سن ازدواج؟؟؟؟؟؟؟؟

senior

New member
به نطر من دختر باید 24 به بعد مزدوج شه و پسر هم 27 به بعد البته الان دور دور دهه 70 هاست دیگه دختره20 سالشه و پسره هم 21 میرن زیر یه سقف .........

shayeste

New member
به نظر من سنی که دو طرف به بلوغ اجتماعی و عقلی و احساسی و جنسی رسیده باشن.و کیس مناسب خودشونو هم پیدا کرده باشن حداقل اش هم 25 برای دختر و 26یا 27 برای پسر و سقف هم نداره.من خودم ازدواج با فاصله سنی زیاد رو نمیپسندم و هم سن و سال ترجیح میدم.اما خب استثنا هم وجود داره

m_mobini

New member
به نظرمن بستگی به خصوصیات خودافراد داره اماتفاوت سنی ۳تا۷سال واقعالازمه باتوجه به تجربه ی شخصی خودم ایشالاهمه خوشبخت بشن

diseases

Well-known member
از مشکلات اقتصادی که بگذریم...
هر وقت فرد تونست احساسات خودشو کنترل کنه وقتشه !
خیلی از ننه باباهای ما تو سن زیر 20 سال ازدواج کردن. آیا اکثرشون طلاق گرفتن؟

diseases

Well-known member
اگر دختر کمی بزرگتر از پسر باشه چطووووور؟! ....

اگه اختلاف سنی زیاد نباشه میشه ازش یه خونواده ایده آل ساخت.
اکثراً زن تو خونواده مرد رو میسازه.
اگه دقت کنید خیلی از پسرا بعد از ازدواجشون از خیلی جهات رشد میکنن. از نظر اقتصادی و اجتماعی و ...

Hamidvet

New member
اگه اختلاف سنی زیاد نباشه میشه ازش یه خونواده ایده آل ساخت.
اکثراً زن تو خونواده مرد رو میسازه.
اگه دقت کنید خیلی از پسرا بعد از ازدواجشون از خیلی جهات رشد میکنن. از نظر اقتصادی و اجتماعی و ...

با اختلاف کمتر از یک سال زن بزرگتر باشه ...

shayeste

New member
اگه معیارای مورد نظر همو داشته باشن و تنها مشکل کمی بزرگتر بودن دختر باشه این در اصل مشکلی نداره.حالا یکی دو سال اینطرف اونطرف فرقی نداره.من توی اطرافیانم ازدواجای زیادی دیدم که دختر یک یا دو سال بزرگتره و هیچ مشکلی نیست.حتی یکی از دوستام 4 سال از شوهرش بزرگتره و چند ساله متاهله و مشکلی نداره

Hamidvet

New member
کمتر از یک سال که دیگه اختلاف سنی حساب نمیشه. خدا کنه اختلافا فقط سِنی باشی و نه اختلاف فرهنگی و اعتقادی مذهبی
انشالله مبارکه !

مرسی دوستان عزیزم shayesteh و desease از راهنمائیاتون :riz304:

m_mobini

New member
اگر دختر کمی بزرگتر از پسر باشه چطووووور؟! ....

منم بادوستان موافقم تفاهم فرهنگی واعتقادی واقعامهمه خیلی مهمتر ازاختلاف سنی وقتی توبقیه موارد مشکل وجود داشته باشه پارامترسن هم تاثیرخودشومیذاره اما وقتی بقیه موارداکی باشه این یک سال انشاالله مشکلی به وجودنمیاره دوستان واسه ازدواج همه ی جوانبودرنظربگیرید سعی کنید باهمسرآیندتون دنیای تقریبا مشابهی داشته باشید نه دو دنیای متفاوت اینجوری هردواهداف مشترک دارید وهردوپیشرفت میکنیدموفق باشیدددددد

Hamidvet

New member
منم بادوستان موافقم تفاهم فرهنگی واعتقادی واقعامهمه خیلی مهمتر ازاختلاف سنی وقتی توبقیه موارد مشکل وجود داشته باشه پارامترسن هم تاثیرخودشومیذاره اما وقتی بقیه موارداکی باشه این یک سال انشاالله مشکلی به وجودنمیاره دوستان واسه ازدواج همه ی جوانبودرنظربگیرید سعی کنید باهمسرآیندتون دنیای تقریبا مشابهی داشته باشید نه دو دنیای متفاوت اینجوری هردواهداف مشترک دارید وهردوپیشرفت میکنیدموفق باشیدددددد

