درس نخوندم...:(
کاش میشدبین عبادتامون جایی واسه احترام وکمک به پدرمادرمونم بزاریم ...این روزاپدرمادراخیلی غریب شدن...نگاهای خستشون گاهی گله داره چرااین روزاپدرمادرامون وسیله رفع نیازشدن درحالی که نیازشون به یه نگاه محبت دارورفع نمیکنیم...اگه میشدواسه این موردم توعبادتامون امتیازبزاریم خیلی خوب میشد...ممنون

matyam91

New member
سلام دوستان امتياز من امروز 3!!!!خيلي كم شدم!!!!!!
البته من خوب متوجه نشدم جطوري بايد كارهارو امتياز بندي كنم نظراتي كه داده شدن مختلفن بهتره با در نظر كرفتن نظر همه ي دوستان يك دستورالعمل كلي داده بشه!

حسان

Well-known member
بسم الله الرحمن الرحیم

خیلی از این تاپیک خوشم اومد... واقعا این اراده بر تغییر به سمت رشد زیباست...

منم ویژگی های بد زیادی دارم ک تو این طرح سعی میکنم اونا رو خذف کنم از زندگیم...

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام دوستان امتياز من امروز 3!!!!خيلي كم شدم!!!!!!
البته من خوب متوجه نشدم جطوري بايد كارهارو امتياز بندي كنم نظراتي كه داده شدن مختلفن بهتره با در نظر كرفتن نظر همه ي دوستان يك دستورالعمل كلي داده بشه!

سلام دوتا طرح هست یکی اینکه شما به یکباره سعی میکنی آیتم هایی که اول گذاشته شده رو عملی کنی بعد هم نمرش رو بر اساس اون آیتم ها میدی ...
===
طرح دوم برای کسایی هست که دوست دارن پله پله و قدم به قدم برن جلو ....
هفته اول 10 نمره داره و بعد هر هفته چن تا خصوصیت اضاف میشه و نمرات رو همین طور اضاف می کنیم ... تو پستای قبل کامل توضیح داده شده
===
شما میتونید بیاید و هر کدوم از راهها که با روحیتون سازگار هست رو انجام بدید...

N@RVIN

Well-known member
سلام و خسته نباشید دوستان :)

دوستان من یک پیشنهاد دارم امیدوارم نه فقط پیشنهاد من ، پیشنهادای مفید بقیه بچه ها هم اجرا بشه..چون این تاپیک از نظر من تاپیک خیلی خوبیه و خودم قصد دارم از فردا انشاله جدی بیام گزارش بدم

پیشنهادم : میشه در کنار احکام یک سری نمره ی ویژه ای به اخلاق هم بدیم..دین و کلا انسانیت بر مبنای اخلاقه ( اخلاق انسانی ) که حالا من شخصه دین خودم اسلام رو میگم خیلی از اصولهاش که من حالا ازش خبر دارم مصداق کامل اخلاق انسانیه

دین ما دین احکام خالی نیست دین اخلاقه وبنظر من ویژگی دینمون اخلاقه.. پیغمبر ما پیغمبر رحمت و اخلاقه..خیلی خوب میشه اگر یک همچین تاپیکی باعث بشه ما در کنار رعایت احکام دینمون اخلاق انسانی و دینمون رو هم تمرین کنیم..به کمتر کردن دروغهامون ، تهمت زدن ، نگاههای اشتباه ، رفتاراهای نادرست و ...هم نمره ی ویژه ای بدیم

از نظر من به عنوان یه مسلمون یا پیرو هر دین دیگه ای رعایت احکام دیگه پایه است ..من اگر مسلمونم دیگه اگه نماز نخونم اگه ندونم کتاب دینی من چه مضمونی داره که دیگه تو پایه متوقف شدم باید فراتر از اینا برم و دینم رو از حالت مقدس مابی و خشک بودن خارج کنم و همه ی سعیمو بکنم تو رفتارم نمود پیدا کنه.

ممنون میشم آقا مهرشاد اگه این پیشنهاداتو بهش توجه کنید ..مرسی:rose:

hosna69

Well-known member
سلام به همه دوستای تاپیک خوبمون
من امروزامتیازم ۱۵شد...امروز درس بیشتری خوندم...خداروشکر:))

mehrshad.namdar

New member
سلام مجید آقا تبریک :rose:
حسنا خانوم عالی بود همه بچه ها رو دعا کتید
ناروین کاملا حرفتون درسته. هر چی پیش میریم کم و کاستی ها مشخص میشه و انشا الله برطرف میکنیم شون
نمره خوبی نگرفتم امروز. اجازه بدید نمره مو نگم.

بالا