دو دنیای مشابه (The same worlds) ... کلید کار دقیقا همینجاست ...

b.nafas

New member

سلام به همه دوستان :ad54ad:..من همه نظر هارو خوندم ..به نظر من ازدواج سن نداره ..هر کسی با توجه به شرایط خانوادگی .شرایط فرهنگی ..اجتماعی و خیلی چیزای دیگه به بلوغ فکری می رسه ..یکی تو سن 20 سالگی یکی حتی تو 30 سالگی هم توان اداره کردن یه خانواده رو نداره ..اما منم با ازدواج تو سن پایین مخالفم و به نظرم هر دو طرف باید استقلال مالی داشته باشن مخصوصا خانوما که متاسفانه تو جامعه ما بر عکسه .. خودم 27-28 رو دوست دارم ..ازدواج و زندگی مشترک خیلی ساده نیست ادم وقتی ازدواج میکنه با یک نفر وارد یه خانواده میشه با عقاید و ویژگی های مختلف باید این توانایی رو داشته باشه که بتونه خودش رو با شرایط اونها هم وقف بده و گرنه همش میشه جنگ و دعوا ..من با این که میگن آدم فقط باید با طرف مقابلش خوب باشه مخالفم به هر حال هر کسی نماینده خانوادشه ...پس سن مهم نیست رسیدن به بلوغ فکری و اجتماعی مهمه .
.

nanaz

New member
سن که برای هرکس متفاوته یکی ممکنه توی 20 سالگی به بلوغ (فکری ،رفتاری ، اجتماعی و ...) برسه و یکی تا40 سالم نرسه.
فعلا مسئله این شده که ممکنه ادم به این بلوغ برسه و واقعا بخواد ازدواج کنه اما فرد ایده آلش موجود نمی باشد. یا اینکه امکانات و شرایط براش فراهم نیست .اینطوری سن بالا میره .

ROJO

New member
ناناز اونکه تا چل سالگی ب بلوغ نرسه خو دیگه بره بمیره ازدواج میخواد چیکار، دختر پسر مردمم بدبخت نکنه:5::ph34r-smiley::

vahid28

New member
اختلاف فرهنگی و مذهبی...:dadad4:

سن ازدواج۲۶.۲۵
کرهانی غیبتت کردم راضی باش
گفتم موقع ثبت نام بجای م زدی ه و شدی کرهانی!خخ
معنای امضاتم نمیفهمم!انگلیسیش چ معنایی داره!
ولی جدا این یه ماهه ک عضو شدم تو و شفق و پیشی و آتشین و احسان از همه بهتربودید.صمیمی ترید

کرهانی

New member
سن ازدواج۲۶.۲۵
کرهانی غیبتت کردم راضی باش
گفتم موقع ثبت نام بجای م زدی ه و شدی کرهانی!خخ
معنای امضاتم نمیفهمم!انگلیسیش چ معنایی داره!
ولی جدا این یه ماهه ک عضو شدم تو و شفق و پیشی و آتشین و احسان از همه بهتربودید.صمیمی ترید
هوم؟؟؟کجا غیبتمو کردید؟؟:(50): راضیم:)))
کرهانی فامیلیم هست
معنی امضام: قل هو الله و احد
ممنون لطف داری...:rose:

diseases

Well-known member

شما هیچ دو نفری رو تو دنیا نمیتونی پیدا کنی که افکار و اعتقاداتشون کاملاً مشابه هم باشه .
اون چیزی که تو زندگی مهمه ایثار و ازخودگذشتگیه.
وقتی دو طرف بتونن احساسات خودشون رو کنترل کنن و قدرت اینو داشته باشن تا خودشون رو با همسرشون سازگار کنن میشه گفت به بلوغ فکری رسیدن.
برعکس اگه هر کی بخواد طرف مقابل رو تحت سلطه خودش دربیاره و نظر خودشو به کرسی بشونه، یَک جهنمی تو خونه درست میشه ...

بالا